Šta je novo?

Battlefield 1

Smaras brate sa SW BF-om i nekim levim poredjenjima sa Battlefieldima, nije ovo prvi put pa da kazem to. Re-skin SW BF-a, da li je to ozbiljan komentar za nekog ko je uopste video a kamoli igrao tu igru? Osvetljenje kao osvetljenje mora da bude slicno jer je jelte slican/isti engine, a materijali u igri vec imaju PBR pipeline pocevsi od SW BF i u kombinaciji sa photogrammetry methodom izgledaju brutalno, a i ovde se vidi isti efekat, plus igra ima i dinamicno vreme.

Ako ne trolujes onda lepo objasni sta si zapravo hteo da kazes i sta je to "re-skin" jer ja zapravo vidim 2 igre koje izgledaju vrhunski i obe rade na slicnom/istom engine-u.
 
Sto se tice dinamicnog vremena.
Da li će biti, kao na paracel storm, znaci, uvek u isto vreme počinje kiša. Ili ce mozda biti, nekada na pocetku partije, nekada na kraju...?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
i bf3 je bio haos, ne treba zaboraviti

imao sam sasvim dobru zabavu sa bf3 i 4 (i pored pomenutih problema, ali kad pogledas alternativu krastavac probleme moras trpeti) hardline nisam igrao, ovaj SW je sramota najveca sto se mene tice, najludje bachene pare ikad u mom slucaju

@djokosrb igrao si battlefront 1 betu ?
 
Nije tu problem broj igraca vec dizajn mape. Odigraj 64p na karkandu i bice ti jasno. Svi gravitiraju istim ciljevima. Mapa mora imati neko flow a ne da se trci u krug. Zbog toga sam ja bio primarni igrac RUSH moda ali je RUSH od BF3 pa na ovamo zapostavljen. U tom modu je vrlo jasno sta se radi.

No ono sto cini BF jeste conquest large. Tu je igra najzabavnija. A meni nije nikako jasno kako ste ocekivali COD2. To je cisti arena šuter naspram BF-a i ako BF ima malih mapa pa gameplay izgleda slicno.

+1
 

To je jako zanimljiv socijalni eksperiment koji pokazuje dokle nas je Internet doveo i koliko je mocan glas mase koji oblikuje mozgove omladine.

Vidis, taj COD: IW sto je prikazan sinoc je nista drugo do sve ono sto je Kris Roberts najavljivao za Star Citizen. Ali bukvalno. Sve sto je on fantazirao i sto se raspada u Star Citizenu je zavrsilo u novoj CoD kampanji. E sad, tom Robertsu su budale poput mene i mnogo vece dale 115 miliona dolara da napravi takvu igru a ovamo se obicna gejming raja zgrazava na tu igru. Pritom je to zgrazavanje posledica lancane reakcije koju je pokrenula akcija downvote-a prethodnog trejlera jer sada se svaki neckbeard oseca mnogo mocno kada se vozi na vozicu koji hejtuje novi CoD, makar to bilo bez razloga.

Mnogo jaka psihologija radi u svetu danasnjeg gejminga, da me sve to pomalo uzasava. Mislim ako mozes zdravog i pravog coveka da ubedis da je okej platiti 30000 dolara na pledge za nekakvu space igru ili da je spucati preko 10000 dolara na mobilnu igru da bi "otkljucao" sve i bio najbolji onda smo stvarno stigli jos malo na kraj ovog puta.

Sa druge strane novi Battlefield izgleda dobro jer je endzin dobar i tu se prica zavrsava, sve ostalo je kao u Battlefrontu. Veoma, veoma prosecno. Kretanje, napucavanje, upravljanje vozilima.

Niti je CoD: IW djubre, niti je Battlefield 1 super kvalitetna igra. Sto ce se uostalom i pokazati kada izadju pa ljudi odigraju i jednu i drugu. Ali bitno je da se tripujemo da smo anonimusi, /b/ raja koja hakuje iz maminog podruma jer ne moze da ustane sa stolice zbog prekomerne tezine.
 
Hejt za IW izvorno je krenuo zbog toga što su MW remaster vezali za "specijalne" IW verzije od po $80. Samo toga nije svesno 99% raje koje se vezalo za vozić...
 
Hejt je i zbog toga sto se non stop fura neka buducnost ;-) a sa druge strane WW1 naslovi su retki.
 
Hejt za IW izvorno je krenuo zbog toga što su MW remaster vezali za "specijalne" IW verzije od po $80. Samo toga nije svesno 99% raje koje se vezalo za vozić...

Remaster deluje da je potpuno nova igra u grafickom smislu, tako da je 80 evra opravdano. To je 40 evra po igri, za dve pune kampanje i dva solidna multiplejera. Obicno hejtujem CoD zbog visoke cene ali ovde bas i nemam zamerku. Ono sto nije okej je season pass, dlc prica i mikrotransakcije. To je ono sto unistava gejming a ne 20 evra vise za AAA naslov uz koji stize jos jedan usminkan AAA naslov.

Opet i taj argument za buducnost je truba. Dve igre su bile neki krosover, neko eksperimentalno oruzje. To nije sci-fi, ali sta zna Americki paor sta je sci-fi. Mnogo vise je bilo modern warfare igara ali je izgleda kul ubijati muslimane po bliskom istoku pa to samo stancaj, nikada nije dosadno... ovo je prvi pravi sci-fi CoD. Battlefield od 2142 nije koketirao sa sci-fi a i to je bila neka polovicna izvedba kao sto je i Titanfall. Samo zato sto ima egzoskeleton ne znaci da je sci-fi, pa to danas postoji.

BF1 jeste nominalno WW1 igra ali onaj gejmplej nidje veze sa tim razdobljem. Izgleda kao neki alternativni rat smesten pet godina pre WW2.
 
Poslednja izmena:
Hejt je i zbog toga sto se non stop fura neka buducnost ;-) a sa druge strane WW1 naslovi su retki.
Eno i Titanfall gura taj futurizam, uz paradoks da u svom timu ima više ljudi koji su radili na izvornim ww2 cod-ovima nego što to trenutno imaju timovi koji rade na cod-ovima, pa nema te masovne histerije, već se klipovi "lajkuju", zasluženo ili ne, nebitno...

Nema to veze sa futurizmom, verujem da 99% onih koji se bave lajkovanjen i dislajkovnjem uopšte nisu ni igrali ww2 cod-ove, verovatno nisu ni izašli iz pelena kada su ww2 codovi bili aktuelni. Akcija na reditu, chanovima i ostalim "kul" sajtovima nije krenula zbog toga, već zbog uslovljavanja da mw remaster možeš isključivo dobiti uz iw.

Što se tiče BF1, on možda ima ww skin, ali sam gejmplej nema veze sa time. Recoil, kretanje i ponašanje oružja više odgovaraju nekom futurističkom naslovu, jedino avioni i tenkovi se kreću sporije...
 
Poslednja izmena:
Ljudi pre-alpha u pitanju, zar mislite da to sve sto ste naveli kao mane bf1 ne mogu developeri da ispeglaju?!

Mark V i jeste spor tenk, ne treba ocekivati da bude brz poput T55...
 
Poslednja izmena:
Ko je rekao da je tenk spor? Upravo suprotno, predstavili su ga kao da je Tigar...
 
Daj bre više ko još normalan pada na pre alpha. Jeste li vi uopšte jedno mućnuli glavom i zapitali se šta pre alpha uopšte znači? Pre alpha koju nama pokazuju je gotova igra - optimizacija, - UI, - balans. Sve ostalo je već tu i takvo ostaje. To je jedna BETA na koju se lepi pre alpha kako bi ljudi kao vi mogli da prave izgovore za nesposobnost developera.

Ako je nešto pre alpha to je isto kao prazna šasija automobila u fabrici. Skelet sa 90% placeholder materijala. Tako nešto se pokazuje publisheru da li hoće da nastave da ulažu novac ili ne. A ne na E3 da igraju Snoop dogg i ostale poznate ličnosti dovedene da mažu oči i odvače pažnju od djubreta koje se plasira za preorder.

Kao što rekoše kolege ovo može samo da bude WW1 u nekom alternativnom svetu. Silna semi i auto oružja, pištolji kao iz JNA oružarnice, da li je neko video neki revolver možda? Nop.
 
^ Alfa i beta znace ono sto izdavac zeli da znaci iz prostog razloga sto se igre izbacuju u beta fazi, da ne kazem u alfi, kao finalne igre za masovnu prodaju pa bi onda ovako rane verzije zaista znacile kao pre alfa.

Svi ce se sloziti da su BF3 i BF4 izbaceni kao beta igre dok je BF3 beta ona na metrou bila zaista pre alfa verzija obzirom koliko se propadalo kroz teksture dok je BF4 izasao iz alfe tek nakon godinu dana. Alfa i beta su izgibili kredibilitet zbog ranih izbacivanja dok su prije znacili ovo sto Pero spominje. Ali je sada drugacije stanje, neke igre nikada ne izadju iz bete jer se podje raditi na nastavku. Još malo u nazad i jedan od pečeva BC2 je onesposobio da se igra uopste igre.. sami bog zna koje znacenje trebaju nositi "finalne" igre u današnje vrijeme ali je vjerujem fer sve njih zvati kao beta po izlasku pa poslije peglanja "finalna verzija". Ja ne znam igru koja nije imala day one peč koji je krpio ozbiljne probleme.. pogotovo sa performansama.

