Šta je novo?

Battlefield 1

evo sad probao, udjoh u prazan conquest server, znaci verovatno neopterecen.... i bio 20tak minuta u njemu, i ovo sa screenshota je bilo stalno tako, gpu load uvek preko 92% i fps ne ispod 110fps, i dalje sve na ultra bilo podeseno i fps lock na 144....:

Pogledajte prilog 268229Pogledajte prilog 268230Pogledajte prilog 268231

@madafak, izgleda je bas tako kako si rekao.....

Ma da uvece kad igras operacije na nekom losem serveru desava se i da pukne igra iz cista mira, al kontam da je ovo isto uzrok.Vidi ako koristis server browser, ako me secanje sluzi, Nemacki serveri su uvek radili korektno.Ili bese holandski ne mogu se setim.
 
prekinuo sam sa origin premier nalogom, preko koga sam igrao BF5, i kupio sam BF5 na cdkeys...... sad mi u BF1 kod medic-a nestalo oruzije fedorov dogtyarev ili kako se vec pise..... jel to nesto povezano sa BF5 bilo?
 
gledam onog ludaka TheBrokenMachine, lik baca visoko u vazduh onu "sticky" bombu, i ispred aviona u naletu pogadja je iz mitraljeza, ona eksplodira avionu ispred nosa, i bum!, pobi ih sve u avionu...... i sve to na gamepadu....... dal' je realno???????
 
Nije....

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ta se bomba moze jako visoko baciti a nije pucao u nju vec je pogodio avion.
 
dve veceri nemozes se osloboditi nekog prevaranta "TOMDRANK888", menjao servere, lik posle 15 minuta udje na svaki....... aj sto sa bilo kojim oruzijem gadja headshotove, nego kad udje na server, krene neki raketni napad sa neba, kao da meteoriti padaju - evo link sa YT, snimio sam pola minuta da vidite o cemu se radi, prvi put ovo vidim:

https://www.youtube.com/watch?v=T7r5hOiwptc

a drugo, ostane pustos na mapi, evo to na screenshotovima......

Battlefield 1 Screenshot 2019.06.22 - 00.23.08.89.jpgBattlefield 1 Screenshot 2019.06.23 - 00.29.55.82.jpgBattlefield 1 Screenshot 2019.06.23 - 01.24.22.63.jpg

lik mi bukvalno zgadio igranje, ja mu se obratio, a on ladno kaze "bro, I am a pro"???? hahahaha :D :D :D
 
BF je oduvjek imao problema sa hakerima. Najgore doba je bilo za vrijeme BF3. Ta igra sam sto po defaultu nije imala hax opcije. Jednostavno napustiš server i to je to. Nema druge.
 
ma odem ja na drugi server, kad za 10 minuta eto ga i on..... poludeo sam dve vecerri..... nemozes ga se osloboditi
 
Igraj onda druge modove.
 
Ne znam stvarno koliko su tvrdoglavi ovi u DICE-u da decenijama neće da postave jednostavne automatske banove za nerealne stats. Zaista, koliko je teško banovati automatski nekoga ko ima 80%+ headshotova, ili 95% preciznost, ili K/D 50+. I da banuju nekog lika koji ima legit ove state, čovek će da se požali, neko će da pregleda, vidi da je legit i skine ban. Za to vreme banovanje automat hiljade cheatera i svi srećni.
 
Poslednja izmena:
Zato sto su tako dizajnirani game engin-i.
 
Pa onda ih treba promeniti. Shadowgun Deadzone je isto imao hakere i Madfinger Games dao igru nekim fanovima na forumu da je odrzavaju i ispeglaju, par coveka je u pitanju i nije bilo hakera 2-3 godine od kako su oni bili preuzeli. Kako to oni umeli a ovi sa toliko para ne? Steta pa je ugasise, od tad nista ne igram.
 
Kada se dizajnira engine, prioritet je konzola i single player. MP na PC-u nije nikome u prvom planu. Zato ljudi igraju na konzolama.
 
Al ovde je baš eksluziva MP i PC....znači nešto ne štima

Mlatimo praznu slamu,ništa se promenit neće,dolaziće novi BF,bentit ćemo i dalje kako nije nizašta,pun hakera al i dalje čemo je igrat
 
Ne kontam, kakva MP PC ekskluziva kad se nalazi na PS4 i XBONE-u? Ujedno, i jedna i druga imaju vise online igraca, i danas, nego PC. A prve dvije frostbite Battlefield igre nisu ni izašle za PC. Konzole i SP su uvijek prioritet.
 
Poslednja izmena:
Ja celo vreme mislim da su na PC najviše igrača....vidim da si uporan pa ti verujem :p
 
Imaš adapter kao sto je xim4 za miš ali jel, onda se postavlja pitanje da li postaješ čiter na konzolama. Moje je mišljenje: da. Jedini nacin da se se varalice izbjegnu je da Sony/MS podrze third party periferiju kao sto su tastature i miševi i da ponude dedicated USB port. Da igraci najnormalnije koriste miševe za FPS-ove na konzolama.

