Šta je novo?

iPhone SE

Super je kad ljudi koriste razne maske folije i cuda. Onda ako kupujem polovan od njih pobacam sve to i dobijem savrsen telefon :p
 
U redu neki case na poleđini jer se telefon voza po svakakvim podlogama, ali na staklo nesto staviti, nema sanse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sto ne bi mogao na staklo, staklo. Isto klizi isto i izgleda.
 
Bolje folija neka ili staklo nego one ogromne maske, dobijem osecaj kao da drzum 6" u ruci. Plus sto naruzne izgled telefona.
 
Ko planira da nosi isti telefon 5-6 godina, i treba da nosi i maske i kaljena stakla...

Ja ih ne volim iskreno, ni maske ni stakla, nekako mi nije to to. Probao neki najtanji bamper, ma ne vredi, guma, a napred nikada ništa.
 
Da li stvarno znas nekoga ko vozi isti telefon 5-6 godina? Ja ne.
Za SE je ubedljivo najbolja opcija kozna torbica, dok ja na ip6 nosim i ne skidam speck candyshell. Meni je lepa, doda malo na debljini i ima fantastican grip, prosto se lepi za ruku.
 
Ko planira da nosi isti telefon 5-6 godina, i treba da nosi i maske i kaljena stakla...

Ja ih ne volim iskreno, ni maske ni stakla, nekako mi nije to to. Probao neki najtanji bamper, ma ne vredi, guma, a napred nikada ništa.

Bas suprotno ko ih brzo mijenja treba da ih najvise cuva zbog cijene.
 
Da li stvarno znas nekoga ko vozi isti telefon 5-6 godina? Ja ne.
Za SE je ubedljivo najbolja opcija kozna torbica, dok ja na ip6 nosim i ne skidam speck candyshell. Meni je lepa, doda malo na debljini i ima fantastican grip, prosto se lepi za ruku.

Evo, ja "vozim" iPhone 4 već skoro 6 godina i sad ću, Bože zdravlja, preći na iPhone SE.
 
Tebi svaka cast, ali mene i sve koje znam ubije to gledanje u isti oblik posle nekog vremena. Mislim da nema sanse da bih izdrzao na istom modelu vise od 2 godine...
 
Da li stvarno znas nekoga ko vozi isti telefon 5-6 godina? Ja ne...

Pre nego sto sam kupio iPhone koristio sam 3 telefona Nokie svaki bar 5 godina. A i ovaj iP necu menjati bar 4. A cuvam ga kao da cu ga sutra prodati.
Cek hm hm sto mi ova fraza odnekle poznata... :D
 
Poslednja izmena:
Evo, ja "vozim" iPhone 4 već skoro 6 godina i sad ću, Bože zdravlja, preći na iPhone SE.

Takodje, 4/4s, ne znam sta tu ima dosadi, jedino sto je postao spor, inace ne bih ni sad menjao. Uvek bez maske i folija, desi se poneka ogrebotina, i kako telefon manje vredi i manje pazim :). Stvarno ne vidim poentu maski, kao da ga cuvam za prodaju nekom. Slicno kao sto neko drzi daljinski u najlonu, ili presvlake na ok sedistima od kola hehe. Sad jedino u nekim ekstremnim situacija da se ne slomi, ali male su sanse za to da bih stalno nosio masku (skoro mi je malo napuklo staklo eto posle 4-5god, ali svasta je istrpeo, i ne smeta mi to).
 
Tebi svaka cast, ali mene i sve koje znam ubije to gledanje u isti oblik posle nekog vremena. Mislim da nema sanse da bih izdrzao na istom modelu vise od 2 godine...
Stvarno? Pretpostavicemo onda da i na svake dve godine menjas automobil ili recimo stan jer krastavac tek tu se fizicki nista ne menja.. Za devojku bolje da i ne pitam...
 
Pre nego sto sam kupio iPhone koristio sam 3 telefona Nokie svaki bar 5 godina. A i ovaj iP necu menjati bar 4. A cuvam ga kao da cu ga sutra prodati.
Cek hm hm sto mi ova fraza odnekle poznata... :D

Svaka cast druze, skidam kapu na ovome; da mogu ovako ne bih zalio novaca nikada dati za telefon...ubedljivi rekord 9 meseci da sam izdrzao sa istim telefonom!
 
Stvarno? Pretpostavicemo onda da i na svake dve godine menjas automobil ili recimo stan jer krastavac tek tu se fizicki nista ne menja.. Za devojku bolje da i ne pitam...

Pretpostavka je majka svih zajeba. Ne, samo sto ne robujem stvarima kao npr ti, a jos manje se vezujem za iste. Poredis babe i zabe, ali to je vec tvoj problem [emoji6]
Kao sto rekoh, svaka cast onima koji mogu toliko godina da koriste isti telefon, ali ja i ljudi iz moje okoline nismo takvi. Prosto ne vidim potrebu za tim jer imas (ako vec nemas dovoljno na gomili ili to prosto ne zelis da uradis) opciju da uzmes uz ugovornu obavezu na 2 godine. Posle toga ga prodas, ne izgubis puno na vrednosti, dodas koliko treba i eto ti novi telefon. Ali avaj, ima nas raznih.
 
Poslednja izmena:
Hoho, ja robujem stvarima? Dobro me poznajes, vidim. Ti si pricao o tome kako ne mozes smisliti isti telefon posle 2 godine, i to me je zbunilo kod tebe, nekako mi te je zao ako si zaista takav materijalista, pogotovo kada ti je fizicki izgled na prvom mestu. Dok sam ja zamenio 5S za SE, ne vidim kako je to u tvojim ocima robovanje stvarima al okej. Nebitan mi je izgled, vec funkcije, za razliku od tebe, kome je ocigledno bitno koliko ce zaraditi na polovnom telefonu koji ti je dosadio... Al u pravu si, bas nas ima raznih.
 
Ajde jedno po jedno.
Prvo, ne znas me, samim tim lupetas gluposti i bez ikakve potrebe dizes prasinu oko totalno nebitnih stvari.
Drugo, ocigledno ne znas znacenje nekih termina.
Trece, nisam rekao da ne mogu da smislim isti telefon duzi vremenski period vec da mi dosadi da gledam u jedan te isti oblik telefona, a isto to vazi za osecaj u ruci.
Cetvrto, kazes da si zamenio 5S za SE, zasto ako te je 5S tako dobro sluzio? Zasto ga ne koristis ovih 5-6 godina koliko ljudi kazu da koriste telefone? Ili evo da odgovorim umesto tebe, zato sto hoces noviji hardver i telefon koji ce bolje raditi. Zato sto neces biti zakinut za neke funkcije gde je hardver ogranicavajuci faktor. Isto tako i ja, samo sto istovremeno menjam i drugacije kuciste.
Peto, kupis telefon, arcis ga 2 godine, do tada mu vrednost padne ali ne ode u bescenje, prodas ga, dodas koliko treba i uzmes novi. Bas to sto si i ti uradio. Jedina razlika je u tome sto tebi odgovara dijagonala od 4" a meni je to premalo.

Moje misljenje je da je Apple odlicno odradio posao sa ovim SE. Prakticno je strpao hardver koji vec ima u kuciste koje su istancali u ko zna kojim kolicinama. Odlicna fora, uz maltene minimum ulaganja imaju novi telefon koji ce prodati za prilicno lepu cifru. Razumem sve vas koji ste zagrizli i ne pustate neki brend, nemate prakticno neki izbor. SE jeste najbolje sto se moze kupiti u klasi do 4", ali ja i dalje ne bih mogao da gledam toliko u prakticno spolja identican telefon kad vec kupujem novi. Mene ne zanima ko ce sta reci, statusni simbol (sto je jos apsurdnije) i ostale gluposti, bitan mi je moj stav i misljenje o onome za sta dajem pare. Dakle, za moj novac hocu najbolje, ali necu da gledam u isto vise od dve godine. Nisam rob stvari niti nekog brenda, jako dobro znam sta hocu da dobijem za moje pare koje dajem.
I jos jednom, za kraj, svaka cast vama koji mozete da koristite isti telefon (citaj - model, jer ovde ocigledno da neki ne razlikuju model od oblika) vise od dve godine, ali ja i ljudi oko mene nismo takvi.

Odjavljujem se iz ove teme.
 
Sta se samo svadjate...
 
Poslednja izmena:
Ajde jedno po jedno.
Prvo, ne znas me, samim tim lupetas gluposti i bez ikakve potrebe dizes prasinu oko totalno nebitnih stvari.
Drugo, ocigledno ne znas znacenje nekih termina.
Trece, nisam rekao da ne mogu da smislim isti telefon duzi vremenski period vec da mi dosadi da gledam u jedan te isti oblik telefona, a isto to vazi za osecaj u ruci.
Cetvrto, kazes da si zamenio 5S za SE, zasto ako te je 5S tako dobro sluzio? Zasto ga ne koristis ovih 5-6 godina koliko ljudi kazu da koriste telefone? Ili evo da odgovorim umesto tebe, zato sto hoces noviji hardver i telefon koji ce bolje raditi. Zato sto neces biti zakinut za neke funkcije gde je hardver ogranicavajuci faktor. Isto tako i ja, samo sto istovremeno menjam i drugacije kuciste.
Peto, kupis telefon, arcis ga 2 godine, do tada mu vrednost padne ali ne ode u bescenje, prodas ga, dodas koliko treba i uzmes novi. Bas to sto si i ti uradio. Jedina razlika je u tome sto tebi odgovara dijagonala od 4" a meni je to premalo.

Moje misljenje je da je Apple odlicno odradio posao sa ovim SE. Prakticno je strpao hardver koji vec ima u kuciste koje su istancali u ko zna kojim kolicinama. Odlicna fora, uz maltene minimum ulaganja imaju novi telefon koji ce prodati za prilicno lepu cifru. Razumem sve vas koji ste zagrizli i ne pustate neki brend, nemate prakticno neki izbor. SE jeste najbolje sto se moze kupiti u klasi do 4", ali ja i dalje ne bih mogao da gledam toliko u prakticno spolja identican telefon kad vec kupujem novi. Mene ne zanima ko ce sta reci, statusni simbol (sto je jos apsurdnije) i ostale gluposti, bitan mi je moj stav i misljenje o onome za sta dajem pare. Dakle, za moj novac hocu najbolje, ali necu da gledam u isto vise od dve godine. Nisam rob stvari niti nekog brenda, jako dobro znam sta hocu da dobijem za moje pare koje dajem.
I jos jednom, za kraj, svaka cast vama koji mozete da koristite isti telefon (citaj - model, jer ovde ocigledno da neki ne razlikuju model od oblika) vise od dve godine, ali ja i ljudi oko mene nismo takvi.

Odjavljujem se iz ove teme.

Hoho, ja robujem stvarima? Dobro me poznajes, vidim. Ti si pricao o tome kako ne mozes smisliti isti telefon posle 2 godine, i to me je zbunilo kod tebe, nekako mi te je zao ako si zaista takav materijalista, pogotovo kada ti je fizicki izgled na prvom mestu. Dok sam ja zamenio 5S za SE, ne vidim kako je to u tvojim ocima robovanje stvarima al okej. Nebitan mi je izgled, vec funkcije, za razliku od tebe, kome je ocigledno bitno koliko ce zaraditi na polovnom telefonu koji ti je dosadio... Al u pravu si, bas nas ima raznih.

Neka bira svako šta mu volja...
 
Poslednja izmena:
meni je ovaj dizajn jedan od najlepsih dizajna mobilnih telefona, a zasigurno najbolji dizajn iphona
drago mi je da je ovaj novi, jeftiniji model u ovom kucistu

voleo bih isto da vidim i neki reboot ipohone 4 dizajna, jer dobre dizajne jednostavno treba koristiti, pogotovo u masi jeftino i nakaradno dizajniranih uredjaja
 
Samo da su zadržali one ispolirane rubove sa 5S.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zaista lepse izgledaju na silver i gold modelima, ali mi se space gray vise svidja sa mat rubovima
 
Slazem se da je ip5 dizain simpa ali cu prvi put da kazem da ima dobar isti kad naprave odnos ekran-dimenzije telefona preko 75%...sramota je da u 2016toj imaju tolicne ekrane u ogromnom kucistu.
 
Navedi mi jedan telefon od 4 incha koji ima manje kuciste.
 
Pa kako da ti navede kad je ovo bukvalno jedini telefon od 4" [emoji23]
 
tesko da je jedini...ima bar 20 telefona od 4 inca

evo lumia 530 je nesto kraca, ali je zato dosta deblja i sira
 
Poslednja izmena:
Ta Lumia 530 je telefon najnize klase, ne ocekujes valjda da ima neki cyber dizajn sa minimal bezelima?
U isto vreme imas Z compact seriju koja je samo malo veca po dimenzijama kucista a ima 0.6'' veci displej, stereo zvucnike, oko 1000 mAh vecu bateriju, IP68 zastite, veci senzor kamere..

Meni je 5s najgotivniji ajfon do sada (naravno i ovaj SE jer je radjen na toj osnovi) ali realno dimenzije su morale da budu manje ili da telefon bude malo siri pa da uguraju 4.3'' displej, cisto sumnjam da bi se neko zalio :) Cak mislim da bi to bilo idealno resenje, 4.3'' displej je sasvim upotrebljiv i dalje a u dimenzijama SE kucista (aj malo sire neka bude) to bi bio pun pogodak.
 
Poslednja izmena:
Ja se obično slažem sa onim što napišeš ali ovog puta apsulutno ne.Z5c je sirok 65mm a SE 58,6 što je sve osim male razlike.Hoćeš da kažeš da z5c pravi bolje slike, ne, ne pravi.Lično nisam imao kontakt sa SE ali sam pročitao Gizmovu recenziju i on je napisao da je baterija jedna od najboljih na mobilnim telefonima tako da i tih 1000mah ne znači ništa.
 
Jesu siri Z3c/Z5c ali sve dok je kuciste ispod 70 i kusur mm to nije nikakav problem za drzanje u saci, jednostavno to su kompaktni telefoni koji mogu da se koriste jednom rukom ako imas prosecnu saku ili malo vecu.
A kako ti znas da Z5c ima losiju kameru? Sony ima kilav Superior Auto mod (da napomenem da nijedan proizvodjac ne nudi takav ''full idiJot'' mod, da je bas toliko ''auto''), uz vrlo malo podesavanja snima odlicne fotke i svakako ima prednosti veceg senzora, brzog AF-a (mada i ajfoni imaju brutalan AF) ali na kraju ne bih dao prednost sony-u jer apple uvek ima odlicnu kameru i na 3 najpoznatija pro foto/video review sajta Z5 i iP6s serija imaju slicne ocene za kameru i kamkorder sto valjda dovoljno govori :) Mada tesko da bilo koji telefon ima bolji dinamicki raspon od ajfon kamera, bar na dnevnom svetlu i za to im skidam kapu.

Nisam rekao da je baterija slaba na SE vec da compacti imaju cak 1000 mAh vise u samo malo vecem kucistu + sve ostalo sto sam nabrojao, ipak to vidim kako prednost (sta je sve spakovano u male dimenzije a radi odlicno). Samo kazem da u malo vece dimenzije moze da se ''spakuje'' dosta toga.

Na kraju mislim da je ovaj SE morao da ima 4.3'' IPS u mizerno sirem kucistu od aktuelnog i da bi to bio pun pogodak, 4.3'' ekran je izuzetno gotivan za koriscenje i dalje a i sam Apple bi profitirao jer bi sigurno privukao jos korisnika da predju sa 5/5s/5c na telefon slicnih dimenzija a sa 0.3'' vecim displejom a ne bi ugrozili 6/6s modele.

Inace stvarno nisam neko ko se prima na sharp/LG minimal bezele na telefonima, to mi je glupost (posebno ono na sharp aquos seriji), jednostavno nemam nista protiv bezela normalne velicine a cak mislim da su i prednost za koriscenje telefona u landscape polozaju :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno