Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Desilo mi se i to - Maxi nije isporučio porudžbinu u ponedeljak u večernjem terminu (19-21h), niti nazvao da najavi da neće biti isporuke. Porudžbina je bila kreirana pre 6 dana, a u ponedeljak pre podne su me zvali da me obaveste da nekih stavki neće biti u porudžbini.

Morao sam ih zvati da proverim u utorak prepodne, ispostavilo se da su prosto zaboravili da me zovu da neće stići da isporuče, pa su pomerili isporuku za sredu.
 
samo ako uzimammte ista topljivo kao sladoled proverite sta ste dobili :) meni se ne javise na reklamaciju ;D
 
ma de cu sladodel da se drndam..a i pojeo sam ga vec :D te kaprije :D
sto bi se reklo dokazi su uklonjeni :D :D
 
Ko donosi na adrese po NS-u? Maxi otpada za moj deo grada, ima Idea, Univer,... i to je to?
 
Najbolje da kontaktiras svaki trgovinski lanac koji dostavlja robu online putem mejla. Maxi odskoro ima dostavu za Novi Sad, ali ne znam za koje delove grada.

Što se tiče univera, koliko znam, ne daje nikakav popust za kupovinu online.
 
I mene Maxi nekoliko dana ignorise za reklamaciju, i nisu doneli jos jednu porudzbinu a daju neke glupe izgovore "pokvarilo se vozilo"... masi ljudi ne stizu paketi, koliko im se to vozila "pokvarilo"...

Inace, mozda niste znali na Maxi mozete da izmenite porudzbinu i nakon sto ste je narucili, sve dok oni nisu poceli da je obradjuju, treba da se ode u Moja stranica, pa Moje porudzbine i tu moze da se unese bilo koja izmena.
Ja sam uspeo da ne ubacim kupon :ROFLMAO:
nakon izmene na mail stize obavestenje o izmenjenoj porudzbini
po meni, prilicno dobra opcija. :)
 
Meni kad bez obaveštenja ne bi isporučili, ja bih onda isto počeo tako da naručujem i da ne budem kod kuće. Pa da vidimo ko će duže da bude bezobrazan.
 
Nama idea nije dostavila porudžbinu dva dana zaredom, bez ikakvog obaveštenja. oba dana smo planirali vreme tako da neko bude kod kuće u vreme dostave. Onda smo im pisali na mail. Bez blama, ne odgovaraju. Više ne naručujemo od njih.

Desilo se da maxi nekoliko puta ne donese porudžbinu, ali to bude možda jednom u dva meseca. Ipak, mnogo korektnije rade svoj posao.

Mleko, jogurt i druge kvarljive namirnice i na ovoj temperaturi stignu prokisli, ali se ne prave ludi i refundiraju novac.
 
Не знам кад је Maxi тачно увео ову опцију ”brza kupovina" али је стварно добра ствар. Скенираш qr code на улазу преко апликације "Moj maxi", и онда преко исте апликације скенираш бар код сваког производа који узимаш и онда само дођеш на касу, покажеш ” moj kod", касирка ти га очита или још боље (брже), на самоуслужној каси га сам очиташ, уђеш у meny ”brza kupovina" и притиснеш ”da" за производе које си ти откуцавао и то је то.
Једино је ту мана што излазе све претходне "brze kupovine" на тој каси које се само разликују по времену куповине и броју артикала па може човек да се зезне, али притисне се она последња и то је то. Капирам да тих проблема нема на класичној каси јер то све ради сама касирка која (вероватно) зна то да одради.
Не знам да ли сваки maxi, shop & go i tempo имају ову функционалност, ја сам овако куповао у maxiju у Делти.
 
Drugi dan zaredom maxi nam nije dostavio porudžbinu. Pozovu najnormalnije da kažu koje proizvode nemaju na stanju i na kraju ništa od dostave.

Valjda će sutra da bude treća sreća.
 
Ni meni večeras nije ništa dostavljeno, niti mi se iko javio da to najavi. U Maxi Online se niko ne javlja.
 
Ne mogu da shvatim zašto jednostavno ne jave da ne mogu doći, da ne gubimo vreme čekajući ih i da obavimo kupovinu na drugom mestu.
 
meni su jutros doneli ... narucujte u jutarnjim terminima mozda je veca sansa :ROFLMAO:

najbolje od svega je sto setaju te namirnice danima u vozilu a koje treba da budu u zamrzivacu / frizideru...
 
Danas su me zvali da se izvine za sinoć i da ponude drugi termin ili vraćanje para. Dogovorili smo se za danas i stvarno je došao čovek. Ono što je zanimljivo da na vozilu uopšte nema nikakvih oznaka. Kako čujem, navodno imaju problem sa nedovoljnim brojem ljudi.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Danas su me zvali da se izvine za sinoć i da ponude drugi termin ili vraćanje para. Dogovorili smo se za danas i stvarno je došao čovek. Ono što je zanimljivo da na vozilu uopšte nema nikakvih oznaka. Kako čujem, navodno imaju problem sa nedovoljnim brojem ljudi.

oduvek se svi zale na broj radnika i da su im losi uslovi... Dovoljno je 3 recenice da porpricate sa radnicima dostave i odmah cete cuti zalbe. DA je tesko i da se malo placa za tu tezinu posla i da brzo odlaze zaposleni...Jos pre korone znam da su to pricali.
ima li neki 1000din kupon da vazi? kako vidim trenutno nema...trebao bih ove nedelje da porucim maxi/idea..sta god
 
Zanimljivo, da i pored svih problema i dalje naručujete.
Pomislio bi čovek naručuju penzioneri, invalidi, ajde i neki programer koji radi od kuće po ceo dan, ali ovde pričaju kako izlaze iz kuće, nisu tu i sl , pa zar nemate ni jednu prodavnicu u krugu od 300m?
Ne verujem da naručujete zbog popusta i kupona, mada, svega ima u današnje vreme.
 
Pa kad budu plaćali radnike znatno više od 40-45.000, možda i budu imali dovoljno radnika...

@ironmanbg zamisli, nemam nijednu Maxi ili Idea prodavnicu u krugu manjem od kilometar. Tu je komšijska radnja za brze kupovine. Ja volim da uzmem 4-5 paketa negazirane Mivele svake nedelje, tako da mi odgovara online dostava. I naravno da ne maltretiram radnike u dostavi, svaki put ih pošteno častim za nošenje tih paketa.

500din kod za Maxi - SML500 (važi do 29.07).
 
Želiš da uštediš 1000 RSD? Maxi Online ti poklanja promo kod! Jednostavno odaberi sve što želiš na maxi.rs, unesi promo kod SDD1000 i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 1000 RSD. Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 29.7.2022.

Želimo ti ugodnu kupovinu!

Tvoj Maxi Online
 
Zanimljivo, da i pored svih problema i dalje naručujete.
Pomislio bi čovek naručuju penzioneri, invalidi, ajde i neki programer koji radi od kuće po ceo dan, ali ovde pričaju kako izlaze iz kuće, nisu tu i sl , pa zar nemate ni jednu prodavnicu u krugu od 300m?
Ne verujem da naručujete zbog popusta i kupona, mada, svega ima u današnje vreme.

problemi su vrlo retki. moja greska je sto sam uzeo sladoled prosli put i sto nisam odmah proverio da je rastopljen pa da im vratim.

Recimo ovako ja uzimam obicno:
12 flasa prolom vode od po 1,5l
lubenicu kada moze da se poruc
jedno 2 flase sokova
ponekad flasu ili dve vina
ponekad par limenki piva
ako treba ulje brasno secer i sl teze stvari istina ne cesto
deterzernt za pranje vesa ona veca pakovanja koja su teska i na akciji. 5l i vise... jer koriscim tecni deterzernt
pa onda omeksivac kad treba, sirce alkoholno
konzerve voca i povrca ponekad istina ne cesto
Nista sto je kvarljivo - mleko meso i sl ne uzimam..sem ponekad
uz to ide i usteda, a nista ne nosim sam...
 
Zanimljivo, da i pored svih problema i dalje naručujete.
Pomislio bi čovek naručuju penzioneri, invalidi, ajde i neki programer koji radi od kuće po ceo dan, ali ovde pričaju kako izlaze iz kuće, nisu tu i sl , pa zar nemate ni jednu prodavnicu u krugu od 300m?
Ne verujem da naručujete zbog popusta i kupona, mada, svega ima u današnje vreme.

Ako nije tajna, da li bi objasnio zašto ne veruješ ?
Ja recimo u poslednje vreme naručim što iz Ideje što iz Maxija mesečno oko 10 puta, tu sam uštedeo 10.000 dinara u odnosu na najniže cene na tržištu (biram šta naručujem), plus ušteda u benzinu da ne idem u Tempo, Metro i slične hipermarkete u koje smo ja i žena ranije češće išli - to je oko 100 Eura uštede. Plus smo značajno smanjili i gubljenje vremena u tim kupovinama. A i manje teglimo pivo, vino, vodu i sl.
Kad bih sve ovo kupovao u "komšijskim prodavnicama" trebalo bi mi bar 300-400 Eur više mesečno, a uz to bar trećinu artikala koje uzimamo male radnje ne drže.
Naravno, voće i povrće kupujemo u komšiluku, ponekad na Kvantašu.
Ne znam čime se ti baviš ali mora da je ekstremno dobro plaćen posao, jer deluje da ti je potpuno svejedno koliko mesečno potrošiš.
 
Dobar je Ironman, kapiram da nije hteo da ovo njegovo ispadne skoro kao vredjenja.. A tako zvuci, iako sam prilicno siguran da nije zeleo da tako zvuci.

Mene povremeno zeza kicma i izbegavam da nosim teze stvari. Sama usteta svakako znaci, i mozda dodatno motivise za cesce onlike kupovine..
Licno me ne vredja, znam da recimo pijem dosta samo prolom vodu, a ona je najskuplja voda :D i volim da je donesu.. Mesecno mi treba barem 2-3 paketa prolom vode.. DA moram da donosim malo po malo vise bih pio cesmovaca filtriranu nego prolom vodu :D

Radnici ne vole ove poslove jer mnogo nose , kazu tek firme kad naruce bude gomila voda sokova i svega da crknu...Zato i brzo odlaze na druge poslove..Barem sam tako cuo..
 
mozda covek ima 17 i živi kod roditelja.

isporucili maxi. kasnili par dana. idea ima jace popuste trenutno od maksija tako da onih 1000 minus dostava od 300 je realnih 700. idea daje 500. o razlici od 200 din sta reci osim nebitna. izbor maxija online inace bas tanak.par puta sam odustao od narucivanja jer nemaju dosta toga. odem nocu u njihov alonso i pazarim. a iza 2 coska je i idea. isto 0-24.
 
Od
mozda covek ima 17 i živi kod roditelja.

isporucili maxi. kasnili par dana. idea ima jace popuste trenutno od maksija tako da onih 1000 minus dostava od 300 je realnih 700. idea daje 500. o razlici od 200 din sta reci osim nebitna. izbor maxija online inace bas tanak.par puta sam odustao od narucivanja jer nemaju dosta toga. odem nocu u njihov alonso i pazarim. a iza 2 coska je i idea. isto 0-24.
Šta nemaju? Nama skoro uvek donesu bar 90% narucenog.
Idea ima slabiji asortiman.
 
Pa dobro, ne može realno Alonso da se poredi sa online ponudom na maxi.rs. Ipak je Alonso jedan od njihovih najelitnijih objekata u gradu.
 
Iskoristio juče 1000din kupon za prvu kupovinu.
2 paketa pelena za sestrića, suma sumarum, mogle su da se kupe jeftinije na drugom mestu za 160 din po komadu+ 300din usluga, 400 dinara uštede uz kupon.
Tokom kupovine, primetio sam da se i tih 300 dinara može svesti na 49, ali nije bilo ništa spec, da bih napabirčio odgovarajući iznos.

Apropo šta se sve naručuje i kako se pojedinci, da kažem iživljavaju, bilo je reči i na twitteru pre neki dan, lik naručio 3 lubenice, živi na 8-om spratu i lift ne radi. Slično je i sa paketima vode, xxl praškovima i sl.

Jednostavno nije u redu.

Maxi će morati da uvede i doplatu po kilogramu, recimo do 5kg da ostane kako jeste, a preko svaki kg 100 din, pa ti druže naruči lubenicu od 1000 din.

Pre par nedelja vraćao sam se busom iz sela, svi znate kako izgleda dolazni peron, da je odsečen od sveta, lik koji tamo radi sa kolicima, naplaćuje 1000din za par 100 metara da ti pregura stvari, a ovde se za 49 dinara (garantovano svi napabirčite odgovarajući iznos) tegle kg preko celog grada.

Govorim objektivno, jer moj je moto "ne čini drugima ono što ne bi želeo da drugi tebi čine".

Možda se neko naljuti ili uvredi na ovaj post, ali to je tako, a sumnjam da će uticati na promenu ponašanja.

Radi se o iskorišćavanju situacije i jadnih ljudi, ali po meni, ponavljam, mislim da neće još dugo, jer bi trebalo da uvedu cenovnik ko kurirske službe po težini, pa izvolite.
 
Nazad
Vrh Dno