Nerealno je ocekivati ispeglanu AAA igru, pogotovo BF tako da je najbitnije racunati koliko je igra igriva a ne u kojem je stanju jer je bugovit BF neminovan.. na zalost.
 
Poslednja izmena:
Hehe he dobre reakcije hahah

Sent from my D6603
 
Bice ovo klasicno njesra od EA i Battlefielda kao i do sada sto su izbacivali.. Ali da nije glupih i debelih amera, EA i Ubisoft bi odavno pali na dupe i seli i napravili par igara koje stvarno vrede a ne desetine koje su kurtoncic.. Presipanje iz supljeg u prazno..
 
Ja se izvinjavam. Igrao sam BC2, BF3, i igram, kada mi dodje BF4.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
WW1 igra sadrzi Amere kao glavne protagoniste a Francuska i Rusija su DLC materijal...
 
E precerase ga. Ajde sto nas nema, nego da Francuza ne bude, e to je mnogo. Vidim ja da ce ovo da popije metak kao Hardline ako im ovo prodje.
 
Ne verujem da će većinu kupaca ovo tangirati. Kao ni ne baš tačna reprezentacija bitaka.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa nece, dok ne probaju ono sto su kupili. A onda ce da bidne, jao sto je BF4 bio dobar. Od WWI hajpa nece ostati nista. Ova igra se bukvalno voza na WWI hajpu a jasno je iz gejmpleja da osim grafike tu kvaliteta nema. Jos jedan Hardline. Sledece godine ce da najave BF5, opet moderno ratovanje i raja ce biti u fazonu, to carevi da se manemo WWI djubreta. A ta igra ce isto biti raspad sistema. Sanse za dobar Battlefield su sa svakim nastavkom sve manje i manje, nazalost.
 
A jbt ti napljuva narednih 5 godina igara kao vidoviti milan.. igre koje niko od nas nije igrao. To da se BF klima od BF3 je jasno ali sunce mu sacekaj da prvo BF1 izadje pa onda BF5. Ako neko ocekuje spektakl i deset puta bolju igru od BF4, najbolje da digne sidro od serijala. Ova prepucavanja oko historijske tačnosti su urnebesna. Pa majku mu velika je mogucnost da se mogu na server opcijama odabrati identicne vojske koje se bore jedna protiv druge. Who gives a shit ko se s kim bori kada se ganjaju zastavice ?? Neki kao da ne znaju sta je BF.. tipicna FPS arkada a ne školski udjbenik. Nista BF nije realniji od overwatcha. Kakva crna hirstorijska tačnost imas regeneraciju energija i ozviljavas suborce. Lol..

Ja ocekujem isti run and gun sa nekoliko bugova i to je to. Velike su šanse da je ne platim nakon bete i ako sve ovo na papiru sa tematikom i grafikom izgleda super ..ali sam sit bezglavog trcanja u krug na 90% mapa. Ali barem cekam da probam. Ja BF nisam igrao skoro pola godine do ovih dana ali u tom vakumu nisam nesto posebno ni ostale FPS-ove jer mi je pun klinac arena šutera a pare cu dati squadu kada izbace igru a ne da im budem tester i da to jos platim.

Ako EA sada faila, dizem sidro. Vrtit ce se BC2 dok ima ljudi obzirom da je BF3 pun morona. Ocekivati bolju BF jos od BF3 se pretvara u definiciju ludosti. BF1 je za mene licno zadnja šansa.
 
Poslednja izmena:
Meni je posebno zanimljivo što se ljudi čude otkud Turci a nema Francuza i Rusa. Ne znam šta su očekivali, za Angle je svaki rat samo tamo gde su njihove trupe bile, znači biće nešto malo zapadnog fronta i biće šibanja po bliskoistočnim kolonijama sa Turcima.

Sve drugo na ovom svetu ništa nije istina :d


Inače, potpuno delim G@W razmišljanje. Battlefield i njegovi spinofovi tipa Battlefronta su sa svakim nastavkom sve užasniji. Recimo, ja sam taj nesrećni CS GO imitator Hardline skroz potisnuo iz sećanja. Bitno je da radi štanc-komerc. Nažalost, prodavaće se kao alva, ali to više nema veze sa tržištem u smislu kvaliteta, tj. nema veze sa odnosom igrača prema nekoj igri ili serijalu igara, koliko sa time da danas marketing zahvaljujući naprednim metodama dopire do zilion ljudi, tamo gde pre samo 7-8 godina nije ni mogao pomisliti da će dopreti.
 
Poslednja izmena:
koming lejter dis samer.....gut
 
Odlicno. Taman cemo znati dal vredi kupiti. Licno sam blagi optimista, gameplay izgleda dobro,mada iskreno i za bf4 je izgledao na klipovima.
 
Nazad
Vrh Dno