Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

maxi nista..drze se i dalje miskoviceve devize-nedaj nista a uzmim sto vise para :D

samo penzionerski popust za maxi i to je to.. za sada
 
Hvala ;)

Bio bih zahvalan ako bi neko od članova uradio retrospektivu, na primer:

- Koje prodavnice donose robu na kućnu adresu a u kojima se mora lično preuzeti...
- Da li donose do vrata ili do zgrade pa moraš da se angažuješ da neko čuva stvari ako ne možeš sve da poneseš odjednom, primer za to su neke kurirske službe koje neće da donose do vrata već do zgrade...
- Koje nude popuste na osnovu kartica, bonova, kodova...
- Koje donose odmah na kućnu adresu a kod kojih se najduže čeka...
- Kod kojih su najveći popusti...
 
Sto se tice maxi popusta:
- Za Tempo vazi busplus 5%, ali za Delhaze i artikle na akciji ne vazi popust
- Za Univer ima ne znam cija bese DinaCard Universko, 5% isto.
- Za Vero je bila do sada Alpha bank kartica, slicno nesto 5%, ali kao SuperKartica je radilo valjda, ne kao direktan popust.

Popusti - ako mislis na ove gore popuste, to toliko ne vredi cimati se :) SuperKartica nije losa jedino jer nekad dobijes kupon za artikal koji ti znaci - ali bodovi i ostalo su smesni. Cak i ko ima SK MasterCard.
Ako mislis na akcije - samo da ispravim, to nisu akcije, vec "vracanje cene na iole normalne" ;)

sa popustom od 1000din na 3500din cene u idei postaju kao cene u metrou/tempu...dok je ovih 1000din po mom misljenju se nista drugo ne isplati. sad posle toga je druga prica naravno
Zavisi enormno sta kupujes. Recimo Nespresso je uvek bio najjeftiniji u Idei, bez izuzetka.
Kucna hemija - to uvek mora da se juri gde je na akciji, nikada nije jedan/drugi jeftiniji van akcije, vec su cene u outu skroz.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko plaćao mts račune u Idea prodavnicama i da li mogu na osnovu toga da se uračunaju bodovi (ako je račun za fiksni i net 2.000 dinara da se računa kao da sam kupio namirnice za 2.000 dinara)?
 
Proverite mail-ove, meni malopre stigli kuponi za april i maj u vrednosti od po 1.000 dinara.
 
Me 2. Prvi put mi stigose ove godine ti kuponi - sad kad mi ne trebaju uopste ;)
 
E pa alfi posalji ih kad ti ne trebaju ..meni nisu poslali :))

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Ako ih i prihvati na tudjem nalogu, mislim da tako detektuju ko koristi vise naloga zbog kupona pa seckaju :)
 
Imas onaj iz JATovog Elevate magazina za sada.
 
Ja sam mislio da ne dobijam te kupone i malopre proverim spam folder u gmail-u kad tu su!
Proverite i vi da li su otišli u spam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proverite, u subject-u piše 1k din, a u stvari je 2 x 500din za april i maj.

To je 50% manje nego raniji SK kupon i sada JAT Revija. :)

Inace, proslog meseca sam dobio na većinu naloga, ali sada kada ste vi dobili - nisam ni jedan, ni na jedan nalog.
 
A jel može da se iskoriste oba kupona, onaj od 1000 iz Jatovog časopisa i ovaj od 500rsd iz maila pa da bude 1.5k popust ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nisam na mejl nikad dobio kupon, na sva 3 naloga koliko sam pravio za Ideu
 
Proveravao nema , imam 3 naloga. :)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Zavisi enormno sta kupujes. Recimo Nespresso je uvek bio najjeftiniji u Idei, bez izuzetka.
Kucna hemija - to uvek mora da se juri gde je na akciji, nikada nije jedan/drugi jeftiniji van akcije, vec su cene u outu skroz.

Imali u idei nespresso? Da li mozda znas gde? Online nema. Steta, nisam imao pojma da kod nas moze da se kupe nespresso kapsule u prodavnici.
 
Zanimljivo, ja sam dobijao email vaučer na 1000din (2x500din) i na naloge sa kojim sa naručivao sa Svet kompjutera vaučerom, ali i na naloge sa kojih ništa nisam naručivao. Ko zna koja logika stoji iza svega.

Hvala za vaučer iz JAT revije! :)
 
Imali u idei nespresso? Da li mozda znas gde? Online nema. Steta, nisam imao pojma da kod nas moze da se kupe nespresso kapsule u prodavnici.
Ne kapsule, nego Nescafe Espresso (onaj od 100gr teglica). Prilicno bolja od ostalih instant kafa, po meni, ali ne u rangu dobre kafe (a ni jeftina :)).

Zanimljivo, ja sam dobijao email vaučer na 1000din (2x500din) i na naloge sa kojim sa naručivao sa Svet kompjutera vaučerom, ali i na naloge sa kojih ništa nisam naručivao. Ko zna koja logika stoji iza svega.

Hvala za vaučer iz JAT revije! :)
Imao je i u martu, nisi morao vise naloga praviti :)
 
Kod Univera mi se samo jednom desilo da nemaju jedan artikl, a u Idei redovno nemaju bar 20-30% poručenih stvari. Pretprošlu porudžbinu su mi od 4000 din. doneli robu u vrednosti od 1400. Poslednja porudžbina od 25 stavki, 6 nisu imali. Prosto neverovatno.

Napišeš u napomeni da nećeš zamene i da te ne zovu zbog toga, oni ipak zovu i nude neke nebuloze. Na kraju pristanem za jedan artikl na zamenu i pitam da li je ista cena (isti prasak samo drugi miris), kažu jeste. Doneli i otišli, kad ono nije ista cena nego drastično skuplje. Kako mi gomilu stvari nisu doneli + suvomesnato u vakumu za šta se ne zna gramaža, nisam provalio po ukupnom iznosu da nešto nije OK, video sam tek kada su otišli.

Cene su im katastrofa. Samo ono što je na akciji otprilike dolazi u obzir.

U poredjenju sa Univerom, jedina prednost je to što je vremenski okvir dostave 2 sata, dok je kod Univera 4 sata. U Univeru neretko može da se naruči uveče za ujutru, limit je 1500 dindži, pa može češće da se naručuje po manje.

Jedino ovi kuponi od 1000 dinara, dok ih bude, daju neku cenovnu prednost Idei, dođe mu na isto ili malo povoljnije u odnosu na Rodu, Tempo...
 
Ne znam, meni vise odgovara kad nemaju nesto, vise ustedim :) . Narucio jednom ,za 3500(jos -1000), neke stvari nisu imali. Doneli mi dosta robe za 1400 dinara. A ja dan ranije bio u (nebitnoj) prodavnici, dve kese 1600 dinara. Inace jednom sam pravio korpu onlajn u Univeru za sve sto sam uzeo u Idei, razlika mi je bila 100-200 dinara na racun od 3500. Smara to sto zovu i nude sve i svasta, mada ja robotski vicem "Necu, brisi sa spiska". Naravno, dok je tog popusta, meni odgovara.
 
Ima li neko iskustva sa narucivanjem svezeg mesa u Idei?
Mene konkretno zanima juneci but.
Da li seku na snicle ako se stavi u napomenu?
Koji su najbolji dani/vreme za narucivanje? (Kada odem predvece/uvece u Tempo cesto nije neki izbor svezeg mesa, pa zbog toga pitam).

hvala.
 
Nisam porucivao meso, ali znam da isprate zahtev da se sece na snicle. Jer ionako moraju seci za tebe koliko zelis od komada.

NIKADA ne bih porucio meso, doduse, jer dobicu sta god im treba da otkace tog dana sigurno. Na meso izgubim jedno sat vremena svaki drugi dan, jer gledam Maxi i jednu mesaru kod mene kakvo je meso, mora da se bira :(
 
Ima li neko iskustva sa narucivanjem svezeg mesa u Idei?
Mene konkretno zanima juneci but.
Da li seku na snicle ako se stavi u napomenu?
Koji su najbolji dani/vreme za narucivanje? (Kada odem predvece/uvece u Tempo cesto nije neki izbor svezeg mesa, pa zbog toga pitam).

hvala.
Uvek do sada kad sam narucio meso bilo je odlicno...jednom su samo doneli umesto na snicle mleveno...al sto se tice kvaliteta odlicno je
 
ja isto licno ne volim da mi tako donesu meso bez da ga kao fol bar vidim u prodavnici.

ali sto se tice svezeg voca tu mogu da kazem da je nekad bilo odlicno a nekad bas i ne...opet za voce mi se cini da uzimaju redom, tj da ne biraju kao sto bi svako od nas birao...tako da i voce ne narucujem cesto...ne kazem da se moze primeniti logika na sveze meso, ali eto moje iskustvo
 
Moram nešto da pitam vas koji pazarite u ove online markete.

Da li ste primetili da su cene skuplje po artiklu od 10-50din. u odnosu na klasičnu kupovinu?

Baš sam nešto danas upoređivao za prodavnice u kojima ja kupujem i iznenadio se kolika je razlika za svaki pojedinačni proizvod.

Plus da ne govorim o tome što meso i voće i povrće volim sam da izaberem, a ne da mi neko uvaljuje ono čemu je istekao rok ili ne može da proda.

Razmislite malo ipak kupujete hranu, a ne nešto drugo.

Džaba kuponi, popusti i sve ako vam uvale otrov
 
Nazad
Vrh Dno