Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Kada ono beše stižu one Idejine knjižice s kuponima i bonovima za imaoce Superkartice? Meni još ništa od prošle godine.
 
Ma ne ja nema sanse vise da narucujem..prosli put su doneli mleveno meso umesto u komadu a nije mala kolicina.....danas nemaju konkretno podplecku junecu i zovu me i pitaju sta zelite drugo zamenski da vam ponudimo, ja pitam jel ima plecka oni kazu nema.....kazu moze but, ja reko ajde i opet donesu mleveno a trebalo je pola pola, a nije mala kolicina....da su moji neki drski ne bi ni preuzeli i jos su oni stavili manje buta jer je malo skuplji i taman da izjednace sa cenom podplecke sto znaci da to nije nista zamenski..

Prvi put kad sam narucivao isto tako nisu imali neko meso i sami su na svoju ruku doneli slicno ( ne secam se imena nesto od ledja ) i to meso je bilo za 300 dinara skuplje nego sto sam ja narucio i doneli su ga po ceni onoga koje sam ja narucio i kolicinski isto kao iz porudzbenice
Druga stvar...narucen pileci batak i karabatak 150 dinara jeftiniji od drugog proizvodjaca oni donose ovaj skuplji a kolicina nije mala 4 kilograma dakle 600 dinara vise. Ja kazem ja ovo nisam narucio on mi kaze porudzbenica je takva i ja sam to doneo nemam sa tim nista. JA pozovem onu seficu i kazem da su mi dali skuplju stvar iako sam narucio drugu stvar na akciji a niko me nije pitao da li moze da stavi ona kaze greske se desavaju mozete ako zelite da reklamirate i kao nema na stanju pa smo morali taj da stavimo, ja kazem pa okej ali stavite ga po ceni koju sam ja narucio a ne da mi stavljate 600 dinara vecu korpu, kaze mi mozete da reklamirate i da vam vratimo novac?!?! Pa sta ja imam od toga :s da cekam jos sutra ceo dan ? Neverovanto...pokvarili su se maximalno i savetujem vam da izbegavate IDEU maximalno.
 
Nikad ne bih meso naručivao online, mleveno pogotovo.
 
de9a82ad82188f956b1c1944ea9adb5e.jpg
 
Hvala svima na novostima. I ja planiram da iskoristim vaucer iz online SK. Moram da "drzim fige" da prodje kako treba i bez "zamenskih proizvoda" tipa - nema vinjak ima chivas regal i slicno.

Slazem se da nikada ne treba da se narucuje meso online - osim ako je ono sto je vec spakovano u zastitnoj atmosferi. tj ono koje se i u prodavnicama prodaje upakovano. i to ne svako, jer ce 100% da posalju u paketu ono koje svako u radnji izbegava - ako je pauflek onda je to onaj sa 88% loja na sebi, ako je juneci but, onda je to bas ono zilavo parce i slicno. mleveno ni u snu.
dodao bih da i sveze voce i povrce, pogotovo skuplje, ne bi trebalo narucivati jer je i ovako polu trulo.
 
Idea Online -- promenili su na lošije na nekoliko nivoa (na ličnom, malom, uzorku -- možda se promene).

- Ranije su zvali, više ne zovu (ako nečega nema, za zamenski proizvod). Ranije su zvali, primera radi, da mi kažu da nema Perfeks kuhinjskih ubrusa, ali ima Harmony, kojima je cena 10din veća, da li može? Da kažu čega nema i neće biti isporučeno, ili šta ne može da se iseče već se kupuje samo na kilo (izmereno vakuum pakovanje).
- Sada sami biraju zamenski proizvod ali ne ločigno. Primer: naručim Dukat kratkotrajno mleko 2,8%mm, logično je da zamenski bude Moja kravica kratkotrajno 2,8mm, ili Zdravo kratkotrajno mleko. Njima je zamena -- dugotrajno, naravno, skuplje, i hajde da je korisno, već lično meni sasvim nepotrebno - ne bih ga kupio.
- Dolaze pre termina ili primetno posle termina.
- Nisu priznali svoju grešku za neuračunati penzionerski popust 10% iako je bilo očigledno. Najpre zvali glasom da se izvine i rekli da je uračunat, "samo se ne vidi", onda sam im poslao uporedo račune od prošle kupovine gde se jasno vidi. Onda su zvali da kažu da zapravo nije obračunat jer nije uneto u napomeni (iako jeste), da njihov sistem to nije izbacio onome ko pakuje, i da oni nemaju ništa s njim! Dva dana, dve suprotne izjave! Njihov sistem zabrljao, a oni nemaju ništa s tim?! Eskalirao sam namerno žalbu na drugu email adresu i sutra me odmah zvali da kažu da imam 200din umanjenje kod sledeće porudžbine (koliko bi iznosio penz. popust). Ovo nije nikakvo jurenje/cigančenje "za svaki dinar", već sve legitimne akcije koje nude, koje svi mi legitimno koristimo, a cilj nam je da pazarimo za manje novca.

Ovog puta ću da kupujem samo krupne stvari, tipa deterdžent, kućnu hemiju, vodu, srećom do sada nisam kupovao meso, jesam poručivao ali nikada nije stiglo. Pijacu nisam nikada.

Ponoviću da su momci koji donose su pristojni i ljubazni.

Za kraj: od svih lanaca kada kupujem u prodavnici, samo u Idei sam više puta, čak često, reklamirao račune, na koje letimično bacim pogled. Čuveno: na akciji jedna cena, na kasi druga. Na akciji "kupite 3, treći dobijate za dinar", meni sva tri obračunata i slično. Onda se žalim, i daju mi iz kase razliku. Uz jedno ali. Kod svake kase piše: "ukoliko je cena proizvoda obračunata na kasi različita od cene istaknute uz proizvod, proizvod dobijate upola cene". Onda im prstom pokažem da to piše, kao da ne znaju. Verovatno zvuči kao da sam neki Gestapo tamo, daleko od toga.

Ili: Idea pecivo i pečena piletina i svinjetina posle 18h su upola cena -- nekad obračunaju pola cene, nekad ne.

Poslednje, automastke DYI check-out kase. Kul stvar, ali do pre nekog vremena kucale su "svoje cene", a nikad nisu povlačile akcijske.

Nijedan od navedenih problema nikada nisam imao u Maksiju (prodavnici), online nisam naručivao nigde sem u Idei. Samo zbog vaučera. ;)
 
Ja sam imao tih problemcica sa zameniskim proizvodima zadnja dva puta. sitno ali opet neadekvatno.

Pre dva dana sam narucio opet i naglasio u delu sa napomenom : ako nesto nemate od porucenom ne menjanjte sami nego ne pozovite ili nemojte donositi samostalno zamenu.


i zaista me je covek zvao za jednu sitnu stvar. Tako da je opcija da stavite u napomenu. Ja se nisam zalio idei (iakko sam jednom umesto cokoladnog smokija dobio obican smoki :D i umesto akcijskog pakovanje od 1kg graska 2 x 450g, bez da su pitali da li se slazem). Od sad cu uvek da stavim u napomenu da ne menjaju bez mog znanja i svaki put cu se zaliti ako to ne ispostuju
 
Narucio preko idea onlajn prodavnice. cak su mi i ukrali jednu namirnicu. o ostalom ne treba trositi reci. bilo ne ponovilo se. najiskrenija preporuka je izbegnite IDEA kako stignete. cisto skemovanje nivo kupujem-prodajem cigla u paketu.
 
Moras uvek prekontrolisati sadrzaj paketa. I meni je falilo par stavki, pa su dolazili sutradan da donesu.
 
Narucio preko idea onlajn prodavnice. cak su mi i ukrali jednu namirnicu. o ostalom ne treba trositi reci. bilo ne ponovilo se. najiskrenija preporuka je izbegnite IDEA kako stignete. cisto skemovanje nivo kupujem-prodajem cigla u paketu.

savetujem ti da ih zoves i da se zalis i donece ti to. Jedino obrati paznju da li si na racunu imao tu namirnicu koju ti nisu doneli? Ako je nije bilo ni na racunu to se desi kad nemaju taj artikal. Ako su ti naplatili obavesno se zali.

Veoma su korektni i ja imam samo pozitivno iskustvo uglavnom, sem par sitnica. Na stranu sto je sa kodom iz SK bukvalno jeftinije nego da odes u Metro ili Tempo prakticno...

ja licno nikad nisam proveravao sadrzaj.eventualno samo skupljne nesto ako sam uzimao.
 
ps. ja kupujem online par meseci i mogu da dam veliku preporuku za ideu bas zbog popusta iz SK..biram od kuce, sa popustom su cene prakticno medju najnizim mogucim (to pre svega vazi ako uzmete akcijske proizvode pa na to jos ide popust na osnovu 1000 din koda iz SK).
i sve stigne kuci na vrata (idealno kad kupujete dosta vode flasirane, piva i sl...ono sto biste morali da vucete do kuce)

naravno ovo je samo moje iskustvo. imao sam sitnih problecica 'doneli mi obican smoki umesto cokoladnog smokija jednom. nisam se zalio ali sam imao osnovu. i jednom su jeftiniji artikal zamenili skupljim bez da su me pitali. Sad uvek navedem napomenu da nista ne menjaju od artikala bez da me zovu
 
e da. setih se jos jedne mane - pomorandze koje sam uzeo jednom su bili gore i od onih losih u maksiju..pola bacih..nisam bas uzimao voce, sem tada i kruske sam uzimao jedno dvaputa. kruske su bile ekstra. no meso, sveze voce, lako kvarljive namirnice i sl to nista ne bih online narucivao.
 
Nisam ni ja meso, ali kao sto vidis, oni porudžbinu pripremaju par sati pre uručenja, mala sansa da se nesto pokvari. :)
A za smrznute stvari imaju frižider.
 
ma to je vise stvar moje subjektivne zelje da bar to vidim uzivo pre kupovine.a ne ovako.iako verujem da je ok i kad se to poruci..ali to cu ipak uzivo uzimati tacno kad mi treba.

za sveze voce imam podeljeni utisak. uzecu jos ponekad bas da vidim. a ako donesu nesto za bacati odmah, zalicu im se ako treba...
 
ps. @owim jel i tebi daju kupon od 5000 din mesecno za ovo reklamiranje na forumu?:D
 
^ I wish! :)
Pogledaj, kririkovao sam ih prilično.
 
pa i ja sam.ali vise pohvala.a jesam odusevljen. uzmem tipa pivo, 15tak komada flasirane vode , deterdzentent, i sl teze stvari.i donesu mi da ne vucaram da kuce. prvi put mesecno koristim SK kod, a posle obicno bude bar jedan online kod od 500 din koji mi stigne na mail.

ja zadovoljan sto vise ne vucaram takve stvare. i jos malo jeftinije ih platim :) winwin :D
 
ps. sad stvarno ocekujem sledeci mesec da mi daju kupon od 5000 din za ovu reklamu :D
 
artikal je, naravno, bio na fiskalnom racunu, inace ne bih smatrao da nedostaje. onih koji su naruceni a nisu isporuceni je bilo nekoliko i nisu na fiskalnom. ni jedan akcijski artikal nije isporucen po akcijskoj ceni (ne, nije isteklo vreme akcije, cak po sred akcijskog perioda je naruceno i isporuceno i nije trebala superkarica). tako da je vrednost isporuke slicna onoj narucenoj pa su oduzimanjem artikala i povecanjem cene ukidanjem akcijskih i naplacivanjem regularnih racun ispeglali.

mrzi me da se cimam i zalim za nesto sto sam kupio naknadno, na drugom mestu, jer ne planiram da narucujem vise i da se bakcem sa korp koja ima asete od 1.5 milijardi evra (oni vole da se dice i hvale) i ima poslovnu politiku ako prodje prodje. sumnjam da tako rade u sloveniji i hrvatskoj ali ovde moze da prodje svasta pa i ovo.
 
Ja sam 2 puta porucivao, svaki put sam proveravao racune i robu i sve je bilo ok. Meni jedino smeta labavo vreme porudzbine. Posto radim po smenama, trazim vreme isporuke koje mi ne remeti odmor posle ili pre nocne. Ali je uglavom kasnimo ili dolazimo ranije i od spavanja nema nista.

Mogu li se iskoristiti dva kupona u toku jednog meseca na istu adresu isporuke?
 
^ Da, ako napravis dva (ili vise naloga). Oni ne moraju biti stvarni. Ako se zoves Mandrak Mandrakovic, mozes imati i korisnika sa nalogom Lotar Mandrakovic na istoj adresi, istog meseca, i sa istim kuponom, i istim popustom. :)
 
@thx1138

bas bezveze sto si imao takvo iskusto? si iz bgd? ako nisi to moze da objasni da u nekom drugom gradu fuserisu.

evo meni danas doneli robu(koristo sam popust od 500din - nisam znao da mogu dva naloga da napravim :D - hvala owim na predlogu...ti si napravio dva naloga i sve ok proslo?).

danasnje iskustvo: doneli su mi 6 vlasa kisele vode , a ja u cudu jer ne volim i ne pijem kiselu. Rekoh im da ili je greskom dosla kisela voda ili sam je ja greskom narucio. Odmah su mi ponudili da vrate kiselu a da mi smanje racun! i tako smo to resili. A posle sam video da sam stvarno ja greskom narucio nisko kiselu umesto negazirane vode...
Koliko vidim sve sto je na akciji i jeste sa akcijskim cenama. ali da bude iskren do sad nisam obracao paznju na to - iako je racun u globalu bio onakakav kakav ocekujem, to cu od sad proveravati -da li im se "desi" da pogrese.
 
^ Provereno, može više naloga, jer vaučer se vezuje za nalog, a ne za adresu. Naravno, treba imati mere, jer očigledno može i 30 naloga. ;)

Ako u nalog uneses vaučer pre isteka važenja da ga sistem prihvati (i na fake punu korpu), možeš da ga iskoristiš bilo kada kasnije, narednog meseca, npr, regularno ce se pojaviti čim predješ 3.500din, ali moras da ga uneses dok jos važi. I to sam probao.

Drago mi je sto si imao dobro iskustvo sada.
 
A gde se unosi vaucer, ja sam izlgeda corav prevrnu ceo njih sajt ali ne mogu da nadjem?
 
^ Prvo napunis korpu min 3.500din (može i fake), krenes na placanje, u prvom ekranu posle izbora termina stoji "online kod" ili tako nešto, ne možeš da promasis. Odmah ga uneses, i on je vezan za tvoj nalog do porucivanja. Odmah ce se ispisati umanjenje 1000din.
 
sad samo detaljnije pogledao banane i pomorandze sveze koje uzeh danas. Definitivno sveze voce necu uzimati u principu. banane su onako osrednje mogu da prodju jedva. dok je jedna od dve pomorandze delimicno trula...prosto vidi se da radnik koji to pakuje uzima redom sta mu padne pod ruku. Sve u svemu sveze voce izbegavati.verovatno je ista prica i za sveze povrce i sveze meso(ja iz principa ne bih nikad ni kupio online sveze meso).

na zamrznuto voce i povrce nemam zamerki

ako se to izuzme sve ostalo je ok. nadam se da ce drugima koristiti ova nasa iskustva. :)
 
^ Meni su samo jednom, u decembru, tražili kupon, imao sam 2 kom i dao. Pošto su naručivali i moji u porodici na istu foru više puta svakog meseca i njima su tražili kupon, ali onako usput, tako da svaki odgovor tipa "ostao mi je u kancelariji" zadovoljava. Poslednjih mesec dana nisu ni tražili kupon. :)

Dostavljači i ne znaju o kakvom se kuponu radi jer to ne piše na dostavnici, ima dosta kupona koji su na flajerima koji se dele a ima i email kupona (koji svakako ne mogu da se prilože).
 
Ne znam, meni su trazili zadnji put da isecem kupon iz SK i da im dam. Tako da ne znam da li moze da prodje isti kod na vise naloga.

Ja to resavam tako sto im kazem da je kupon online tj. elektronski. Sada imate foru da SK kupite i elektronski u pdf formatu preko aplikacije novinarnica. U toj varijanti jedino da mu odstampam pdf.

Posle vasih preporuka poceo sam da koristim idea online i stvarno za sada sve reci hvale. Prvi put nisu imali jedan artikal koji je bio 1000 dinara tako da sam umesto 2500 dinara platio 1500 dinara sto je fantasticno jer to prakticno znaci da su mi dali popust od 50%.

Drugi put je bila slicna situacija, a treci put su sve tacno u artikal doneli. Naravno sve u kutiji je uvek bilo jednako onome sto se nalazi na fiskalnom.

Rekao mi je prosli put covek cisto da i vi znate. Ako imate jedinstvene kupone (one sa barkodom) njih morate da date, a ako je ovaj sablonski koji moze svako da koristi onda mu samo naznacite gde ste ga viteli i on sebi naznaci da je u pitanju online kupon i tako ga pravda.

A sto se tice porucivanja, ja sam kreirao nalog svakom ukucaninu u kuci tako da mogu cetiri puta mesecno da koristim kod ;)
 
ni meni nikad nisu trazili kod.tj jesu prvi put decembru ,rekao sam da je iz SK i to je to. Nisam sekao kod. od tad nisu trazili. Nekad sam koristo i onaje email kod od 500 din a nekad ovaj iz SK (nisam znao da mogu vise naloga na jednu adresu :D )
 
Nazad
Vrh Dno