Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Piše, pretražih sajt, dodali su u sekciji za najčešća pitanja

Screenshot 2022-11-28 at 21-08-31 Mapa dostave.png
 
Mogće da to koriste da podignu plate dostavljačima, tj. da budu konkurentniji. Jer očigledno da je velika razlika u platama između Maxi i Idea dostavljača, ako u Maxiju može da se naruči danas za sutra, a u Idei danas za 8-9 dana. To vrv. znači da Idea plaća radnike ispod svakog nivoa, pa ih nema ni približno dovoljno.
 
Preterali su ga stvarno, ajde 50 ali 200 je previše za dostavu preko 3500... :mad:
Pa niko vam ne brani da za 150din ustede tj.200 odete do prodavnice i donesete kuci :) Svaka cena je ponudjena kome sta ne odgovara ne kupuje ili ne koristi uslugu.
 
Mogće da to koriste da podignu plate dostavljačima, tj. da budu konkurentniji. Jer očigledno da je velika razlika u platama između Maxi i Idea dostavljača, ako u Maxiju može da se naruči danas za sutra, a u Idei danas za 8-9 dana. To vrv. znači da Idea plaća radnike ispod svakog nivoa, pa ih nema ni približno dovoljno.
Mislim da Idea ima svoju dostavu a Maxi angažuje spoljne saradnike. Kad naručim Ideu, dođe njihov brendirani kamion. Maxijevci dolaze privatnim kolima, kombijima bez oznaka... Do sada je Maxi snosio taj trošak a sada su ga prebacili na nas. I to je to.
 
Prvi put cujem ovo za privatna kola.

Jedno 10 ak puta sam porucio maxi i uvek je dosao kombi brendiran.

Problem je sto je sve poskupelo, usluga dostave je jos i mizerija. Odes u prodavnicu dobar dan 3000.
 
Privatnim kolima dostavljaju glovo/wolt dostavljači, tako da je moguće da će oni od sada da vrše dostavu za Maxi nakon povećanja cene dostave.
Pa niko vam ne brani da za 150din ustede tj.200 odete do prodavnice i donesete kuci :) Svaka cena je ponudjena kome sta ne odgovara ne kupuje ili ne koristi uslugu.
Naravno, zato sam od danas prešao na Idea dostavu ;) Jeste da nema termina kao maxi, ali bar uvek ima kodova za 1k. Kupon 1000VAUCER uvek radi :)
 
Poslednja izmena:
Privatnim kolima dostavljaju glovo/wolt dostavljači, tako da je moguće da će oni od sada da vrše dostavu za Maxi nakon povećanja cene dostave.

Naravno, zato sam od danas prešao na Idea dostavu ;) Jeste da nema termina kao maxi, ali bar uvek ima kodova za 1k. Kupon 1000VAUCER uvek radi :)
Da li se ovaj vaučer može samo jednom koristiti sa jednog profila?
Pa niko vam ne brani da za 150din ustede tj.200 odete do prodavnice i donesete kuci :) Svaka cena je ponudjena kome sta ne odgovara ne kupuje ili ne koristi uslugu.
Na ovoliko poskupljenje skoro svih proizvoda i u redovnoj prodaji i online, 200 RSD više po jednoj dostavi nije zanemarljivo. Ako naručujemo u proseku pet šest puta mesečno, to je blizu 1200 dinara više.

Ne pravimo mali pazar, već 4.500 RSD po porudžbini ili mesečno preko 25.000 RSD, tako da imaju oni i te kakav interes od online kupovine. Isti proizvod uvezen iz Mađarske je na Maxijevom sajtu 2,5 puta skuplji nego na pijaci, što znači da su marže po 350%. Znam da zvuči ekstremno bezobrazno I neverovatno, ali je tako. Čisto ekstraprofiterstvo.
 
Poslednja izmena:
zato sam od danas prešao na Idea dostavu ;) Jeste da nema termina kao max
Sve ima svoju cenu pa i to da se ceka duze na termine za dostavu :)
Na ovoliko poskupljenje skoro svih proizvoda i u redovnoj prodaji i online, 200 RSD više po jednoj dostavi nije zanemarljivo.
Svima je sve poskupelo ipak zivimo na istoj zemlji pa upravo sam dao savet kako da ustedite tih oko 10€ ;)

Online kupovina iz matketa je super ako se planira lepo i ako je cena dostave zanemaljiva za plansku istu i ako se time stedi kicma, cipele i sl. Planiranje je najbolja usteda ko naravno moze i ume.
 
Sve ima svoju cenu pa i to da se ceka duze na termine za dostavu :)

Svima je sve poskupelo ipak zivimo na istoj zemlji pa upravo sam dao savet kako da ustedite tih oko 10€ ;)

Online kupovina iz matketa je super ako se planira lepo i ako je cena dostave zanemaljiva za plansku istu i ako se time stedi kicma, cipele i sl. Planiranje je najbolja usteda ko naravno moze i ume.
Ima dosta botova na ovoj temi 🙂

Idea ne naplaćuje dostavu, a trenutno nudi povoljnije cene, tako da alternativa postoji.
 
Mogće da to koriste da podignu plate dostavljačima, tj. da budu konkurentniji. Jer očigledno da je velika razlika u platama između Maxi i Idea dostavljača, ako u Maxiju može da se naruči danas za sutra, a u Idei danas za 8-9 dana. To vrv. znači da Idea plaća radnike ispod svakog nivoa, pa ih nema ni približno dovoljno.
Pa nije Idea podigla cene, već Maxi.
Drugo, oglas za dostavljače im je stalno otvoren, zašto bi koristili usluge trećih lica.
 
Htedoh reći da dostupnost takve usluge košta. Eto mene npr. ne zanima Idea uopšte više zbog tih kriminalnih termina dostave. Asortiman robe je takođe po mom mišljenju na strani Maxija (desetine vrsta kraft piva, kvalitetno belgijsko smrznuto povrće, belgijski slatkiši, itd).

Nisam bot, samo razmišljam svojom glavom. Gore neko napisa da je 2 i po puta razlika u ceni između pijace i prodavnice. Bravo kraljevi, poredite švercere i legalne prodavnice koje plaćaju poreze, doprinose, prijavljuju radnike, itd. Ja sam eto ubeđen da nisu prodavnice te koje ubiraju najveći kajmak, već, u ovom konkretnom slučaju, uvoznik, koji je najverovatnije u nekoj kartelskoj kombinaciji sa vlašću, pa mu je sve dozvoljeno.
 
Ima dosta botova na ovoj temi 🙂
Ne shvatam da li sam prozvan ili ne a daleko od toga da sam napisao nesto vezano za botovanje cak mi se cini ni da jednom nisam spomenuo neki lanac u svojoj poruci vec na cinjenicno stanje stvari.
 
Kraft piva vs suhomesnato isečeno na listiće, hm.
Ne smetaju mi termini kod Idea, samo se treba uklopiti. Ja i onako jurim samo artikle na akciji :)
 
Iskreno, i ja. Evo danas poručio 4kg kafe :) Kad god došla, dobrodošla. Pogledam cenu artikla, uračunam prevoz i kupon i tako odlučim hoću li kupiti. Ako mi cena ne odgovara, nema ljutnje. Razumem ja da su ljudi navikli na dostavu, i meni je tako lakše, naročito za kabaste stvari, ali niko nas ne tera da ih koristimo.
 
Jel ima neko iskustva sa VELPRO online prodajom. (Idein veleprodajni lanac), jel dele i oni kupone ili je to rezervisano samo za Idea online?
 
Od sutra pčelica.
 
Kraft piva vs suhomesnato isečeno na listiće, hm.
Ne smetaju mi termini kod Idea, samo se treba uklopiti. Ja i onako jurim samo artikle na akciji :)
Ček da se prisetim... Kod Idea je bitan popust da važi u trenutku ordera, nema veze što bude istekao u vreme isporuke? Ili grešim?
 
Što se tiče Maxi dostave. Upravo plavi kombi, bez ikakvih oznaka.

Da se priključim duskusiji šta je gde bolje.
Idea nudi delikates na meru, Maxi samo pakovano, što je skuplje.
Takođe, Idea nudi pivo u povratnoj ambalaži, Maxi ne.
Ostalo su akcije koje treba ispratiti. To su moja zapažanja iz domena mojih narudžbina.
 
Ima dosta botova na ovoj temi 🙂
Idea ne naplaćuje dostavu, a trenutno nudi povoljnije cene, tako da alternativa postoji.
Ma nema ih puno realno. Baš su retki korisnici koji postavljaju pitanja nevezana za temu i za zdrav razum generalno.
Još manje je onih koji vrše poređenje cena market lanaca bez pokrića.

Svuda je tako valjda (Idea, Maxi, Univer).
Poslednji put kada sam pokušao da naručim iz mobilne Idea aplikacije, upozorili su me da će popust isteći pre datuma isporuke... i nisu mi ga uračunali.

Evo liste trenutno aktivnih online pčelica popusta:
 
Danas ponovo kreće Nedelja pčelice, ima svašta sa -50% ;)
 
Iste stvari koje su već bile na 50% su i sada. Očigledno imaju puno zalihe tih stvari pa da rasprodaju
 
Poslednji put kada sam pokušao da naručim iz mobilne Idea aplikacije, upozorili su me da će popust isteći pre datuma isporuke... i nisu mi ga uračunali.
Ne koristim aplikaciju, nikad mi nisu do sada naplatili veću cenu od one po kojoj je naručeno. Obratiću pažnju u narednom periodu ako bude promene.
 
Isti slučaj i kod mene. U početku je Idea stvarno računala cenu na dan isporuke, ali su pre nekih godinu dana ili malo više počeli da računaju cenu u momentu kreiranja porudžbine. Ovo stoji na njihovom sajtu u delu za "često postavljana pitanja":

8.1. Kako se obračunava popust?

Popust se obračunava na sve proizvode koji se nalaze na popustu u trenutku kreiranja porudžbine, ne isporuke.



Ima li aktivnih kodova za popust kod Maxi-a?

Do kraja dana je aktivan onaj kod NDNU1000 sa prethodne strane. Može da se kombinuje sa pčelica akcijom.
 
sutra maxi salje novi kod za -1000, hocu da se probudim i lajkujem cara
koji ga ovde okaci! :)🤝
kratko i jasno!? 🤝
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno