Šta je novo?

Rezac sa sto manjom brzinom

ucitelj

Poštovan
Učlanjen(a)
03.09.2015
Poruke
785
Poena
80
Zanima me dali postoji nov rezac na nasem trzistu koji moze da reze diskove brzinom 4x i manje,naime kupio sam samsung SH 224 i najmanja brzina je 16x,predhodni model koji sam imao SH223 je rezao cd 4x,ima li neko iskustva sa Lg,Liteon ,Asus ili nesto slicno
 
Nemas gde da kupis diskove koji su za 4x brzinu rezanja tako da rezina 16x i to je to.
 
Svašta, ne koristim rezače i diakove već dugo pa sam ovo propustio. Zašto uopšte postoje diskovi i rezači koji ne mogu da se režu na manjim brzinama? Za rezače ajde i da razumem, ali da novi diskovi ne mogu da se režu na starijim rezačima na manjoj brzini mi je neverovatno.
 
Ok,jasno.
Ne vidim razlog zašto bi se cd rezao na manje od 16x
 
Postoji program ako se setim, davno sam koristio pomocu njega se moglo rezati
cak brzinama od 1x ili cak i manjim.
Koristio se kao Starforce bypass za neke igre, tako sto se pokretac rezao na brzinu 1x ili cak na 0.5x
 
Imaš dvd i cd odnosno ovde pomenuti "običan cd", ja imam pioneer cd/dvd rw i reže na 4x, ali to je stariji rezac od pre 3-4 god. Sada ih više nema ali šljaka za sve pare... :) a na cd-u ništa ne piše... Osim kapaciteta (min i mb) i brzine čitanja...
 
Provuci disk kroz DVDInfo Pro pa vidi koje ti brzine izbacuje

skz.jpg
 

Prilozi

  • skz.jpg
    skz.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 49
Ok,jasno.
Ne vidim razlog zašto bi se cd rezao na manje od 16x

Razlog je audio CD koji audiofili vole da režu na što sporijoj brzini zbog nivoa grešaka. Za data diskove je 16x sasvim pristojna brzina i pristojni rezulati posle skena grešaka, ako je disk kvalitetan.
 
Potpuno je nebitno šta piše, da li 52x ili 48x, to je brzina čitanja. Čovek pita da li može da se reže na 4x... Cd može da se reže na 4x samo ako rezac podržava tu brzinu, odnosno ako je najmanja deklarisana za rezanje cd-a 4x.... Nov rezac sa takvom deklarisanom brzinom pisanja ne postoji... Jedino ako je praksa pokazala drugačije u nekim slučajevima...
 
To nije brzina čitanja nego pisanja, imaš na slici DVDInfo Pro. Rezač nema veze sa brzinama, on čita podatak o brzinama na osnovu svoje baze u vezi medija koji je ubačen. Ako čita brzinu koja se ne slaže sa DVDInfo Pro to znači da mu baza nije ažurna.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne kupujem odavno diskove i onaj pastel što sam slikao je star makar 7-8 godina (neki XP je na njemu). CD tehnologija je dogurala da maksimuma odavno, tako da tu nema mesta za unapređenje.
Ako je disk lažnjak onda mu je i media info lažan pa izbacuje nebulozne brzine rezanja. To može da prođe bez problema, uradiš sken diska posle rezanja pa uporediš ima li smisla.

Ove teme smo vodili pre 10-ak godina ovde, pretražite.
 
Podrazumeva se da sam uradio data verification.
Vrlo sam pedantan u dokumentovanju i proverama (kao što si možda primetio)... :)
Disk se rezao uobičajeno vreme za 8x brzinu, verifikovani su narezani podaci, imaš dvdinfo podatke, imaš uslikan disk...

Treba li možda da trknem do trafike i saznam od koga gazda nabavlja robu pa da ti javim od koga je nabavio dotične diskove... :D

Rezanje ispod 16x je moguće kao što vidiš.
 
Izgleda da zavisi i od rezaca i diska,imam jedan stario audio verbatim koji provereno moze da se reze na 1x,ali rezac daje samo 16x,probao sam i jedan stari teac koji moze da reze na 1x medjutim nisam imao diskove sem indijskog djubreta brendiranog kao maxell koje naravno nije hteo da reze,kasnije sam to djubre narezivao na samsungu i sva 3 diska su necitljiva
 
Diskova ima to su ovi za audio rezace,oni se sigurno rezu na 1x,rezaca ne verujem da ima ispod 8x
 
Зависи и од дискова и од резача али мислим да је 90% до резача. Они имају базу дискова у којој пише које брзине могу за које дискове али уз неки лимит који мора да постоји. Као што стари 8х резачи не могу да режу 52х тако ни нови неће моћи да режу 1х, 2х и најчешће је минимална брзина за CD 16х, понегде 8х. Имам неке старе дискове (нераспаковане) који су декларисани на 1х, 2х ... па до 8х и овај LiteOn 324 не даје испод 16х без обзира што то и не постоји на диску.

Кажу да су ласери на новијим резачима јачи и да би диску штетило да се 80 минута пржи и зато постоји неки минимум. Ја сам тестирао разне DVD на 4х, 8х и 16х и нема скоро никакве разлике између 4 и 8 док 16х (максимална могућа) ипак мало одступа па зато DVD режем на 8х а CD на 16х и никад проблема.
 
Pre izvesnog vremena sam naišao na podatak da TY CD-ima najviše "prija" 16-32x, čak i kada se radi o rezanju audia jer se prema tom testiranju pokazalo da se tako dobija najkvalitetniji zapis, a da je na nižim brzinama lošiji.
TY jedini i dalje koristi cijanin koji po nekim mišljenjima najviše odgovara i standalone CD plejerima.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da otvarač teme iz istih razloga bi što sporije. Potpuno nepotrebno i beskorisno.
 
Pre izvesnog vremena sam naišao na podatak da TY CD-ima najviše "prija" 16-32x, čak i kada se radi o rezanju audia jer se prema tom testiranju pokazalo da se tako dobija najkvalitetniji zapis, a da je na nižim brzinama lošiji.
TY jedini i dalje koristi cijanin koji po nekim mišljenjima najviše odgovara i standalone CD plejerima.

Jel imas neki link gde se ovo moze proveriti,na starom Teacu diskovi rezani pre 15 godina jos uvek rade ko sat
 
Nazad
Vrh Dno