Ima igraca koji koriste m+k na mobitelima dok igraju PUBG hahah..
 
pa sony ima svoj proizvod, mouse i neka imitacija tastature, vise pad-a za kretanje, za koji ne treba nikakav adapter, e sad, u koliko je to igara podrzano zvanicno neznam.... ovo samo utaknes i peglas, dok se na mom adapteru bukvalno gamepad emulirao, morao je biti utaknut i on u adapter da bi M&KB radili

fargfx.JPG

igrao sam bf1 da se ne lazemo, sa hama speedshot ultimate adapterom za M&KB na ps4, ali dosta ljudi mi je reklo da koristi neki od adaptera sa kojima sam se peglao u bf1 na soniju, auto aim mi je iskljucen od prvog dana, jos dok sam igrao na gamepadu, ali kod mnogih je ukljucen autoaim na soniju, i prilicno im olaksava igranje, a u COD MW remastered i WW2 na ps4, sam dzedzio kao spectator i gledao "kroz oci" drugih igraca kojima je ukljucen auto aim, tu tek ne vidim svrhu, posto nisan u delicu sekunde se zakuca na glavu prvog protivnika koji se pojavi, i cao zdravo, mrtav si....
 
Poslednja izmena:
Imaš adapter kao sto je xim4 za miš ali jel, onda se postavlja pitanje da li postaješ čiter na konzolama. Moje je mišljenje: da. Jedini nacin da se se varalice izbjegnu je da Sony/MS podrze third party periferiju kao sto su tastature i miševi i da ponude dedicated USB port. Da igraci najnormalnije koriste miševe za FPS-ove na konzolama.

Ima igraca koji koriste m+k na mobitelima dok igraju PUBG hahah..

Da se ne lazemo, te fore sa m&k za fps igre na ps4 je isto kao da varate, jer su u drasticnoj prednosti protiv onih koji su na kontroleru... Nema tu ni "s" od "skill-a", jer ce period reakcije uvek biti manji i sposobnost za nisanjenje uvek biti bolja nego na kontroleru. Isto kao da odes na basket sa ortacima i kao mator konj se izivljavas nad klincima, tripujes da si MJ a u stvari te redovno remete na terenima gde igraju odrasli.

Ako se uzima konzola ne vidim cemu ta pomagala, kada sve osim strategija i cRPG-a moze komotno da se odigra na istoj. Za "ozbiljan" fps/rts/cRPG PC je i dalje "keva".
 
Poslednja izmena:
i ja sam ubedjenja da kontroler nemoze ni da prismrdi misui tastaturi, ali kako onda objasniti likove poput TheBrokenMachine i Maxiq, gomila njihovih live streamova i klipova na YT, sa ukljucenim kamerama, igraju na kontroleru, maltene isto kao i na misu i tastaturi..... ako ne i bolje.... ko ne veruje, nek pogleda na YT..... bukvalno neverovatno....
 
Konzole ne adresiraju m+k. Nema indikatora kada igras jer svi ti uredjaji pretvaraju m+k u gamepad komande. Igre input vide kao gamepad pa developeri nemaju nacina da razvrstavaju igrace.
 
To je serverska anomalija koju sam ja primetio jos pre jedno 15-16godina u CS 1.6 Kad serveri jako lose rade, dzaba monstum od masine ima da ti kasapi fps.

Objasnjenje :

1. Pogledaj tvoje SShot-ve, i na onima na kojima ti pada fps GPU i CPU su ti daleko od "crvenog" loada - prvi parametar da je sve u redu sa masinom.
2. Udji rano ujutru za vikend, spusti sve na low i gledaj fps (bice zakucan na 144fps-a).Isto to na low podesavanjima uradi kasnije uvece oko 23h/ponoci.I ako na low imas vise nego dovoljno, ima da ti kasapi fps(bar do 110-100).

Objasnjenje za ovo verovatno postoji, jer se javlja i 15god kasnije u BF1.Samo nisam strucan da ga objasnim.I meni tj nama celoj ekipi se isto desavalo.Nije do tebe i znam da je jako iritantno, al to je sto je :/

zadnjih dana se zezam malo i igram u 4K rezoluciji, ono sto sam primetio, da na nijednom serveru sad grafa ne pada ispod 99%, znaci ili 99% ili 100% je nategnuta....... izgleda kad poteram igru u 4K onda bez obzira na sve i bilo koji server da je, je nateze do kraja i tako je drzi...... cpu je na oko 40-45%, i imam stabilnih oko 85FPS na low setts.

e da, malopre nam opet onaj hacker TOMDRANK888 unistio ugodjaj, sad je poceo i kao medic da te rivajvuje gde god se nalazis a ozivis na nekom sasvim drugom mestu, a i dalje przi sa raketama sa neba...... ljudi ga prozivaju, a on samo odgovara sa "EZ KE
YS", sta god da mu to znaci.....
 
Ima li neko savet,
procesor je amd a10-6800k, graficka rx 570,
e sad u kampanji frejmovi su oko 40-50fps i dosta je slabo igrivo, cpu zakucan na 100%.

Pronasao sam jedan post gde je ideja da se spusti max cpu u power options sa 100% na nizu vrednost, probao sam sa 96% i iznenadjujuce ali drasticna je razlika, fps ide i preko 60fps i igrivo je.

E sad, zasto se to desava, probao sam u bios-u da iskljucim cpb, ali nije do toga.
Neka ideja zasto se ovo desava, i kako resiti problem a da nije sa snizavanjem max frekvencije cpu-a?
 
Ta igra traži jači cpu, slab je A10 6800, igram MP BF1 i jednostavno treba veći broj jezgara.
 
Vise je stvar tehnologije nego broja jezgara.

I5 2500 recimo ili 3470 guraju sa RX 470 B1 MP bez problema u Full HD na medium-high, dobar fps.
 
Nazad
Vrh Dno