Šta je novo?

Kvalitetan serviser za racunare u Novom Sadu?

maric62985

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2008
Poruke
1,064
Poena
360
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Robot
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li neko zna gdje mogu naci pouzdanog servisera za racunare u Novom Sadu?
Naime masina iz potpisa odbija da se upali. Pomislio sam da je do napajanja ali kada sam kratko spojio crni i zeleni konektor na 24-pinskom konektoru sa napajanje vent na napajanju se upalio, kao i svi ventilatori na kucistu. Takodje su se upalili ventilatori vodenog hladjenja za CPU a oni su povezani direktno na plocu, tako da struja prolazi kroz plocu. Jedino se nisu startovali ventilatori na grafici, mozda nema dovoljno struje na ploci posto 24-pinski konektor nije uboden u nju, mada se grafika napaja sa napajanja direktnom(jedan 8-pinski i jedan 6-pinski konektor).
Nemam trenutno vremena da trazim od drugara komponentu po komponentu pa da jedno po jedno eliminisem, za varijantu sam da odem do nekog servisera pa da to zajedno procesljamo. Treba mi racunar osposobljen sto prije. Takodje sam kratko spojio dva power button pina na ploci kako bih eventualno eliminisao mogucnost da je otislo power dugme kucista.
 
mozda nema dovoljno struje na ploci posto 24-pinski konektor nije uboden u nju

Ovo ne razumem, kako mislis da upalis komp ako nije uboden 24-pinski konektor. To sto pali na direktno ne mora da znaci da je napajanje ispravno, verovatno neki od napona zeza. Ako imas unimer proveri i to dok je napajanje zakaceno na plocu.
 
Нигдје ни не пише да је упаљен комп, само сам навео шта се све активирало краткоспајањем поненутих пинова. Немам унимер, да имам већ бих имао нешто конкретније... :-(
 
И дефинитивно је до напајања. Са другим напајањем све ради без проблема. Ово које сад користим сам позајмио, сад само да набавим друго.
 
Otvori to staro napajanje pogledaj da neki kondenzator nije naduven.
 
Мислио сам да га однесем у сервис да пробам да га поправим.
 
Naravno, čim on radi kad ga kratkospojiš verovatno će moći da se popravi. :)
 
Одлично. Е сад, да ли неко зна гдје у Новом Саду има квалитетан сервисер којем бих могао да однесем напајање па да видимо има ли му спаса?
 
Тестирао сам вечерас мултимером волтаже и све су управо онакве какве и требају да буду. Е сад не знам како да оптеретим напајање ван кућишта како бих тестирао волтаже кад је напајање под оптерећењем.
 
Jesi ga otvorio da vidiš ima li neki kondenzator ili neka druga komponenta da je sumnjiva na oko? Možeš da ga prikačiš nešto na molexe tipa neki stari hard optiku ali sve ti je to ništa generalno.
 
Да не зна неко ко у Новом Саду сервисира напајања, да пробам ово моје да вратим у живот?
 
Hajde i ja da se prikljucim istom pitanju. Servis za napajanja u Novom Sadu? Micro ATX napajane sa HTPC-a LCPower LC200SFX. Naravno izaslo iz garancije pre mesec dana [emoji20] . Otvorio ga, ne vidim nista da je naduto niti da smrdi. Ugasio se komp usred rada i vise ne pali. Cini mi se da cujem neko kliktanje kada prespojim zelenu i crnu. Ne vrti ventilator.
 
Ljudi,moze li preporuka za kvalitetnog majstora za maticne ploce (a i ostale komponente) iz Beograda ?
Da nije Cika Pera kao ni Nemanja iz Nusiceve koji vise nema servis (bar je tako bilo kad sam bio pre 2 meseca).
 
Nazad
Vrh Dno