Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Nije me mrzelo da proverim svoje tvrdnje - Maxi Online je definitivno jeftiniji od Idee.

Uzeo sam 3 fotalno random proizvoda da ih uporedim - Ariel 6kg, Milka Oreo 300g i Milka Toffee nuts 300gr.

Samo je Milka Oreo imala istu cenu u obe prodavnice, druga dva artikla su jeftinija u Maxiju (Ariel za čak sto dinara).

Zašto ovo pišem? Zato što se veće kupovine definitivno ne isplate u Idei, imajući u vidu koliki je minimum za trošenje sa kuponom.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
^ Tri artikla apsolutno nisu reprezentativna. U OP ove teme data je lista (tada) najskupljih marketa i Maksi je bio prvi.
 
Ariel se nikada ne kupuje u Supermarketu, nego Megamarketu tipa Tempo, Metro ili moozda Roda.
 
Tempo ga ima, Metro nema na tom spisku. A nekada je dosta jeftiniji za prasak.
Cenoteka inace nema nekih artikala.
 
U sredu pre podne naručio Idea Online korpu prvi put od kako je uveden novi sistem. Prvi slobodni termin bio je - nedelja! Ranije nije bila takva navala.

(Okvirni) račun je 3.500din (min. korpa za BG), iskoristio vaučer 500din čime sam tek na 4.000din imao opciju da nastavim na plaćanje. Nije moralo vise od 4.000din.

Gledam istoriju, ranije sam narucivao za 3.500din minus vaučer 1.000din, svi računi su mi bili oko 2.500. Sad je min. račun 3.500din.

Novim sistemom ostavim jednu crvenu više da bih mogao da naručim korpu.
 
Što ne pređe te na Maxi, mislim da je jeftiniji, a konačno su omogućili isporuke posle 6

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Verovatno jer porucimo stvari na akciji, kada su cene maltene iste, pa je sa vaucerom jeftinija Idea?
Ne garantujem za owima, ali ja tako razmisljam :D
 
^ Naravno, birano skoro samo na akciji. I to što donesu kabaste stvari. Cenoteka jasno pokazuje da je Maxi najskuplji.
 
I.. pored svih ovih čitanja - opet mi nije jasno šta je tu jeftinije , šta je skuplje, ko je bolji .. i ko tu kod njih odredjuje cene .. Kao da se dogovaraju izmedju.. Onde je na akciji ono .. ovamo je na akciji ono drugo .. nikako da se nadje prava korpa . Mislim da nas neki ekonomisti ovde marketinški zloupotrebljavaju. A radnje nam pune na svakom koraku... Gde god da uđeš - čekaš u redu . Ko da imamo po 2-3000 evra.. Da te smej uvati. Znači tema .. sve je u redu ali ja ne vide gde bih -- ALI STVARNO kupovao online jeftino i uz dostavu... Mora to ljudi da bude jednostavnije .. brže -- ne znam šta da mislim .. Pozdrav za sve ..
 
Ovaj rant je dobar opis stanja u zemlji i misljenje prosecmog coveka :)
 
Da li Maxi ili Idea online moze i u drugim gradovima osim Beograda, npr Cacak ili Kragujevac?
 
Idea koliko znam ne moze... za maxi ne znam


jel imamo kupon za maj za Ideju?
 
^ Naravno, birano skoro samo na akciji. I to što donesu kabaste stvari. Cenoteka jasno pokazuje da je Maxi najskuplji.

bas ovo uradih sad i bez kupona :D prasak za pranje vesa, voda, pivo, ulje, omeksivac, mleko... sve na akciji plus je tesko u PM :) ja bio ovo donosio u 3-4 ture iz maksija :D
mislim da sam uzeo samo 2-3 lagane stvari za nosenje
 
Jel stigao nekome na mail kupon za Idea Online??
 
^ Možeš uvek da im pišeš na online at idea.rs da ti pošalju kupone i dobićeš po 500din za dva meseca. Meni su par puta tako slali jer mi ništa ne šalju na email (od više regostrovanih). Dobijeni kuponi vaze jednom, za bilo kog korisnika.
 
Ja sam ubacio neke stvari u korpu koje obicno kupujem... nista nije bilo na iole popustu, a bez popusta i da daju 1000din kupone mi je neisplativo :(
 
^ Možeš uvek da im pišeš na online at idea.rs da ti pošalju kupone i dobićeš po 500din za dva meseca. Meni su par puta tako slali jer mi ništa ne šalju na email (od više regostrovanih). Dobijeni kuponi vaze jednom, za bilo kog korisnika.

mozda tebi hoce, ali ja ne dobih kupon :D nikako si obrlatio tete/seke iz ideje :D
 
^ Zanimljivo. Probaj da im pišeš sa bilo koje email adrese, to je tim od dve osobe, ne verujem da proveravaju.

Samo stavi da nisi dobio vaučere od 500din i ako mogu da ti pošalju, bez daljnjeg objašnjenja.

Naravno, možda su opet nešto menjali, pa više ne šalju nikome. Nisam tražio za jun/jul.
 
zaboravih da napisem ovo su rekli :


Kupone za IDEA online prodavnicu možete da ostvarite ukoliko:
· ste se prošlog meseca registrovali na IDEA online I obavili vašu prvu kupovinu;
· ukoliko ste prešli prag za dobijanje knjižice pogodnosti SK.
Ukoliko spadate u neku od ove dve grupe, budite slobodni da nam pišete.
 
^ Nisam nijedna od dve navedene grupe (nekad budem druga), ali im svejedno pišem i dobijem mejlom dva vaučera od 500din za dva meseca - po jedan za svaku kupovinu.
 
ovaj Djak je realno najjeftiniji bar sto se tice patika ali ove Carrera ce rasprodati jedino ako ih spuste na 1000 din
 
Možda najjeftiniji, ali su smešni. Jedini od svakakvih domaćih retailera koji mi porudžbinu sa interneta nikada nije realizovao niti me kontaktirao povodom iste.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Obavio sam sedam kupovina u prethodnom periodu iz Djaka. Isporuka na 2 razlicite adrese (kuca i posao), sve proslo u redu. Jednom se samo kurir pravio pametan, Bex.
Zvao si ih da proveris narudzbenicu?
 
Da, rekoše mi da će proveriti i ništa.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mislim da to dugo nema-idea kupona

Sent from my Redmi Note 5A using Tapatalk
 
Bilo je "KUPONJUL", "KUPONAVGUST" i "KUPONSEPTEMBAR". Jul i avgust sam dobio na mejl, septembar sam probao po logici i radio je. :) Oktobar nece...
 
Nazad
Vrh Dno