Šta je novo?

SUPERSET = SBB + Telenor ("quad-play" usluga)

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Sutra je predstavljanje nove usluge koja je prvi put pandan Telekomu koji jedini ima "quad-play", biću tamo. Šaljem više info kada budem imao.

(Zanimljivo pitanje za moderatora: gde staviti ovu vest na forumu -- u rubriku mobilnih operatera ili u ISP? Nije ni jedno ni drugo.)
 
Mislim da treba da bude u podforumu 'Pristup internetu i provajding' posto i o BOX paketu MTS-a pisemo u istom podforumu...
 
Poslednja izmena:
To sam i ja pomislio, ali "quad-play" je hibrid, nije samo ISP, BOX se "šlepao" tamo. Neka moderatori odluče. Ovo je tema o kojoj će se govoriti. ;)

"Pristup internetu i provajding" ne uključuje mobilnu telefoniju.
 
Чудна ми чуда, имам 50% на Теленору, имам... свашта на мтс-у а од интернета имам неупоредиво бољи за мање пара. Шта је овде толико добро?? ;)
 
Još nije objavljena nova Superset "quad-play" ponuda, a ti pitaš "šta je ovde toliko dobro"? :wall:
 
Pa vec se danima prica o tome, svuda. Imas ovde na "SBB - generalna diskusija" i flajer koji se, kako kazu, nalazi na Telenor-ovim prodajnim mestima (poslovnice, standovi...) gde je navedeno sta ce biti od ponude.

I ako je tacan/istinit taj flajer onda ima mesta prici koja se vec uveliko raspreda, a medju ostalim je i cinjenica "Шта је овде толико добро??".


Pozdrav!
 
Po tom flajeru, imaće neke koristi ljudi koji već koriste sbb i telenor usluge. Eventualno će za sledeći ugovor poneko moći da uzme prvi niži paket kod telenora i to je to.
 
Obicno vazi ono pravilo da ko je na telenoru taj ne gleda koliko ima da plati na kraju meseca. Sto bi se reklo, provajder za imucne :)
 
A besplatni pozivi SBB fiksna - Telenor mobilna? To niko ne nudi.

Davno je to to imao Telekom, pa su napustili (usluga: mobilni kao fiksni).

Mozda "nateraju" Telekom da se pokrene, jer njima je konkretno ova usluga najlaksa i bez dodatnih troškova.
 
Бесплатни позиви СББ фиксна - Теленор мобилна или бесплатни позиви фиксног СББ броја из пакета - Теленор мобилног броја из пакета? Није баш исто.
 
Valjda i jedno i drugo. Znacemo sve vrlo skoro. :)
 
A besplatni pozivi SBB fiksna - Telenor mobilna? To niko ne nudi.
Nece ni oni nuditi verovatno, bice posle minuta iz Telenor paketa. Sto nije isto kao i besplatno SBB <> Telenor. I bice ogranicenja, u stilu Telenora i SBBa ("FLAT minuti, neograniceno u mrezi", a kad ono ograniceno na 1000 ili 5000 sitnim slovima ;))

Ovo ce biti zanimljivo samo onima koji ne kapiraju koliko vise placaju Telenoru trenutno (i da mogu barem tamo 50% uzeti). Posto nece moci uz 50% popusta na Telenoru broju (ili 25% + telefon) da se koristi ova promocija, nije nesto.

A ne mozete porediti ni blizu razgovore unutar Telekom mreze, i razgovore SBB <> Telenor - koji se svodi na Telenor 99% :)
 
Ima li neko sliku tog flajera?
Mene samo zanima da li ce neka od sbb usluga plus mobilni, biti jeftinija nego na primer takav ekvivalent u telekomu.
Nisam ni kod jednih ali ce mi info pomoci da se odlucim.
 
Poslednja izmena:
Ima slika flajera, vidi SBB opštu temu.

Ili sacekaj koji dan i sve ces znati. ;)
 
Ima li neko sliku tog flajera?
Mene samo zanima da li ce neka od sbb usluga plus mobilni, biti jeftinija nego na primer takav ekvivalent u telekomu.
Nisam ni kod jednih ali ce mi info pomoci da se odlucim.
Skupis SBB i Telenor uslugu, ostaje ista cena, samo dobijas 50% vise na Telenor broju (ne moze imati 50% popusta ili 25% popusta + fon na njemu) i 10Mbps vise na SBBu.

Znaci minimum 2800 (~1200 za KTV i 1600 za Net kod SBBa) + 900 (min. Prenesi i Surfuj najmanji), sto je 3700 min. Po flajeru moze i opcija bez interneta kod SBBa (to je ono KTV+fixni), to ne znam koliko kosta, jer ne znam nikoga ko bi tu kombinaciju koristio :)
30Mbps net, KTV i 150min kod Telenora za 3700 kao najniza cena :) Napsram "cak" (najkuplji paket) 3600 kod Telekoma za 50Mbps net, HD kablovsku, 300min. i neogranicene pozive sa BOx fixnog ka svim TS fixnim brojevima :)
 
Poslednja izmena:
Što se vi naivni sa tim očekivanjima. To SBB<>Telenor će garant biti "omiljeni broj" fazon samo bez mesečne pretplate (Telekom beše ima uz Box tako neku glupost, "daj 300 din da dodaš još 1 MTS mobilni broj koji možeš da zivkaš sa fixnog iz Box paketa") , tj da samo sa svog SBB fixnog broja možeš da zoveš svoj Telenor broj do besvesti i naopačke. Eventualno uz neku kvotu "za sve SBB fixne" ali tek kad potrošiš minute iz paketa i tek kad potrošiš minute za Telenor mrežu. A i koliko stanovništva ima SBB "fixni", 2.000 komada? :D
 
Poslednja izmena:
To oko poziva sa fiksnog meni ne bi igralo gotovo nikakvu ulogu, pošto isti skoro i ne koristim (ustvari jedino unifon bi mi baš lepo poslužio). Lepo može da dođe tih 10Mbps dodatne brzine, a još bi bilo bolje da su i upload povećali bar za malo. Kod telenora 50% veći sadržaj svakako može dobro da dođe i značiće mnogima.
Nažalost, ovo ostaje meni nedostižno, pošto u Mirijevu još uvek nema SBB-a :(
 
Poslednja izmena:
Ono sto meni *smeta je "diskriminacija" ostalih koji koriste VIP i MTS sa strane SBB-a. A i ugovori, pa toliko se uvek drami oko ugovora a sada (citam na nekom forumima) to nije problem. :D

*Kazem "smeta" samo kao izraz jer me cela ta prica ne dotice uopste. 063 sam poceo da koristim od kad se pojavio kod nas, pa sa ugovorom/paketom pa pripejd pa opet ugovor... a u medjuvremenu sam uzimao i druge kako se ko pojavljivao... tako da sada kao glavni broj koristim 064 i njega svi imaju (ima ga i na Internet-u) a Telenorov i VIP-ov broj samo za najuzi krug ljudi. Vec godinama na 064 imam 50% mesecno za placanje a kod SBB-a 100Mbps pa mi ta varinata, ako bude kako se prica, nije interesantna. A znam bas mnogo ljudi kojima isto nije "tu nista povoljno" uzimajuci sve u obzir - narocito jer, najverovatnije, nece moci da se bira bas svaki paket ni kod Telenora ni kod SBB-a (tipa najjeftiniji za koji su najvise svi zainteresovani).

@calex je dobar u racunanju i rezonima sto se tice ponuda pa bi mogao da izvede neke racunice, varijante... ako ga ne mrzi.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Не видим ништа, ја ионако имам један 50% Теленор али најмањи и то стари пакет. Ти минути и остало ми не значе ништа. Што се интернета тиче, тих 10Mbps је ситно ако подразумева нову УО. Једино ако се неко избори за грешку помињања TV+Tel пакета и тражи и ту +10. Једино што ми личи на добро.
 
Koristim i Telenor i Sbb, bas me interesuje sta ce da ponude.. Doduse, oba ugovora su mi sa nekim popustima i aneksima koje su mi ponudili i jedni i drugi da ne raskidam ugovore..
 
..
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1457049505039.jpeg
    uploadfromtaptalk1457049505039.jpeg
    843.8 KB · Pregleda: 438
  • uploadfromtaptalk1457049532994.jpeg
    uploadfromtaptalk1457049532994.jpeg
    919.8 KB · Pregleda: 377
Poslednja izmena:
Sve pogodnosti lepo pisu na flajeru:

- za Telenor broj koji ukljucujes u paket dobijas 50% vise minuta, poruka i interneta

- kod SBB-a dobijas dodatne TV kanale

- 10 Mbps brzi internet kod SBB (naravno da je to misljeno za pakete samo sa internetom, +10 Mbps na vec neku brzinu koju imas, a ne na paket bez interneta)

- besplatni telefonski razgovori izmedju SBB fiksnog i Telenor postpejd broja koje povezujes u paket, a ne ka svim SBB ili Telenor brojevima


U Telenor i SBB Superset je moguce povezati,

Telenor pakete: Play+ (Trio, Duo, Solo), Prenesi i Surfuj (PRO, EXTRA, STANDARD, BASIC, START), Premium

i SBB pakete: TRIO TV+NET+TEL (Silver, Gold, Gold Exstra, Gold Premium), DUO TV+NET (Silver, Gold, Gold Exstra, Gold Premium), DUO TV+TEL (Silver, Gold, Gold Exstra, Gold Premium).
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao.. Za te uslove nema sanse da potpisem dodatni ugovor na 2 god. Vec imam 50mb kod sbb i play duo koji nikad nisam potrosio.. Ima tu jos par stvari koje mi se ne svidjaju.. Ali dobro, mozda nekome odgovara....
 
SBB Duo Silver TV+tel nudi 512 kbps Neta. Sudeci po flajeru, ovim bi se dobilo dodatnih 10Mbps, sto je deal breaker!
 
Koliko ja vidim nigde se ne zahteva od korisnika da potpisuje ugovor na 2 godine,
samo da se povezu usluge Telenor-a i SBB-a u Superset paket.

Povezivanje je moguce obaviti u Telenor i SBB prodavnicama, putem mobilne aplikacije Moj Telenor i preko portala Moj Telenor i Moj SBB.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim nigde se ne zahteva od korisnika da potpisuje ugovor na 2 godine,
samo da se povezu usluge Telenor-a i SBB-a u Superset paket.

Povezivanje je moguce obaviti u Telenor i SBB prodavnicama, putem mobilne aplikacije Moj Telenor i preko portala Moj Telenor i Moj SBB.

Tako i meni danas rece telenor teta,to mu dodje isto kao Telenor vise,aktiviras i deaktiviras kad oces,tako da od viska glava ne boli i ovo je ok akcija osim ako neko oce 50% na pretplatu ili 25% i mob,onda ovo otpada ;)
 
Poslednja izmena:
Tako i meni danas rece telenor teta,to mu dodje isto kao Telenor vise,aktiviras i deaktiviras kad oces,tako da od viska glava ne boli i ovo je ok akcija osim ako neko oce 50% na pretplatu ili 25% i mob,onda ovo otpada ;)

Da li su ti u Telenor prodavnici rekli da se akcije medjusobno iskljucuju?
U smislu da ako imas popust na pretplatu, da ne mozes usluge povezati u Superset?
 
Poslednja izmena:
SBB Duo Silver TV+tel nudi 512 kbps Neta. Sudeci po flajeru, ovim bi se dobilo dodatnih 10Mbps, sto je deal breaker!
То сам и ја поменуо али не верујем, као што ни они који немају Трио пакет неће да добију бесплатне разговоре са Теленор мобилним. Мада би стварно било ОК за многе.
Што се активације тиче, нешто ми не делује да ће да буде без УО. Шта, ја рецимо имам Теленор постпејд и СББ и онда само активирам ово и добијем више а да нисам ништа дао њима? Чисто сумњам. Шта они имају од тога, осим да привуку нове (и старе) кориснике на нове УО?
 
Kao sto te BOX primorava da koristis sve usluge kod MTS-a, tako te i Superset primorava da sve usluge koristis od SBB-a i Telenor-a, eto bas to dobijaju, privlace korisnike ka sebi, ka svome 'klanu'. Organizuju se tri 'klana' na trzistu: MTS, SBB i Telenor, Orion telekom i VIP.

Preveliki ste optimisti ako mislite da ce te za 1759 RSD mesecno koliko kosta DUO TV+TEL Silver dobiti i 10,5/0,2 Mbps interneta...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno