Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Da li se ovaj post odnosi na maxi ili ideu?
Na Maxi, sa Ideom još nisam imao iskustva sa online narudžbinama.
Koliko sam video na Maxi su se žalili ljudi da vaučeri nisu obračunavani na fiskalnom računu, samo javljam da je meni obračunat na fiskalnom danas.
Ali kao što rekoh, zvali su me danas bili zbog menjanja porudžbine, da se ne ponavljam, ja sam pitao za vaučer i kako će to sada ići, kao i koliko sada sve to iznosi ukupno (plaćam pouzećem) i žena mi reče da fiskalni još nije uradjen pa ne zna da mi kaže iznos ali da će svakako biti uračunat i vaučer i besplatna dostava, ukoliko sam to bio ostvario pre njihove izmene porudžbine.
Suština je da ne znam da li je popravljeno to ili nije, tj. da li i meni ne bi bio obračunat vaučer da nije menjana porudžbina i da nisam pre toga razgovarao sa njima o tome.
 
Kažu da je popravljeno, da je bio neki problem pri prelasku na nove fiskalne račune. Meni je danas poptpuno normalno obračunat kupon.
 
Mislim da je ovo sa ogranicenem da sprece da neko kupuje za preprodaju ili da neko ne koristi njihove veletrgovine
 
Da li je i maxi uveo ograničenje za kupovinu ulja (4 l max), ili to važi samo za brašno?
 
Nije, meni je danas od Maksija regularno stigao paket ulja.
 
Ja godinama već uzimam po paket ulja Online, em jeftinije, em ne moram svakih malo da kupujem.

Inače baš zbog ovakvih poteza prodavnica, stvaraju se veštačke nestašice, jer narod počne panično da kupuje. Idea je identično ograničenje za šećer/ulje/brašno uvela i u klasične markete. Da se ja pitam, takve idiotarije bih kažnjavao samo tako.
 
Poslednja izmena:
Maxi ograničava samo kupovinu brašna?
Mislim da ne, kod mene su smanjili porudžbinu za 20kg, ali to je samo za jedno brašno (Premia T500), ljudi kupuju to jer je najjeftinije i verovatno ga Maxi tj. Premia nema dovoljno jer se mnogo uzima. Kad god sam kupovao brašno u radnji tog brašna jedino nije bilo, tu gde on stoji prazno sve, ostalih brašna ima koliko hoćeš.
Na ovo brašno mislim : https://www.maxi.rs/sr-rs/online/Pa...hno/Psenicno-brasno-T500-Premia-1kg/p/7486026
 
Šta radite sa tolikim uljem i brašnom? Pravite zalihe?
pravim zalihe za moje roditelje jer oni koriste između ostalog i suncokretovo ulje. Nas dvoje koristimo samo maslinovo, imamo u šteku po nekoliko komada.

Brasno- uvek imamo po 10 komada u šteku, isključivo integralno.

Nekoliko balona sa vodom.

Konzerve sa tunjevinom, dugotrajno mleko, kafa i plazma keks. To je ono što može da traje. Isto obezbedim i mojima da ne razmišljam.

Za kućnu hemiju i kozmetiku imamo mini stek.
 
Šta radite sa tolikim uljem i brašnom? Pravite zalihe?
ne razumem zalihe necega od cega ne moze da se prezivi. prze brasno sa secerom u ulju? od toga mozes da udjes samo u stanje pola ziv pola iskopneo. nema nikakvu korisnu energiju. samo masnoce i uglj hidrate. dva lista prsute mozes da guras ceo dan. od pasulja u konzervi i par dana. od celog praznog hleba ne mozes da prdnes ljudski.
 
Meni su u utorak isporucili, maxi je u pitanju. Na fiskalnom pise ceo iznos kao kartica. Jos uvek su mi rezervisana sredstva sa iskoriscenim vaucerom.
Videcu bas da li ce kada placanje bude realizovano biti iznos sa ili bez vaucera.
 
Za šećer ne pravimo zalihe nikad jer nam jedan kilogram traje oko tri godine, skoro uopšte ga ne koristimo (samo med).

A što se tiče ograničenja kupovine nekih namirnica u supermarketima, apsolutno se slažem. Uvek ima onih koji gomilaju neracionalno ili se kasnije bave preprodajom.

Pravimo manje zalihe samo onoga što može da traje, nikako namirnica kojima je rok trajanja nekoliko meseci.
 
Maxi Online ti omogućava da uštediš 500 RSD pri svojoj sledećoj kupovini na maxi.rs. Jednostavno odaberi sve što želiš, unesi promo kod 500NWL i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 500 RSD. Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 19.5.2022.

Želimo ti ugodnu kupovinu!

Tvoj Maxi Online
 
Iz nekog razloga mi Maxi naplaćuje isporuku 50 dinara, iako je korpa preko 3500.
 
sta se desava sa idea narudzbinom ako vrednost ode ispod 3500 din jer nemaju na stanju proizvode? da li se vaucer ponistava ili je kao kod maxija - vaucer ostaje aktivan jet je njihov problem sto nemaju proizvode na stanju.
 
Od 08 do 20h ? A šta ako je dostava posle 20h ? :D
Mislim, ja uglavnom rezervišem taj termin zadnji (19h-21h) i obično dodju nešto pre 21h
btw to me podsetilo na zadnju dostavu, gde su zvali oko 18:30h i pitali da li može ranije, kao tu su već pa ako je ok, ja rekoh da može i bili tu za 5 min. a negde posle 20h stiže SMS da uskoro stiže dostava, što znači da taj SMS ide iz centrale i da nije u nikakvoj korelaciji sa vozilom sa dostavu.
 
narucio posle 5 godina sa idea. kada nisam ulogovan ponuda koliko volis. kada sam se ulogovao pola nema a mozda i vise. bila je neka ponuda kao baner za 2x 4 limenke ccole dobijas case. kada nisam ulogovan moze, kada sam ulogovan ne postoji stranica. probao isto to sa iste ip adrese ali sa drugog super kartica racuna, radi. neverovatno.

kada sam otisao u korpu vidim da mi je ostao vaucer jos od crnog petka. obrisao ga i probao ponovo da pogledam ponude pojavile se neke dodatne ali ccola ne. realno mi izgleda kao da sam polu shadow banned...
 
Nama večeras nisu dostavili porudžbinu, možda zbog vremenskih uslova.
Da li je kod ostalih stigla porudžbina zakazana za večeras?
 
Ja sam juce popodne narucio, jutros termin od 7-8 isporuka.

Stigli u 07:50. Ovo je prvi put da porucim i da su sve imali, uvek je nesto falilo. Dal su to mandarine, banane ili mikser. :)

Kod radi, sve ok. Maxi
 
Maxi, 19-21 h. Verovatno je razlog ona oluja, ili je došlo do neke greške.
 
Maxi bi mogao da nabavi lindt čokoladu, nema je čitavu večnost.

Najbolja čokolada ikada 👍
 
Ovde je u pitanju prepodnevni termin. Baš sam zvao da pitam, niko se nije ni danas javio povodom neisporučene porudžbine a u nalogu piše da je isporučena.
Pravo da ti kažem I meni je to živa
enigma. Možda se nekome od radnika svidela porudžbina, pa je sam platio i odneo kući.

Meni se jednom desilo kada sam naručivala neke pidžame za mamu i za mene iz waikiki-ja, sve su stigle raspakovane, nedostajao je jedan donji deo i dva gornja. Odmah sam zvala njihovu službu i uvažili su reklamaciju.
 
Nazad
Vrh Dno