Šta je novo?

Mount & Blade II: Bannerlord (2016)

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720


Vredelo je čekati više od pola decenije. Turci ponovo uboli u metu.
 
Baš sam poletio da otvorim temu :d

Izlazi ove godine, ali ne zna se još precizan datum.

Igra se može pratiti:
- Na službenoj stranici
- Blogu
- Forumu


Ovo je prezentacija od drugog dana, sa boljim zapisom.

 
Poslednja izmena:
Kakva igra...Mount&Blade Warband mi je uzeo sate i sate zivota.:D
 
 
Najbolje sa Gamescoma.
 
UU lepo izgleda igra XD . Nadam se da ce biti zavrsena do 2018 XD .
 
Eto, hteo si naredni korak u evoluciji igara, G@W :)
 
Ista stvar ko od pre 8 godina, samo utegnutija. Kada ubace kampanju u vise igraca, to ce biti vau momenat. Mozda to nije izvodljivo.

Ne bunim se, ovo je jedna od onih igara za koju cekas modernizovano izdanje jer je sama igra toliko ispred svega slicnog na trzistu da je greota traziti vise od toga. Sto potvrdjuju komentari svuda gde se pomene ova igra koja je vec citavu deceniju u razvoju. Jedna od retkih PC ekskluziva koja generise preko 1000 kometara u generalno konzolasko orijentisanom /r/games subreddit-u :)

Nego, jel pratis vesti oko SpellForce 3?
 
Provodiš vreme u pogrešnom subreddit-u :d
 
Navika. Bio je dobar do pre godinu dana, kacili su se aktuelni linkovi i nisam morao da ih ganjam po raznim gejming sajtovima. Drugi subreddit-i se bave nekim zezancijama kao /r/gaming ili /r/pcmasterrace, meni treba agregator aktuelnih desavanja iz svih sfera gejminga. A onda se desio No Man's Sky i generalno opsednutost sa PS4. Nekako sam to preziveo. Ali onda je dosao Nintendo Switch. Subreddit je posao djubre od tada jer ne moze nista korisno da se procita. Na deset linkova, devet je o Nintendu ili neki luzeri prave klipove o znacaju narativa u nekoj igri koja se bavi gej pravima i tako neke umnobolne teme kakve samo Ameri mogu da smisle (to su valjda wannabe gaming journos sto studiraju gender studies, imaju pink/blue kosu i oko 300 kila). Bukvalno sesljam subreddit u potrazi za aktuelnostima i temama koje me zanimaju. /r/pcgaming je okej ali suvise fokusiran na PC, zelim da znam sta se dogadja i u konzolnom svetu ali ne da me zapljuskuje sa Nintendo/Sony fanboj glupostima.
 
Poslednja izmena:
Nego, jel pratis vesti oko SpellForce 3?


Ne baš, znam da se priprema, ali ništa novo u vezi te igre nisam pratio poslednjih meseci. Nakon što me je dvojka ipak blago razočarala sa ekspanzijom, nisam ni toliko napaljen kao što sam mislio da ću biti. Kec me je oduvao.

Dakle, kakve su vesti? :)
 


Ja bi voleo kad bi vojnici drzali formaciju i tako se borili, a ne da lete kao muve bez glave i da im se komanduje sa 10 koraka napred i sl.
 
Poslednja izmena:
svi bi smo to voleli, ali krastavac :) nekako je uvek vuklo na haotičnu stranu
 
Izašao je Bannerlord
Na njihovom shopu je 10% i ako imaš prijašnju igru onda još 10% popusta.
Još uvijek je Early Access, ali tu je i single i multiplayer i dosta je kompletna.
Prodaja im izgleda ide dobro i dosta ljudi već streama i objavljuje video klipove.

 
Poslednja izmena:
Moze se naci i u biblioteci..
Ja sam za sad prlicno razocaran. Deluje kao ekspanzija za M&B, sa poboljsanom grafikom.
 
Da li neko igra M&B 2, u kakvom je stanju igra sada?
 
Igram ja sigurno više od godinu dana već, a danas 25. oktobra je i službeno izašla.
Osim naravno nativa ima i što se kaže tona modova (sp i mp) i full konverzija.
Meni najzanimljiviji MP mod je cRPG (kao i kod Warbanda). Modovi se dodaju tako da na steam stranici uradiš subscribe za mod.
cRPG mi je zanimljiv jer kreiraš lika po želji - od izgleda, pa zatim dodaješ atribute, skilove, kupuješ armore, oružja, konje ... Sve vezano za mod preporučujem njihov vrlo živ Discord kanal.
Također ima dobrih SP modova (osim steama pogledati na moddb i nexusmods), a neki jako dobri tek trebaju izaći, kao npr. "Dell'arte della guerra".
Dosta toga se može saznati na youtube kanalima, preporučujem od Jackie Fisha i Resonanta.
Sada je zajednica dosta aktivna pa se za MP prave stare mape iz Warbanda, oružja, oklopi itd. Uglavnom Bannerlord je dosta napredniji za modovanje i pristupačniji moderskoj zajednici te svakako bolje i izgleda.

Evo izašla je dobro poznata mapa "Arena" iz WB.





 
Nazad
Vrh Dno