Šta je novo?

iPhone SE

Ali zaboravljate da 70% ljudi u srbiji radi za 30-40k. Ja to malo drugacije racunam :)

Paket koji koristim je Mix L telefon kosta 39000, odnosno sa pretplatom sve ukupno 79800 na dve godine, odnosno 15k vise nego u IS.
Kada bi ga uzeo u IS i pretplatu od 50%, sve ukupno bi izaslo 85000, sa tim sto bi 2 god placao po 850 din i iskesirao odmah 65k.


Pricam o mom slucaju i modelu od 16gb, jer za vise nemam potrebe.
 
procenat ljudi koji ne pravi razliku izmedju usluge mobilnog operatora, gde je telefon bonus opcija i kupovine telefona u radnji bez ugovora je enormno veliki(ne kazem da si ti taj, ali ovo citaju oni koji jesu)

ne mozete porediti finalnu cenu nekog telefona sa uracunatom pretplatom i cenu telefona koji ste kupili u radnji bez ikakve usluge za koju se placa pretplata -.-

a ako vec zelis da uzmes tarifu sa 50% popust i telefon ovako, sto je isto dobra opcija, uzmi lepo od nekog ko je narucio kod operatora, jer ces proci jeftinije, dobiti nov telefon i imati garanciju 2 godine

pre neki dan me pita lik koliko se doplacuje ako se uzima telefon za dinar....

fuck logic
 
Poslednja izmena:
Naravoucenije pazarite telefon za kes kao i svaki drugi!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Zašto, kada mi je bolje da nešto platim isto, ali na 24 rate?

Lepo je kovacm preračunao... Ko koristi npr. kao ja, Mix M, sa ugovornom obavezom od 2 godine, bez telefona ima popust 50%, pa će za 24 meseca da plati 700 x 24 = 16.800 RSD, što je oko 140 EUR. Ako uzmem iPhone SE 64GB za keš platiću ga 590 EUR (doduše, simfree, ali meni je svejedno, pošto posle ugovorne obaveze ionako imam simfree). To mu dođe ukupno 730 EUR.

Ako uzmem uz ugovor 24 meseca, isti paket, gubim 50% popust, pa ću za 24 meseca platiti 1400 x 24 = 33.600 RSD, što je oko 280 EUR, plus 56.400 RSD za aparat, što je dodatnih 460 EUR. To je ukupno 740 EUR.

Dakle, obrni, okreni, isti iznos, osim što ovde moram da se iskeširam iz cuga, a uz ugovor natenane, pa se lakše podnese.
 
Pa nije isto ako je sa oglasa. Jeste isto ako kupis u iStyle-u.
 
Pa onda je još povoljnije kupiti ga uz ugovor, pošto je u iStyle-u nešto skuplji, pa dođe i povoljnije u apsolutnim ciframa.
 
Ali ovo je 64gb...mislim da nije bio tako jeftin, možda je toliko uz ugovor na 36 meseci.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Mislim da si ti nešto pogrešio

Da sam znao da će biti ovakva situacija napravio bih i pre mesec dana jedan screenshot pa bi ti pustio sliku.Znam da su i ovde na forumu komentarisali ogromnu razliku u ceni sa Telenorom gde uz sličan ugovor i paket kod njih je cena 64000din.

Eno vam na oglasima sim free nov u celofanu ne raspakovan 400€
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu, vrati se na postove, od 263 pa procitaj.
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu, vrati se na postove, od 263 pa procitaj.

SE od 64gb si nasao za 400e...se ti salis?

Ok greska nisam u pravu to su sve cene za model sa 16GB
Mada neznam kako uopste uzimate u obzir pri kupovini model sa tako malo memorije?
Danasnji standard je bar 32GB posto sada ima pozamasan broj i aplikacija i podataka
Ljudima je telefon postao zamena i za flesh memoriju da ne bi svuda sa sobom vukli razne sitnice po dzepovima koje mogu lako da izgube.
Moje misljenje je da je to mnogo malo memorije na telefonu, a tek za modele koji nemaju karticu
 
Naravno da je malo, zato se i pominje model od 64 bg.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Definitivno je povoljnije uzeti uz ugovor, cena pada, to stoji, ali kada se podvuče crta, razlika je par desetina EUR, a suštinski je ipak povoljnije uzeti na rate, i to fiksne, dinarske, nego iskeširati pozamašnu količinu eura.

Ja definitivno uzimam preko MTS-a, samo još da se jave.
 
Poslednja izmena:
Meni je oduvek bilo bolje da se iskesiram i da ne mislim, tako da je to stvar ukusa i mogucnosti.

Inace, pitao sam u mts-u juce kada se ocekuju kod njih, kazu da je bio neki info da ce stici pocetkom maja, ali da nema nista od toga i da se ocekuju sredinom/krajem maja.
 
Poslednja izmena:
Da sam znao da će biti ovakva situacija napravio bih i pre mesec dana jedan screenshot pa bi ti pustio sliku.Znam da su i ovde na forumu komentarisali ogromnu razliku u ceni sa Telenorom gde uz sličan ugovor i paket kod njih je cena 64000din.

Eno vam na oglasima sim free nov u celofanu ne raspakovan 400€

na bench oglasima je nov u vakumu 440e kao i na macserbia.org ali za 16GB! Cene iz moje tabele su za 64GB.

64GB u malim oglasima je 660e. (najjeftiniji na macserbia koji sam nasao).

mobilni svet nisam gledao... :/
 
Meni je oduvek bilo bolje da se iskesiram i da ne mislim, tako da je to stvar ukusa i mogucnosti.

Isti slucaj, posebno sto taj racun kod mene nikad ne bude koliko je ugovor, vec uvek imam 1000 din vise zbog parkinga, zvanja u inostranstvo itd...ne mogu ni da zamislim kako bi mi bilo da moram svaki mesec da odvajam 3000, 4000 ili vise hiljada jos za telefon pored svih obaveza.
 
Opet me boja koči da uzmem telefon, Vip ima samo Rose Gold i Space Grey. Drugu varijantu ne volim, Rose Gold je skroz ok, ali je malo ženskast, to me odbija. Najradije bih uzeo Gold, ali nema.
 
Sta je toliko lose da muskarac ima rose gold?
Jeste vise zenski ali meni je lepsi od gold-a
gold je bas,sto kaze leksa,seljoberski


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta znam, meni su i Gold i Rose Gold ok boje. Problem je što hoću beli telefon, sve telefone koje sam imao su bili crni i to mi je dosadilo. Silver je isto dobar, možda i lepši od zlatne kako sad gledam više klipova. Sve boje na SE lepo stoje :) Na kraju ću uzeti Rose Gold jer je to jedina bela varijanta koja mi je najdostupnija (Vip).
 
Poslednja izmena:
Boje su dobre, i meni je crni dosadio pa ću i ja idući put da ciljam beli (tj srebrni). Rose gold je svakako lepša boja od gold.
 
Nazad
Vrh Dno