Šta je novo?

iPhone SE

Za neka tržišta (Japan, čini mi se), zbog zaštite privatnosti okidač se čuje uvek.

Što se bursta tiče, nađi sliku, pa onda tapni dole na select i videćeš sve fotke iz bursta.
 
Hvala,moguce da je to sto se tice zvuka okidaca :p .Burst je proradio posle restor-a pojavilo se select.
 
Da li neko zna kako bi mogao da deinstaliram postojecu(fabricku) app kamere i da potom instaliram drugu app(fabricku) za kameru,ili mora servis ?
 
Zašto bi to radio? Ne možeš kameru nikako da deinstaliraš


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
App kamere ne dozvoljava da ugasim zvuk prilikom slikanja,jedno od resenja sto sam nasao je da se zameni app kamere koja nije za zemlje (Japan,Korea) koje ne dozvoljavaju da se ugasi zvuk prilikom slikanja.
 
Da lakse razumes, ne mozes da deinstaliras stock Camera App, neke druge stock aplikacije mozes ali nju ne mozes.

Mozes da potrazis neku drugu aplikaciju za slikanje i da proveris da li prihvata da iskljucis ton prilikom slikanja :)
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljao sam da je tako ali reko da pitam,oticu do servisa nekog da vidim da li oni mogu nesto po tom pitanju.Hvala u svakom sluicaju.
 
Pre nedelju dana sam kupio SE zeni za rodjendan. Oboje smo bili na androidu od vremena S2. Sada nedelju dana kasnije, shvatam da sam napravio ogromnu gresku. Ona se nikad nece vratiti na android, prosto se zaljubila u OIS :)

Greska je u tome, da znam da ce me buduce kupovine telefona za zenu ograniciti na Apple...

To vece kada je kupljen podesavao sam ga (apple ID, i ostale stvari za koje nisam pre cuo) i vec posle 2 sata (OIS 11.3) sam naucio vecinu funkcija i nacin rada operativnog sistema. Moram da priznam da ne samo da je jednostavno, vec i neverovatno fluidno. Ono sto je mene kao S8+ korisnika najvise pokopalo jeste koliko brzo radi ovaj telefon, pogotovu u multitaskingu. Kamera je odlicna, to jest bez bilo kakvog podesavanja pravi dobre fotke (bitno mojoj zeni).

Ne kazem da cu se ja prebaciti, ipak volim slobodu androida (pogotovu u smislu da se izgled podesi kako god zelite). Moj sledeci telefon ce najverovatnije biti dolazeci note, ali sam samo hteo da kazem da sada imam mnogo vise postovanja za Apple ekosistem. Ne vidim stvarno koji telefon sa malim ekranom moze da parira SE, ja bi mu jedino dodao SAMOLED ekran :D
 
Ma telefon je bomba, ja sam sa ip7 256 presao zbog leta na SE 64. Malo je reci da sam prezadovoljan :-D
 
  • Like
Reagovanja: M J
instalirao 11.4

mislio sam da imam ajfon, ali ovo sto drzim u ruci se ponasa kao android kinez od 50e, sramota

otvaraju se aplikacije kao na 4s na 9.3.5

bruka

valjda mogu da se vratim nazad
 
Tebi opasno nesto nije kako treba sa tel... SE radi savrseno sa bilo kojim ios-om...
 
od onog prvog ios 11, jos od same bete, kao da imam nekog kineza... isto i komsija moj
 
Pa meni lepse radi od 11.3.1 safari je zivahniji brze ucitava strane, app ucitava brzo... si radio restore?
 
Probotzor Ti si bukvalno jedina osoba na koju sam naišao sa ovakvim problemima. Svi hvale SE, lično sam ga pogledao, telefon je mala mašinčuga. Ili s tvojim nešto nije okej ili ne znam... Kupi CPU DasherX App i vidi clock procesora, jel sve okej


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Mozes i cpuz besplatan je samo ima reklame... pogledaj bas mozda je tvoj sa samsungovim cpu? Telefon radi top i na low power mode evo sad ga probam bas...
 
Probotzor Ti si bukvalno jedina osoba na koju sam naišao sa ovakvim problemima. Svi hvale SE, lično sam ga pogledao, telefon je mala mašinčuga. Ili s tvojim nešto nije okej ili ne znam... Kupi CPU DasherX App i vidi clock procesora, jel sve okej


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro


i ja hvalim se, ali pre ios 11

proverio sam sve sta treba i sve je ok, primetili ste svi ovde da se ios11 razlicito ponasa od uredjaja do uredjaja

na ios 10.3.3 sam imao 92% fabrickog kapaciteta baterije i trajala je normalno, na bilo kom ios 11 sa istim kapacitetom mozda izgura 2-3 sata koriscenja...
sa mojim koriscenjem sam ga na 10.3.3 punio svaki drugi dan, sa ios 11 svaki

sad recimo radi odlicno, a juce posle update se vukao kao dupe

i naravno mi i dalje ne radi weather widget, pa moram da koristim onaj ruzan accuweather koji bar radi
 
Moguce zato da imas battery drain. Ne znam kod mene je sot oko 7h TSMC cip...
 
A koja je fora sa samsungovim chipom? Sad sam zbunjen


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Cuveni chipgate kod 6s srkao je batt cak za 3h kraci sot je imao u poredjenju sa TSMC :)
 
Jao da, čini mi se da sam na yt gledao klipove za to. Ali koliko se sećam razlike u performansama nije bilo, možda je čak samsungov za nijansu brži ali baterija je bolja na klasičnom TSCM. I btw, zašto je apple ovo radio? Mislim radi i dalje. Proizvodi isti telefon, drugačiji chipgate


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Se ima manji ekran i raZlika u autonomiji je minimalna (bila sa ios 9.3) a performanse tsmc je bio i brzi cpu :-D a samsung 14nm bas cudno ali tako je :-D
 
Poslednja izmena:
Sad sam pogledao na yt. Čudno je što je samsungov čip manji za 8.5mm od TSMC. Ali dobro. Ovde na drugoj slici se vidi razlika u bateriji i ovo je stvarno ogromna razlika.......
f2796f3e2e84b70f0b814fd740561714.jpg
78151abd3caf876389ae2d44bcd274b0.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Da da drasticna je raZlika mnogi korisnici tvrde da im baterija na tsmc cipu drzi 3h sot duze (6s)...
 
Koliko sam razumeo tada, drastična razlika je u sintetici ali kada se telefon normalno koristi onda se onaj sa TSMC procesorom malo bolje drži.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam sta je za njih “normalno” ali ako istim ljudima tsmc i samsung daju drasticnu razliku u usage-u znaci da ipak nije to tako malo... za njih je normalno pozivi i sms u 2g rezimu bez surfa. :p
 
i u sustini kome je zapao samsung moze da se *mjau**mjau**mjau**mjau* -.-
divota
 
Nazad
Vrh Dno