Šta je novo?

Asus K555LN-DM091D Dodavanje ram-a

brancic

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2008
Poruke
789
Poena
330
Asus K555LN-DM091D
Kao sto naslov kaze zanima koliko je max moguce dodati rama u ovaj laptop ima integrisanih 4gb na ploci i 2 gb u slotu . Da li je moguce da uzmem jedan modul od 8gb i stavim u slot. Da li ce ploca prepoznati a sistem podrzati,negde sam video da moze sve ukupno 8gb . Hvala unapred
 
Ako ti je ovaj cpu i7-4510U izgleda ces moci da dodas jos samo 4GB na postojecih 4GB koji su fixni na MB i to samo DDR3L znaci DDR3 ne moze, tvoj cpu podrzava do 16GB toje 8GB po kanalu a ti imas samo jedan kanal i jedan slot je fixni drugi slobodan (4+4), ali ipak probaj 8GB tj. nosi laptop u radnji neka ti oni probaju na licu mesta, ali sumnjam da ces moci vise od 4+4GB.

Sada gledam na site w.w. i stoji slede

6GB 1600MHz DDR3L (1 slot, maksimalno do 8GB)

sve je moguce, moze da se tumaci i ovako i onako i ja sam svojevremeno mucio taj problem za cpu i5-3230M, ali kod mene stoji da podrzava do 32GB u karakteristikama stoji do 8GB, slao i mail i Asusu isti odgovor dobio do 8GB i na kraju bilo 4+8GB. Moraces da probas u tamo gde kupujes memoriju.
 
Poslednja izmena:
Ma i ja mislim da je moguce samo 4 gb sto je realno smor. Nosicu laptop u radnju pa cu bas videti ako je neko raspolozen da otvara kutiju da bi proverili. Hvala na odgovoru
 
Mozes maksimalno 12GB , moras da vadis taj od 4GB stap i ubacis stap od 8GB.
 
Onda taj od 2GB leti napolje i u njega ide stap od 8GB + ovih 4GB integrisanih to je 12GB rama , videces i u servisu da ce ti tako reci , novili Asus laptopovi vecina mogu do 12GB rama.
 
Bio u radnji i probao 8gb u slotu i sistem prepoznao. Tako da sad 12gb prikazuje. Sve ok
 
Nazad
Vrh Dno