Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Da li je neko koristio elakolije.rs od Univerexporta?

Koristio sam ja par godina. U principu ok, donosili uredno do vrata na prvi sprat, moglo je i karticom da se plati na licu mesta. Izbegavao sam meso i voce-povrce da narucujem, ali nesto zamrznuto tipa sladoleda itd donece ti uredno zaledjeno u sred leta. Mozda su malo skuplji od ostalih, mada na akciji bude ok cena. U pocetku su ako nema nekog proizvoda zvali da pitaju hoces li neki drugi, sad mislim da ima opcija ako nema proizvoda na stanju da ti oni sami odaberu zamenu. Meni, posle 80-100 porudzbina nisu se udostojili, sto kazu "ni hemijsku da posalju''. Malo bzv, niko me od njih nikad nije ni pozvao, pitao, sto sam prestao da narucujem. Ipak ne verujem da su imali puno ovakvih musterija. Probao sam i Ideu i Maxi, ali Univerexport mi je nekako bolji. Kod njih se najmanje puta desavalo da nemaju neki artikal.
 
Takođe, naručivao kod njih konstantno pre 3-5 godina. Imaju malo jače cene...

Prednost je što možeš i u 1-2 noću da naručiš za isti dan, dok kod konkurencije to mora makar 2-3 dana ranije da se rezerviše.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigla mi je prva porudžbina iz elakolije.rs.
Pozitivne strane: cene na akciji su 20-30% jeftinije nego kod konkurencije, ima veoma veliki izbor artikala, ljubazni su i može se poručiti da roba stigne isti dan.

Negativne stvari: nije mi stiglo sve što sam poručio, nema na stanju. Iako je prošlo dva dana od porudžbine i dalje se ti proizvodi mogu naručiti na sajtu iako ih nema na stanju. To mi baš nije najjasnije i to im je veliki propust.
 
Najjeftinije to se tiče kućne hemije, kozmetike i hrane je buvljak u Subotici. Dajem nekoliko primera, prva cena je u Subotici, a druga najjeftinija u Beogradu (bez obzira da li je u prodavnici ili na tezgi u BG))
1. Persil tečni deterdžent 5 lit za beli veš ili za color 600/1100
2. Palmoliv sapuni 90 gr. 35/46
3. FA sapuni 35/50
4 Pronto sprej za nameštaj ili tehniku 250/290
5.Colgate triple pasta za zube 100 ml. 90/120
6.Loreal šampon 200/260
7. Nivea krema za lice 480/620
8. Karavan sir 750/1000
9. Sir mazivni "zdenka" 80/130
10. Sir Gauda 460/650
12. Kulen 750/1000
13. Viršle pileće dimljene 1kg. 180/230
14 Vajkrem 200 gr 100/130
I još gomila toga. 2 porodice da se dogovore, kao što sam ja, podele troškove puta Bg-Su-Bg koji su oko 4500 dinara i nakupuju kućne hemije i higijenskih proizvoda za godinu dana. Samo na Persil deterdžentu za godinu dana isplatiš put, sve ostalo je čist profit.A da ne pričam o ponudi odeće i obuće za koju je Beogradski buvljak malo dete. 1700 tezgi u Subotici,otvaraju se oko 7:30 ujutro.
 
I onda kupis tortu koju je neko pre toga odlozio na otpad :d

Vidim da i dalje postoje ljudi kojima je važnije da nešto napišu iako nemaju pojma o čemu se radi.
1. to ne postoji od juče već bar 30 godina (od početka 90-ih i sankcija), do danas ne postoji niti jedan slučaj da se neko otrovao švercanom hranom iz Mađarske.
2. Mađarska hrana je u najgorem slučaju 2x bolja od bilo koje domaće koja se može naći kod nas u prodavnicama, (Carnex, Neoplanta, Jumes, Zlatiborac....), a bar 20% jeftinija.
3. Da dođeš subotom ili nedeljom, video bi da su oko pijaca bar 50% automobili sa mađarskim tablicama (jeftinije im u Subotici nego kod njih - objašnjenje pod 4.)
4. Niko od tih švercera ne ide u Segedin (Metro, Tesco, Auchan), nego idu na granični prelaz Kelebiju. Čim pređeš imaš 2 ogromna diskonta, Tompaker i Hatar gde je sve jeftinije nego u maloprenavedenim prodavnicama u Segedinu. Dobiju povraćaj poreza, a pošto svi oni imaju nekog poznatog ili rođaka na carini sa naše strane, prolaze bez carine. Porez ili AFA kako ga zovu u Mađarskoj je od 16%-27% pa naši preprodavci rade samo za taj porez koji dobiju nazad od Mađara, a imaju i prostora od par % i da spuste cenu pa budu i jeftiniji nego u Mađarskoj. Obrt robe je strahovito brz pa uvek imaju svežu hranu.
5. S obzirom da u Subotici prodaju po istim, ili nešto nižim cenama nego u ta 2 diskonta, više se uopšte ne isplati ići u Segedin. Zato, ako malo pogledaš po oglasima, nema više šoping tura za Segedin, nego za Suboticu.
6. Ima čak i na pojedinim tezgama da se kupi domaća hrana i slatkiši, jeftinije nego u prodavnicama, ali to nema veze sa švercom već sa fiktivnim izvozom na Kosovo ili Republiku Srpsku, gde se samo udare carinski pečati na izvozne papire kao da je roba izašla iz Srbije, a roba ostaje u Srbiji, oslobođena poreza i prodaje se na crno.
 
