»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 155 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 2321

Tema: iPhone SE

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.332
      2. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      3. pasce mozda na oglasima cena, a verovatno nece

zvanicna cena u evropi je oko 480e, tako da nece biti ispod toga u radnjama

mene interesuje ona sema da kupim u madjarskoj i dobijem povracaj pdv, ali ne znam jel se to vrsi u radnji ili na granici ili negde drugde

Member Avatar korisnika joca89
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        4.469
        Koliko sam čitao povraćaj može da se vrši u radnji u kojoj si kupio telefon sledeći put kada dođeš u istu radnju u određenom vremenskom periodu(ne znam tačno koliko dana) . Možeš i preko "Rajhfauzen" banke ali ne dobijaš ceo iznos. Trebaš na granici da završiš neku papirologiju da bi sve to ostvario. To ti je onako malo šturo, imaš detaljnije, googlaj...

Member Avatar korisnika La.Prestige
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.562
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-7700K @ 5Ghz
        • MoBo: EVGA® Z270 Classified™ K
        • RAM: Kingston HyperX™ Predator RGB 32GB (4X8) DDR4 3600MHZ
        • VGA: EVGA® GeForce GTX 1080 FTW
        • MON: Dell UltraSharp™ U2717D
        • HDD: Samsung SSD 960 Pro 512GB - M.2 + 2x2TB LaCie Porsche Design
        • OPT: Apple USB SuperDrive + LG GP70NS50 External
        • Case: EVGA® T2 850W + Jonsbo UMX4
        • SND: Bose Companion 50 + Bose SoundLink Mini + Bang & Olufsen H7
        • LAP: Apple Macbook Pro 15" Space Gray '17 + iPad 9.7 Space Gray
        • TV: LG 65EC970V 4K OLED + Dreambox 800HD + B&O BeoLab 8000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Puno Igracaka
      7. Citat Citiram korisnika: probotzor Pogledaj poruku
        pasce mozda na oglasima cena, a verovatno nece

zvanicna cena u evropi je oko 480e, tako da nece biti ispod toga u radnjama

mene interesuje ona sema da kupim u madjarskoj i dobijem povracaj pdv, ali ne znam jel se to vrsi u radnji ili na granici ili negde drugde
        Nije to bas tako jednostavno.

Prvo moras sacekati da radnje koje imaju normalne cene dobiju telefone ili pocnu uzimati narudzbine. Za 6 i 6S si morao unapred rezervisati i cekati poprilici. Kad ti jave da je stigao, u roku od 2-3 dana ga moras preuzeti. Ako si ranije uzimao u toj radnji i ostavljao im po par hiljada eura, cekace te i duze.

Recimo neka najlaksa varijanta je otici u Segedin, pazariti u Extreme Digital-u ili 220Volti. U obe radnje pricaju srpski sto je donekle i normalno u celom Segedinu. U Budimpesti je jeftiniji ali moras znati madjarski da bi video koje radnje vracaju afu jer samo 5-6% nih vracaju.

Moras obratiti paznju i na kurs. Sverceri i ljudi koji se malo bolje razumeju, oni na vreme uzmu forinte kad budu slabe (preko 320 u odnosu na euro), dok ces ti morati menjati po dosta gorem kursu. Tako da i to utice na cenu.

Vracanje afe. Odes u radnju koja vrsi povrat, napomenes sta zelis, dobijes overen papir kome je potreban pecat sa granicnog prelaza da bi dobio razliku nazad. Prilikom izlaska iz madjarske, udjes u krajnju desnu traku, videces rampu. Parkiras se ispred, oni obicno cekaju da dodje nekoliko auta pa svi djuture idu na parking iza gde je i kucica za vracanje poreza. U medjuvremenu dok cekas, otidji do bilo koje kucice na samom prelazu da ti lupe pecat da si izasao iz madjarske, vrati se u auto i cekaj. Kad dignu rampu, parkiras se na parking i sacekas da dodje madjar, uslika telefon i udari pecat na papiru. To je sve zavrseno, telefon otpakuj, stavi u dzep a kutiju najbolje baci jer ako je slucajno nadju u autu, gotov si. Nemaju tolerancije vise...

Afu podizes ili u rajfajzen banci ali onda racunaj jedno 13-14% povrata, ili se ponovo vracas u madjarsku po istu.

Uglavnom, po meni je bolje sacekati dok se slegne cena i pazariti ga od svercera po normalnoj ceni (40-50e vecoj nego u HU), nego se toliko cimati jer ima tu podosta posla. Racunaj da ako odes u Segedin, zamenis eure po losijem kursu, izaci ce te mozda 15-20e max jeftinije nego kod svercera. A gde je put, rizik, cimanje, hrana za pola dana itd...
        Menjao La.Prestige : 26.03.2016. u 21:31
        Bitcoin market is filled with individuals who know the price of everything, but the value of nothing.

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.332
      9. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      10. hvala na iscrpnom postu!

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        873
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 7700HQ
        • RAM: 16GB DDR4 2400MHz
        • VGA: GTX 1050 4GB DDR5
      13. Мени није јасно како се у Србији продају нови 6s 64gb za 600€, кад сам јанкупио на западу тел, у потпиности повратио читав ПДВ и испао ме округло 700€?
        Очигледно људи узимају преко уговора и треба им кеш... Не видим друго разлог

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.408
        Ima ih koji su i simfree tj ne sa operatera za manje para, tipa ~650...dovlace iz amerike npr.

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        902

iPhone SE

Citat Citiram korisnika: NjegovaWisost Pogledaj poruku
        Мени није јасно како се у Србији продају нови 6s 64gb za 600€, кад сам јанкупио на западу тел, у потпиности повратио читав ПДВ и испао ме округло 700€?
        Очигледно људи узимају преко уговора и треба им кеш... Не видим друго разлог
        Ja sam uzeo telefon od lika koji ga je kupio za 400 i kusur € u BH telekomu, ima neki ugovor oko 50€/mjesec na 2 godine. Na meni je zaradio 200€. Imam i fiskalni i garanciju. Sve regularno. Možda i kod vas u Srbiji slično.
        Menjao chux00ba : 27.03.2016. u 14:52

Banned
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        6.973
        Prednja kamera je bezobrazno tužna za današnje pojmove, ovo nazvati top model sa manjim ekranom jednostavno ne ide. Sramota.

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.420

iPhone SE

Zato je bezobrazno 200$ jeftiniji. Koga briga za glupu prednju kameru
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Member Avatar korisnika Ma®e
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        4.350
        Prednja kamera je na 5s modelu sasvim ok. Ako je ista stavljena, sve u redu.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.904
        @KurtK

Fensi klince koji prave selfije i kače gde god stignu...njima je što bolja prednja kamera must have.
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.622
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4TB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Oneplus Bullets Wireless 2
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision 7520; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE55RU7105; UE46F6505
        • INET: DSL
        • Ostalo: Corsair K55 RGB Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      22. Prednja kamera služi i za video pozive.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Member
        Na forumu od
        Jan 2013
        Poruka
        675
        Citat Citiram korisnika: Ivan I. Pogledaj poruku
        Prednja kamera je bezobrazno tužna za današnje pojmove, ovo nazvati top model sa manjim ekranom jednostavno ne ide. Sramota.
        Pa si zbog toga odlucio da preskocis i ovaj iphone, pored malog ekrana ovo je verovatno kap koja je prelila casu.

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.420
        Citat Citiram korisnika: mitar1982 Pogledaj poruku
        Prednja kamera služi i za video pozive.
        Tako je, i to u 720p.
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Banned
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        6.973
        Imao sam sve modele od iP4 do 6s. Da mi se avideo 6s, on bi ostao. Za mene jeste premali SE, skoro sam imao 5s i delovao mi je korak nazad. A displej sam uvek hvalio na iPhone, tu džabe prozivate, samo od S6 Samsung počinje da dominira i za mene prvi put ima bolji displej od iP, nije ni čudo što Apple ubacuje amoled u 7 (ako su glasine tačne).

Strana 10 od 155 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •