Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Skoro svi glavni igrači otvorili su opciju online kupovine, Maxi, Idea, Univerexport, Dis. Nadam se da nisam nikoga izostavio.

Ono što sam saznao je da:
- samo Idea nudi penzionerski popust od 10% (kao da se kupuje u prodavnici).
- u Idei je limit za online besplatnu dostavu 3.500din, dok je u Univerexport-u 1.500din.

Svako ima svoje akcije... Koja su vaša iskustva? :smoke:

Zanimljiv pregled: Uporedne cene namirnica po marketima
Razlika je preko 20%.

d47920ac71eef81
 
Niko ne ide u online supermarkete? :zgran:
 
Znam za Cenoteku, hvala, ona je po artiklu, a ovde je naglasak na celo online iskustvo kroz lični dozivljaj.

Nadam se da vise nije tako u DIS-u. :) Izvini, nisam video tvoju temu, inace bih se nadovezao; poslednji post bio je pre vise od god dana. Zamolio sam Admina da spoji teme.

Ovo je buducnost mesečnih kupovina. A ne bih bas da gubim vreme i jurim akcije, nesto je skuplje, nesto jeftinije, ali istraživanje koje sam pomenuo govori o ne tako maloj razlici od preko 20%. Dakle, ima smisla pitati. ;)
 
Poslednja izmena:
DIS je definitivno najjeftiniji od online prodavnica, ali i nije pravi online, pa ne može da se računa. Meni koristi mnogo i ova varijanta, jer se kraće zadržim i dosta (stvarno dosta) proizvoda, koje poručim online, u marketu nema ili su oštećeni, tako da je i to ogroman plus.
Univer sam koristio, kao nužno zlo, kad nisam mogao da mrdam iz kuće, jer su jeftiniji od ostalih online prodavnica. Ne znam kako je kod drugih (idea, maxi), ali u Univeru su online cene, za većinu artikala, više od onih u marketu, što je, po mom mišljenju, bezveze način da se nadoknade troškovi prevoza. Bolje da su stavili veći minimalni iznos i samim tim i povećali isplativost prevoza.
 
Hvala na vrlo korisnim savetima. Dakle, DIS ne isporucuje na kucnu adresu, a Univer je uz online skuplji nego u prodavnici? Čak iako je skuplji, kazes da je jeftiniji od Ideje i Maxi online?

Onda ostaju Idea (min 3.500din) i Maxi (min 5.000din). (Nijedan DIS mi nikako nije usput.)

* * *

Pitam se koliko je penzionerski popust u, recimo idei, varka, jer ne vazi za gomilu proizvoda, a za one koje vazi - mozda su jeftinniji vise od 10% na drugom mestu, recimo Univeru ili DIS-u.
 
Poslednja izmena:
Tako je, ti popusti u Idei ne važe na akcijske proizvode, pa se sve svede na par stotina din popusta.

Inače voće i povrće iz Univera je i dalje dosta loše, iz Idee je vrlo dobrog kvaliteta (pričam za online narudžbe).

S' obzirom da sam redovan kupac, kad sam naručivao nešto u Idei uoči NG, doneli su mi kao novogodišnji poklon vino od ~1000din. - lep gest svakako.
 
Znači, tvoja preporuka je Univer za online naručivanje, iako su im online cene nešto više nego u prodavnici i nemaju popust za penzionere? :)

Sada sam "napunio korpu" preko Cenoteke i uglavnom se cena u Cenoteci poklapa sa Univer online sajtu (ne uvek); ostale nisam proveravao.
 
Samo niste napomenuli da je cenoteka samo za Beograd ;)
Dobra ideja/sajt/android aplikacija, ali cene ne odgovaraju stvarom stanju u marketima van BG-a (lično proverio za RODU, DIS, TEMPO ...)

Nije loše ovde pratiti kataloge sa akcijama :

http://www.eponuda.com/katalog-akcije/
android aplikacija - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eponuda.katalozi

Ima i ovaj sajt - http://www.akcijeikatalozi.rs
android aplikacija - https://play.google.com/store/apps/details?id=aik.akcijeikatalozi

A i sve je ovo gore prividno jer se sve svodi na ovaj komentar:

Proslogodisnjom kupovinom Mercatora od strane Agrokora, Idea, Mercator i Roda su potpale pod istog vlasnika, a to je Ivica Todoric vlasnik Agrokora, koja je vlasnik i vodeceg hrvatskog trgovinskog formata - Konzuma. U Srbiji Mercator formati se gase, IDEA format je zadrzan u prodavnicama manje kvadrature, pa je logicno da su u tom formatu cene vise, a Roda format u pordavnicama vise kvadrature, gde su cene nize. Sve u svemu oko 70% srpskog trzista robe siroke potrosnje drze Belgijanci (Delez) i Hrvati (Agrokor), sto dovoljno govori o odsustvu bilo kakve strategije nase drzave u ovom sektoru, koji je jedan od retkih koji jos uvek funkcionise, tako da je pitanje sta ce se tu desavati ove godine. Ipak, ono sto je posebno zanimljivo je da IDEA pokusava onom Sumadija-Morava reklamom, sponzorstvom Zvezdi iz Zeleznika, reinkarnaciji nekadasnjeg stuba srpstva :) i slicnim akcijama, malo da zabasuri zemlju porekla, sto im verovatno donekle i uspeva. Licno nemam problem sa tim, ali da bi stvari funkcionisale na Balkanu mora da postoji reciprocitet, a svako ko je upucen u tretman srpskih proizvodjaca zapadno od Dunava, zna kroz kakvu golgotu tamo nasi prolaze samo da bi se pozicionirali na trzistu, a o nekom preuzimanju trzista i da ne pricamo.

U KG-u se najviše kupuje u "Trnava promet" (ubedljivo najjeftiniji + lokalna firma), DIS-u i TEMPU ...
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu podeliti svoje skromno iskustvo. Moje matore snabdevam sa kabastim i teskim stvarima, tako sto im porucim te stvari online. Svoje dnevne potrebe mogu sami da kupe u lokalnoj prodavnici, ali ovo tesko ne mogu da nose. Koristim Ideu i Univer, a Maxi sam uporedio nekoliko puta radi provere i uvek je bio preskup u odnosu na ove dve druge radnje, plus sto imaju najveci limit za dostavu.

Idea uvek ima iste cene koje su i u malim Idea radnjama. Sam lanac Idee ima razlicite cene u velikim i malim radnjama. Doduse, mislim da tih velikih vise ni nema, sve su postale Rode ili su se ugasile.
Za Univer ne znam odnos cena u prodavnici i online, nemam ih u blizini, tako da im nikada nisam krocio u radnju.

S obzirom da ne narucujem mnogo razlicitih artikala, ali one koje narucujem idu u vecim kolicinama, nije mi tesko da u obe radnje ubacim sve u korpu i vidim gde je jeftinije. U 80% slucajeva, istovremeno poslednjih nekoliko meseci, uvek je Univer bio povoljniji.
Druga stvar koja je takodje prednost u Univeru, sto skoro uvek mogu da porucim uvece, a da im se to dostavi sutra ujutru, dok je u Idei prvi slobodan termin za dan ili dva kasnije.

Ono sto nisam nikad primetio u online Idei je gde ima ta opcija oko penzionerskog popusta, pitanje je da li sam ikada narucivao bas na te dane kad su popusti, mada i moji cekaju penziju pa mi se tada obrate za nabavku. Mozda bi tako kalkulacija bila bolja po Ideu.
 
Poslednja izmena:
Fora sa Univerom je što nikada nemaju neki baš baš primamljiv popust, kao što ima recimo Maxi, desi se i do 50% na neki proizvod. U Univeru ako je popust to je do 10ak %. Pa kada se gleda šta je na akciji malo smetaju ti artikli kao na sniženju a ono par dinara samo jeftinije, pa od šume ne vidiš drvo.

Za Maxi je dobro što subotom ako naručiš do 11h stigne ti već posle sat vremena, to drugi nemaju. Takođe je dobro kod Maxija, ako recimo staviš u napomenu da te zovu ako nema svih materijala za tortu da bi im rekao koji zamenski može da posluži. Doduše Univer ima nešto slično, odabereš zamenski proizvod, pa ne mora niko da te zove.

Koristite paralelno više njih, dok god ne krenu sa nekim programom lojalnosti :)
 
Uvek sam hteo da probam te online storefronteove za namirnice ali niko zivi po provinciji (pomoravlje) ne radi dostavu :(
 
Iz Idee uvek zovu da pitaju za zamenske artikle, iz Univera nikad.

Kod Univera se može naručiti čak i u jedan-dva noću za isti dan. Kod Idee najčeśće treba po dva dana unapred.
 
1000din kod u SK novembarskom izdanju za online kupovinu u Idei.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
^ Koji je kod i koji su uslovi? :)
 
3500din minimalna kupovina (dakle 2500din plus ovaj kod). Džabe je da napišem ovde koji je kod u pitanju kad se isti mora iseći i predati dostavljačima. Ne zaboravite da unesete kod kada budete pravili online narudžbinu, jer nećete moći npr. da kažete dostavljaču: "E, zaboravio sam da dodam kod kad sam naručivao, mogu samo sad da ti ga predam?"

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Da.ja samo ovo uradio .Kupio SK samo zbog tog koda. Dakle usteda je 800din(jer SK kosta 200 dinara :D ).

Imao sam racun 3500 din, a platio sam 2500din. Da biste stekli utisak koliko je popust racunate oko 22-23% manju cenu od cena na sajtu ideje.

Sa tim kuponom to je sigurno najjeftinije moguce(posebno jos ako uzimate dosta proizvoda sa njihovih akcija) i jeftinije nego u TEMPU/METRO...

Kupon vazi samo ovaj mesec...ono sto se pitam jel moze da se kupi jos jedan SK i da opet porucim jos jednom na moju adresu?
 
ili je ograniceno samo jednom na jednu adresu

ps.recimo cokolino 250g je oko 140din kad se sracuna popust :) redovno kosta oko 200din, a na akcijama bude do 170din ali nikad ovako jeftino:) roditelji sa sitnom decom ce ovo znati:D super jeftino svakako
 
Poslednja izmena:
kod za IDEA sa 1000 din je isti u svim SK i moze se koristiti max jednom na jednoj adresi:)

kod vazi do kraja meseca: Y1A2OXSCD

pa ako kome treba:) minimalno mora da porucite 3500din da biste imali umanjenje za 1000 din
 
Ja uglavnom licno kupujem namirnice, najcesce na pijaci. Online jedino artikle sa ambalazom i duzim rokom trajanja. Povrce, voce, meso, mleko itd., iskljucivo i samo licno.
 
Gde se unosi kod? U napomenu?

EDIT: Ako neko ne zna, potrebno je da se registrujete da bi se pojavilo polje za kod.
 
Poslednja izmena:
Kupon se unosi pri checkout-u, u koraku "pregled podrudžbine i kuponi", u polje "kod za popust u Internet prodavnici". Super-jednostavno! :)
 
Meni je isporuka iz Maksija stigla posle 9 dana! Naručio neke kafe, šećer i sokove. U Maksiju nema obeležavanja termina dostave nego donesu kad stignu. Po meni je IDEA bar što se toga tiče mnogo bolja. Ostale nisam koristio.
 
Nazad
Vrh Dno