Šta je novo?

iPhone SE

Ni kod mene to ne igra. Ajd' mozda je moglo i da prodje 4.7" ali vise od tog nikako.
 
Na stranu hardware i velicina (slazem se da je iP 5 na granici sto se velicine tice ), kuciste iP 4/5 je najbolje (pa i 3 je bilo lepo, i posebno), ostre ivice, lep i unikatan dizajn/oblik. Sve od iP 6, pa navise, izgleda kao neki genericki plasticni telefon i lose lezi u ruci. O rogovima da ne pricam, totalni promasaj, morali su smisliti neko bolje resenje od toga.
 
Poslednja izmena:
Ako je SE 1 napravljen da bi utrosili visak delova, to znaci da drugi se nece ni da izadje. A ako i izadje znaci da su ulozili trud u njega i da ce da bude samo jos jedan od ajfona koji ce da kostaju van zdravog razuma.

Zamislite vi najskuplji telefon do pre par godina bio 499 evra, a gle cuda sada 1500 evra. Sta kao poskupeo silicijum? Ili kinezima koji sklapaju dnevnica skocila 3 puta?

Izleteo bih se ja da kupim neki flagship nov, al to vredja moju inteligenciju i dok se cene ne urazume ja im necu biti musterija.
 
Ne znam da li je do kucista samo iliti viska delova 5s baaas dugo pravio cak do polovine 2017...

Ali ja ulazem nadu u novi flagshipovski SE po ceni od 499 ... ne znam mnogo vise mi leze
Manji telefoni.. znam da ljudi lude za ekranina sto vecim ali meni to ne igra ulogu koliko kompaktnost...
 
Poslednja izmena:
Meni isto to, samo sto mi je velicina od 6/6s/7/8 - 4.7 inca savrsena. Imam i 5s i nekako mi je premali.
 
Ovaj dizajn bez ivica svi tvrde da ce biti i bas je dobar. Al videcemo cenu ako bude takav
 
Imam problem sa iphone se, ako je uopste problem zelim sa vama da proverim, najme sam vrh ekrana pogovo desni deo kao da ne reaguje na dodir kad klikcem a kad krenem da prevlacim na dole spusta notifikacije, na levo desno radi "svajp" ali na dodir jok, ili posle desetog puta, obelezio sam na slikama gde je problem, najuocljivije je na instagramu u stories, ne mogu da prekinem stories na X i ne mogu da odem na profil klikom na username tog ciji je stori, takodje nece da klikne na tri vodoravne crtice nego moram "svajp" na desno da bi mi se otvorio novi prozor za setting, nadam se da cete skapirati. Da li je i kod vas isto?

Gde je obelezeno crveno, ne reaguje ili iz desetog puta. U stories ne reaguje uopste, kad ocu na X da ugasim stories samo vrti sledecu stranicu
IMG_0020.PNGIMG_0021.PNG
 
Poslednja izmena:
Ovaj problem i ja imam. Kad tapnem radi slabo a kad spustam notifikacije radi iz prve


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao - meni radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Radi u ovim aplikacijama koje ste naveli, znači sve je ok. Ipak je do Instagrama. Hvala

Probao - meni radi normalno.
Tebi radi u Instagramu ovo X u storiju i one crtice za settings?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radi u ovim aplikacijama koje ste naveli, znači sve je ok. Ipak je do Instagrama. Hvala


Tebi radi u Instagramu ovo X u storiju i one crtice za settings?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sve radi.
Poslednji apdejti i za OS i za aplikacije.
 
taman za neke dve godine da ga kupim, kad obican se krene da trokira(ako krene uopste)
 
Meni isto radi 3. godinu, jedino što je baterija na 84%, pa ne mogu da ga maltretiram i da traje ceo dan.
Inače, sve aplikacije rade jako dobro, telefon isto tako....milina....
 
Jel vama na SE jos uvijek u stanju da skida najnovije IOS verzije i ako jeste koliko mislite da ce jos biti podrzavan?

Ja sam na 5s i nisam skinuo zadnji update u kome se "gasi" podrska, kako nebi dosao u poziciju da mi se neke vazne aplikacije izgubile zauvjek-tj. nemogucnost koriscenja istih.
Tel. imam neke 3 godine i funkcionalnost baterije je pala za 35%.
 
Nisam siguran da razumem dok se podrzava ios 12 od strane app bice podrsske i za 5s...
 
Jel vama na SE jos uvijek u stanju da skida najnovije IOS verzije i ako jeste koliko mislite da ce jos biti podrzavan?

Ja sam na 5s i nisam skinuo zadnji update u kome se "gasi" podrska, kako nebi dosao u poziciju da mi se neke vazne aplikacije izgubile zauvjek-tj. nemogucnost koriscenja istih.
Tel. imam neke 3 godine i funkcionalnost baterije je pala za 35%.

Ocigledno ne razumes sta radi update. iPhone 5s svakako nece dobiti sledeci update, ostavio ga ti na iOS7 ili na iOS12. Ne moze update da "ugasi" podrsku. iOS12 savrseno radi na 5s i samim tim i sve najnovije verzije aplikacija. Ako i dodje taj trenutak da aplikacije prestanu da podrzavaju odredjene verzije, prvo ce krenuti od najnize na kojoj su podrzane. Kao sto je sad za facebook potrebno imati minimum ios 8.4.1 ako se ne varam.
 
Ocigledno se nisam dovoljno izjasnio...
Na 5s i poslednjoj IOS verziji je dosao "farwell"update po kome prestaju da podrzavaju 5s.
Taj update nisam instalirao jer bi time app za banku prestao da funkcionise.
To iskustvo sam imao na iP4 kad se desila ista situacija. Pa sam morao sa 4ke na 5icu.

Zna li neko odokativno koliko ce jos 5se da prima novije IOS verzije?
 
Ja ne kapiram ništa. 5se? Šta 5s ili SE ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa objasnite coveku da su 5s i SE dva razlicita telefona i da je velika razlika izmedju njih.
 
Ocigledno se nisam dovoljno izjasnio...
Na 5s i poslednjoj IOS verziji je dosao "farwell"update po kome prestaju da podrzavaju 5s.
Taj update nisam instalirao jer bi time app za banku prestao da funkcionise.
To iskustvo sam imao na iP4 kad se desila ista situacija. Pa sam morao sa 4ke na 5icu.

Zna li neko odokativno koliko ce jos 5se da prima novije IOS verzije?

iPhone 5S I SE su ti dva različita uredjaja. Izgledaju identično ali SE ima mnogo bolju kameru, procesor i grafički čip. Ima kao iPhone 6S koji je dve godine noviji od 5S. Ne znamo još da li će SE imati podršku za iOS 13, za sad postoje samo nagadjanja ali veruje se da će imati. To ćemo saznati u junu. 5S neće imati iOS 13 i dobijaće sistemske apdejtove do septembra ove godine, posle toga kraj. Ponavljam za SE se još ne zna sa sigurnošću.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel vama na SE jos uvijek u stanju da skida najnovije IOS verzije i ako jeste koliko mislite da ce jos biti podrzavan?

Ja sam na 5s i nisam skinuo zadnji update u kome se "gasi" podrska, kako nebi dosao u poziciju da mi se neke vazne aplikacije izgubile zauvjek-tj. nemogucnost koriscenja istih.
Tel. imam neke 3 godine i funkcionalnost baterije je pala za 35%.

Update nema veze sa time da li će neka aplikacija da radi na novijoj verziji iOS-a, za to je direktno odgovoran onaj ko pravi App.
Dakle, ako tebi sad radi App na npr. iOS 12, da li će raditi i na iOS 13 (ako ga bude bilo za 5s) zavisi samo od toga da li će onaj ko pravi App izbaciti novu verziju za iOS 13.
Ono što nema veze sa time da li će App raditi ili ne je to da li će 5s imati podršku za naredni iOS - 99% neće.

Dakle, rešenje za tebe: nezavisno od toga koji telefon koristiš (ili planiraš da korstiš), gledaš da li je (ili nije) App podržana za taj iOS. Ako nije, a App ti je bitna, ne menjaš telefon i/ili iOS.

Mislim da je ovde sve jasno, ako nije, javi.
 
Nazad
Vrh Dno