Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Jel moze neko da postavi ovaj novi kupon?
 
012f6901022eee999bd2bc8724677591.jpg


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Traže li opet kupone po donošenju? Imam za sebe iz SK, ali ne i za druge kojima sam prosledio kupon. Pitam jer dosta kupona dobije se na email, u elektronskom obliku. Kako kurir zna da li su iz letka, casopisa, Super kartica brosure, mejla? Po iznosu? Jer nigde ne pise osnov umanjenja, vec se samo vidi da je iskorišćen (neki) vaučer kod.

Stiže mi sutra.
 
Ja mislim da nece biti problema i da kazes da je sa neta :) mene su cak i unapred pitali jel kupon online ja reko da da...a 3 puta nisu ni pitali nista
 
Stigle danas 3 korpe na 3 adrese, niko nije ni spomenuo vaucer. Probili su termin na svim lokacijama za preko 1h, negde i 2h.
 
Glavni fazon sa (bilo kojim) Idea online vaučerom je da vaučer treba uneti pre datuma isticanja (da ga sistem prepozna), a on može da se iskoristi bilo kada.

Drugim rečima, januarski SK vaučer mora da se unese u nalog do kraja januara, a na osnovu njega može da se poruči i tri meseca kasnije. Da bi se vaučer mogao uneti, korpa mora da bude puna bilo čega (da prelazi 3.500din).

Za domaćinstvo može svako da ima "svoj" nalog, makar formalno (na istoj adresi može živeti puno ljudi), i onda da se u svakom iskoristi vačuer 1000 din, gde je samo bitno da se unese do kraja jan. a može da se iskoristi narednih meseci. To je onda više puta po 1000. ;)

Naravno, u jednom trenu na jednom nalogu može biti aktivan samo jedan vaučer, onaj koji je iskorišćen ne može ponovo, ali može drugi (dobijen kao poklon na lifletu, online promo, itd).
 
Jel moze pomoc oko unosa tih vaucera? Ne mogu da nadjem nigde na sajtu..

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Kupon: NI4PRYSXE (unosi se pri checkout-u, u koraku "pregled podrudžbine i kuponi", u polje "kod za popust u Internet prodavnici"). :type:
 
Prosle nedelje drugar naruci iz idea-e namirnice. neverovatno da su mu na vecinu akcijskih proizvoda uracunali punu cenu. bilo je dosta sitnih stvari, razlika u ceni u odnosu od one finalne na netu od oko 200-300 dinara pa mu nije bilo strasno. pazite kada primate robu.

idea je i onako poznata po tome - jedna cena na rafu, druga na fiskalnom. mozda i sredstva od vaucera treba da se povrate...
 
Treba paziti, jer ti obracunavaju cenu na dan dostave. Ako je akcija do tad istekla , ide puna cena. Glupo ali je tako. Mada su mi obracunali popuste na artikle koji su bili snizeni tog dana , tj tog dana su stavljeni na akciju.
 
^ To je zato što pošiljku za zakazanu isporuku pakuju na dan isporuke (možete videti po datumu/vremenu na fiskalnom računu) i, logično, po uslovima koji važe na dan isporuke. Da pakuju ranije to bi bio problem sa pakovanjem namirnica koje su kvarljive, a dvostruki sistem bio bi prekomplikovan.

Konačno, kada se naručuje i uzme akcijski proizvod i izabere dan dostave, u "mojoj korpi" stoji crvenim slovima upozorenje kada ističe akcija!
 
Inače, ja sam im pre dve godine bio redovan kupac, u zadnjih godinu dana jedva 2-3 puta.

Tad su neki balavci pokušali da me izrade, bili jednom na dostavi i videli da ne proveravam isporučenu robu. Drugi put su probali da mi uvale na račun neki losos od 7000din koga nikada nisam naručivao i koga, naravno, nije bilo prilikom dostave. Cenim da su išli na varijantu da ja ne primetim, pa da posle urade refund u svoje novčanike.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
^ To je zato što pošiljku za zakazanu isporuku pakuju na dan isporuke (možete videti po datumu/vremenu na fiskalnom računu) i, logično, po uslovima koji važe na dan isporuke. Da pakuju ranije to bi bio problem sa pakovanjem namirnica koje su kvarljive, a dvostruki sistem bio bi prekomplikovan.

Konačno, kada se naručuje i uzme akcijski proizvod i izabere dan dostave, u "mojoj korpi" stoji crvenim slovima upozorenje kada ističe akcija!
Video sam to. Na dan isporuke sam samo ponovo preracunao cene sa sajta i ispalo me gotovo isto kao kad sam porucio. Za tri artikla istekla akcija, za jedan skuplji pocela akcija i dosao na isto. Dodatno me zvali da jave da nema nekih artikala sa porudzbine i da pitaju hocu li neku zamenu.
 
^ Dobro, zar onda nije sve to ok? :) I mene su svaki put zvali da kažu da nemaju neki artikal i odmah ponude nešto što je slično i to bude ok. Isplati se i bez vaučera, a posebno sa vaučerom i 10% penzionerskih (koje svako može da dobije, na dane kada daju popust).

Dodatno što ne moram svaki put da pravim spisak iz početka, već samo učitam iz prethodne kupovine. :wave:
 
^ Dobro, zar onda nije sve to ok? :) I mene su svaki put zvali da kažu da nemaju neki artikal i odmah ponude nešto što je slično i to bude ok. Isplati se i bez vaučera, a posebno sa vaučerom i 10% penzionerskih (koje svako može da dobije, na dane kada daju popust).

Dodatno što ne moram svaki put da pravim spisak iz početka, već samo učitam iz prethodne kupovine. :wave:
U sustini za nekoga mozda i jeste :), ali verujem da dosta ljudi ne procita sta tamo pise za cene na akciji pa posle nastaje problem. Mada mislim da bi bilo korektnije da racunaju cene na dan kupovine(cak i po zakonu), jer sam se ja mozda bas zbog tih cena opredelio za kupovinu. Zadnji put sam platio slicnu cenu zbog artikala koji su tad bili na snizenju, sledeci put mozda nece biti tako. Oni se naravno ogradjuju navodjenjem na kraju maila da su cene "orijentacione".
 
Stigla mi danas korpa sa Idea online, uh, previše grešaka. Došli 40min pre termina. Nisu zvali telefonom. Sami su izabrali potpuno pogrešne zamenske artikle (recimo dugotrajno umesto kratkotrajnog mleka?!). Nije doneto čak pet artikala, a neki su doneti u manjoj količini nego što je naručeno. Povrh svega, nije obračunat penzionerski popust.

Napisao im kratak email, zvali me posle glasom da se izvine, ali - nikakva kompenzacija, ubeđujući me da je račun umanjen za penzionerskih 10%, "samo što se to ne vidi". Posle izvadim prošli račun, lepo se vidi da su cene niže, uz prateći nefiskalni isečak na kojem piše koliko je umanjen račun, što ovaj put nije slučaj.

Da je u prodavnici, lepo bih reklamirao na kasi, a ovde... Nije to nikakav iznos, ali toliko grešaka oko jedne korpe...
 
Prave greške često, meni par puta nisu obračunali vaučer na 10% iako je prihvaćen na sajtu i na računu hemijskom bude napisano 10%. Hteo da zovem da pitam u čemu je fora, zaboravio sam, ali kapiram da ne računam više na te kupone.

Iskreno, kupujem sa idea online samo zato što svakog meseca dobijem onu sveščicu sa kuponima i tu oborim račun za preko 1000 dinara, inače bih tražio negde drugde.
 
Argument žene iz Idee koja je zvala da se izvini bio je "momci su novi". Nije ponudjen vaucer kao izvinjenje sto su zakinuli, a nisu ni odgovorili na mail gde sam jedan do drugog stavio racun s penzionerskim popustom i bez (a tebalo je). Sta da je bila 5x veća korpa? 10% onda nije malo.

Pitao sam pismeno kakva je mogućnost reklamacije, ako odgovore - prenecu.

Inace kol-centar 0800 nema veze sa online-om i samo kazu "pisite im mail". A njima mail zatrpan, i svaki mejl se vrati. Treba znati kome pisati.

S druge strane, momci koji rade dostavu su fini i pristojni.
 
Prave greške često, meni par puta nisu obračunali vaučer na 10% iako je prihvaćen na sajtu i na računu hemijskom bude napisano 10%. Hteo da zovem da pitam u čemu je fora, zaboravio sam, ali kapiram da ne računam više na te kupone.

Iskreno, kupujem sa idea online samo zato što svakog meseca dobijem onu sveščicu sa kuponima i tu oborim račun za preko 1000 dinara, inače bih tražio negde drugde.
Kakva je to sveska sa kuponima? Kako se to dobija?
 
Promo knjižica Super Kartice, trebalo bi da je dobijaju 3-4 puta godišnje poštom svi vlasnici Super Kartice.

Juče bili momci i doneli porudžbinu, a ja dajem 4 kupona i smejem se sa sestrom - kažem, postao sam kao oni kupomani sa TLC-a :)

Malo li je - 1000din kupon iz SK-a plus kuponi u vrednosti od 500din iz Super Kartica knjižice. Sve u svemu - račun umanjen za 1500din.
 
Zovi ih, imaš broj podrške na sajtu Super Kartice.

Meni su jednom poslali tu knjižicu sa zakašnjenjem a imao sam 1200din u kuponima, pa sam ih cimao da mi pošalju ponovo. Poslali su kroz nekoliko dana.
 
Exodusbgd je napisao(la):
Malo li je - 1000din kupon iz SK-a plus kuponi u vrednosti od 500din iz Super Kartica knjižice. Sve u svemu - račun umanjen za 1500din.
Zar se vauceri mogu sabirati? Ili u gornje polje uneses SK vaucer a u donje polje (Superkartica vaucer) uneses vaučer iz knjižice? U pravu si, malo li je!? [emoji4]

Poslednji put kada sam primio knjižicu bilo je samo 10% na Ideu, nije bilo Superkartica vaučera na 500din, to je novo. Jesu li svi isti ili različiti (smeju li se deliti)?
 
Kapiram da se u Idea online može uštedeti na razne načine. Zadnjih godinu ipo dana kupujem online, random, Idea i Univer.
Univer je svetlosnim godinama profesionalniji od Idee.
Dva puta me nije mrzelo da sve isto nabacam u korpe i jednih i drugih i oba puta je Univer bio jeftiniji i to sa kuponima iz Idee (koji stižu u knjižici), ne SK.
 
^ Ako se ne varam, u Superkartica knjižici kupon je za 10% i to na ono što nije na akciji, a SK vaučer je na na ukupan iznos korpe, bez obzira da li je na akciji i može da se kombinje sa Skuperkartica kuponom i penzionerskim popustom!
Moram da kažem da su me još jednom zvali iz Idee Online, još jednom se izvinili, i rekli da će sledeću kupovinu da umanje za 200din jer nisu uračunali penzionerski popust koji je bio naglašen. Jasno vam je da ovo nije zbog 200 din, već zato što je Beograd grad novih Idea (ideja), gde svaki dinar vredi! :-devil-:

Mislim da sa SK kuponom i penz. popustom nema jeftinijih od Idee, a Univer (elakolije) još nisam probao, to kad ostanem bez kupona, mada sam ih sada štekovao, hehe. :) Hvala što si preneo iskustvo!
 
^poenta moje priče je da ako nekome nije bitno da li će mi račun od cca 6, 7, 8 hiljada biti + ili - 200 din. nema razmišljanja. Sve je na strani Univera. Naravno ograđujem se od trenutno aktuelnih kupona za 1000 rsd.
Ali opet kažem nekoliko puta me nije mrzelo da napunim iste 'korpe' u Idei i Univeru i Univer bude jeftiniji.

Ovo je jače od mene:
Može i ovako: Univer mu dođe kao Telenor, sve jasno, precizno, tačno...
Idea je kao Mts, prvo pisanje reklamacije pa poručivanje.
[emoji12]
Let the Game begin...
 
Poslednja izmena:
Ma ne ja nema sanse vise da narucujem..prosli put su doneli mleveno meso umesto u komadu a nije mala kolicina.....danas nemaju konkretno podplecku junecu i zovu me i pitaju sta zelite drugo zamenski da vam ponudimo, ja pitam jel ima plecka oni kazu nema.....kazu moze but, ja reko ajde i opet donesu mleveno a trebalo je pola pola, a nije mala kolicina....da su moji neki drski ne bi ni preuzeli i jos su oni stavili manje buta jer je malo skuplji i taman da izjednace sa cenom podplecke sto znaci da to nije nista zamenski..

Prvi put kad sam narucivao isto tako nisu imali neko meso i sami su na svoju ruku doneli slicno ( ne secam se imena nesto od ledja ) i to meso je bilo za 300 dinara skuplje nego sto sam ja narucio i doneli su ga po ceni onoga koje sam ja narucio i kolicinski isto kao iz porudzbenice
 
Ima li i ovog meseca vaucher za ideju u SK? Ili neki drugi vaucher za ustedu u online prodavnici?
 
Nazad
Vrh Dno