Šta je novo?

Fujitsu graficka karta

kosmik

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poruke
200
Poena
319
Laptop Fujitsu Amilo Pi 1536 , graficka karta ATI mobiliti radeon X1400 ne radi. Laptop se pali ali ne daje znake zivota na displeju i na ext monitoru. Znam da treba na oglasima i kojekude da trazim drugu graficku karticu, ali me interesuje nesto drugo. Da li se moze staviti bilo koja graficka karta za laptop ili mora samo ta i bas ta? Nisam to do sada praktikovao jer sam imao laptopove sa integrisanom grafikom. Hvala.
 
Ako grafička nije integrisana na matičnoj laptopa (a obzirom da je iz x1 serije najvrv nije)

Možeš da je izvadiš i staviš u rernu, 10minuta, 190c. I na taj način povratiš iz mrtvijeh.

Imaš i opciju kupovine sa aliexpressa odgovarajuće grafike. (važan je samo isti slot. Model i proizvođač su nebitni)

Sa kupujemprodajem i od domaćih preprodavaca ne kupuj ništa, jer su u pitanju takođe "pečene" (reflowovane grafike).
 
Poslednja izmena:
Hvala brate za info! Ako nije problem samo da mi objasnis postupak pecenja u rerni i potrebne rekvizite ? Da li obicna ili mikrotalasna , i sa cime je zastititi ... ?
 
Pecenje resava probleme sa memorijom, linije i kockice po ekranu. Ako ne daje nikakvu sliku, tesko da ce da je popravi tako.
 
Ne, ne daje nikakvu sliku ... ali nista ne gubim ako probam, ona ne radi pa ne radi...ako proradi dobro je ako ne onda nista, takva je i bila :) ... samo nisam nikada pekao u rerni, zato mi treba upustvo ...
 
Poslednja izmena:
kucaj na youtube oven repair gpu, ima milion klipova
 
pečenje potencijalno rešava sve probleme sa hladnim lemom, pa tako i "nema slike" problem.

[youtube]li2YTxcGI9Q[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Hvala na linku i informacijama ... bolje da pitam ljude koji imaju iskustva i mogu da prenesu svoja znanja nego da se pravim pametan i pravim promaju .... elektricni spahrete stizeeemm :D ... javljam kako sam prosao koliko sutra :smash:
 
U sunce ti zarko poljubim, kad se nisam sad slogirao :D spalio sam Djenku :d ... kao i svaki pravi pocetnik dozivio sam svoj fijasko, u rerni koja nema digitalnu regulaciju nego mehanicku tj ofrlje, jer na regulatoru pisu podeoci 100-150-200-250 ali pretpostavljam da nije to to jer sam ga stopio ono umjetnicki :mad: .... tako da odoh laganice trazit na oglase normalnu neprzenu ispravnu graficku kartu i izvinite sto sam vas uznemiravao .... :)

p.s. uzgred budi receno navukli ste me na ovo przenje, sad gdje god nadjem kakvu grafu ima da je przim dok se ne ispraksam :D i onda cu da se prijavim u paklenu kuhinju :d
 
190c , 10 minuta.
 
Znam, ali nisam imao tehnicke uslove tj nisam mogao naci rernu sa digitalnim podesavanjem da podesim tacno 190 stepeni, a stopericu imam :D ... Na mehanickom prekidacu imaju podeoci 100-150-200-250 i ja sam naravno stavio prekidac u polozaj 200 stepeni :D sto je rezultiralo otapanjem sjevernog pola :D ... daj bosancu graficku da przi i napravice ti burek :D
 
Ja mislim da ova tema da ide u Hall of fame :)
E svaka ti cast, sit sam se ismejao! :D
 
plastični delovi se obmotaju alu folijom, kako se ne bi istopili.

u svakom slučaju 200 stepeni ne može da uništi elektro komponente. postoji mogućnost da nisi uništio grafičku.
možeš li da je slikaš i da postaviš sliku ovde, da vidimo da li može da se izvede neka operacija spasavanja ?
 
Posle osjecaja koji ne bih ovdje objasnio rijecima jer bih morao biti prost :D doticna spravica je odmah taj dan otisla u vjecna lovista tj najblizi kontejner :D tako da samo mogu opisati da nisam upotrebio foliju (to sam tek kasnije skontao) na grafickom procesoru su iskocili mjehurici na sve strane a par nekakvih hepeka je otpalo jer se kalaj otopio kao lava :D .... mislim da treba tuziti proizvodjaca sporeta jer doticni je ugradio neuspravne prekidace na sporet i podeoci koji su upisani imaju vecu realnu vrijednost od upisane ... znaci ako sam stavio na 200 onda ne mos da bidne 300 :d

p.s. mislim da je u pitanju bio haarp ili neka druga teorija zavjere i na to prebacujem odgovornost za neuspjeh ... (bar dok ne smislim nesto pametnije :D )
 
Dobar stav :)
 
Nazad
Vrh Dno