Šta je novo?

iPhone SE

Netacno, teorije zavere. Sta je otezano, zamenis original bateriju za pola sata. Evo Health mi 100% i drzi super. I sam apple servis daje akcije za zamenu baterije na starijim modelima.

Da. Teorija zavere. [emoji23]
Nekad si mogao bateriju zameniti za minut, u potpunom mraku (ja nosio na planinarenje / kampovanje uvek nokiju sa rezervnom baterijom - za svaki slucaj).

Sad moraš platiti servisu da to urade “za samo pola sata”.

Baš se trude da prave stvari koje dugo traju i lako se popravljaju... myes.
 
Upravo tako.
 
Izvinte, a zar nije puna kapa da baterija izdrzi svakodnevnu torturu u trajanju od 2 god? Sto se tice zamene, ja sam menjao na 5s i dobio sam nesto, ali nista posebno... Jos te zamenake hoce da se brzo naduju ako su lose, i mogu da uniste display... tako da bih menjao samo u renomiranom servisu za sve preko 6s...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da. Teorija zavere. [emoji23]
Nekad si mogao bateriju zameniti za minut, u potpunom mraku (ja nosio na planinarenje / kampovanje uvek nokiju sa rezervnom baterijom - za svaki slucaj).

Sad moraš platiti servisu da to urade “za samo pola sata”.

Baš se trude da prave stvari koje dugo traju i lako se popravljaju... myes.

Jeste bilo prakticnije kad je telefon bio jednostavniji, ali ne vidim to kao veliku stvar sada, koristis telefon 2 godine, i platis 40E za original bateriju sa zamenom i teras dalje jos 2 god.

Sto ne koristis tu staru nokiu onda :)? Pa nije to bas planski otezano - dizajniraju telefon i hardware, i prva stvar o kojoj brinu je da otezaju promenu baterije, nije to bas tako, ima puno faktora sto uticu kako ce sta biti reseno, mora biti kompromisa i prioriteta. Meni eto jos stari 3g, i 4 rade, uvek sam gledao USA model da kupim i ne kvare se.
 
Poslednja izmena:
Pa prave mnogo dobre o trajne uredjaje i kad bi baterija mogla da se menja niko ne bi kupovao novi uredjaj. Nekako su morali da nas nateraju da menjamo telefone, a ovo je najbezbolnije resenje po njih. Mogli su da stave da se posle 2 godine nesto pokvari, tipa zvucnik, neki čip ili tako to, ali to bi im kvarilo reputaciju. Ovako kazu baterija vremenom oslabi, a dizajn je takav da ne moze da se menja i nema kome da se zalimo...
 
Danas mi se desilo da telefon izgubi 60 posto baterije za 15 min sto je bio na drvenom stolu, u basti restorana koja nije potpuno zatvorena.
Telefon je bukvalno bio leden. Nikad mi se nije desilo ovako nesto sa ovim telefonom. Sad verovatno mogu da ocekujem i da ce da se gasi po hladnoci.
 
Uh, meni se od starta tako ponaša na hladnom. I to ne na minusu nego i na tipa +5. Procenat baterije odjednom spadne na 10% i ugasi se. Posle može normalno da se koristi (naravno ako nije hladno kad se opet upali) i tih 10% traje dugo tj. realno baterija je puna kao i pre gašenja samo pokazuje pogrešno.
 
Uh, meni se od starta tako ponaša na hladnom. I to ne na minusu nego i na tipa +5. Procenat baterije odjednom spadne na 10% i ugasi se. Posle može normalno da se koristi (naravno ako nije hladno kad se opet upali) i tih 10% traje dugo tj. realno baterija je puna kao i pre gašenja samo pokazuje pogrešno.

To je ajfonu boljka već dugo koliko znam. Meni se nije desavalo, ali svakako je sramota takav propust.
 
Ja to nisam primetio, tj. kod mene se to ne ispoljava. Upravo sam skrolovao galeriju, google Photos i forum, sve je OK.
 
Je l se dešava da je touch nekako... neprecizan, ne umem da objasnim. Npr. skrolujem slike a izbaci mi delete kao da sam pritisnuo delete a nisam.

Meni se to desava stalno, al razlog je neko krdza staklo sto mi zalepili u servisu, mrzi me da ga menjam pa se tako zlopatim. Ali kad ga skinem, ekran je relativno precizan.
 
Ja sam imao slican ili isti problem na petici al je bio iOS 6. Najvise mi masio klik ali ne stalno. Uglavnom kako tada nije bilo ovlascenih servisa kod nas otiso je u Sloveniju gde je zamenjen za novi.
 
@mikenziyu da li je cena zamene baterije na iPhone se i dalje 6.000 dinara?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Da. 6090 za sve modele do iPhone-a X.
 
Imao danas jedan bag. Telefon sam posle podne iskljucio (uvek to radim kada spavam). Tek kada mi je trebao shvatim da mi je iskljucen. Kada sam se vratio kuci i htedoh da ga koristim bilo je na ekranu da je baterija na minimumu (crveno) i lightning utikac koji sugerise da stavim da mi se puni telefon. Kada sam ga stavio na punjac pokazivao je 41%. Inace prilikom ponovnog ukljucivanja duze vreme je bilo svetleci logo jabuke.
Nikada mi se ovo ranije nije desavalo. Da li se to jos nekom desilo i da li je ovo samo neki bag? Inace je iOS v12.0.1
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno sta mu bi.
 
Poslednja izmena:
Da ga nisi konstantno koristio na lpm? Hoce to da zaglupi battery procente...
 
Nisam druze. To radim samo kada dodje negde ispod 30%a i tada retko. Uglavnom kada je oko 20%
 
Uradi reatart telefona na home i power, potom pusti par ciklusa bez lpm, pa vidi kako ce se
Ponasati
 
Ok uradicu tako.
 
Nov na forumu. Ćerkin SE izgleda dosao na kraj radnog veka baterije inace kupljen u VIP u pa mi treba neko da me posavetuje gde da odnesem telefon da mi se po nekoj ok ceni zameni sa ok baterijom. Nisam apple korisnik i nisam u toku teme. Znacilo bi mi iskusto nekoga koji je odradio zamenu i bio zadovoljan učinkom nove, hvala.
2b11001c87aa52b38e729dae318e454e.jpg


Sent from my SP6.2 using Tapatalk
 
Promobi servis, oko 3000 je baterija


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Nov na forumu. Ćerkin SE izgleda dosao na kraj radnog veka baterije inace kupljen u VIP u pa mi treba neko da me posavetuje gde da odnesem telefon da mi se po nekoj ok ceni zameni sa ok baterijom. Nisam apple korisnik i nisam u toku teme. Znacilo bi mi iskusto nekoga koji je odradio zamenu i bio zadovoljan učinkom nove, hvala.
2b11001c87aa52b38e729dae318e454e.jpg


Sent from my SP6.2 using Tapatalk

Teracell baterije na kp su 1200rsd, a nista nisu losije od pravih. Zamena je jako jednostavna i moze da se uradi kod kuce.
 
Zato ti i traje baterija koliko traje... te iste teracell se naduju kao baloni posle 6 meseci ;-) izbegavaj ih u sirokom luku...
 
Nazad
Vrh Dno