Šta je novo?

iPhone SE

Meni odgovara manji tel trenutno me mnogo nervira sto mi smeta u dzepu, samo me interesuje sta gubim sve... ako je drasticna razlika mozda sacekam se2018 videcemo pocele su cigle opaaasno da mi smetaju mogu misliti sta bi bilo sa plus modelom :-D

I meni je pocelo da smeta velicina 6s. A kad se setim da sam odmah posle kupovine hteo da menjam za 6s+. Ja bih mozda sad i menjao ali gubim nekih 500 evra (6s platio 770 evra za NG 2016) u razlici cene. Da ne spominjem koliko mi se dizajn 5S/SE vise dopada od trenutnog.
 
I ja sam razmišljao o SE, ali pošto već ni na 6s ne želim da instaliram OS 11, pitanje je koliko je SE future-proof? Ne bin želeo da se svake godine bakćem sa prodajom i kupovinom novog.
 
Imam 6s, zena fura SE, na oba je 11.1.2! Radi na oba ok, ali SE je za nijansu brzi! Telefon je azdajica i sve preporuke za SE


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo bi savršeno da dimenzije ostanu iste, a da ekran bude bez bezela...
Samo što to više nije ekran od 4 "... I koštao bi verovatno 600-tinak eura...

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 
A ko bi kupio obicnu osmicu pored toga onda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baš o tome pričam. A renderi upravo na to ciljaju...

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 
Sa druge strane niko ne kaže da taj se mora da bude 300e; neka bude i 800 al nek je mali i sa velikim ekranom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Neka kosta koliko kosta kuoicu je samo da je manja od ip678
 
Sa druge strane niko ne kaže da taj se mora da bude 300e; neka bude i 800 al nek je mali i sa velikim ekranom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
I meni se koncept jaaako svidja, sve kao da sam ja diktirao ali nemoj 800. :eek:
Mnogo je kume..
Da je osmica osudjena na propast skontao sam kad sam video reklamu na RTS 1 :)
 
Poslednja izmena:
Ne dopada mi se dizajn koji je renderovan ali sama ideja za edge to edge mi se dopada... i nek ostave ips ekran
 
Pozdrav

Pisao sam ranije, a sad je definitivno da treba da dobijem ovog malisu na poklon. U pitanju je kupovina preko eBaya, na meni je bilo da pronadjem sto je moguce nizu cenu za nov SE od 32 gb, a na burazu da ga naruci i kupi.

E sad, ne znam da li je pitanje za ovu temu, ako nije neka ga modovi slobodno obrisu - Nasao sam dva oglasa u kojima je cena bezmalo 200 funti, oba su iz Kine (Hong Kong), pa da ne dobijem na kraju neki kineski SE (ako je to uopste moguce, slabo se razumem u Ios). Drugi problem je sto su do pre par dana u oba oglasa telefoni oznacavani kao potpuno novi, sada u opisu pise ovo:

Seller refurbished: “Perfect Condition Without Any Scratches, in Box with full Accessories. This item is in 99.5% new condition. The phones were a display or excess inventory. It has been checked, tested, and cleaned. The phone works great and looks great.” i ovo: An item that has been restored to working order by the eBay seller or a third party not approved by the manufacturer. This means the item has been inspected, cleaned and repaired to full working order and is in excellent condition. This item may or may not be in its original packaging.


Nemam iskustva sa online kupovinom pa ne bih da pogresim i kupim macku u dzaku. Da li neko ima iskustva sa ovakvom kupovinom i da li je sa telefonom bilo sve ok?

Unapred se izvinjavam ako je glupo ili sto puta prezvakano pitanje. :)
 
Poslednja izmena:
Pa jasno pise da su to korisceni ili zamenski telefoni, na kojima sve radi. Za ovaj prvi dobijas u originalnom pakovanju, dok drugi ne dobijas.
Moje licno misljenje je da ces dati previse love za macku u dzaku. Imas kod nas da kupis maltene nov SE od 32GB za nesto preko 200€, a ipak ovde telefon mozes licno da pogledas i testiras.
Sta znam, tvoja lova i tvoja odluka, ali ja licno ne bih ni u razmatranje uzimao ove koje si naveo.
 
Steta. U oba oglasa je bilo naznaceno da su telefoni potpuno novi i da prodaju vecu kolicinu, da bi posle par dana to bilo promenjeno. Iskljucivo bih nov uzeo, a podaci u oglasu moraju u potpunosti da odgovaraju robi jer prodavac moze da ima dosta problema ako na kraju ne bude tako. Buraz je svasta kupovao preko eBaya, i sve je bilo onako kako je naznaceno u oglasu. Nisam tacno znao na sta se taj njihov opis odnosi, pa reko da pitam ali u svakom slucaju ovo sad otpada...
 
Poslednja izmena:
@ lepimile
Obično je kod naših smuggler-a cena jednaka ako ne i bolja nego u inostranstvu. Za 300 eura dobijaš vakuum pak sa godinom Apple garancije,ako je fon vezan za mrežu 10 -ak % manje sa 2 godine garancije. Zašto da rizikuješ bilo šta, ako ovde, ispred nosa imaš bolje uslove. Tih 50 e razlike ti svodi rizik na nulu u marednih godinu ili dve. Ja lično, te što si ti našao na e bay, ne bih pazario ni da su 100 funti.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 
Prati oglase ako ti nije hitno, ja sam nasao iz vip-a star mesec dana za 270€.
 
Na KP sam nasao oglase od 310 i 320 evra, u oba je navedeno da su telefoni novi, sim free, neotvarana pakovanja, vakum, sa garancijom od godinu dana, moguce je licno preuzimanje i sve na licu mesta kupac pogleda.

Hvala na savetima, pomogli ste. :)
 
vidjao sam ponekad za 250e stare 1 dan iz mts
skoro je bio za 15000 dinara neki star jako malo, sa papirima iz mts i tako to, ali to mi je sumnjivo nesto i vise ga nema na oglasima
 
Pozdrav..jos uvek sam nov na iOS pa se izvinjavam ako zamaram sa opste poznatim stvarima. Da li je normalno da ne mogu da saljem poruke sa bazicne aplikacije za poruke ako mi je Cellular na off? Ako je wifi ukljucen moze, ali ako nema nigde wifi i iskljucio sam Cellular nema sanse da posaljem poruku. Moze li da se podesi da mi slanje sms poruka ne zavisi od toga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iskljuci imessages... :-D ili ukljuci da salje kada imessage nije dostupan sms...
 
MTS i Telenor zakljucavaju, Vip prodaje sim free.
 
Mts i Telenor od početka prodaje Apple modela kod njih zakljicavaju sve modele. Vip je uvek sim free.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno