Šta je novo?

iPhone SE

Ne znam koliko bi mi to za zvuk uticalo, tj koliko bih primetio.. Sacekacu SE 2.. Valjda ce pojacati prednju kameru i zadnju, pojacati bateriju.. Samo da ne bude staklenac kao ip8. (jel ip8 toliko los kad padne da parcici otpadaju?)
 
Iskreno, nisam ni video da neko ima 8, ko ima 7, on nije hteo na 8. Ni ja ne bih davao pare za 8, smorili su i dosadili sa jednim te istim izgledom. Staklo je staklo, bio to iP ili neki drugi brend, ako je bez zaštite i padne na beton, staklo puca.
Ne znam za SE2, ili kako god da bude nosio ime, ali ovaj SE je omano gde je meni bio najbitniji za drugi fon, ne odgovara mi čak ni da ga nosim na trčanje jer je slab sa zvukom. Za glavni fon ga nikad ne bih mogao koristiti jer je mali ekran.
 
Pojedini postovi su obrisani i jedan član je banovan.

Ne tražimo da ovo bude forum o srpskoj gramatici i pismenosti, ali neka osnovna pravila pisanja se moraju poštovati. Isto tako, forsiranje ličnog mišljenja kao opštih činjenica neće biti tolerisano.
 
Imam SE, muzičar sam a probao sam mnoge iPhone i druge telefone...
Zvuk na SE kida, kako za snimanje tako i za slušanje.
Tačno je da zvuk na iPadu oduva sve.Imam i iPad baš zbog Auria app koja je na iPadu zakon.
iPhone SE koristim za slušanje mjuza najviše :) slabo razgovaram sa njim i koristim ga kao fon ali je zvuk kulturan i za vreme razgovora.
Može da snima 96000khz 32bit veoma kvalitetno sa odličnom kontrolom gaina za snimanje koncerata...Pre toga drugi fon mi je bio 5s koji isto ima dobar zvuk ali ne kao SE.
 
Kojim programom snimas koncert i radis kontrolu gaina ?
 
Imam SE, muzičar sam a probao sam mnoge iPhone i druge telefone...
Zvuk na SE kida, kako za snimanje tako i za slušanje.
Tačno je da zvuk na iPadu oduva sve.

Ipad ima izlaz kao i telefoni, o tome se radi, da je SE najslabiji na ovom polju iPhone. Ima SE bolji izlaz od mnogih androida, ali nije to to kada ga poredim sa drugim iP.
 
Slušao sam iPhone 8 ali i dalje SE držim za to ;)
Koristim i muzičku Tascam iXZ sa SE za iPad Focusrite Scarlett

iPhone SE ima baš glasan zvuk, meni i preglasan sa jakim basevima i sa klasičnim sluškama njegovim zvuči ok ali još bolje bubice kad se ubodu baš zvuči moćno...
 
Da podelim i moje iskustvo sa snimanjem zvuka na iPhone 6 i iPhone 7. Zvuk na video snimcima koncerata je vrlo korektan, dok na Galaxy S6 zvuk krči i probija u istim uslovima.
Ne znam da li se Samsung sa S7, S8 i S9 popravio na tom polju.
 
Poslednja izmena:
Jeste, S7 to radi pristojno...

iPhone SE ima u sebi:

Apple/Cirrus Logic 338S00105 and 338S1285 Audio ICs (as seen in iPhone 6s/6s Plus)

I koliko sam video po audiofilskim forumima zvuk je otprilike isti na 6s i SE.

Meni SE koristi i za snimanje 4K videa, timelapse...
FILMICPro app na SE kontrolišem iPadom sa Filmic Remote.

Mali je zver kako god okreneš :) Imate na YT kako snima koncerte i snalazi se odlično u glasnom okruženju.

Sa aplikacijm Slow Shutter SE može da radi i duge ekspozicije a pri tom TIFF fajl ima oko 35 megabajta.Fotke izgledaju odlično i obiluju podacima tako u postprodukciji, obradi, može mnogo toga da se uradi...
Evo mog testa, primera:


Tako da SE nije "osakaćen" već može mnogo a zgodan je i mali, brz... ;)
Koristim i Sony Z5 za snimanje svirki koji je odličan sa kontrolom gaina ali mislim da SE ima bolje mikrofone jer mi se čini da je audio iz SE jasniji i definisaniji.
 
Jel moze link za Slow Shutter?
 
Da li je moguce da se nekako zakljuca 3G nacin rada? A ne da on sam bira izmedju 2g 3g i 4g? Cesto se nalazim u predelima gde je slabiji signal i on odmah prebaci na 2g pa malo na 3g i sve tako i na kraju nista od neta. Na samsungu mi je to super funkcionisalo.
 
Jesi li isao na :
Settings-Mobile Data-Mobile Data Options-Voice and Data ?

Tubimas da podesavas 2g,3g,lte. Mada ako izaberes 3g,on ce sam da prebacuje na 2g ako je 3g signal losiji


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Evo da iznesem neka moja iskustva i voleo bih da i drugi vlasnici SE kazu da li je i kod njih isto.

Signal jako los, na 2m od rutera imam 2 crtice wifi. Mobilna telefonija takodje los signal, sem u gradu nigde ne moze da se koristi internet jer uglavnom hvata 2g. Ekran ponekad neprecizan.

Inace fon radi ko zmaj, a i baterija je odlicna.

Jel i kod vas tako ili sam ja dobio takav primerak?
 
Ni jednu od tih zamerki nemam . Naprotiv
Tel je sarsen...

Tvoj primerak: Na koliko m gubis signal, postoji sansa da je ekran menjan i da zbog toga nije precizan, a antena otkacena (jer je mozda ceo tel prepakovan (uporedi SN iz settings/general/about/ sa onim na kucistu))

evo i sta jutjuber kaze upravo danas postavljen video :)

 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam gledao SE u iStyle-u. Kada sam stavio osvetljenje na 50% cini mi se da je ekran bio tamniji nego sto je bio kod mog 6S gde je takodje bilo na 50%. Koliko obicno stavljate osvetljenje?
 
Ni jednu od tih zamerki nemam . Naprotiv
Tel je sarsen...

Tvoj primerak: Na koliko m gubis signal, postoji sansa da je ekran menjan i da zbog toga nije precizan, a antena otkacena (jer je mozda ceo tel prepakovan (uporedi SN iz settings/general/about/ sa onim na kucistu))

evo i sta jutjuber kaze upravo danas postavljen video :)

Ma fon bukvalno nov. Star godinu dana iz mts sa garancijom.
Svi imei se poklapaju. Al eto signalom nesto nisam zadovoljan. J5 recimo ima bolji prijem po meni.
 
Nov, star godinu dana :d :D
Nemam problema sa signalom mobilne mreže ni WiFi, imam WiFi po celom stanu bez problema, kao i na terasi.
 
I ja bukvalno i kad izadjem iz stana imam signal a ruter na totalno drugom delu stana.
 
Pre neki dan sam gledao SE u iStyle-u. Kada sam stavio osvetljenje na 50% cini mi se da je ekran bio tamniji nego sto je bio kod mog 6S gde je takodje bilo na 50%. Koliko obicno stavljate osvetljenje?

SE nema istu jačinu osvetljenja, zasićenje i kontrast kao iPhone 6(s), 7 i 8. Ekran na SE je nažalost inferiorniji, jedino je gustina piksela ista.
 
Ja sam iPhone 5 isto držao na 50%, pa on onda automatki šteluje zavisno od uslova. Navikne se čovek i na takav ekran i jačinu osvetljenja kad ne gledaš stalno u neki bolji ekran.
Meni ekrani na izložbenim primercima uvek deluju bolje, pošto im je osvetljenje pojačano na 100%, a ja uvek držim na 40-50% zbog baterije.
 
Ovo sam pitao upravo zbog baterije.
 
Ne mogu da ugasim zvuk prilikom slikanja :p mute switch,zvuk smanjen skroz u settings-u,nista ne pomaze i dalje se cuje zvuk kad okinem fotku. Neko resenje ?
 
Isključi zvuk na silent/ring prekidaču
 
Iskljucen,ali se i dalje cuje zvuk :p
Sad sam video da mi ni burst mode ne radi kako treba,uslikam po 10-15 slika ali kad udjemu slike pise burst i koliko sam slika uslikao ali mi pokazuje samo jednu sliku.Izgleda da ce morati reset:mad:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno