Šta je novo?

iPhone SE

Nije losa ta cena, jos kad dodje kod nasih operatera pa onda puni oglasi sa sve dvogodisnjom garancijom.Ja se nadam nekih 350e.
 
4incha :) ovo je za mene extra vest, taman da zamenim moj iphone 4s :).

Inace cena kod madjara za 16gb je nekih 400 eura kad se vrati afa.
http://www.istyle.eu/hu/iphone-se.html

Uvek iStyle izbaci prvi i uvek u pocetku budu vece cene. Trenutno je kod njih 6S skuplji 50E od najjeftinijeg izvora u HU, a jos je navodno na snjizenju od 60E.

Ocekujem kroz par nedelja barem ~60E jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Stvarno super telefon, nadam se da ce i drugi proizvodjaci, citaj android , proizvoditi uredjaje od 4 incha sa high end specifikacijama, a ne samo kao lite, a ono ne sluzi nicemu
 
Krenuli preprodavci... 649 evra . 16 GB, a od 64 me sramota u njegovo ime da napišem .

hehe
 
Poslednja izmena:
Zasto da ne. Ne razumem taj stav ako je tel manji da treba manje da kosta. Ranije su uvek bili laptopovi npr od 12 inca sa identicnim hardverom sa onima od 15 skuplji i to poprilicno...treba to sve nagurati u malo kuciste! Znaci nije mi jasno samo zasto su ostavili onako losu prednju kameru, ostalo sve super.
 
ljudi imam samo jedno pitanje oko povracaja pdv u madjarskoj

hocu da kupim ovaj telefon i onda odem u radnju i njima kazem da mi daju da popunim neki papir?
i da li vracaju pdv u radnji ili na granici ili gde?
posto citam na sto mesta razlicite price

hvala
 
Zasto da ne. Ne razumem taj stav ako je tel manji da treba manje da kosta. Ranije su uvek bili laptopovi npr od 12 inca sa identicnim hardverom sa onima od 15 skuplji i to poprilicno...treba to sve nagurati u malo kuciste! Znaci nije mi jasno samo zasto su ostavili onako losu prednju kameru, ostalo sve super.

nije to do stava, manji je i kosta manje u prodavnicama
takodje mu fale neke stvari, a ovde se prodaje po ceni 6s na oglasima
 
Ljudi, vi kao da ste od juce.Poctna cena nema veze sa stvarnom, za mesec dana ce biti 400e
 
I za manje...
 
Ja sam vidjao sa mreze za 520-530e nove.Meni je to bolja kupovina zbog dvogodisnje garancije tako da nema nikakvog smisla davati za SE preko 400, cak mislim i da je to mnogo.
 
pasce mozda na oglasima cena, a verovatno nece

zvanicna cena u evropi je oko 480e, tako da nece biti ispod toga u radnjama

mene interesuje ona sema da kupim u madjarskoj i dobijem povracaj pdv, ali ne znam jel se to vrsi u radnji ili na granici ili negde drugde
 
Koliko sam čitao povraćaj može da se vrši u radnji u kojoj si kupio telefon sledeći put kada dođeš u istu radnju u određenom vremenskom periodu(ne znam tačno koliko dana) . Možeš i preko "Rajhfauzen" banke ali ne dobijaš ceo iznos. Trebaš na granici da završiš neku papirologiju da bi sve to ostvario. To ti je onako malo šturo, imaš detaljnije, googlaj...
 
pasce mozda na oglasima cena, a verovatno nece

zvanicna cena u evropi je oko 480e, tako da nece biti ispod toga u radnjama

mene interesuje ona sema da kupim u madjarskoj i dobijem povracaj pdv, ali ne znam jel se to vrsi u radnji ili na granici ili negde drugde

Nije to bas tako jednostavno.

Prvo moras sacekati da radnje koje imaju normalne cene dobiju telefone ili pocnu uzimati narudzbine. Za 6 i 6S si morao unapred rezervisati i cekati poprilici. Kad ti jave da je stigao, u roku od 2-3 dana ga moras preuzeti. Ako si ranije uzimao u toj radnji i ostavljao im po par hiljada eura, cekace te i duze.

Recimo neka najlaksa varijanta je otici u Segedin, pazariti u Extreme Digital-u ili 220Volti. U obe radnje pricaju srpski sto je donekle i normalno u celom Segedinu. U Budimpesti je jeftiniji ali moras znati madjarski da bi video koje radnje vracaju afu jer samo 5-6% nih vracaju.

Moras obratiti paznju i na kurs. Sverceri i ljudi koji se malo bolje razumeju, oni na vreme uzmu forinte kad budu slabe (preko 320 u odnosu na euro), dok ces ti morati menjati po dosta gorem kursu. Tako da i to utice na cenu.

Vracanje afe. Odes u radnju koja vrsi povrat, napomenes sta zelis, dobijes overen papir kome je potreban pecat sa granicnog prelaza da bi dobio razliku nazad. Prilikom izlaska iz madjarske, udjes u krajnju desnu traku, videces rampu. Parkiras se ispred, oni obicno cekaju da dodje nekoliko auta pa svi djuture idu na parking iza gde je i kucica za vracanje poreza. U medjuvremenu dok cekas, otidji do bilo koje kucice na samom prelazu da ti lupe pecat da si izasao iz madjarske, vrati se u auto i cekaj. Kad dignu rampu, parkiras se na parking i sacekas da dodje madjar, uslika telefon i udari pecat na papiru. To je sve zavrseno, telefon otpakuj, stavi u dzep a kutiju najbolje baci jer ako je slucajno nadju u autu, gotov si. Nemaju tolerancije vise...

Afu podizes ili u rajfajzen banci ali onda racunaj jedno 13-14% povrata, ili se ponovo vracas u madjarsku po istu.

Uglavnom, po meni je bolje sacekati dok se slegne cena i pazariti ga od svercera po normalnoj ceni (40-50e vecoj nego u HU), nego se toliko cimati jer ima tu podosta posla. Racunaj da ako odes u Segedin, zamenis eure po losijem kursu, izaci ce te mozda 15-20e max jeftinije nego kod svercera. A gde je put, rizik, cimanje, hrana za pola dana itd...
 
Poslednja izmena:
Мени није јасно како се у Србији продају нови 6s 64gb za 600€, кад сам јанкупио на западу тел, у потпиности повратио читав ПДВ и испао ме округло 700€?
Очигледно људи узимају преко уговора и треба им кеш... Не видим друго разлог
 
Ima ih koji su i simfree tj ne sa operatera za manje para, tipa ~650...dovlace iz amerike npr.
 
Мени није јасно како се у Србији продају нови 6s 64gb za 600€, кад сам јанкупио на западу тел, у потпиности повратио читав ПДВ и испао ме округло 700€?
Очигледно људи узимају преко уговора и треба им кеш... Не видим друго разлог

Ja sam uzeo telefon od lika koji ga je kupio za 400 i kusur € u BH telekomu, ima neki ugovor oko 50€/mjesec na 2 godine. Na meni je zaradio 200€. Imam i fiskalni i garanciju. Sve regularno. Možda i kod vas u Srbiji slično.
 
Poslednja izmena:
Prednja kamera je bezobrazno tužna za današnje pojmove, ovo nazvati top model sa manjim ekranom jednostavno ne ide. Sramota.
 
Zato je bezobrazno 200$ jeftiniji. Koga briga za glupu prednju kameru
 
Prednja kamera je na 5s modelu sasvim ok. Ako je ista stavljena, sve u redu.
 
@KurtK

Fensi klince koji prave selfije i kače gde god stignu...njima je što bolja prednja kamera must have.
 
Prednja kamera služi i za video pozive.
 
Imao sam sve modele od iP4 do 6s. Da mi se avideo 6s, on bi ostao. Za mene jeste premali SE, skoro sam imao 5s i delovao mi je korak nazad. A displej sam uvek hvalio na iPhone, tu džabe prozivate, samo od S6 Samsung počinje da dominira i za mene prvi put ima bolji displej od iP, nije ni čudo što Apple ubacuje amoled u 7 (ako su glasine tačne).
 
Nazad
Vrh Dno