Šta je novo?

iPhone SE

Da ilustrujem -

1f8eec72468c17e71bceb50f4f0d0dff.jpg


Primetio sam još da ne opada procenat baterije polako, nego je stajalo 41% dugo, pa palo na 36% odjednom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li neko pouzdano da kaze koliko ampera ima nova baterija od 5/5s/se?
Ja imam 5s ali predpostavljam da se stavljaju iste baterije?
 
Sa iFixit sajta:

"The Li-ion battery in the iPhone SE comes in at 3.82 V, 6.21 Whr, and 1624 mAh. This offers a minor (but notable) capacity increase from the 1560 mAh cell in the 5s."

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel vam vratio telefon automatski sat vremena unazad juče? Meni stoji na auto time zone Belgrade ali ne vraća.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja i majka imamo SE, baterija unistena sa pretposlednjim updateom. Verovatno ce opet morati da se radi restore preko iTunes. Uzasno me nervira da svaka dva updatea moram da radim restore.
 
Ja sam baš zato drugaricu odgovorio da uradi update na SE, dok je druga odradila i isto kuka na bateriju


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Dzabe sto i stariji telefoni dobijaju apdejt ako ce ovako da utice na bateriju. Dobro da nisam presao na iOS 13. Isto imam SE.
 
Na 13.1.3 super radi, i baterija je dobra. Doduse skoro sam promenio bateriju i health je 100%, pa mi je malo tesko da uporedim sa iOS 12.
 
Meni je super baterija na SE na 13.2 sve update sam redom radio, na telefonu nikada nije urađen reset ili restore.
Telefon je star 3 godine sa originalnom baterijom na 87% Health. Nisam nešto zahtevan korisnik i ne igram se na telefonu.
Jedini problem sam imao sa baterijom prilikom prvog update-a na iOS 13, sa svakim sledećim je sve došlo na svoje mesto.
 
Meni je baterija na 99% kapaciteta koliko se secam. Majci je na 80%. 2h sot na oba telefona. Njoj od prvog ios13 updatea, meni od 13.nesto... Katastrofa.
 
Meni je baterija na 99% kapaciteta koliko se secam. Majci je na 80%. 2h sot na oba telefona. Njoj od prvog ios13 updatea, meni od 13.nesto... Katastrofa.

Moj SE takodje na 80% health.
Pola dana jaceg koriscenja izvuce. Zato u dzepu stalno power bank i teraj [emoji41]
 
Imam SE. Uzet nov u decembru 2017. godine, sada je health na 86%. iOS 13.2 na njemu.
U principu izdrzi dan nekog, za mene, normalnog koriscenja, doduse na LPM, kao sto se vidi iz prilozene slike, jer nesto ne primecujem razliku u radu. Nesto sam mislio da uzmem novu bateriju, ali koliko vidim, iskustva su ne bas najbolja. Em health opada brzo, em samo trajanje i nije pohvalno, pa ne znam da li mi se uopste isplati zamena sada.
IMG_0724.PNG
 
Imam SE. Uzet nov u decembru 2017. godine, sada je health na 86%. iOS 13.2 na njemu.
U principu izdrzi dan nekog, za mene, normalnog koriscenja, doduse na LPM, kao sto se vidi iz prilozene slike, jer nesto ne primecujem razliku u radu. Nesto sam mislio da uzmem novu bateriju, ali koliko vidim, iskustva su ne bas najbolja. Em health opada brzo, em samo trajanje i nije pohvalno, pa ne znam da li mi se uopste isplati zamena sada.
Pogledajte prilog 277211

To je u startu zamišljeno / dizajnirano da ga posle dve godine baciš i kupiš novi.

Ljudi dobijaju ozbiljnu platu da to sprovedu - a da ih biko ne može tužiti (i dobiti na sudu).

Servis, čak i banalna stvar poput zamene baterije, su maksimalno otežani, planski, kako bi bili neisplativi.

Meni SE tera super već treću godinu. Kad počne da zeza, uzimam novi telefon.

Nisam instalirao IOS 13. Čekam da popeglaju sve bagove.
 
Ja bih rekao da je problem prehajpovani update, ma kako to vama zvučalo. :)

Ja već tri godine furam SE, nisam se pomerio dalje od 10.3.3 ali to sam već više puta ovde napisao.

Jednostavno, telefon odlično radi i do sada nisam video dobar razlog zašto da pređem na neku noviju verziju iOS-a. Mišljenja sam da su SE, 6S i 7 trebali da ostanu na iOS 10.3.3, sve nakon tog je bilo manje više bagovito, loša optimizacija, ..., propadanje baterije.
 
Slazem se sa tobom. Meni je krivo sto sam u opste prelazio na 12.0.1 koji trenutno imam na telefonu. Iskreno posle svega vidjenog smatram da sve preko dva eventualno tri apdejta iOS-a su puna kapa za odredjeni model iPhone-a.
I ovo mi je za nauk ako budem kupovao iPhone.
 
Poslednja izmena:
Meni 12 super radi. Nikakvih problema.
A sviđa mi se funkcionalnost koju nudi. Sitne izmene, ali dobre.
 
Ja bih rekao da je problem prehajpovani update, ma kako to vama zvučalo. :)

Ja već tri godine furam SE, nisam se pomerio dalje od 10.3.3 ali to sam već više puta ovde napisao.

Jednostavno, telefon odlično radi i do sada nisam video dobar razlog zašto da pređem na neku noviju verziju iOS-a. Mišljenja sam da su SE, 6S i 7 trebali da ostanu na iOS 10.3.3, sve nakon tog je bilo manje više bagovito, loša optimizacija, ..., propadanje baterije.

U tom slucajnu ni 8 nije trebao dalje jer je autonomija ista ako ne i losija nego na 7 (ios13)
 
Ja bih rekao da je problem prehajpovani update, ma kako to vama zvučalo. :)

Ja već tri godine furam SE, nisam se pomerio dalje od 10.3.3 ali to sam već više puta ovde napisao.

Jednostavno, telefon odlično radi i do sada nisam video dobar razlog zašto da pređem na neku noviju verziju iOS-a. Mišljenja sam da su SE, 6S i 7 trebali da ostanu na iOS 10.3.3, sve nakon tog je bilo manje više bagovito, loša optimizacija, ..., propadanje baterije.

Ja sa 6S nikakvih problema nikad nisam imao na 11,12. Radi super, baterije je isto dobra. Nije odlična kao na iOS9 ali je dobro, do duše plus model. iPhone 7 na iOS 11 i 12 radi isto super kao zmija i baterija je takođe dobra. Od 13 sve pada u vodu


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Iskustva su različita ali definitivno negde treba podvući crtu i ostati na verziji koja stabilno radi.

Osmicu sam merkao kada je izašao iPhone 11, bila je baš povoljna ponuda ali sam se ipak odlučio da sačekam SE 2.

Kod iPhone 11 nikako ne mogu da "svarim" onoliki notch. Išao sam 10 puta, gledao ga, gledao Pro model ali ne vredi. Kad pogledam S10+ ili Mi9T koje imam u kući, zapitam se o čemu Apple razmišlja kad od X-a ne menja prednji stranu. :D
 
Poslednja izmena:
To je u startu zamišljeno / dizajnirano da ga posle dve godine baciš i kupiš novi.

Ljudi dobijaju ozbiljnu platu da to sprovedu - a da ih biko ne može tužiti (i dobiti na sudu).

Servis, čak i banalna stvar poput zamene baterije, su maksimalno otežani, planski, kako bi bili neisplativi.

Netacno, teorije zavere. Sta je otezano, zamenis original bateriju za pola sata. Evo Health mi 100% i drzi super. I sam apple servis daje akcije za zamenu baterije na starijim modelima.
 
Poslednja izmena:
Ni primaci nije ta batt onoj sa ios 10.3.3 :) sa healthom 84% poprilocno manje trosi u poredjenju sa mojom 12.4 100% health :)
 
To je vec druga stvar, softverske prirode. Zahtevnije operacije os-a, sta da se radi. U lock-u bi trebalo da je prilicno slicno.
 
Koja poenta da telefon stoji na standby :-D kad 95% nas telefon koristi bukvalno non stop ... neki za pozive, neki za igrice, neki surf itd...10.3.3 20 min razgovora 1% sa ios 12.4 5%
 
Samo kazem, ok je taj deo, ne visim bas na telefonu ceo dan. Je l' imas mozda poredjenje u ukupnom koriscenju, 10 vs 12? Nije bas 5 puta krace :).
 
Pa nije 5x krace ali primera radi moj se 11.4.1 mislim da je bio tada komforno sam mogao od jutra do noci i da ostane jos 20ak% baterija pre zamene u istyle imala je 84%. Nakon zamene batt azurirao sam tel na tadasnji 12.1.2 tacnije restoreovao sam ga... baterija je drasticno opala vec recimo oko 7 popodne istom upotrebom telefon se Gasio... znaci po nekim mojim dnevnim merenjima baterija se skratila za nekih 6-7h dnevnog koriscenja (ne govorim o sot) posto je to zaista na ios 11 bilo lose mereno :) znaci nova batt i drasticno krace trajanje... totalno razocarenje jer znam koliko je se mogao ... ni ip7 novi nije mogao da mu parira ...
 
Nazad
Vrh Dno