Šta je novo?

iPhone SE

To je i mene interesovalo.
 
Ja odradio update čim se pojavio. Iskreno ne primećujem neku razliku ni u pozitivnom ni u negativnom smislu kad je baterija u pitanju. A ovako ios k'o ios, radi ok sve.
 
I 14 i 14.01 :D Ne primećujem razliku u odnosu na prethodne verzije.
 
Pozdrav,
ja sam uspeo da prilikom zamene ekrana otkinem neku zavojnicu velicine 1mm i sad telefon nece da puni bateriju. Ima li neko ideju gde to moze da se zakrpi?
 
Koje zastitno staklo da stavim na SE 2020 a da nema na ivicama vazduha ? Neka preporuka ? Treba mi za kompletnu prednju stranu, ne ona klasika sto pokriva samo ekran.

Hvala vam u napred
 
Mene ubi baterija. Desava se da preko noci ode i preko 10%(proslu noc sa 33% na 20% ujutru). Jedino ako player koji je u pozadini ne jede bateriju. Ostale su mi ugasene aplikacije. Inace verzija iOS-a je 12.0.1 a BH je 92% I internet sam prebacio na 3G.
 
Poslednja izmena:
Imam iphone se ios je 14 Telefon puni normalno sporo
Kad se koristi telefon brzo pada procenat baterija tj trosi brzo
Baterija je original desay 86% helt ima
Da li je mozda sto hladno bilo u sobi?
Posto telefon bio u sobi gde bilo dosta hladno?
 
Poslednja izmena:
Taj battery health je najveca glupost koja postoji. Ne znaci apsolutno nista niti postoji softver koji moze da izmeri koliko baterija stvarno drzi i koliki joj je kapacitet. Taj ugradjeni softver prikazuje samo informacije koje mu salje kontroler baterije, a ni taj kontroler ne moze tacno da odredi koliko je baterija dobra jer to zavisi od mnogih drugih stvari. Npr. kod mekbukova originalna baterija stara 10 godina kojoj je kapacitet 70% drzi duze nego nova kineska za koju isti taj softver prikazuje 100% kapacitet.

Imate li neki predlog za dobru zamensku bateriju za ovaj telefon? Vidim na aliju da ih ima od 5$ pa sve do 30$. Da li je neko porucivao kako su se pokazale?
 
Pa toj kineskoj jeste 100% kapacitet, ali 100% od njenog kapaciteta u mah, a kapacitet te baterije sigurno nije isti kao kapacitet original baterije, koliko god mozda pisalo da jeste.
Meni je na MacBook Pro 13' 2015 opao kapacitet na 83% za ove 4+ godine od kako ga imam i osetno manje drzi. Nekad sam izvlacio 6-8 sati, a sada sa istim koriscenjem 3-4.
 
Slazem se, to svi znaju da kinezi lazu za kapacitet na zamenskim baterijama, mada i dalje se ljudi loze i kupuju one HSABAT baterije koje imaju "5000mAh". Ali ono sto hocu da kazem jeste da taj softver u iOS-u/macOS-u isto nije tacan. Moj drugar ima SE sa 86%, a moj SE je 83% i kod mene baterija traje duze, izvlacim za pola sata vise SOT-a. Najbolje bi bilo naci neki slupani ili zakljucani SE sa dobrom baterijom i iz njega izvaditi, sa tim zamenskim baterijama je uvek neki problem. A kolike su cene originalnih baterija za SE i gde to ima da se kupi?
 
Nisam mislio da je menjam kod nas, a bateriju sam mislio da porucim i da sam zamenim, A i telefon sam platio 20e, nisam lud da dam 50e za obicnu bateriju :d Da li su ovo originalne baterije ili je u pitanju isto neka kopija?
 
Naravno da nije original


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Slazem se, to svi znaju da kinezi lazu za kapacitet na zamenskim baterijama, mada i dalje se ljudi loze i kupuju one HSABAT baterije koje imaju "5000mAh". Ali ono sto hocu da kazem jeste da taj softver u iOS-u/macOS-u isto nije tacan. Moj drugar ima SE sa 86%, a moj SE je 83% i kod mene baterija traje duze, izvlacim za pola sata vise SOT-a. Najbolje bi bilo naci neki slupani ili zakljucani SE sa dobrom baterijom i iz njega izvaditi, sa tim zamenskim baterijama je uvek neki problem. A kolike su cene originalnih baterija za SE i gde to ima da se kupi?

A ti i drug ste koristili 100% identične kopije telefona sa istim načinom korišćenja pa si doneo takav zaključak?
 
Original baterije su samo u ovlascenim servisima

Onda cu poruciti neku zamensku, losija od ove svakako ne moze biti. Samo se nadam da cu ubosti neku sa pravim kapacitetom, a ne izmisljenim. Pogledacu po netu koje preporucuju.

