Šta je novo?

Battlefield 1

@Kenzo

O kojim ti prezvakanim pricama iz WWI pricas? Jedine FPS igre, pored onog multi Verduna koje imaju nekog dodira sa WWI su onaj stari Iron Storm i Necrovision i nijedna od njih nije nikakva istorijska igra vec sve neki paralelni univerzumi. Jednostavno ne znam ni za jednu FPS igru sa WWI sa realisticnom pricom i pozadinom a da pri tome nije neki mod ili neki da ga nazovem polunaslov. Takve igre su gotovo nepostojece.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, WW1 je bio ono, originalni, pravi Rajh. Kajzerajh. Formalno "drugi Rajh" (prvi je iz srednjeg veka) tj. obnovljeno carstvo nemačkih naroda. Treći rajh je više naknadno smišljen konstrukt. Hitleru nikada nije padalo na pamet da uvede monarhiju, već je smatrao da treba da postoji organski vođa koji će svoj autoritet i volju nametnuti državnom rukovodstvu.

Elem, kada već pričate o WW1, postoji igra koja ga se dotiče, u teoriji. Međutim ne mogu se setiti kako se zove. Mislim da je "Iron nešto", sada je već matora preko 10-12 godina. To je zapravo igra smeštena u paralelnom univerzumu u kome se WW1 nije završio, već je trajao desetinama godina i neki je čudan miks WW1 i WW2, s tim što se borbe uglavnom odvijaju po gigantskim rovovima. Vreme je bilo neka npr. 1953. ili 1955. ali s tim što se WW1 nikada nije okončao.

Iron Storm. Pre par godina je bio i neki rerelease ako se ja dobro secam. Bila je solidna igra svojevremeno.
 
http://www.verdungame.com/ early aces

Al ko šta neko napisa,nema se šta tu radit,2-3 puške,2 matroljeza,dva tri vozila.....za ovu igru u WWI nema zapravo kontesta(il kako se već kaže)

Kolko se sećam jena kampanja se vodila u Clive Barker Jeriho,i bila dosta dobro odrađena...zapravo cela igra mi bila odlična

Edit:Mada ovaj Verdun odlično izgleda :)

neki komentari sa Stema

Is that a person?

No that's a tree....

Is that a guy's head?

No it's a rock....

Oh look a tree stump.............*BAM*

No that was a player.

--------------------------------------

get stuck and die in barbed wire
get executed for deserting
something explodes, I die
screaming frenchman hits me with shovel

vrlo pozitivni komentari,10k za 1k protiv
 
Poslednja izmena:
Bez obzira sto sam ljubitelj HC FPS igara, ovaj Verdun sam probao jos u ranoj fazi kad se podizao iz browsera, posle sam probao i steam verziju ali nisam promenio misljenje , tj. uopste mi se ne svidja. Mehanika, nedostatak balistike, animacije, ali bas nista nije na mestu.
Sto se tice BF5, obicna je ložana taj info sa The Great War-om, ništa od toga iz prostog razloga što će sledeći BF morati imati još više potato gripova, skinova i oružja a po mogućnosti i supply crate + key opciju. Sa druge strane, niti bi voleo da EA i DICE prave neki sim-like shooter jer još uvek ne znaju da naprave FPS gde puška puca u onu tačku gde se nišan poravna, niti shooter gde se 90% vremena ne vodi na 2% veličine mape u chokepoint clusterfucku.
Neka se drže oni run n gun + vehicles random gamplay modela, za drugo nisu.
 
Verdun je sa kasnijim patchevim dosta redizajniran i poboljsan, u ostalom u prilog govore i steam recenzije...
 
Uopste nije u tome koliko je oruzja bilo, nego cinjenica da je MG 08 bio epicentar Zapadnog fronta (front na kojem bi DICE i bazirao igru, sigurno nece biti nase podneblje)... Kakva je to "opasna" bitka kad su sa MG 08 Nemci bukvalno kosili hiljade ljudi koji su se vukli da zauzmu pet metara zemlje? Prsa u prsa je bila retkost u tom trenutku. Ili su te pokosili sa MG ili te je artiljerija pogodila ili si fasovao neku bolest/otrovan. Ma koliko komicno bilo, Black Adder je dobro prikazao tadasnje stanje rata u rovovima. Nije to Band of Brothers i WWII gde su bile "junacke" bitke, E ceta iza neprijateljskih linija i slicno.

Daleko od toga da je ijedan rat junacki, ali WWI je bio prilicno gadan u filmskom/gaming pogledu gde bi se mogla provuci neka prica ili mehanika ratovanja.
 
Poslednja izmena:
svakako je ww1 je bio statican u odnosu na ww2, ali se teritorije nisu dobijale i gubile ratom u rovovima :|
to sto holivud nije snimao filmove je sasvim druga stvar
 
Does it look professional? Not really. But I only spent 1 hour making this, while professionals spend weeks, if not months working on simple things like the Loading Screen. It's easy to make fakes guys, including that ''Battlefield 5 Eastern Front'' leaks. Don't believe everything, stop being hyped for anything that is not real.

Video description.
 
Navodno je BF1944 u pitanju.
battlefield-1944-will-be-released-for-next-gen-in-march-2017-1.jpg

2cd7d78a48f2f340237d6e8d5cf18374.jpg

96707ba8769d50c0e538e1c0d11298c0.jpg
 
ovo moze biti mnogo dobro :D ww2 ako mozes da budes hitler ja srecan :D:D:D
 
Zar ta slika gore nije kompletno fejk?
 
Ta prva 1944 je strara ilustracija koja se vrti po netu par godina. Meni je i dalje tesko za vjerovatni da ce izaci iz modernog ratovanja ali u konacnici who cares. Samo da im gamepplay bude u prvom planu.
 
Jel ce biti neki live stream i u koliko sati?
 
WWI ili WWII najverovatnije sa (nadam se ne) nekim alternative history settingom

inace:

DBzC4kn.png
 
Sta ce samo stavljati u one battlepakove da mi je znati.. inace se nadam jednostavnosti kao u BC2 ali je to danas nemoguce sa AAA EA igrom.
 
Codename Eagle je smestena u alternativnu istoriju, tu negde oko WWI.

Edit: Mozda ce bidne ratnih cepelina :d
 
Poslednja izmena:
Evo i prvog screenshota :)
battlefield1942_screenshot_1.jpg
 
Na oficial piše šest sati??....tačnije 00:06:55

WWII remake 1943....više bi želeo CoD na tu temu,al da ga Infiniti Ward napravi ,ne neki najemnici
 
Poslednja izmena:
Infinity Ward vise ne postoji kao takav i to vec dugi niz godina.
 
Ma battlefield bullshiteri do deset sati..
 
Nazad
Vrh Dno