Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Poredite proizvođača, gde jedna priča o stejkovima (koje moraš uzeti samo sa jednog dela tela životinje i to je golim okom jasno vidljivo) i prenosite na burgere, o kome priča drugi (u koje mogu stavljati uši od slepog miša i golim okom nema šanse da se primeti)...

Drugo "vrhunski kvalitet" ne može biti drugs kategorija.

Meso oksidiše i zbog toga menja boju. To je normalno. Ako ne menja boju, znači da ima dodatke. Ne sećam se šta se koristi za meso, ali za salate (sveže cepkane u kesi, npr mešavine zelene salate i ostalog povrća) i voće/povrće koji su sečeni se koristi neka kiselina kao antioksidans (što se oseti i po mirisu kada otvorite kesu).

P.S. Ne znam kakav je ovaj proizvođač, kakvi su im burgeri, niti ulazim u ukus onog kome se nije dopao. To može biti subjektivno, dok su gore navedene objektivne i lako poverljive činjenice.
 
Danas su nam doneli iz Maxi, i nisu uracunali kupon. Napravio sam reklamaciju ali nema odgovora vec nekoliko sati, zovem i niko se ne javlja.
Da li se jos nekome desava isto? Kupon sam uredno ubacio i u mailu se vidi da je ubacen. Na racunu koji su doneli ga nema.
Ranije, kad sam pravio reklamaciju vrlo brzo bi me pozvali.
 
Pozovi i prijavi reklamaciju. Uvažiće bez problema. Isto se meni desilo juče, reklamirao, danas doneli "hiljadarku".
Ispao je neki problem sa ovom serijom kupona. Heh
 
Koliki je račun treba da napravim da bi ovaj popust za ideu bio važeći ?MAJPOKLON1000
Da li kada koristim idein kod MAJPOKLON1000 treba da napravim račun od 3.500 ili 4500 bez popusta?
 
Poslednja izmena:
Koliki je račun treba da napravim da bi ovaj popust za ideu bio važeći ?MAJPOKLON1000
Da li kada koristim idein kod MAJPOKLON1000 treba da napravim račun od 3.500 ili 4500 bez popusta?
Kod IDEA online dostave konačni račun, nakon svih smanjenja, mora da bude minimalno 3.500 dinara, odnosno treba da napraviš minimalno 4.500 dinara bez popusta i odbiješ ovaj kod.
 
Poredite proizvođača, gde jedna priča o stejkovima (koje moraš uzeti samo sa jednog dela tela životinje i to je golim okom jasno vidljivo) i prenosite na burgere, o kome priča drugi (u koje mogu stavljati uši od slepog miša i golim okom nema šanse da se primeti)...

Drugo "vrhunski kvalitet" ne može biti drugs kategorija.

Meso oksidiše i zbog toga menja boju. To je normalno. Ako ne menja boju, znači da ima dodatke. Ne sećam se šta se koristi za meso, ali za salate (sveže cepkane u kesi, npr mešavine zelene salate i ostalog povrća) i voće/povrće koji su sečeni se koristi neka kiselina kao antioksidans (što se oseti i po mirisu kada otvorite kesu).

P.S. Ne znam kakav je ovaj proizvođač, kakvi su im burgeri, niti ulazim u ukus onog kome se nije dopao. To može biti subjektivno, dok su gore navedene objektivne i lako poverljive činjenice.
Svi članovi koji su na temi komentarisali ovog proizvođača govorili su o stejkovima, a Burger je nešto sasvim drugo.

Najveća glupost je meni nelogičnost- na kutiji stoji hvalospev o burgeru, navodno meso vrhunskog kvaliteta, na etiketi stoji da je u pitanju meso druge kategorije (!)


Da smo normalna država, za ovo bi ih inspekcija odrala.

Odnela sam mački ispred zgrade taj burger, nije bila oduševljena uopšte.
 
Mislim da je reč, da kažemo, o nesporazumu - meso druge kategorije ne znači da je to 2.klasa ili nešto u tom smislu, nego po zakonski utvrđenoj kategorizaciji meso od raznih delova životinje se svrstava u kategorije, npr. but je prva kategorija, plećka je druga itd. (koga zanima lako se izgugla). Nisam stručnjak za preradu mesa ali vrlo je moguće da se za burgere upotrebljava upravo meso 2.kategorije. Kad kupujete mleveno meso u samoposluzi uvek je ono već samleveno od plećke, tj. 2. kategorije, a od buta melju samo na zahtev i onda je naravno cena za but (mada dosta mesara tvrdi da je but suviše suv za mleveno meso i da je upravo bolje koristiti plećku jer je nešto masnija)
Ovo o "mesu vrhunskog kvaliteta" doživljavam kao marketinški slogan, obzirom da je to konstrukcija koju je nemoguće verifikovati na neki utvrđeni način, tj. pojam nije definisan nijednim pravilnikom ili zakonom.
Nisam nikada kupovao burgere u radnji, ni Jokićeve ni neke druge, pa ne mogu da komentarišem da li je ta boja normalna za taj tehnološki proces ili nije.
Možda baš takvi trebaju da budu, a opet možda su i pokvareni. Jedino to je i bitno u celoj priči, a nemam ideju kako se to utvrđuje. Verovatno preko inspekcije.
 
Slogan ili ne, ovo je kažnjivo zakonom.
Bilo je slično za neki dečiji krem čini mi se, na kome je pisao "bogato kalcijumom" samo zato što se pravi od mleka (i naravno, ima kalcijuma u tragovima). Morali su to da sklanjaju sa pakovanja.

Iako se burgeri prave od svakakvog mesa, ne može onda da se piše da je "vrhunski kvalitet", jer je to čista manipulacija i laž. Da su napisali "vrhunski ukus" bilo bi nešto sasvim drugo.

Svi članovi koji su na temi komentarisali ovog proizvođača govorili su o stejkovima, a Burger je nešto sasvim drugo.
Upravo to sam i ja rekao. Ti pitaš za proizvođača burgera, a drugi ga ocenjuju na osnovu njihovog drugog proizvoda (stejk) koji svakako ne može biti ni od čega drugog već isključivo od najkvalitetnijeg mesa.

Opet kažem, možda nije čuvano kako treba, pa je krenulo da miriše i/ili da se kvari.
- U BIG-u u Idei stalno prodaju Šabački mladi sir (roza kutija) koji je u roku, ali je pokvaren! Ali stvarno pokvaren, smrdi nesnosno! Brat je poludeo, jer ga uzima za dete, a dešava se već 3-4 puta. To je do čuvanja, jer u drugim radnjama nikad nije kupio taj proizvod pokvaren.

P.S. Mačka nije dokaz ničega. Imam dve mačke, iz istog legla, imaju potpuno različit ukus (mačke jedu različitu hranu, ne ja njih :D). Jedna jede plazmu i čips, hoće sve orašaste plodove, dok druga to ni da pipne. Druga pak hoće sve sladolede, pudinge kremove, dok ova prva to neće ni da pipne...
 
Mislim da je reč, da kažemo, o nesporazumu - meso druge kategorije ne znači da je to 2.klasa ili nešto u tom smislu, nego po zakonski utvrđenoj kategorizaciji meso od raznih delova životinje se svrstava u kategorije, npr. but je prva kategorija, plećka je druga itd. (koga zanima lako se izgugla). Nisam stručnjak za preradu mesa ali vrlo je moguće da se za burgere upotrebljava upravo meso 2.kategorije. Kad kupujete mleveno meso u samoposluzi uvek je ono već samleveno od plećke, tj. 2. kategorije, a od buta melju samo na zahtev i onda je naravno cena za but (mada dosta mesara tvrdi da je but suviše suv za mleveno meso i da je upravo bolje koristiti plećku jer je nešto masnija)
Ovo o "mesu vrhunskog kvaliteta" doživljavam kao marketinški slogan, obzirom da je to konstrukcija koju je nemoguće verifikovati na neki utvrđeni način, tj. pojam nije definisan nijednim pravilnikom ili zakonom.
Nisam nikada kupovao burgere u radnji, ni Jokićeve ni neke druge, pa ne mogu da komentarišem da li je ta boja normalna za taj tehnološki proces ili nije.
Možda baš takvi trebaju da budu, a opet možda su i pokvareni. Jedino to je i bitno u celoj priči, a nemam ideju kako se to utvrđuje. Verovatno preko inspekcije.

Ne moze meso vrhunskog kvaliteta da bude druga kategorija. Druga kategorija je meso lošijeg kvaliteta.
 
Novi Maxi kupon na 500 din: TY500
Vazi do 15.05 za kupovinu od preko 3000 din.
 
Ne moze meso vrhunskog kvaliteta da bude druga kategorija. Druga kategorija je meso lošijeg kvaliteta.
biftek je van kategorije. but je prva. rebra nikada ne mogu da budu prva kategorija. kolega je vrhunski sve objasnio par postova iznad. prva, druga kategorija i sve ostale se definisu po delovima zivotinje. crevca na zaru ne mogu da budu prva kategorija ili beli bubrezi. iznutrice su iznutrice. jednostavo je tako. makar bili od zlata svinjski obrazi nisu prva kategorija mesa. a ni druga. kupis but samelji dodaj luk, zacine, bikarbonu itd i onda napravis pljesku od prve kat mesa. ja to radim. 0 masnoce. angus cevape sam uzimao naravno da su od druge. da su od prve kostali bi umesto 1000, 1500 jedno 2500 kilo. a to ne znaci da su losi vec da je meso od delova zivotinje koji je ta kategorija i to se melje. a iskreno mnogoma je i ukusnije da je malo masnjikavije.
 
Kolege su izgleda pomešale termine kategorija i klasa.
 
Nama za poslednju porudžbinu uopšte nisu obračunali promo kod iako smo ga uredno ukucali.

Radnik kaže da su menjali kompjuterski program, pa on greškom ne obračunava vaučere.

Da li je to sređeno sada? Da znam da li da poručujemo.
 
Nama za poslednju porudžbinu uopšte nisu obračunali promo kod iako smo ga uredno ukucali.

Radnik kaže da su menjali kompjuterski program, pa on greškom ne obračunava vaučere.

Da li je to sređeno sada? Da znam da li da poručujemo.

Već je odgovoreno na to pitanje pre 2 dana - čak i ako nije sređeno treba samo tražiti pare i uvažiće naravno:

Danas su nam doneli iz Maxi, i nisu uracunali kupon. Napravio sam reklamaciju ali nema odgovora vec nekoliko sati, zovem i niko se ne javlja.
Da li se jos nekome desava isto? Kupon sam uredno ubacio i u mailu se vidi da je ubacen. Na racunu koji su doneli ga nema.
Ranije, kad sam pravio reklamaciju vrlo brzo bi me pozvali.
Pozovi i prijavi reklamaciju. Uvažiće bez problema. Isto se meni desilo juče, reklamirao, danas doneli "hiljadarku".
Ispao je neki problem sa ovom serijom kupona. Heh
 
Nama za poslednju porudžbinu uopšte nisu obračunali promo kod iako smo ga uredno ukucali.

Radnik kaže da su menjali kompjuterski program, pa on greškom ne obračunava vaučere.

Da li je to sređeno sada? Da znam da li da poručujemo.
Ne.

MAXI: WLU1000 do 16.05
 
nije mi jasno kako se ne obracuna vaucer? platim karticom, vidim sta je u korpi i koliko placam. platim. i sta se onda desi? ne mogu da mi naplate jos 1000 bez mog odobrenja. mogu da vrate onih 5% ili vec koliko vrate ali ne razumem gde tih 1000 din nestane? ne isporuce za tih 1000 ili sta se desi?
 
Valjda vaučer nije bio obračunat na fiskalnom računu iz nekih tehničkih razloga. Ovo što ti naručiš i vidiš online je samo uputstvo za njih kako da naprave fiskalni račun. Tako da se desilo to da su ljudima isporučivali robu sa cenom bez obračunatog vaučera, dakle većom za 1000 din. od očekivane. Tj. kao da nisi koristio vaučer, iako imaš dokaz da jesi.
Ti naravno nisi dužan da to prihvatiš, a koliko sam čuo iz prve ruke, kad odbiješ da uzmeš onda su ili zvali "centralu" koja im je dala sugestiju da na licu mesta umanje račun za 1000 din, ili kao što je rekao @mirzalica doneli su mu sutra pare naknadno posle reklamacije.
U nekom trenutku će svakako to da srede, ali ne znamo kada. Ja sam upravo naručio pa ćemo da vidimo.
 
Idea uvela ograničenje na kupovinu ulja, šećera i brašna na 4l/kg.
 
nije mi jasno kako se ne obracuna vaucer? platim karticom, vidim sta je u korpi i koliko placam. platim. i sta se onda desi? ne mogu da mi naplate jos 1000 bez mog odobrenja. mogu da vrate onih 5% ili vec koliko vrate ali ne razumem gde tih 1000 din nestane? ne isporuce za tih 1000 ili sta se desi?
Pre nego što ti isporuče robu sredstva na kartici su samo rezervisana. Kada stigne roba, u zavisnosti od toga šta su imali/nemali tebi se skine konkretan iznos sa kartice i to onaj koji je napisan na fiskalnom računu. Ako je iznos veći za 1000 dinara na fiskalnom računu, oni to naplate bez problema makar te oterali u minus.
 
Meni ovo sa nepriznavanjem vaučera stvarno nije ok i liči mi na obmanu ,,ako prođe - prođe". Mnogi verovatno pređu preko toga i ne traže svoj novac nazad.

Mi smo vratili porudžbinu, nismo hteli da preuzmemo.
 
Idea uvela ograničenje na kupovinu ulja, šećera i brašna na 4l/kg.
Mislim i da je Maxi uveo to od danas, ali nisam siguran.
Juče sam naručio izvesnu količinu brašna i šećera, pre nekih sat vremena dobio poziv da ne može ta količina koju sam naveo nego 20kg manje (za brašno), kažem ja na to 'dobro ok, a vaučer i dostava kako će se to sada računati' , dobijem odgovor da ako sam imao vaučer uračunat i besplatnu dostavu da će to tako i biti, nevezano za to što je sada račun manji.
Ko zna šta će biti na kraju, videću večeras kada stigne.
 
Veselo, ja baš naručio iz Maksija, kad me ovi iz Idea Online zvali da kažu da ne može paket ulja, već da na sajtu stoji obaveštenje da je max 4l. Stvarno im i stoji na početnoj, ali između mora onih slideshow slika. Na Maxi sajtu nisam video slično obaveštenje.
 
Nisam video ništa u vezi toga na Maxi sajtu, mislim da je problem u Premia brašnu, konkretno tip500, za 49rsd, sledeće brašno (po ceni) tog tipa tj. nekog drugog proizvodjača je 68 rsd ako se ne varam, imao sam problema sa tim Premia brašnom i pre desetak dana, hteo 30 recimo ali već na 11 mi javljao sajt da ga nema u zalihama toliko nego da mogu samo 11, sećam se baš i te cifre 11, mislim tog brašna nema ni u prodavnici offline kad se ode, samo tog, dok ostalih ima bez problema i offline i online, recimo isto to brašno Premia samo T400 i po istoj toj ceni, ima ga koliko hoćeš i online i offline. Tako da mislim da nije ograničenje u pitanju kod Maksija nego ga nema jednostavno dovoljno, sinoć sam gledao slučajno i video da ga ima pa rekoh ajde da iskoristim onda to i uzmem ga.
 
Da li preko idee samo određena suncokretova ulja mogu da se naruče u ograničenoj količini, ili to važi za sva?
 
Odnosi se na sve ja mislim:
Ograničenje OŽN-a_mobile.jpg
 
Bili i doneli porudžbinu, iako je skinuto sa porudžbine silom prilika, i iznos ukupan onda nije pokrivao besplatnu dostavu, uračunat je i vaučer i besplatna dostava, sve ok prošlo, tako da verujem vi koji ste imali problema sa vaučerom pa vam je naplaćena hiljadarka, sad je to rešeno, ili je moj slučaj bio "specijalan" zbog skraćivanja porudžbine i mog pitanja "a šta sa vaučerom" :D
 
Bili i doneli porudžbinu, iako je skinuto sa porudžbine silom prilika, i iznos ukupan onda nije pokrivao besplatnu dostavu, uračunat je i vaučer i besplatna dostava, sve ok prošlo, tako da verujem vi koji ste imali problema sa vaučerom pa vam je naplaćena hiljadarka, sad je to rešeno, ili je moj slučaj bio "specijalan" zbog skraćivanja porudžbine i mog pitanja "a šta sa vaučerom" :D
Da li se ovaj post odnosi na maxi ili ideu?
 
Onomad su kaznili pumpadžije koji su ograničavali ljudima koliko smeju goriva da sipaju, ne znam da li zakon prepoznaje razliku između goriva i brašna kada je u pitanju ograničavanje kupovine.
 
Nazad
Vrh Dno