Šta je novo?

Youtube klipovi mutni na 720p a mkv video fajlovi normalna slika?

FullHD

Cenjen
Učlanjen(a)
01.09.2010
Poruke
588
Poena
170
POz,drustvo. Uzeo sam ATI karticu od 1g i uzeo novo napajanje LC power od 600W. Primetio sam od tada da Youtube klipovi su mutni u 720p na fullscreen dok su u prozoru normalni.Takodje su offline video mkv fajlovi filmovi ostri i bez problema. Sta mislite da je problem,da li moze biti napajanj eili ne?Napominjem da pri starom napajanju Cooler Master i ATI od 512mb nije bilo ovih problema?
 
Poslednja izmena:
Napravi screenshot. Daj tačno model kartice.
 
Ironije...sa tim nikom.:)
 
Pa taj .mkv je boljeg kvaliteta nego youtube klip. :D A ti ne primecujes da je on los, osim kada stavis full screen.
 
Prestani da gledas u Chrome...pusti u drugom browser.
 
Manuleno pritisni rezoluciju koju hoćeš kad si fullscreen. Primetio sam da Firefox u zadnje vreme pokazuje auto 1080p a da je video i dalje manje rezolucije.

I stoji šta DeRadicci kaže.
 
Hajde pustite u Firefox i Chrome pa uporedite...o Edge da ne pricamo.
 
Nema šta da se pusti, otvori FF fullscreen desni klik stats for nerds i često je rezolucija manja od automatke koja stoji. I moram da pritisnem manuelno 1080p.
 
Dobro....probao nije tacno.

Screenshot (32).jpg

Edge

Screenshot (50).jpg
 
Poslednja izmena:
Ne isto je, i kad kliknem rucno 720p isto je...Firefox koristim...u EDGE je jos gore...jel ne treba nesto ati catalyst da se podesava? edit: sada sam probao u 1080p,malo je bolje neki trailer... Koje kodeke koristite za win 10, i kakva su vam podesavanja za ATI catalyst za vidoe? I da, na HDMI kablu mi se pri brzim frekvencama na tv u na donjoj trecini ekrana preklapa slika dok monitor koji je povezan sa kablom toga nema...
 
Poslednja izmena:
Drži u drajverima za ATI default. Kodeci ti ne trebaju za YouTube, jer browser ima sam ugrađen. Čim ti je bolje na 1080p očigledno očekuješ previše od YouTube.
Možeš da probaš Vimeo, on je više umetnički nastrojen, ali ima bolju sliku odnosno veći bitrate od YouTube.
 
Koja je rezolucija desktopa?
 
Ma i taj snimak u 720p je los, nije to do drajvera...
 
u svakom slucaju,ciscenje sa DDU i fresko stavljanje zadnje bete sa amd sajta ne kosta nista i ne traje predugo.
 
A sto preko HDMI kabla pri brzim scenama se sece sliak na treci ekrana?A preko kabla nema toga
 
Hvala drustvo,instalirao najnoviji drajver..bolje...nije bas kao sa starom karticom ali je mnogo bolje...
 
p.s. najvise je bilo kljucno da se rucno klikne na 720p u firefoxu,skroz sam to prevideo...
 
Nazad
Vrh Dno