Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Kad je neka roba u jako losem stanju moze se reklamirati, nekoliko puta sam vracao i vratili su mi novac, maxi i idea. Dostavljaci bi mi doneli na adresu. To vazi i za merenu i za pakovanu hranu, nedavno sam vracao urme koje su pakovane po 200g cini mi se, cim sam otvorio osetio se jak miris neke hemikalije, uzas.
Ipak, reklamiram kad uzmem vecu kolicinu, npr. po nekoliko komada jednog artikla ili vise kg neke robe, kad je nesto sitno nije vredno gubljenja vremena.

Inace, nisam provalio da je zavrsena ova akcija u maxi, odnosno mislio sam da su produzili i deljenje markica :LOL: pa mi je zafalilo 5 markica, ima neko visak? :)
 
Imam ja, ako te ne mrzi da dolaziš na Vidikovac.

Kako dolazite do tih noževa? Mi smo skupili dovoljno za tri noža, ali u samoposluzi ih nikada nema.

Da li mogu da ih naručim online?
 
Instalirao i ja Maxi aplikaciju pa da vidimo :)

Neko mi reče da mora da se pokaže na početku pre kucanja računa, nije kao Super kartica u Idei da može i na kraju, ali proveriću sutra ako se setim da pitam kasirku...

Pretpostavljam da može isti nalog na dva različita telefona? U najgorem slučaju SS barkoda će da vrši posao...
 
Da, moras prvo da pokazes da bi oni skenirali pa onda da kucaju robu, ako pokazes na kraju mislim da moraju svu robu ispocetka da skeniraju
 
@outlaw
U principu može da se instalira na koliko hoćeš telefona, a rekao bih i sa bilo kakvim podacima, sve dok im se da validna e-mail adresa za verifikaciju naloga (i to je verujem sve što se proverava).
Što bi se reklo, aplikacija "glasi na donosioca" i nije vezana za neke aktivnosti na sajtu gde bi trebalo da se loguje. Tj. nije povezana ni na koji način sa nalogom na Maxi Online. Mogu da se daju isti podaci, ali i ne moraju.
Kako dolazite do tih noževa? Mi smo skupili dovoljno za tri noža, ali u samoposluzi ih nikada nema.

Da li mogu da ih naručim online?

Vidim da si u Beogradu - jedino što mogu da ti preporučim je da pogledaš i u nekom drugom Maxiju osim tom tvom na Vidikovcu. Ja u koji god Maxi da sam ušao u poslednjih nedelju dana, bilo je bar nekih noževa, najčešće onih malih i običnih velikih, ređe onih za hleb i santoku. Ukoliko si u mogućnosti, pogledaj u radnjama u centru i u onim po tržnim centrima.
U Tempu i Shop'n'Go ređe ima da se nađe.
Mislim da ne može online, pogotovo ne sa kuponima.
 
Poslednja izmena:
ako pokazes na kraju mislim da moraju svu robu ispocetka da skeniraju
Pitao sam juče kasirku u mom Maxiju, kaže da može i na kraju da se skenira, mada sam joj ja pokazao barkod na početku...
 
Nije frka, opet sam pitao danas :) Kaže "može i na kraju, ali bolje na početku, za svaki slučaj" :unsure:
 
Nije direktno vezano za temu, ali nadam se da je ok da postavim ovde:
kakva je situacija sa reklamacijama prehrambenih proizvoda u Lidlu? Prijavio sam im problem pre 4 dana preko formulara na sajtu i nema nikakvog odgovora, na 0800 broj se niko ne javlja. Imate li iskustva sa reklamacijom na prehrambeni proizvod, i kakve su mi opcije?
 
Samo odnesi proizvod u lidl i odmah će ti vratiti novac. Čujem od drugih da ima neka opcija da im slikaš proizvod, pa reklamiraš online, ali ne znam mi se svog iskustva.

Lidl je uvek OK oko reklamacija.

Ima li neko neki vaučer za maxi?
 
Da li je i kod vas IDEA ekstremno smanjila ponudu akcijskih proizvoda na Online-u ?
Obično bude oko 2000 akcijskih proizvoda, poslednjih dana je bilo manje od 400, a danas vidim da ih je samo 17 ?!?
Pokušao sam da promenim adresu na drugi deo Beograda, probao sam i Novi Sad, ali nema neke razllke... (bio je prošle godine slučaj da se i asortiman, ali i cene razlikuju u zavisnosti od adrese dostave, jer su različiti distributivni centri vukli podatke iz različitih baza (od kojih je jedna izgleda bila problematična), to se na kraju sredilo posle dosta čekanja, ali ovo sad ne znam šta bi tačno trebalo da znači. Da li je opet neki softverski problem (pre dva dana je mogao npr. da se naruči litar alkohola za 200 din. na akciji, a sada nije dostupan za naručivanje ali bar pravilno piše da je akcijska cena sa Super Karticom 140 dinara) ili imaju nekih većih problema sa punjenjem zaliha ???
Probao sam da se raspitam na Kontakt Centru ali su mi rekli da, iako nisam prvi koji im je skrenuo pažnju, "kolege iz marketinga" tvrde da oni ne vide nikakav problem...(doduše kada se izlogujem i ja vidim maksimalnu ponudu, ali šta mi to realno vredi)
 
Probajte da se setite da li je prošle godine bilo dužih vremenskih perioda bez vaučera, tipa nekoliko nedelja. Zvala sam online Maksi, pitala za vaučere, nisu odgovorili ništa određeno.
Molila bih one koji naručuju online iz idee da mi objasni nešto. Idea daje vaučer jedino ako si naručio proizvode u vrednosti od 4.000 RSD (nisam sigurna) i ako se svi ti proizvodi nalaze na stanju, što se pretpostavljam, nikada ne događa jer uvek neki proizvodi fale. Tako stoji kod njih na sajtu.

Recimo da ste naručili proizvode u vrednosti od 4.000, a trećina tih proizvoda nedostaje. Vaučer u tom slučaju neće biti važeći.
 
Poslednja izmena:
Vazi vaucer i dalje. Idea ima dobar lager i uglavnom samo po neka sitnica nedostaje...

@ytrewq kod mene nije smanjena.
 
@Just You uvek uvazavaju vaucer bez obzira koliko proizvoda nisu u mogucnosti da isporuce ali i zovu telefonom da ponude zamenu ako vam odgovara.
 
Secam se baš da sam na njihovom sajtu pročitala da će vaučer biti uvažen samo ako naručeni proizvodi koji su raspoloživi prekoračuju neku sumu novca, čini mi se 3.500.

Koje proizvode obično nemaju na stanju, da znam da izbegavam ubuduće?
 
To znaci da nece da prihvati kad ga ukucas ako nisi napunila korpu do 4k, jednom kad napunis prihvatice i to je to.
 
Evo, sa ideinog sajta:

Realna vrednost poručene robe bez proizvoda kojih nema na zalihama prodavnice i sa ostvarenim popustom mora biti minimalno 3.500 dinara za dostave u Beogradu, odnosno, 3.000 dinara za dostave u Novom Sadu. U suprotnom dostava poručenih artikala neće biti moguća.
 
Da li je i kod vas IDEA ekstremno smanjila ponudu akcijskih proizvoda na Online-u ?
Obično bude oko 2000 akcijskih proizvoda, poslednjih dana je bilo manje od 400, a danas vidim da ih je samo 17 ?!?
Promeni browser. Kod mene na Safariju (MacOS 10.12) se takodje ne vidi, preko Chrome je OK
 
Kad pokušam da poručim proizvode putem ideinog sajta, sistem mi uopšte ne nudi opciju ukucavanja koda za popust. Na maxijevom sajtu se kod ukucava u blizini konačnog računa, a kod mene to nije moguće.

Gde ukucavate kod za vaučer?
 
Na strani pregled porudzbine. Kada napunis korpu, klikni na KUPI, pa na sledecem ekranu valjda, svakako je pre placanja i konacne kupovine...
 
Da li je i kod vas IDEA ekstremno smanjila ponudu akcijskih proizvoda na Online-u ?
Obično bude oko 2000 akcijskih proizvoda, poslednjih dana je bilo manje od 400, a danas vidim da ih je samo 17 ?!?

Proradilo je posto sam uneo novu adresu. Korpa > Kupi > Podaci o dostavi > Uredi podatke o dostavi. Tu popuniti svoje podatke i adresu...
 
@mikka
Zanimljivo, to sam isto probao u četvrtak kad i ti i nije mi pomoglo. Onda sam par dana bio sprečen da se bavim ovim, i kad sam sinoć pročitao nove poruke i posebno ovu tvoju poslednju, rešio sam opet da probam, ali ovog puta nisam menjao adresu pa radio refresh, nego sam samo obrisao adresu i tako bez adrese napunio korpu, onda me je sistem pitao da unesem adresu, i kad sam je uneo vratio sam se nazad na izbor artikala, i neverovatno - sad ima artikala na akciji na 32 strane od po 96 komada po strani, znači oko 3000, a nikada pre nije bilo više od 2000.
Međutim, odmah sam primetio da opet nije pravilno unet dodatni popust na SuperKarticu na bar jednu stvar (već pomenuti etil alkohol), ali to je nešto na šta sam se već praktično navikao, tako da možemo reći da je sad sve OK. Hvala na sugestiji !
Ja ne znam šta ti ljudi rade...A ono što je najgore je što nemaš kome da objasniš problem. Prošle godine sam rodio mečku dok sam objašnjavao svaki put nekom sledećem jednu istu stvar, na kraju sam došao do čoveka koji im održava web site i koji je tada rekao da razume problem, ali da i njemu kažu da problema nema i da je sve u redu.
Na kraju se nekako rešilo posle mesec dana, da li samo od sebe ili je neko nešto intervenisao, nemam pojma...
Problem je nastao kad su razdvojili distributivne centre u BG, dok je bio samo jedan sve je radilo bez greške.
 
Imate li iskustva sa uvaljivanjem đubreta prilikom online kupovine?

Nama su upravo doneli iz Idee nešto šta oni nazivaju njeguškim pršutom. To je zapravo užeglo đubre prepuno aditiva i hemije. Pritom doneli su tri puta veću količinu od one koju smo naručili.

Često na online računu stoji jedna cena, a kada isporuče proizvod, sasvim druga.

Moj je predlog da pišemo malo o đubretu koje uvaljuju online, čisto da upozorimo druge kupce da to ne kupuju. ako se mi potrošači ne budemo borili sa ovakvim prevarama, biće toga još više.
 
Već par godina redovno naručujem sa IDEA Online (nešto manje sa Maxija), u prvom redu zbog uštede na vaučerima. Jednom mi se sa Ideom desila neprijatnost da se neki omekšivač iz tuđe kutije otvorio i prosuo po mojoj. Mogao sam sve da im vratim, ali sam vratio samo ono što nije delovalo bezbedno da se obriše pa koristi. I jednom je isticao rok hlebu pa sam zvao da se žalim i sutra su došli i vratili mi pare.
Tako da nemam nekih drastično loših iskustava, ali od početka mi nije padalo na pamet da naručujem bilo kakvo voće, povrće, sveže meso ili neku hranu na meru ako ne znam tačno šta je u pitanju, tj. ako bar nisam već pre toga testirao upravo taj sir, pršutu ili nešto tog tipa. Za sve pomenute stvari lično biranje je zakon.
Ali ako je užeglo, ako cena nije ispravna ili ako je količina 3 puta veća od naručene zovite Ideu i tražite da vratite. To u principu nije neki problem. Jeste malo maltretiranje ali ipak ne dešava se baš često.
Što se aditiva i hemije tiče ne znam stvarno šta bih rekao. Ne znam ni kako ste došli do takvog zaključka. Postoje razne vrste pršuta, neki se konzerviraju sa solju, negde stavljaju nitrate koji su dozvoljeni ali manje zdravi. Za drugu hemiju ja bar nisam čuo. Jednom sam doduše u prodavnici pre par godina kupio neki slovenački rezani pršut na sniženju (ne na meru nego u fabričkom pakovanju), bio je odvratnog ukusa i od tada imam rezervu prema tom proizvođaču. Ali ne mogu da tvrdim da je bio užegao, verovatno jeste ali moguće je i da je način pripreme jednostavno takav.
 
Nazad
Vrh Dno