Šta je novo?

AMD Radeon R7 360 Power Color

Shuroka

Poštovan
Učlanjen(a)
04.03.2016
Poruke
2
Poena
51
Uradio sam upgrade racunara, windows mi ne registruje graficku kartu AMD Radeon R7 360 Power Color. Uzeo sam novu plocu ASUS A88XM-E, pretpostavljam da na njoj (u BIOS-u) treba da se aktivira grafika, ali ne uspevam naci. Imamo li neko iskustva sa tom plocom i novim biosom? :wall:
 
Pre ce biti da ne radi MB ili grafika. Daj celu masinu, kao i tacno kakav je upgrade bio (sta si menjao,sta ostavljao,sta dodao)
 
Reseno je, prostoo. Instalacijom drajvera, windows je prepoznao graficku posle restarta i sve je OK. Btw, uzeo sam amd x4 860k procesor, plocu asus A88XM-E, 2x4Gb kingstone hyperx na 2400 i graficku ati radeon r7 360 power color. Bilo je problema prilikom podizanja sistema recimo, bios je prepoznavao hard (ssd), a prilikom starta instalacije, windows nije mogao da nadje hard. Dok nisam ubacio vec instaliran windows na drugoj masini i u bios-u prebacio AHCI na IDE, nije hteo da podigne sistem prvi put... Update-om windowsa skinuti su neki ahci driveri i posle toga je islo sve OK, sem ove graficke... Eto, ako nekom posluzi ili ima slican problem, mozda posluzi... Inace u biosu je sada ahci aktiviran...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako sam procitao da ti grafika ne baca sliku :D u svakom slucaju, i nisi imao problem, samo nisi instalirao drajvere.
 
to sa ahci-jem je jer win7 nema u sebi ahci drajvere.
 
kada palim komp sa ovom grafickom mi izlazi ovo na sekund,posle toga sken harda i sve normalno i u radu je sve ok... mozda tako treba ^_^
 
sken harda je siguran pokazatelj da nesto sa grafickom nije u redu.
 
pa nije sken harda,nego komponenti na sekund koje su prikljucene - nisam se lepo izrazio ... inace grafika nigde ne zabada
 
probaj I da updatujes bios na ploci ako nemas najnoviji.
 
ne znam kako bios da update,to otpada dok nekog ne nadjem... ne mogu da verujem da je grafika falicna ,monitor valjda radi ok,igrao sam MK ,Pes sve je ok,jedino kada palim komp to izadje na blic,videcu da je izvadim pa ponovo ubacim u slot..
 
skines sa gb sajta za tvoju reviziju (oprez,ima ih ukupno pet,koja je tacno naci ces u donjem levom cosku napisano na ploci,odmah pored "designed in taipei"),raspakujes,ubacis na fresko formatiran USB (usb mora biti formatiran na fat32),prilikom boot-a pritisnes koliko se secam f11 da direkt udjes u Q flash ili udjes u bios i udjes u q flash,izaberes fajl sa USB-a i to je to.ako imas neka narocita podesavanja u bios-u cekiras dal ti ploca podrzava profile,ako da,sacuvas na isti taj USB,posle flesa novog bios-a ucitas i profil sa USB-a i to je to.
 
hvala druze,pogledacu da odradim... ako nesto ne stima cimam vas
 
end je precica za q-flash plilikom boot-a,ne f11,izvinjavam se na dezinformaciji.
 
Nazad
Vrh Dno