Šta je novo?

Battlefield 1

pa za ovo sate i sate igranja si totalno u pravu..... od 2001 godine igram FPS igre samo na netu, druge igre i kampanje me uopste ne interesuju, a bf1 sam kupio prosle godine jula, igrao sam ga svaki dan sigurno 4-5 sati na netu, ponekad i duze, i mogu da kazem da sam zadovoljan kako igram tek negde od letos, znaci, posle oko godinu i po dana intenzivno gejmanja bf1 po serverima..... sad mi je cak najzanimljivije da igram samo sa gewehr 98 puskom bez snajpera, samo na nisan, ili sa obrez pistoljom celu mapu, ili da ih spaljujem sa flare gunom :D
 
neznam sta se danas desava, da li samo meni, ili..... igram 2 mape TDM, sve OK, onda trecu ucitava i ucitava u PM.... i na kraju udje na 3 i po minuta fajt vec traje....... onda opet dve tri ok, pa onda opet u jednoj zapuca..... probao malopre i bf4 i isto mi se to desilo?
ima li ko ideju sta je?
 
Nije ni meni na SSD-u ali nemam problema ni sa BF1 ni sa 4. Nesto je drugo.
 
prekjuce sam nesto cackao po bf1, pravio neki user.cfg sto sam video po forumima i YT, da probam da dobijem jos frejmova, medjutim, nista drasticno se nije promenilo. e sad, iako sam ga obrisao, i pobrisao sve komande iz advanced launch u originu, sad mi se desava, da na mapi, na terenu, nije sve iscrtano kao pre, nego kako se krecem napred, tako mi se pojavljuju detalji na zemlji, tipa sneg, sitno kamenje, i neki sitni detalji, koji su pre tog cackanja bili odmah vidljivi. zna li neko kako da vratim to na kao sto je bilo pre?
 
Pa vrati originalni cfg fajl.
Nemoj nam reci da nisi sacuvao original :)
 
To moze biti samo do oocija i da si smanjio view distance, samo opet u meniju podesi graphics settings i sacuvaj, trebalo bi da bude ok.
 
lik nas upropasti sa chitovanjem sinoc, zabio se u vetrenjacu, kako se respawnujes, u delicu sekunde te sasije rafal, i odletis 5 metara unazad...... na kraju niko vise nije hteo da se spawnuje, dok bolid nije izasao sa servera......

Battlefield 1 Screenshot 2018.12.04 - 21.26.03.30.jpg Battlefield 1 Screenshot 2018.12.04 - 21.27.15.15.jpg

:(
 
Jutros je jedan bio u mom timu: 72:0. Sve ih je vise.
 
Evo danas se i meni desilo, citer i to je imao cheat ime neko :) prvi ocigledan bf1 citer kog sam zatekao posle pedesetak sati.

Vidim ja da ce da se ide nazad na cetvorku.
 
Od pre 2 meseca je poceo da drasticno opada FPS u toku igranja, ali samo MP i ne znam razlog, kampanja radi bez greske. Radila je lepo na 1050ti na mediuim (60+ fps-a) i pre 3 meseca krene drop. U medjuvremenu sam promenio nekoliko grafika, 1060 3/6gb par komada kao i rx 580 8gb, trenutno sam na RX 580 8gb i ista prica na svakoj od njih, pada na ispod 30fps-a cak i na low podesavanjima. Probao na 2 harda pa na SSDu da nije slucajno zbog toga i nista... Ima li neko slican problem i resenje za njega?
 
Od pre 2 meseca je poceo da drasticno opada FPS u toku igranja, ali samo MP i ne znam razlog, kampanja radi bez greske. Radila je lepo na 1050ti na mediuim (60+ fps-a) i pre 3 meseca krene drop. U medjuvremenu sam promenio nekoliko grafika, 1060 3/6gb par komada kao i rx 580 8gb, trenutno sam na RX 580 8gb i ista prica na svakoj od njih, pada na ispod 30fps-a cak i na low podesavanjima. Probao na 2 harda pa na SSDu da nije slucajno zbog toga i nista... Ima li neko slican problem i resenje za njega?