Poslednja izmena:
@nimark, ovo je tema o online kupovini kod domaćih marketa, a ne o švercerima i buvljacima.
 
@nimark, ovo je tema o online kupovini kod domaćih marketa, a ne o švercerima i buvljacima.

Znam da je malo offtopic, ali ipak može da pomogne ljudima jer se radi o istoj robi koju kupuju online.
P.S. ali može i da se poruči ta ista roba preko FB, normalno, po viišm cenama. Mada je to neisplativo ako se poručuju veće količine.
 
Poslednja izmena:
@NIMARK

Nisi skapirao poentu mog posta, ali nema veze. Jasno je svima odakle dolazi ta roba i zasto je jeftinija. Ista stvar kao i sa svom drugom robom koja dolazi iz Madjarske.
Problem je sto je ovde rec o hrani i licna je odluka svakog pojedinca da li ce hranu kupiti od nepoznate osobe za koju ne zna kako tu istu hranu skladisti i cuva ili iz prodavnice u kojoj ipak postoje neke procedure za takve stvari.

Ali kao sto vec rekose, ovo je offtopic i nema potrebe da sirimo ovu pricu.
 
Šta se dešava sa IDEA Online? Kaže da nije slobodan niti jedan termin, jel to nešto zbog virusa ili su prenatrpani?
 
Sve je u haosu zbog virusa. Trgovci trljaju ruke, jer se prodaje što treba i što ne treba. Menadžeri po prodavnicama se nadaju da će ovo da potraje. :S: Ludilo...
 
Dajte neki info ako imate ideju koji market uopšte ima termine recimo do kraja nedelje? Meni je neverovatno da niko nema čak ni za lično preuzimanje.
 
Elakolije ima prvi slobodan termin 23.marta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda je offtopic ali da napisem, sad sam gledao cene po elakolije.rs koga toliko hvalite. Mozda su te cene dobre za BG, ali ovde i KV skoro sve mogu da nadjem jeftinije. A 99.99% sam siguran i sve, ovo skoro sam napisao samo kao ogradu
 
Nisam ga ja hvalio nikad za cene. Čak mislim da je najskuplji u triu najpopularnijih online shop-ova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre 4-5 godina elakolije je bio najjeftiniji i imao najmanji limit za dostavu. Sada deru. Maxi je "najfer" jer su iste cene kao u radnji. Idea ima više cene online. Naravno, treba imati u vidu da dostava iako se ne naplaćuje dodatni, nije besplatna.
 
^ nisam primetio da Idea online ima više cene nego u Idei Super. Uspeo da poručim sa kuponom.
 
Sad kad bi neko uveo online dostavu za Lidl, da košta i 30% premium mislim da bi se ubio od para.
 
U ponoć se otvara novi dan na Idea Online, i u 2am ostala su samo još 2 termina (već sam pripremio korpu ranije), odmah sam naručio i posle 1h sata ostao je samo još jedan termin - onaj od 19-21h koji verovatno više i ne radi, jer je policijski čas.
Tako da znate da budete brzi, odmah iza ponoći.
 
Loodilo, na Maxiju ostala samo dva termina za naredni petak u 00:01, jedva ugrabih jedan jer sam već spremio korpu ranije. Sad ostade samo jedan termin čini mi se...
 
Elakolije nema termine već 2 dana u ponoć zaredom. Nisam dugo naručivao kod njih, a trenutno mi samo oni odgovaraju (imaju nešto što mi treba). Kad oni otvaraju nove termine?
 
Ladno nisam uspeo kod Idee Online danas! Popunio sam još jednu korpu za sebe, i još dve (za dve tetke), i do ponoći sve je bilo zauzeto zaključno sa petkom, 27.03.!
Pao sam u san (neplanirano) u 22h, probudio se na sekund u 3am i skočio da pustim ove korpe -- u 3am je ceo petak, 28. bio "popunjen"! Grrr.
Izgleda da je baš, baš navala, a izgubio sam sad ceo dan, i trebalo je baš u 00.01h to da uradim.

Mada su najavili da menjaju sistem dostave, ukinuli su recimo sva mesa na meru, smanjili asortiman, ali su ostavili termin 19-21h koji nije podrazumevano "popunjen" jer tada je policijski čas. Pošto će da prošire dnevno trajanje policijskog časa, termina će biti još manje.
 
Ja sam u Idea juče u 00:07 poručio i samo dva termina su bila slobodna.
Kad maxi pušta termine? Nisam video da su pustili posle ponoći.
 
Nazad
Vrh Dno