Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Od skoro imam Moj Maxi app. Dobio sam od njih danas email sa vaučerom za -1.000din za sledeću online kupovinu.
Vaučer može da se iskoristi do 1. maja. Da li znači da do 1. maja treba da poručim, ili da isporuka bude do 1. maja?
Nikad nisam naručivao iz Maksija, samo iz Ideje. Tamo se sve akcije računaju na dan isporuke (jer se tada kuca račun). Kako je kod Maksija? Šta bi trebalo da znam u poređenju sa Ideom? Hvala! :cool:

Zašto mi naplaćuju isporuku ako poručujem preko 3.500din?
Ti3SCSy.png


P.S. Vidim da popuste koje imam u Moj Maxi app nemam u Maxi online.
 
Da nisi izabrao neki od onih ranih jutarnjih termina za dostavu? Oni se uvek naplaćuju.
 
Da nisi izabrao neki od onih ranih jutarnjih termina za dostavu? Oni se uvek naplaćuju.
Nisam. Video sam da njima stoji 300din uvek, izabrao popodnevni, bilo 0din, onda uneo kupon i posle toga 300din dostava.

Nemam iskustva sa Maksijem, možda je kod njih uvek tako (ako se kuponom spusti cena naplaćuje se dostava?), kod Idee nije. Hm? Ili nešto grešim? Hvala!
 
Treba iznos računa da bude najmanje 3.500 da ti ne bi obračunali naplatu dostave.

Iznos konačnog računa kada se oduzme popust.
 
4300 zapravo, ali teško da ćeš da nabodeš da bude baš tu negde, tako da 4500 recimo da je.
Meni je prva kupovina bila 4680, i tek tada je skinuto 300 dinara dostave i 1000 dinara vaučera, moglo je verujem i ispod toga, do 4300.
Finalan račun za naplatu je bio 3680
 
Hvala lepo na objašnjenju. Idea online se tu bolje pokazalo jer ne kalkulišu sa dostavom.
U Idea Online vaučer snižava krajnju cenu za vrednost vaučera - i tačka.

Znači Maxi vaučer od 500 din je 200 popusta, a od 1.000 din je 700 din popusta, jer je 300 dostava - ako se ne uzme preko 4.500!
 
To je i mene isto zbunjivalo pre nekih nedelju dana kada sam prvi put uzimao u Maxiju.
Malo je bizarno da moraš i dostavu da dodaš na račun da bi bila besplatna, kao i da račun od 3000 dinara zapravo bude 4000.
Bizarno jer to je prvi put da sam naišao da neki online lanac bilo koje delatnosti radi to.
Dakle jednostavno mogu da kažu da su porudžbine iznad 3000 dinara sa besplatnom dostavom, kao i da su vaučer popusti na korpe iznad 4000 dinara, a ne kako oni kažu 3000 dinara.
Ti napuniš onda korpu za 3k dinara i vaučer ne radi, nego tek na korpi od 4k, mislim jasno je zašto to rade ali bezveze.
 
Od skoro imam Moj Maxi app. Dobio sam od njih danas email sa vaučerom za -1.000din za sledeću online kupovinu.
Vaučer može da se iskoristi do 1. maja. Da li znači da do 1. maja treba da poručim, ili da isporuka bude do 1. maja?
Nikad nisam naručivao iz Maksija, samo iz Ideje. Tamo se sve akcije računaju na dan isporuke (jer se tada kuca račun). Kako je kod Maksija? Šta bi trebalo da znam u poređenju sa Ideom? Hvala! :cool:

Zašto mi naplaćuju isporuku ako poručujem preko 3.500din?
Ti3SCSy.png


P.S. Vidim da popuste koje imam u Moj Maxi app nemam u Maxi online.
Treba da naručiš za minimalno 4.500 dinara, odbiješ kod (-1.000 dinara) i konačni račun će ti biti 3.500 dinara, uz besplatnu dostavu. A mogao bi da podeliš i taj kod koji važi do 1. maja sa nama, nisu personalizovani... ;)
 
To je i mene isto zbunjivalo pre nekih nedelju dana kada sam prvi put uzimao u Maxiju.
Malo je bizarno da moraš i dostavu da dodaš na račun da bi bila besplatna, kao i da račun od 3000 dinara zapravo bude 4000.
Bizarno jer to je prvi put da sam naišao da neki online lanac bilo koje delatnosti radi to.
Dakle jednostavno mogu da kažu da su porudžbine iznad 3000 dinara sa besplatnom dostavom, kao i da su vaučer popusti na korpe iznad 4000 dinara, a ne kako oni kažu 3000 dinara.
Ti napuniš onda korpu za 3k dinara i vaučer ne radi, nego tek na korpi od 4k, mislim jasno je zašto to rade ali bezveze.
Nije bas tako. Iznad 3300 sa sve dostavom kod radi. Racun onda izadje 2300…

4037D802-49B9-4EF4-881D-610EA471121C.jpeg

3E2C3C01-7C15-4340-BA6A-5F6AA9835EFA.jpeg
 
Meni tako bilo pre desetak dana, probaću večeras kasnije malo ili sutra najkasnije pa ću da potvrdim kako god bilo.
Možda su promenili ali prilično sam siguran da je bilo kako sam opisao, jer sam morao da dodajem robe za 1000 dinara, sećam se toga sigurno jer je to bio smor.
 
Nista nije menjano, jer kupujem mesecima unazad. Mozda je bio neki trenutni bag.

Pre 3 dana

D3733308-6BC3-4D9F-8536-4D96C67F5487.jpeg
 
Pa ok, ali vidim da nisam jedini pa zato kažem, par postova iznad još neko je napisao da mora 4500.
Ne znam što bih pričao drugačije, nije tako davno bilo, baš sam i mislio da mi oko 3500 bude račun, nakon unošenja koda pisalo je da je kod važeći ali da nije primenjen, jer je ispod 3000
Onda sam morao da reorganizujem malo korpu jer je tu bilo i nekog mesa i povrća i smrznutih stvari itd.što mi je onda sve to na kraju sa kuponom dobro i došlo jer sam to izbacio i u nedostatku ideja šta da uzmem poduplao sam neke stvari da bih prešao 3500, odnosno 4500, tek tada se primenio kod, moglo je i na 4000 ali sam hteo i dostavu tu da uključim da bude besplatna, iako oni kažu da je na 3500 to je zapravo u mom slučaju bilo na 4500, o tome i pričamo. Razumem ja tebe da kod tebe to nije tako bilo, imao sam kao što rekoh jednu kupovinu samo, pre desetak dana i bilo je tako veruj mi.
 
Ne znam otkud sad ovolika polemika oko iznosa za dostavu bez naknade, stvar je vrlo prosta - mora da bude bar 3500 na kraju (tj. kad se odbije vaučer ako ga npr. ima). Ako je vaučer od 500, treba da se naruči proizvoda za 4000 ili više, ako je vaučer od 1000, onda za 4500. I to mi funkcioniše od početka.... Kada pređete 3500 u računu, nestaće vam stavka "troškovi dostave" i to je to...
Ovo važi za Beograd, za Novi Sad je čini mi se uslov niži za 500 dinara, e sad ne sećam se da li je to bilo kod Ideje ili Maxija, ili kod oba, nije da mi je trebalo pa nisam ni pamtio.
A uostalom sve to i piše negde u FAQ na sajtu...
 
Nije samo oko iznosa za dostavu vec i iznosa koji je potreban da bi se kod prihvatio :)
 
Ne znam otkud sad ovolika polemika oko iznosa za dostavu bez naknade, stvar je vrlo prosta - mora da bude bar 3500 na kraju (tj. kad se odbije vaučer ako ga npr. ima). Ako je vaučer od 500, treba da se naruči proizvoda za 4000 ili više, ako je vaučer od 1000, onda za 4500. I to mi funkcioniše od početka.... Kada pređete 3500 u računu, nestaće vam stavka "troškovi dostave" i to je to...
Ovo važi za Beograd, za Novi Sad je čini mi se uslov niži za 500 dinara, e sad ne sećam se da li je to bilo kod Ideje ili Maxija, ili kod oba, nije da mi je trebalo pa nisam ni pamtio.
A uostalom sve to i piše negde u FAQ na sajtu...
Kod korisnika @M J je iz nekog razloga drugačije, blago njemu :)
 
mogao bi da podeliš i taj kod koji važi do 1. maja sa nama, nisu personalizovani... ;)
Naravno. Kod je "4LOYALTY1000" (sve velikim slovima inače ne radi, i oko toga sam se drndao).
Piše da važi do 1. maja. To sam pitao, da li to znači da isporuka mora do 1. maja, ili porudžbina da se prosledi do 1. maja? Da li kao Idea računa akcije na dan isporuke ili dan narudžbine (kada kucaju račun)?

@M J
Tebi je na screenshots "međuzbir" 3.500din dok je kod mene kada primenim vaučer međuzbir = 2.500 i moram da dodam još 1.000, tj. 3.500 (sa vaučerom), tj. 4.500 bez vaučera + još 300 za besplatnu dostavu = 4.800din. Možda grešim? Ostavio sam screenshot u prethodnoj poruci.

Nije bas tako. Iznad 3300 sa sve dostavom kod radi. Racun onda izadje 2300…

Probao sam sada više puta, kod mene ovo ne ide ovako. Uostalom, na sajtu piše da je dostava preko 3.500 besplatna. Ako stavim na 3.300 stoji mi iznos dostave, ako podignem na 3.500 nestane dostava. Čim dodam vaučer, ponovo se pojavi dostava jer međuzbir padne za 1.000 din na 2.500, ali mi ostane dostava 300, tako da moram da idem na 4.800 da bih imao besplatnu dostavu i mogao da iskoristim vaučer od 1.000din.
 
Poslednja izmena:
Kod Maxi je bitno kad si naručio (kao što je i normalno), nebitno je što je isporuka posle 1. maja. Sve akcije koje su tog dana kada si napravio narudžbu važe. I vaučer i sve.
 
Probao sam sada više puta, kod mene ovo ne ide ovako. Uostalom, na sajtu piše da je dostava preko 3.500 besplatna. Ako stavim na 3.300 stoji mi iznos dostave, ako podignem na 3.500 nestane dostava. Čim dodam vaučer, ponovo se pojavi dostava jer međuzbir padne za 1.000 din na 2.500, ali mi ostane dostava 300, tako da moram da idem na 4.800 da bih imao besplatnu dostavu i mogao da iskoristim vaučer od 1.000din.

A da li si probao ono što je i najjednostavnije - staviš u korpu za 4500 ili više - nema troškova dostave - primeniš vaučer od 1000, iznos se smanji za 1000 a troškova dostave i dalje nema. U prevodu - ne vidim razlog da mora da se ide na 4800
 
Evo i dokaza da mora 4800 rsd da bude u korpi da bi dostava bila besplatna.
To su proste stvari, 4000 dinara u korpi da bi vaučer bio primenjiv, i 4800 da bi dostava bila besplatna (ako se iskoristi -1000 vaučer)
Zapravo, bitno je da u "Ukupno" bude 3000 (za vaučer da bude primenjiv) i 3500 za isporuku.

s.png
 
@sammy Pod stavkom "svi proizvodi" je cena sa neumanjenim akcijama. Ako bi sabrao sve artikle koje si naracio dobio bi iznos oko 4100 rsd (medjuzbir + 1000 rsd). Znaci manje od 4500 rsd zbog cega su uracunati troskovi isporuke.
 
Stavka međuzbir kada se oduzme vaučer od 1000 RSD mora da bude minimum 3.500. ne znam šta se toliko zakomplikovati.

Ne znam nikoga kod koga funkcioniše drugačije.

Eventualno ako se desi da im neki proizvodi nedostaju, može da se desi da ti konačni račun bude dve i po hiljade umesto 3,5 00. Mada to nikada ne možeš da predvidiš.
 
Naručili smo neke stolice za baštu, cena je oko 1.200 RSD. Jako neudobno i nije za preporuku. Ovakve stvari stvarno ne treba naručivati preko interneta.

Dostavili su nam korektore kojima je istekao rok trajanja pre dve i po godine. Vraćamo sve u kompletu.
 
Nije komplikovano ništa, sve ja to razumem, nego čovek tvrdi da sa dve i nešto hiljade finalnog računa za plaćanje, uspeva da uključi tu promo kod i dostavu.
A nemoguće je to ispod 3500 din.
Barem meni to ne uspeva a čini mi se da je jedini kome to uspeva.
 
OK, ali kako je vaučer primenjen ? Kaže da ga izadje na kraju 2300
 
Primenjem je zato sto je konacni racun sa umanjenjem preko 2000 rsd. Da je isti preko 3500 rsd ne bi naplatili dostavu.
 
Pa tu dolazimo do suštine, kod mene je potrebno da konačan račun sa umanjenjem bude preko 3000 rsd.
 
Lepo je rekao gore @Just You . Ako nećete da plaćate dostavu, korpa minimum 4500. I uz kupon od hiljadu dinara, ispada 3500. Sve ispod toga može, al plaćate dostavu.
 
Nazad
Vrh Dno