meni na low podesavanjima u 1080p ne pada ispod 65fps. to pricam za conquest i operations, velike mape i 64 igraca. na TDM mapama na low ide preko 100fps. malo sam isprobavao, i drzim sledeca podesavanja: texture i mesh na ultra, terrain i effects na high, ostalo na low. TDM radi na konstantnih 75fps, conquest i operations, zna da zabode poneki put na 55fps, ali uglavnom se vrti na 60-65fps..... cpu i grafa na defaultnim klokovima, nista budzeno. za oba slucaja podesavanja v-sync iskljuceno. mozda ti nesto drugo ubija u sistemu, pa ti se odrazava ovde?
 
meni na low podesavanjima u 1080p ne pada ispod 65fps. to pricam za conquest i operations, velike mape i 64 igraca. na TDM mapama na low ide preko 100fps. malo sam isprobavao, i drzim sledeca podesavanja: texture i mesh na ultra, terrain i effects na high, ostalo na low. TDM radi na konstantnih 75fps, conquest i operations, zna da zabode poneki put na 55fps, ali uglavnom se vrti na 60-65fps..... cpu i grafa na defaultnim klokovima, nista budzeno. za oba slucaja podesavanja v-sync iskljuceno. mozda ti nesto drugo ubija u sistemu, pa ti se odrazava ovde?
Ide na 90+ na ultra podesavnajima u kampanji, tako da bi trebalo i ovde da ima bar 60... Ostale igre rade normalno, kako SP tako i MP... Grafika radi na 100% i pada na 0% pa se dize, i u tim momentima secka sto je logicno, e sada sto pada usage nisam uspeo da provalim pa zato i pitah ovde. U procesima sve pogaseno sto bi moglo da smeta, takodje i ceo Origin clean uninstall i nova instalacija i ista prica.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
meni usage grafike ne pada uopste, dok igram, gpu je negde na 85% mislim, ali pogledacu opet kad dodjem kuci..... msi afterburner mi je stalno upaljen, i video bi da padne
 
meni usage grafike ne pada uopste, dok igram, gpu je negde na 85% mislim, ali pogledacu opet kad dodjem kuci..... msi afterburner mi je stalno upaljen, i video bi da padne

Kako ne pada? Pa stoji ti na 85% umesto na 99%. Cini mi se da ti CPU kaska malcice, Probaj sve ultra radi testa pa vidi da li usage ide preko 85%
 
Kako ne pada? Pa stoji ti na 85% umesto na 99%. Cini mi se da ti CPU kaska malcice, Probaj sve ultra radi testa pa vidi da li usage ide preko 85%
CPU usko grlo najverovatnije, ali ne pada na 0 kao mn bar [emoji3]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ok na ultra imas skoro equilibrium izmedju GPU & CPU, btw koliko vidim procesoru dusu vadis xD

@marko prebaci igricu na dx11 pa vidi imas li stutter.
 
Poslednja izmena:
Na dx11 i stoji od prvog dana, bolje radi nego na 12tici, generalno sve mi je na bilo kojoj grafi radilo bolje na dx11, a secam se kada je 12tica trebala da izadje, najavljivali optimizaciju pre svega [emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da, DX12 ispade nesto slicno DX10ci :)
 
Vala bas se trudi [emoji3]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

iskreno za komp, koji sam iz zezanja kupio za 30tak evra , pa izbacio defaultni i3 i ubacio i7, ssd, gtx1050ti i nadogradio ram sa 2gb na 16gb, ja prezadovoljan kako radi, i bf5 sam isto podesio kao i bf1, i radi na mozda 5-10fps manje, tako da sam jos neko vreme miran sad...... :)
 
Poslednja izmena:
aj sad jednoo pitanje, posto me ovo izludjuje zadnjih dana.....
ako igram TDM, gpu usage je oko 95-98%, cpu 45-50%, sve na ultra, v sync off, fps limitiran na 144. imam stabilan fps 115-135fps, gpu usage je konstantan.
e sad, ako igram conquest - prvo napomena, ovo mi se desava zadnjih nedelju dana, pre toga je bilo isto kao i na TDM - gpu usage varira od 65-80%, retko kad ide preko, frejmovi su na oko 75-80fps, ako kojim slucajem na trenutke gpu usage ode na 95%, onda i frejmovi odu na 105-110fps. ako povecam resolution scale na 130-140, onda gpu usage skoci na 98%, ali se nista bitno sa frejmovima ne menja, cak kad je guzva na ekranu hoce i neprijatno da padnu na 55fps. iskreno, neznam ni cemu sluzi resolution scale, stoji na 100 uvek.
probao sam metro exodus, quake champions, BF5, sve na ultra, i u tim igrama gpu usage uvek ide na 98%, znaci, ovo mi se desava samo u BF1 i samo na conquest mapama, i samo zadnjih nedelju dana, pre toga je radilo isto kao i u TDM. stavio sam i zadnje drajvere, i opet isto, znaci nemam resenja. evo par slika iz conquest:

Battlefield 1 Screenshot 2019.04.03 - 20.33.52.73.jpgBattlefield 1 Screenshot 2019.04.03 - 20.33.58.57.jpgBattlefield 1 Screenshot 2019.04.03 - 20.35.51.14.jpg

i jedna iz TDM:

Battlefield 1 Screenshot 2019.04.03 - 21.04.09.52.jpg

aj ako imate predlog sta da uradim da radi kao pre, bio bih zahvalan :D
 
aj sad jednoo pitanje, posto me ovo izludjuje zadnjih dana.....
ako igram TDM, gpu usage je oko 95-98%, cpu 45-50%, sve na ultra, v sync off, fps limitiran na 144. imam stabilan fps 115-135fps, gpu usage je konstantan.
e sad, ako igram conquest - prvo napomena, ovo mi se desava zadnjih nedelju dana, pre toga je bilo isto kao i na TDM - gpu usage varira od 65-80%, retko kad ide preko, frejmovi su na oko 75-80fps, ako kojim slucajem na trenutke gpu usage ode na 95%, onda i frejmovi odu na 105-110fps. ako povecam resolution scale na 130-140, onda gpu usage skoci na 98%, ali se nista bitno sa frejmovima ne menja, cak kad je guzva na ekranu hoce i neprijatno da padnu na 55fps. iskreno, neznam ni cemu sluzi resolution scale, stoji na 100 uvek.
probao sam metro exodus, quake champions, BF5, sve na ultra, i u tim igrama gpu usage uvek ide na 98%, znaci, ovo mi se desava samo u BF1 i samo na conquest mapama, i samo zadnjih nedelju dana, pre toga je radilo isto kao i u TDM. stavio sam i zadnje drajvere, i opet isto, znaci nemam resenja. evo par slika iz conquest:

Pogledajte prilog 268169Pogledajte prilog 268170Pogledajte prilog 268171

i jedna iz TDM:

Pogledajte prilog 268172

aj ako imate predlog sta da uradim da radi kao pre, bio bih zahvalan :D

To je serverska anomalija koju sam ja primetio jos pre jedno 15-16godina u CS 1.6 Kad serveri jako lose rade, dzaba monstum od masine ima da ti kasapi fps.

Objasnjenje :

1. Pogledaj tvoje SShot-ve, i na onima na kojima ti pada fps GPU i CPU su ti daleko od "crvenog" loada - prvi parametar da je sve u redu sa masinom.
2. Udji rano ujutru za vikend, spusti sve na low i gledaj fps (bice zakucan na 144fps-a).Isto to na low podesavanjima uradi kasnije uvece oko 23h/ponoci.I ako na low imas vise nego dovoljno, ima da ti kasapi fps(bar do 110-100).

Objasnjenje za ovo verovatno postoji, jer se javlja i 15god kasnije u BF1.Samo nisam strucan da ga objasnim.I meni tj nama celoj ekipi se isto desavalo.Nije do tebe i znam da je jako iritantno, al to je sto je :/
 
Poslednja izmena:
znam da je sa masinom sve OK, u svim drugim igrama se ponasa onako kako bi trebalo.
a ovo je stvarno iritantno, toliko, da je pocelo da me izludjuje....
a kad bolje sagledam stvari, stvarno ima nekih perioda gde ide na 98% kako bi trebalo, neki periodi u toku dana, ali nisam obratio paznju kada.
probacu bas to sto si napisao :)
 
evo sad probao, udjoh u prazan conquest server, znaci verovatno neopterecen.... i bio 20tak minuta u njemu, i ovo sa screenshota je bilo stalno tako, gpu load uvek preko 92% i fps ne ispod 110fps, i dalje sve na ultra bilo podeseno i fps lock na 144....:

Battlefield 1 Screenshot 2019.04.04 - 19.56.58.22.jpgBattlefield 1 Screenshot 2019.04.04 - 19.57.04.71.jpgBattlefield 1 Screenshot 2019.04.04 - 19.59.55.84.jpg

@madafak, izgleda je bas tako kako si rekao.....
 
Nazad
Vrh Dno