A ti i drug ste koristili 100% identične kopije telefona sa istim načinom korišćenja pa si doneo takav zaključak?
Ne znam sta mislis pod 100% identicnom kopijom. Telefon je telefon. A sto se tice nacina koriscenje obojica ga koristimo za iste stvari, drustevene mreze, internet i nista drugo. A uostalom znam napamet kako radi kolo za punjenje i prepozmavanje baterija, popravio sam dosta maticnih ploca kod mekbukova, a i znam vrlo dobro kako radi elektronika na baterijama tako da mogu reci da je taj battery health cista glupost. Uostalom moj SE sa 83% ne moze da izgure vise od 2h YT. To dovoljno govori koliko je taj kapacitet ustvari netacan.
 
Nisam mislio da je menjam kod nas, a bateriju sam mislio da porucim i da sam zamenim, A i telefon sam platio 20e, nisam lud da dam 50e za obicnu bateriju :d Da li su ovo originalne baterije ili je u pitanju isto neka kopija?

Kupi bre telefon koji zakljucan na icloud i prebacis bateriju to je to
 
Imam iphone 6s e sad kupio sam polovnu bateriju desay 96% 189 sati punjenja original iz 2015 bat prodata je 2017
Kad ubacim tu bateriju original brzo trozi baterija
Vratim kopiju trosi normalno baterija
sta moze da bude?
 
Tesko je izvaditi bateriju a da se ne iskrivi. Lepe je onim trakicama koje bas dobro drze.
Kupi slobodno neku teracell bateriju, oko 10e su.
 
Hteo sam to da uradim, ali jednom sam probao da izvadim bateriju iz ajfona i sva se iskrivila. Ne znam sa cime su je zalepili..

Moras skines prvo trakice,ima 2 trakice kad to odlepis trakice baterija ti slobodna samo podignes bateriju
Kod svakog iphone zalepljena baterija i kod drugi telefona modela
 
Tesko je izvaditi bateriju a da se ne iskrivi. Lepe je onim trakicama koje bas dobro drze.
Kupi slobodno neku teracell bateriju, oko 10e su.

Okej, pogledacu.

Moras skines prvo trakice,ima 2 trakice kad to odlepis trakice baterija ti slobodna samo podignes bateriju
Kod svakog iphone zalepljena baterija i kod drugi telefona modela

Video sam na YT da imaju trakice i pokusao sam da ih skinem, ali kako sam povukao pukla mi je i nisam imao vise nacina da ih izvucem. Nije bas na svim, na mom starom Letv telefonu dovoljno je uvuci nesto tanko ispod nje i podici i lagano se izvadi, ali npr. na OnePlus 3T zalepljena je skoro kao i na iPhonu. Kupicu novu svakako, ova stara je otisla skroz. Pise da je kapacitet 83%, ali ocigledno nije. Punim ga svaki dan (na kraju dana imam izmedju 10 i 20 procenata), a SOT je ispod 2h. To mi vec postaje nepodnosljivo.
 
Okej, pogledacu.



Video sam na YT da imaju trakice i pokusao sam da ih skinem, ali kako sam povukao pukla mi je i nisam imao vise nacina da ih izvucem. Nije bas na svim, na mom starom Letv telefonu dovoljno je uvuci nesto tanko ispod nje i podici i lagano se izvadi, ali npr. na OnePlus 3T zalepljena je skoro kao i na iPhonu. Kupicu novu svakako, ova stara je otisla skroz. Pise da je kapacitet 83%, ali ocigledno nije. Punim ga svaki dan (na kraju dana imam izmedju 10 i 20 procenata), a SOT je ispod 2h. To mi vec postaje nepodnosljivo.

Kupi original bateriju 6000 dinara kosta,Ne kupuj kopiju nikako,Jer nemoze da izdrzi pun shot 2h-3h
 
Naravno da moze da izdrzi. Ja sam mojima stavio teracell baterije u iPhone. Ona za iPhone 5 je trajala godinu dana, ona za 5s jos traje. Sot je samo malo manji nego na original bateriji.
 
Preporuka za neki case s dodatnom baterijom u sebi?
Nesto nalik Nilkin Magic Case? Ili mi je to jedina opcija. :d
:wave:
 
Molim za pomoc. Koristim od kolege iphone SE medjutim prilikom paljenja trazi mi passcode kojeg se on ne seca. Pozvao istyle kazu da je potrebna reinstalacija ili kod njih ili na google-u. Pa me zanima moze savet kako to sam da uradim posto nikad nisam probao?

Hvala unapred.
 
Mogu li moj SE(2016) da punim sa nekim jacim punjacem osim onog standardnog od 5W? Za brze punjenje. Taman da ga imam ako budem uzimao noviji iPhone.
 
Mozes naravno, punice se brze koliko dozvoljava telefon. Stari SE punim brzim punjacem od 11 Pro i duplo brze se napuni nego onim fabrickim. Doduse punim od 20 do 80 procenata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno