Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Upravo sam iskoristio ADM1000 za Maxi. Raiffeisenbanka/payment processor su mi skinuli dodatnih 180 dinara preko računa.
 
Rezervisali su (nisu još skinuli) dodatnih 5%, piše negde u uslovima da to rade zbog robe na meru (meso, sirevi...) Kad ti skinu pare, skinuće onoliko koliko ti donesu robe.
 
Postoje li kuponi za Lilly?
 
jel ima neka prednost ako se iz glovo naruci maxi? u odnosu na ovo klasicno uz kupone (1000 din kupon minus 300 din dostava)
Osim vremena isporuke - nikakve, tu su samo mane. Cene su poprilično veće, akcijskih proizvoda ima u tragovima, često donesu jedva 60% naručenog...
 
Sestra je pre par dana obavila porudžbinu preko Idee. Dostavili 3 potpuno zelene lubenice, tunjevine su jako loše (mada su pre par god bile ok). Ne vraćaju kusur od 200 din jer ,,nemaju sitno". Nektarine užas. Dostavljaju zamenske proizvode, iako su rekli da to ne žele. Sladoled je stigao otopljen. Iz lubenica posle par sata izlazi neka pena, od hemikalija vrv.

Prave se ludi i ne odg na mejl 3 dana.
 
Doneli i nama Sestra je pre par dana obavila porudžbinu preko Idee. Dostavili 3 potpuno zelene lubenice, tunjevine su jako loše (mada su pre par god bile ok). Ne vraćaju kusur od 200 din jer ,,nemaju sitno". Nektarine užas. Dostavljaju zamenske proizvode, iako su rekli da to ne žele. Sladoled je stigao otopljen. Iz lubenica posle par sata izlazi neka pena, od hemikalija vrv.
Prave se ludi i ne odg na mejl 3 dana.
Doneli i nama krš lubenicu, užas...

Uvaljiju đubre, ako prođe - prođe...
 
na mail nista. Samo poziv. Sve sto uocite da je lose ne prihvatati odmah i gotovo. Kurir ima opciju valdja da umanji iznos i da vrati "losu" robu..tako mi se cini
opet ja izbegavam sve kvarljivo..oiako sam uzeo lubenicu i bila je onako..ok... I tipa krompir sargerepa nekad i bude ok...Voce je vec zaista problematicno...Meso i sl ne uzimam nikad...
Prosto se mora biti obazriv, plus oni kad pakuju ne pakuju kao sto mi za sebe gledamo, nego pakuju redom i zabole ih....
 
Poslednja izmena:
Da dodam sta je idealno uzimati po mene : konzerve, limenke, ono sto je u plasticnim flasama a nije kvarljivo, ili barem nije lako kvarljivo, suve stvari, slatkise, testine i tako to
Lose: meso i mesne preradjevine, jogurt i sl brzo kvarljivo.. prakticno nista sto drze u zamrzivacu ne bih uzimao..sem evetnualno sladoleda al i to bude problem..no barem se lako uoci da je problem..Voce i povrce takodje ne ako je osetljivo, suhomesnate proizvode tek ni pod razno....

Da kazemo suma sumarum jedno 80% moze ali jedno 20% artikala iz prodavnica prosto ja ne bih uzeo i ne bih preporucio... KAd se malo uhodate sta moze a sta ne onda ide lako... Nije mi tesko da npr ako mi sve donesu da odem i licno kupim pola kg ili kg mesa koje tacno ja odaberem...
 
Pišem geralno o praksi Idee da kupce tretira kao Kantu za smeće.

Priča mi kolega na poslu kako je video radnika u idei da skida sa piletine deo mesa koji je poplaveo i sasvim normalno prodaje ostatak (!)

Da se neki kupci ne ponašaju kao lobotomirani (tolerišu svaku vrstu prevare), ne bi se marketi tako razmahali.

Čarobna reč je ,,Društvo za zaštitu potrošača" . Odmah vraćaju novac.
 
Bilo bi dobro da se pojavi kod za Maxi, sad kad je aktuelna pčelica😀

Apropo Idee, ja od skoro naručujem, ali stvari tipa pelene, šećer, šampon, prašak i sl. Mislim da je svakom jasno da se sveže voće i povrće ne naručuju, a pogotovu ne lubenica u septembru.
 
Ima li neki promo kod maxi na nove korisnike? Napravili smo jedan nalog i za supruga.
 
Idea čim profita objavu na ovoj temi, odmah vraća novac. Do tad se prave ludi,🙃
 
Meni iz maksija stigla odlična lubenica žuto srce. A za razliku od toga sladoled užas..opet ovo sam uzeo rizik na sebe . Iako te male lubenice su uvek dobro kako sam video (a žuto srce nije teze od 2-3*kg)

Ali se slažem što kolega gore rece
A za kupon izvelda da neće da daju dok ide maksi pčelica. Realno i jeste previše možda. 50 posto pa još da nam umanje račun za 1000 :) nije loše da može al opet razumem i da ne može :) ranije pčelica nije bila online kao sada
 
Meni iz maksija stigla odlična lubenica žuto srce. A za razliku od toga sladoled užas..opet ovo sam uzeo rizik na sebe . Iako te male lubenice su uvek dobro kako sam video (a žuto srce nije teze od 2-3*kg)

Ali se slažem što kolega gore rece
A za kupon izvelda da neće da daju dok ide maksi pčelica. Realno i jeste previše možda. 50 posto pa još da nam umanje račun za 1000 :) nije loše da može al opet razumem i da ne može :) ranije pčelica nije bila online kao sada
Vrati im sladoled. Ako im kupci dozvole da budu nemarni, biće nemarni zauvek. Samo kupci mogu da ih vaspitaju, neće se sami vaspitati.
 
Čestitamo! 🎉
Poklanjamo vam vaučer u iznosu od 1.000 RSD za kupovinu u IDEA online prodavnici.
Naziv poklon koda: ONLINEGIFT 🎉

Poklon vaučer možete da iskoristite najkasnije za dostavu do 18. septembra 2022. godine isključivo za online kupovinu sa kućnom dostavom u IDEA online prodavnici u Beogradu i Novom Sadu.

Kupovinom u IDEA online prodavnici uštedećete na proizvodima koje volite. 📦 Brzo i lako kreirajte online porudžbinu, unesite poklon kod ONLINEGIFT na stranici "Pregled porudžbine" i celokupan iznos vašeg računa biće umanjen za 1.000 RSD! 🛍️ Popust se ostvaruje na kupovine u vrednosti iznad 3.500 RSD i može se iskoristiti jednom sa jednog korisničkog naloga za dostavu do 18.09.2022.

Vaša IDEA online
 
Čestitamo! 🎉
Poklanjamo vam vaučer u iznosu od 1.000 RSD za kupovinu u IDEA online prodavnici.
Naziv poklon koda: ONLINEGIFT 🎉

Poklon vaučer možete da iskoristite najkasnije za dostavu do 18. septembra 2022. godine isključivo za online kupovinu sa kućnom dostavom u IDEA online prodavnici u Beogradu i Novom Sadu.

Kupovinom u IDEA online prodavnici uštedećete na proizvodima koje volite. 📦 Brzo i lako kreirajte online porudžbinu, unesite poklon kod ONLINEGIFT na stranici "Pregled porudžbine" i celokupan iznos vašeg računa biće umanjen za 1.000 RSD! 🛍️ Popust se ostvaruje na kupovine u vrednosti iznad 3.500 RSD i može se iskoristiti jednom sa jednog korisničkog naloga za dostavu do 18.09.2022.

Vaša IDEA online
Ovaj daje 1000
 

Prilozi

  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    6.7 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    6.8 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Idea poslala kupon za 1000din (ONLINEGIFT) a kada se doda prilikom porucivanja skine 500din.
 
Idea poslala kupon za 1000din (ONLINEGIFT) a kada se doda prilikom porucivanja skine 500din.
Nisam testirao ali znam da kod njih je ranije bilo da valjda moras da imaš račun od 4500 pa ti umanje na 3500..da nije tako i sada a ako je manji iznos onda dadoše pola tj 500?
To je kao u onom vicu: Ciga digo cene 30% pa dao popust 50% :LOL:
S tim da su sad svi podigli sve :D a popust daju uglavnom na nešto ne super atraktivno(ali da ne grešim dušu bude nekad nešto i super atraktivno na tom popusti i nestanr odmah :)
 
Jedan primer "inflacije" od 100%:

Pirinac Parboil.d.zr.cel.Riso Scotti 1kg košta na maxi pčelica akciji 419,00 RSD (osnovna cena 839,99 RSD), a u januaru akcijska cena 219,00 RSD (osnovna cena 419,99 RSD).
 
Sigurno da se ispati kupiti taj sok za 86 dinara jer je 2x86=172 za 2 litra, a 1.5l je 170 dinara. Pola litre više za iste pare. U Maxiju tih 50% u dane pčelice ima šta da se probere i kupi povoljno
 
Nije poenta u isplativosti, nego u veštački naduvanoj ceni i onda ultra ludom popustu. Sjajan trik koji prolazi kod većine ljudi i zato ga svi i dalje koriste.
 
Nazad
Vrh Dno