Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

"Beograd, grad novih Ide(j)a", kaže reklama. Imali smo nove, kreativne ideje! [emoji317]
 
Naravno. i ja sam koristio da bez akcija i kupona IDea cene su medju najvecim.. tako da nisu oni nista ovde osteceni. da im ne odgovara ne bi delili kupone..istine garant se nadaju da cemo sad svi uz kupone da se naviknemo pa cemo posle da kupujemo i bez kupona :) a ja to i jesam radio jer nisam znao za Owinovu novu Ideju :D
 
Napunis korpu preko 3500 dinara sa proizvodima koji jesu ili nisu na akciji (bolje je kad jesu!), uneses broj kupona i smanji ti se cena za 1000 dinara.

Kad ne bih uzimao proizvode na akciji, ovaj kupon ne bi imao smisla jer je Idea skuplja od ostalih marketa otprilike za tih 1000 dinara.

A pošto akcija traje do 5.3, ako ja naručim za 6.3, jel plaćam po akcijskoj ceni?
 
^ Po redovnoj. Računa se na dan isporuke.
 
Važi, naručiću onda za nedelju, pošto piše da "Akcija važi do 5.3.2017." Nadam se da to ne znači do tog dana, nego da i uključuje taj dan.
 
Hvala drugari ;) Sve prošlo super, kupon nisu ni tražili.
 
Meni kad ukucam ovaj kupon iz SK za Mart kao i svoje kupone iz kataloga ne smanji cenu nego i dalje stoji 3580 dinara.
Ostao mi je samo poslednji korak gde biram kako da platim i ono kupi.
Ne bi da pritisnem kupi a da mi ne odobre onaj popust iz SK koji je pre neku stranicu neko od vas okačio. Da li je sve to ok ili sam nešto pogrešio?

Poslato sa telefona
 
Cim ukucas kupon iz SK odmah ti umanji cenu porudzbine .... a sto se tice kupona novcanih iz SK kataloga oni ti se ne obracunavaju odmah vec naknadno ..

Tako sam ja platio Super platnom karticom online i hteo da umanjim dodatno racun ali nije ih uzimao u obzir pri online placanju .. to verovatno kad ti donesu kuci i onaj ko placa kod kuce gotovinom ili karticom na mobilnom pos terminalu ...

I sad izgleda da moze kupon iz SK SAMO NA jednu porudzbinu .. probao da napravim dve sa istim ali kaze iskoriscen ili je tako od samog pocetka ..... ;-))

sutra cekam porudzbinu pa javljam kako je proslo _)
 
Ja sam koristio kod iz SK koji neko ovde okačio pre par strana. Međutim ništa mi ne umanjuje cenu. Koristim idea aplikaciju za Android.
Znači ne može jedan kupon za više porudžbina?

Poslato sa telefona
 
^ Ovde postavljen kupon za mart radi, umanjio mi je odmah za 1000din. Oduvek je vazilo - jedan kupon po jednom nalogu (kojih može biti više).
 
Pa šta ja da radim? Da poručim iako mi aplikacija pokazuje isti račun sa kodom i bez njega? Ne bi da poručim ako mi neće uvažiti kod, jedino da probam da poručim preko računara.

Poslato sa telefona
 
^ Nemoj da porucujes ako nemas odmah umanjenje 1000din. Probaj preko web-a. Probao sam pre neki dan, radi. Mozda trenutno ne radi sistem.
 
Evo radi kada idem preko računara . Ne prihvata kod preko Android aplikacije.

Poslato sa telefona
 
Idea se jedina reklamira da imaju i online plaćanje na sajtu, odmah posle checkouta. To Maxi i Univer nemaju. Ali zanima me ako ja platim odmah po porudžbini platnom karticom, pa se po isporuci ispostavi da nema nekog artikla, kako onda Idea vrati pare, u cashu ili opet preko kartice, jel probao neko?
 
^ Pretpostavljam, samo pretpostavljam, da u tom slučaju urade refund na karticu prema fiskalnom računu koju su otkucali za isporuku. Mislim da niko nije probao, hehe, jer neće da se juri sa njima, ali bilo bi zanimljivo znati! :)
 
za ideu ne znam, ali znam da povracaj kad platis karticom ide na karticu i da se ceka sigurno bar par dana...verovatno bi ti idea ponudila nesto drugo ili da ti za toliko smanje racun kod sledece kupovine, ili da ti vrate na racun tj karticu nazad deo para...pretpostavljam
 
vracaju pare na karticu .. danas su mi stigle 2 porudzbine .. da isprobam i ja online narucivanje .. sve proslo kako treba .. termin za isporuku bio izmedju 13-15 h dosli oko 14.30 .. ujutru me zvali da mi kazu da nemaju prasak ariel obican nego sa lenorom po istoj ceni , prihvatio ..

a sto se tice druge porudzbine taj decko koji me zvao .. probao da nadje neke barilli makarone sto su na akciji ali nije ih imalo u radnji gde je gledao, niti u magacinu .. pa sam pitao sta se desava posto sam platio karticom i bice manji racun ako odustanem od njih .. on rece da oni vracaju novac na karticu .. ali onda sam povecao broj artikala ostalih stvari i racun je dosao 10 din veci i to sam doplatio kad su dosli ;-)

Bilo mi mrsko sad da ga maltretiram tek dosao sa odmora _))) makar zaliha mleka imam sad mesec dana ehehgeg

Super je ovo narucivanje od kuce .. em uzimas na akciji .. em popust .. em donesu na kucu .. jedino malo smara ako nema nesto na stanju .. pa treba uvek napraviti neke back up artikle koji mogu da se uzmu ako onih prvobitnih nema ...

