Šta je novo?

Savet - koji miš preporučujete pri dužem radu za kompjuterom?

cacogenius

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruke
64
Poena
159
Pozdrav, hteo bih da vas zamolim za savet - sticajem okolnosti zbog posla koji obavljam, dosta vremena provodim za kompjuterom, klikajući i držeći ruku na mišu. Osećam već pomalo grčeve i zamor u šaci. Kupio sam kao neki kvalitetniji miš GEMBIRD za 1200 dinara, ali miš je razočaranje živo. Klikovi imaju velik hod, duboki su, a ruka je nekako u uzdignutom neprirodnom položaju. Ona dugmad sa strane su gotovo nefunkcionalna pošo ih je nemoguće napipati i pritisnuti pravi bez vizualne pomoći :D Da li mi možete preporučiti neki miš sa osetljivim, plikim tasterima, pogodnog za višečasovnu upotrebu? Znači ne za igrice gejmerski nego za klasičnu upotrebu. Vidim na netu da postoje i neki ergonomski miševi (na sajtu kupujemprodajem). Kakva su vaša iskustva po ovom pitanju?
 
Za dobar mis ti treba ozbiljnija suma novca, a problemi koje osecas u saci mozda nece biti moguce trajno resiti zamenom misa. Ovako, generalno, tesko je dati neki generalni savet jer se kod ljudi razlikuju velicina sake, nacin drzanja misa (tzv grip), i neke licne preferencije (koliko zelis da ti mis bude tezak, npr). Iz svega navedenog bih rekao da ti odgovara mis koji je nizeg profila (dakle otpadaju kabasti Logitech modeli), sa plitkim klikom bez mehanickog feedbacka. Inace je pravilo da su gamerski misevi ujedno i najkvalitetniji za rad jer svakako imaju najbolje senzore.
 
Može li neka konkretna preporuka za odredjenu marku ili model miša? Malo sam skeptičan uvezi ovih bežičnih miševa, pošto gutaju baterije dosta brzo, više sam pristalica kabl varijante.
 
Preporuka za Wireless mis logitech m705 maraton.Dve baterije koje su dosle uz njega su mi trajale skoro 4 godine.Tacnije 3 god i 9 meseci.Nisam verovao da je to moguce.Mis cak radi i sa samo jednom baterijom.Cena mu je tu oko 45 eura ali vredi svaku paru jer nemas zezanja oko menjanja baterije .Ja igrice ne igram tako da meni on zavrsava posao u svakom smislu.
 
^^ +1
@cacogenius
Marathon sam koristio skoro 3 godine na jednom paru običnih duracelki.
Prilično udoban, a senzor više nego odličan.
Njegov skrol je takodje plus za ono što ti treba.

Jedina mana mu je čudan i tvrd srednji klik, pa ako ga koristiš dosta trebaće ti vremena da se navikneš.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na savetima. 45 evra je razumna cena moraću da ga potražim u skorije vreme.
 
Nista dok ne opipas uzivo ali ja bolju ergonomiju nisam nasao posle razer deathaddera, a sto je najgore godinama sam ga izbegavao misleci da nema bolje od mx518/g400 i da ga previse hajpuju medjutim nije to za dzabe. I ja sam imao bolove u ruci pre deathaddera (a i glavi dok nisam uzeo flicker free monitor), i sad imam jedan kuci i jedan na poslu.
 
Glava me još uvek dobro služi :D ali miš moram zameniti pod hitno, tako da mi je svaki savet dragocen. Najbolje što kažeš otići u radnju i videti uživo, ali moram da znam šta da pogledam naravno :D
 
Na računaru sam nekih 10 - 12 sati dnevno zadnjih 15 godina.
Imam veću šaku i Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 mi je savršen.
Nema zamora niti šta slično.
 
Savet kojeg misa je nemoguce dati. Postoji bar 3 nacina drzanja misa, te ono sto bi odgovaralo meni kao savrsenstvo recimo, tebi ne bi uopste. I obrnuto.Jedino resenje je da odes u neku radnju gde ima dosta izlozenih i da probas vise komada.
 
Idi na neki A4tech, i meni smetaju visoki miševi.
 
A4tech i visoka preciznost ne idu zajedno. Jesu solidni (pogotovo za te pare), ali ne i baš precizni za rad.
 
Mogu da potvrdim da je Logitech M705 odlican mis, posto ga i sam koristim vec preko 2 godine. Jedini problem je sto posle odredjenog vremena krene skrol malo da preskace a nikako da se nakanim da ga otvorim i ocistim prasinu da vidim da li to pomaze.
 
A4tech i visoka preciznost ne idu zajedno. Jesu solidni (pogotovo za te pare), ali ne i baš precizni za rad.
S obzirom da autor traži miš za svakodnevni rad, a4tech je i više nego dovoljno precizan. Plus ne mora da češe posle glavu kako je uspeo da pukne 50e na Logitech. :D
 
Madcatz RAT ? imaju podesavanje pa namestis kako ti odgovara?
 
MX Performance

Sjajan bežični miš koji ima ugrađenu punjivu bateriju koja se puni putem usb kabla (kao mobilni)

Savršeno precizan i ima ergonomski dizajn koji bi trebalo odgovariti svakoj šaci (barem većini).

Ja ga koristim od prošle godine prezadovoljan sam.
 
Pogledaj i "trackball" uredjaje - oni su veci po gabaritima a prednost im je sto je tokom rada cela saka oslonjena. Nesto ovako: http://www.logitech.com/en-us/product/wireless-trackball-m570?crid=7

Ako osecas zamor i bol u zglobu, kao prvu pomoc obavezno stavi neko jastuce ispod zgloba - ranije su postojale podloge za miseve sa ugradjenim gelom za potporu zgloba. Ne pratim trziste, pa ne znam kakvo je stanje danas.

Pozdrav
 
^^ +8
@ Mau53r

Prilično dobar mi se čini ovaj Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0, gledao sam na internetu da ima i program za njega za podešavanje tastera, čak koliko sam video mogu se namestiti da budu copy i paste što bi mi baš *leglo* :D Samo je problem gde kupiti dobar primerak, koliko sam skontao više se ne proizvode. Na KP sajtu sam našao par primerak ali su dosta pohabani naizgled, jedino ima jedan u stanju *kao nov* navodno koristen 2 nedelje i naoko je zaista ok, cena je 2500 dinara. Jel to po tebi dobra kupovina? Najviše me zanima, a to nigde u opisu nepise, da li ima plitke tastere (sa malim hodom) za klik (levi i desni) jel me to kod mog misa najvise nervira, ko u bunar da mi propadaju prsti prilikom kliktanja.

Pogledaću svakako i ove ostale miševe, ovaj trackball mi se čin baš zanimljivim :D Hvala svima na ovolikom odzivu.
 
Poslednja izmena:
Microsoft sam koristio odavno pre skoro 5god.

Ima plitke tastere al zato jede dve AA baterije katastrofa.

Na svakih 4-5 dana zamena i punjenje
 
Pogledaj i "trackball" uredjaje - oni su veci po gabaritima a prednost im je sto je tokom rada cela saka oslonjena. Nesto ovako: http://www.logitech.com/en-us/product/wireless-trackball-m570?crid=7

Ako osecas zamor i bol u zglobu, kao prvu pomoc obavezno stavi neko jastuce ispod zgloba - ranije su postojale podloge za miseve sa ugradjenim gelom za potporu zgloba. Ne pratim trziste, pa ne znam kakvo je stanje danas.

Pozdrav

Sad me je baš zapanjio ovaj trackball. Moram priznati da sam laik za ovakve stvari, mislim cuo sam za trackball ali nisam bio siguran kako funkcionise pa sam pogledao snime na youtube-u. Mislio sam da je ona kugla kao neka pomoć pri radu, a nakraju ispalo da se sve obavlja preko nje. Takodje me je odusevilo sto nema pomeranja misa, jel me često boli ruka zato što je držim u neprirodnom položaju, malo uzdignutu (lakat oslonjen na naslon fotelje a mis je na stolu, tojest na onoj polici sto se izvlaci iz stola, tako da je razlika u visini lakta i sake nekih 10 cm). Praktično sa ovim trackballom mogu je ispruziti na naslon fotelje i sve obavljati odatle. Genijalnastvar bar po prvom utisku. Imam samo pitanje da li je teško prebaciti se sa klasicnog misa na ovo cudo, i jel zgodna ta kugla za upotrebu? osto se naprimer na laptopu na onom mousepadu nesnalazim nikako :D
 
Poslednja izmena:
gledao sam na internetu da ima i program za njega za podešavanje tastera, čak koliko sam video mogu se namestiti da budu copy i paste što bi mi baš *leglo* :D
Bez brige što se te stavke tiče.
Kada se odlučiš i pazariš miša poslaću ti nešto bolje od toga.
Univerzalno programče sa kojim se na bilo kojem mišu bilo koji klik može zameniti sa bilo čim.
Prečice na tastaturi, kombinacije klikova na mišu i prečica na tastaturi, sve se može dodeliti bilo kom kliku na mišu, bilo da želiš da zamena važi uvek i svuda u windowsu, bilo da ti odgovara da je aktivna samo u tom i tom željenom programu.
 
^^ +1
@ poolmaker
To bi bilo savršenstvo, nisam znao da tako nešto postoji :D čim pazarim miša, javljam se za program da mi pošalješ (verovatno sledeće nedelje, u sredu putujem za Slovačku, pa planiram da najverovatnije tamo pazarim, ima i razlike u ceni i izbor je veći).
 
@cacogenius

Da ovaj Microsoft IE 3.0 se ne proizvodi više. Može se pronaći na lokalnim oglasima ili na ebayu.
Ja sam svoj prvi uzeo u lokalnoj prodavnici, a nakon skoro 10 godina me je počeo zezati desni click.
Tu sam onda par mjeseci isprobavao druge miševe (razer, steelseries, logitech ...) ali jednostavno nije to to.
Ovaj koji sada koristim sam uzeo prije dvije godine sa ebaya. Tamo ima dosta originala ali i dosta kopija.
Ako se odlučiš kupovati sa ebaya malo prosurfaj po stranim forumima, tamo ima preporuka ko prodaje originale.
Ja ti mogu preporučiti takasta, lik je poznat i ima recenzije na youtube, ali vidim da sada ima jedino od Microsofta, Wheel Mouse Optical 1.1

Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1 je također dobar miš (ako ti ne trebaju bočne tipke). Ima ih po lokalnim oglasima prilično jeftino.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno