Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Evo da napišem šta se nama danas desilo, čisto da budu upoznati i drugi članovi foruma i da ne nasedaju na prevare.

Nama su danas ladno doneli kilogram i po nekih baš loših banana, a naručili smo 500g organskih. Naplatili su kao da su organske (duplo vise), samo su zalepili na njih neku traku na kojoj piše ,,bio banane". Kao da smo mi pali s Marsa, pa mogu da nam uvale bilo šta.

Pre neki dan smo naručili 8, 50 kg narandži. Trećina je bila trula, a trećina bajata. I to smo reklamirali.

Odmah sam reklamirala.
 
Evo da napišem šta se nama danas desilo, čisto da budu upoznati i drugi članovi foruma i da ne nasedaju na prevare.

Nama su danas ladno doneli kilogram i po nekih baš loših banana, a naručili smo 500g organskih. Naplatili su kao da su organske (duplo vise), samo su zalepili na njih neku traku na kojoj piše ,,bio banane". Kao da smo mi pali s Marsa, pa mogu da nam uvale bilo šta.

Pre neki dan smo naručili 8, 50 kg narandži. Trećina je bila trula, a trećina bajata. I to smo reklamirali.

Odmah sam reklamirala.
Svaka škola se plaća. Voće, povrće, meze na meru, meso na meru, uvek kupujem sam u prodavnici, nikad ne naručujem online, baš iz ovih razloga.
Sve to što nije fabrički upakovano i što vam neko drugi bira, ne treba naručivati online.
 
Ja bih baš volela kada bi mi kupci uložili napor da prevasptamo markete, u smislu da se malo postide kada nam uvale neki škart. Možda zajednička akcija objave na društvenim mrežama bi bila od pomoći.

Nama se x puta događalo i da nam uvale nešto bajato ili budjavo i u redovnoj prodaji. Pri tome vas naravno ubeđuju da je sve sveže.

Mislim da ih ne bi bilo briga sve i kada bi objavjivali na društvenim mrežama sve redom šta nam uvale jer naprosto svi supermarketi rade tako, nema nijedan koji izbacuje iz prodaje skart. Svi se trude da i to prodaju.

Čak imam utisak da ima ljudi kojima je neprijatno da reklamiraju, pa onda to đubre bace i ne razmišljaju o tome.
Što se tiče reklamacije, u 90% slučajeva budu OK. Pošalju nekoga od radnika i refundiraju novac. Tako da, šta god da pokušaju da vam uvale, sve im vratite i tražite svoj novac nazad. Niste ga našli na ulici.
 
Svaka škola se plaća. Voće, povrće, meze na meru, meso na meru, uvek kupujem sam u prodavnici, nikad ne naručujem online, baš iz ovih razloga.
Sve to što nije fabrički upakovano i što vam neko drugi bira, ne treba naručivati online.
Slazem se sa ovim 100%, pritom da dodam da sam posle nekih neprijatnih iskustava prestao da narucujem i neke fabricki upakovane proizvode koji bi trebali da stoje u frizideru/zamrzivacu, kao npr feta sir, jogurt, smrznute visnje itd.
Desavalo mi se da dodju visnje skroz odmrznute, sir pokvaren itd.
Doduse moram da pohvalim Maxi, na svaku moju reklamaciju su reagovali i vratili mi pare, ali jednostavno vise ne zelim to da narucujem jer mi je dosadilo da svaki drugi put moram nesto da reklamiram.
 
Obavio sam prvu kupovinu, zanimljivo je da sam baš iz tih razloga izmenio porudžbinu 3 puta :)
Prvi put stavio bio neko meso i zamrznute proizvode, kao i nešto povrća, sve sam to na kraju izbacio i uzeo neke druge stvari.
Možda bi bio neki problem, možda ne, ali slažem se da je bolje te stvari uzimati uživo.
 
Danas smo dogovorili povraćaj novca zbog reklamacije, a istovremeno je trebala da bude i druga porudžbina. Dolazi radnik, užasno prljav, neokupan, neprijatan miris se osjeća na kilometar i prvo arogantno tvrdi da nema vremena za refundiranje novca, a zatim da o tome nije ni obavešten.
 
500BS2

500 din do 22.04 Maxi
 
Maxi ladno nema dostavu ni za Novi Sad ni za Niš. WTF

Bila sam ubeđena da rade dostavu za Novi Sad, možda idea radi, pa sam pomešala.
 
Poklanjamo ti vaučer u iznosu od 500 RSD za kupovinu u IDEA online prodavnici pod nazivom 500POKLON422 🎉

Poklon vaučer možeš da iskoristiš najkasnije za dostavu do 4. maja 2022. godine isključivo za online kupovinu u IDEA online prodavnici u Beogradu i Novom Sadu.

Pravo je vreme da obaviš svoju kupovinu u IDEA online prodavnici, jer ćeš odmah uštedeti na proizvodima koje voliš. 📦 Kreiraj online porudžbinu, unesi promo kod 500POKLON422 i celokupan iznos tvog računa biće umanjen za 500 RSD! 🛍️ Popust se ostvaruje na kupovine u vrednosti iznad 3500 RSD i može se iskoristiti jednom sa jednog korisničkog naloga do 4.05.2022.

Tvoja IDEA online
 
Zdravo svima, počeo sam da koristim Moj Maxi app. Ako ne uzmem ni jedan proizvod koji je na akciji, šta dobijam očitavanjem koda na kasi, sem nalepnica za peškire?

Pozvao sam njihov kol centar i pitao. Rekli mi bodove. Pitam - kakve bodove i gde ih mogu videti? Ona mi kaže - što češće pokazujete svoj kod na kasi imaćemo bolji uvid u to što kupujete i nudićemo vam popust upravo na proizvode koje kupujete i što više kupujete popust će biti sve veći.
Opet sam pitao kakve to bodove ostvarujem, i nisam dobio odgovor.

Zvanično se ne dobije ništa: https://www.maxi.rsmoj-maxi-aplikacija/

Vaše iskustvo? Da li bih nešto dobio Ako bih svojim roditeljima i prijateljima dao svoj kod kao screenshot da ga pokazuju svaki put na kasi? Hvala!
 
Slažem se, to sa aplikacijom je potpuni idiotizam koji ne služi ničemu.
 
Jos je rano za iskustva, aplikacija je pustena u rad nema ni 2 meseca.

Prvih mesec dana radnici u prodavnicama nisu ni znali da postoji i kako i sta raditi.

Pre par dana postavljaju tek citace kodova sa telefona. Kucali rucno kad su saznali oko 01.04. Tako da pisemo iskustva za nesto sto je aktivno 20 dana, tesko.
 
I usporavanje kase, jer pojedini nemaju pojma da aktiviraju kod, ili gde se skenira i da može da se skenira bilo kad dok se kuca račun.
 
I usporavanje kase, jer pojedini nemaju pojma da aktiviraju kod, ili gde se skenira i da može da se skenira bilo kad dok se kuca račun.
Ovo za skeniranje dok se kuca račun, Lidl situacija. Skenirao ja dok se kucao račun i prodavačica mi kaže jednu cifru, vidim ja nešto velika cifra (jer sam već otprilike sabrao) i gledam i kažem "sigurno?", ona tek posle toga tek klikće "završi kupovinu" ili šta već i tek se na kraju uračunao kupon i onda izbacio fiskalni. Svakako će fiskalni da izbaci tačan račun, samo eto ako se nekome desi slično.
 
Bukvalno. Samo data collection i gnjavaža "da li sam zaboravio da aktiviram kupon za stvar koja je do pre aplikacije automatski bila na popustu".
😁😁😁

Postoji opcija za očitavanje cene u Moj Maxi app, ali pre toga piše da se očita QR kod na ulazu u radnju. Tražio ga, nema ga. Zaposlenih malo i svi rade punom parom. Batalio.
Ali već pri prvoj upotrebi sam neke dobre popuste iskoristio!

Vidim krenuli su novi fiskalni računi koji na sebi imaju QR kod. Šta on pokazuje? Probao sam da da ga skeniram QR kod čitačem i ne reaguje. Razlikuje se od svih QR kodova koje sam video. 🤔
 
Hvala. Pokušavali smo različitim čitač ima da pročitamo QR kod, moj drug ima QR čitač ugrađen u kameru xiaomi telefona, i ništa nije radilo. Lepši su novi fiskalni od starih.
 
Kompkeksan QR kod i losa stampa je verujem problem. Ja nemam problema (iPhone XR). Pokusaj sa ovim digitalizovanim:
 

Prilozi

  • D8A3D4C7-2CB2-4998-AA1E-8CD900313399.gif
    D8A3D4C7-2CB2-4998-AA1E-8CD900313399.gif
    10.7 KB · Pregleda: 36
Maxi Online ti želi srećan Uskrs i omogućava da uštediš 500 RSD pri svojoj sledećoj kupovini na maxi.rs. Jednostavno odaberi sve što želiš, unesi promo kod 4BV500 i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 500 RSD. Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 28.4.2022.
Želimo ti ugodnu kupovinu!

Tvoj Maxi Online
 
Nazad
Vrh Dno