Kako mi rekose prvo pokrivaju Novi Beograd pa Zemun i kamion je bio pun namirnica sto govori da ljudi koriste ovaj nacin kupovine .

Sve su mi lepo obracunali i bodove za SK
 
Problem je sto u poslednje vreme sve vise akcijskih artikala nema za online narucivanje.

A izgleda da su izbacili i Pepsi iz online cenovnika!
 
bezveze ako smanjuju broj akcijskih artikala za online. nekorektno..no ne znam jer mislim da nisam nikad nista kupio u idea prodavnici, samo online... uzivo idem u maxi u blizini

meni stigao racun 3000 a platio oko 1500...1000din kupon plus oko 400 din za one vaucere iz super kartica kataloga(3x 122 din ili tako nesto)...i jos sam dobio free jedan bas jeftin artikal koji mi greskom nisu naplatili :) valjda jer sam ih reklamirao ovde :D a da nije online kupovine ni dinar ne bi uzeli od mene :)
 
Kako koristite vaucere iz superkartice. Ja sam ukucao jedan od barcode-ova koji mi daje 25% na jedan proizvod. Ali nije mi dao da odaberem za koji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Mislim da Idea Online ne podržava 25% kupon na izabrani proizvod.
 
Podrzava. Neces videti u sumi, ali bice smanjeno kada placas na licu mesta (ne moze da se placa online tada).
Tako je bilo skoro, mozda su sredili da moze i online da se plati onda.

Ovi nasi IDea/Maxi su skroz OK, malo bi bilo bolje da mogu da isprate baaaarem u 1h dostavu, cesto dodju i pola sata ranije ili cak sat kasnije :)
U UK se desava da Tesco zameni neki artikal totalno nevezanim, kada nemaju poruceno, tako se isporuci, nema pitanja, nema izvinjenja ;) Porucis Ariel, dobijes banane ili keks ;)

Podsecam da su to datumi za isporuku, a ne naručivanje i da nikad do sada nisu tražili penzioni ček - moji to i nemaju, primaju preko TR, a u prodavnici samo kažu da su penzosi i to je to (Maksi/Idea).
Penzioni cek se dobija u banci na zahtev kada se prima preko TR. Nije to ono sto se dobija od PIO fonda.
 
Poslednja izmena:
^ Idea Online nema mogucnost izbora jednog artikla i unosa koda za popust samo za taj artikal.

Ko jos ima penzioni ček koji bi trebalo pa pokaže, a prima penziju preko TR? Niko, i zato ne traze. Slazem se da potvrda iz banke nije isto što i iz PIO, ali to ovde nije ni bitno.
 
Da, ne mozes birati za koji artikal da se primeni kod, i samim tim ne moze vise kodova za vise artikala, ali moze za jedan. Pod uslovom da ne koristis i kod od 10% ili tako nesto :)

Svi penzioneru u mojoj zgradi inace primaju preko TR, ali imaju penzione cekove iz banke, zbog Maxi-a i Idee bas.
 
^ Gde u Idea Online može da se izabere jedan proizvod za koji ce važiti popust? Nema toga. Ima vaučer za online za celu korpu (na flajerimo, promo email, Svet kompjutera, izd) i vauceri (bar kodovi) za Super karticu, koji opet važe za celu korpu.

Ne znam ni jednog penzionera koji ima penzioni ček zbog penzionerskog popusta jer niko to ne traži. Samo se na kasi kaže "ja sam penzioner", a za online narucovanje napise u napomeni da se obračuna penz. popust. Dostavljaci nikada nisu trazili ček na uvid. ;)
 
Imas kod za Onlien prodavnicu i dole SK kodovi kada porucujes. U SK kod mozes uneti taj kod za 25% ili slicne. Primenice se. Mada nema nekog smisla, jer onda ne mozes nijedan drugi SK kupon iskoristiti.

Pa priznace nekome ko lici da ima 65 godina, ali ne i ljudima koji sa 45 idu u penziju (policajci). U Nisu traze, keva mora da nosi :(
 
^ Ok, uneses kod za 25% popusta i kako biras na koji artikal ce da se primeni? ;)

Za penzose: da, jer su ljudi u godinama. Moj prijatelj OSI je u penziji sa 27 god. Valjda njima treba ček.
 
Ja sam uneo kod za 25% popusta na 1 proizvod i prihvacen mi je, samo ne pise za koji proizvod ce se to primeniti, po nekoj logici trebalo bi za najskuplji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno