Šta je novo?

jedno pitanje mi na um pade!!!

dowlamen

Poštovan
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
69
prvi put otvaram temu u ovoj sekciji (ako je vec pre mene neko otvorio ja se izvinjavam) .

dobri ljudi iz cooler mastera,hvala vama sto ste tako velikodusno pristupili nama zaljubljenicima u hardver i nove tehnologije....ali evo jedne zanimljive situacije koju cu u kratkim crtama opisati,pa vi malo razmislite..i ako mozete dajte mi odgovor na postavljeno pitanje!

idemo!!!

recimo da kupim vodeno hladjenje novo u garanciji kod ovlascenog prodavca u Srbiji,sve lepo instaliram,sluzi me sistem neko vreme i desi se nekim chudom da crevo za dovod ili odvod vode procuri i tecnost kapne na komponente!! zatim taj pc sistem otkaze sa radom!

posto je vodeno hladjenje u garanciji,naravno vi cete zameniti artikal i to nije problem,ali...ALI...ali sta da radimo sa komponentama koje su crkle usled kvara(konkretno procurivanja tecnosti iz all in one sistema vodenog hladjenja) na ostale komponente mog(necijeg) racunara !???

mene zanima ko ce to da plati??? :)
 
Zar nije neko vec imao ovaj problem i CM mu je resio sve komponente?
Naravno, ne bih ocekivao da CM ovo uradi svima. Sta me sprecava da sam busim crevo kada mislim da su mi komponente dotrajale ili kada mi crkne ploca? Imamo ovakvih clanova i na forumu, a kamoli po drzavi.

BTW, zar se u ovim sistemima ne koriste neprovodljive tecnosti koje ne bi trebalo da budu opasne po komponente?
 
@Calexx,

Covek je postavio hipoteticko pitanje sta ako, nema vodeno hladjenje nego ce mozda jednog lepog dana da kupi.
Iz mog iskustva i citanjem tema na ovom i drugim forumima nikad nisam naisao da je nekome hladjenje
procurelo na crevima koja spajaju vodenu pumpu i radijator. Svaki puta kod mene a i na procitanim temama hladjenje
je procurelo na vodenoj pumpi koja hladi CPU. Znaci pitanje je bas hipoteticko jer u 99% slucaja creva nece procureti
ako ih fizicki ne probusis ili ih pokidas savijajuci i igrajuci se jedno zilon puta.
Ovo je pitanje za CM jer ja nisam merodavan da tvrdim da kad pumpa procuri da ce doci do havarije ostalih delova racunara.
CM i ostali proizvodjaci slicnih hladjenja kazu da tecnost koja se nalazi u rashladnom sistemu ne provodi struju i da ne moze izazvati havariju.
Ako sistem vodenog hladjenja procuri sigurno ce to hladjenje biti zamenjeno u EWE servisu novim hladjenjem ako je proizvod u garatnom roku.
Cooler Master je ozbiljna i odgovorna firma u odnosu sa svojim klijentima i najmerodavniji odgovor postavljac teme moze dobiti
od predstavnika CM i to kad bude kupio to hladjenje i ako mu se desi havarija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pitanje jeste hipoteticke prirode! :) i hvala vam na dosadasnjim odgovorima! Polako sklapam konfiguraciju za sebe i kad razmisljam o hladjenju procesora , pa mi na pamet padaju nepton 140xl ili neka resenja sa kilo bakra! E onda mi jedan covek sa kojim trgujem pc komponente rekao da nikad ne bi stavio vodeno u svoju konfu jer kao nikad se ne zna kad ce pumpi ili crevima da dodje zuta minuta i da naprave kurshlus u njegovom sistemu! Neki bi rekli skeptik bez legitimnih tvrdnji da zaista i postoji mogucnost da se nesto tako desi! Al eto...nikad se ne zna! Posto ne znam ni ja,niti poznajem nekog sa tako losim iskustvom ja sam postavio pitanje ovde...i zeleo bih da znam da li postoji kakva takva mogucnost da ta tecnost procuri u uslovima normalnog rada pravilno podesenog sistema vodenog hladjenja.? . . . i izmedju ostalog ako bi se desilo tako nesto ,da li bi komponente bile ostecene i kako preboleti te teske gubitke!? :)
 
Odmah da ti kazem, koliko cuh, za sve situacije kada je CM hladjenje procurelo i napravilo problem u kompjuteru CM kancelarija je pokrila i stetu.
Naravno bilo je saka takvih situacija na ko zna koliko hiljada prodatih jedinica.

Sve ovo pod uslovom da nije nepravilno koriscenje, vec falican proizvod.
 
Ukoliko pravilno montiraš sistem, verujem da je veća šansa da ti napajanje sprži komponente nego da ih vodeno udavi :p
 
Poslednja izmena:
Bio bi red da se CM oglasi i kaže jasno kako bi oni to rešili !
 
prvi put otvaram temu u ovoj sekciji (ako je vec pre mene neko otvorio ja se izvinjavam) .

dobri ljudi iz cooler mastera,hvala vama sto ste tako velikodusno pristupili nama zaljubljenicima u hardver i nove tehnologije....ali evo jedne zanimljive situacije koju cu u kratkim crtama opisati,pa vi malo razmislite..i ako mozete dajte mi odgovor na postavljeno pitanje!

idemo!!!

recimo da kupim vodeno hladjenje novo u garanciji kod ovlascenog prodavca u Srbiji,sve lepo instaliram,sluzi me sistem neko vreme i desi se nekim chudom da crevo za dovod ili odvod vode procuri i tecnost kapne na komponente!! zatim taj pc sistem otkaze sa radom!

posto je vodeno hladjenje u garanciji,naravno vi cete zameniti artikal i to nije problem,ali...ALI...ali sta da radimo sa komponentama koje su crkle usled kvara(konkretno procurivanja tecnosti iz all in one sistema vodenog hladjenja) na ostale komponente mog(necijeg) racunara !???

mene zanima ko ce to da plati??? :)

Pozdrav, izvinjavamo se na kasnjenju sa odgovorom.

Zvanicna procedura Cooler Master-a, u slucaju da se desi nesto kao sto je navedeno je sledeca:Ceo PC sistem se mora poslati u CM centralu u Holandiji, gde ce zvanicno nase RMA odeljenje proveriti kako je doslo do havarije i testirati ceo sistem.Ukoliko nase servisno odeljenje utvrdi da je reklamacija opravdana , Cooler Master ce kompezovati ostecene komponente u rangu i eventualne troskove slanja .

Desavale su se neopravdane reklamacije, kao sto je “subtractor “ naveo, iz tog razloga je procedura da mora nas servis u Holandiji sve detaljno proveriti.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na odgovoru! Nadam se da je stvarno tako! Jer ako jeste to mi zaista uliva poverenje u vasu azurnost i pomaze pri izboru hladjenja za cpu!
 
Čak u Holandiju !!!!! Koliko bi to trajalo onda ?
Zar nemate nekoga ovde koji ume da upali kompjuter i vidi da li radi ?
 
Nazad
Vrh Dno