Šta je novo?

Sony Xperia X Performance, X, XA

Ipak ima ois. Neki pišu da ima a neki da nema.
Ali 3gb staviti i tražiti 600,700e. Samo sony :)

Inače dizajn mešavina mi3 i nokie neke
 
Kakav li komentar @Boris Lozac ima za ime [emoji23]
 
Ali nokie neke :D hahhaahahhaa LUMIE nije to neka Nokia. Cuj mi3 poznata po dizajnu. LOL

@hsv.stoned rascopati im glavu ako sada ne srede kamera interfejs i neralno da korisnik moze da izvuce max iz kamere.
Ovo ce biti dobra kupovina pred kraj 2017 :) dizajn je 4+ a posto znamo da Sony ne natrpava smece u UI, 3GB je ok.
Mana je prejaka cena, ali Sonnnnyyyyyy poceli smo da ga placamo kao Apple frikovi Iphone XD

Ahhahahaha ta dva reviewa su takav BS, paz sta napisa za taj kompakt Snapdragon 650 kao weak cpu a kompakt ima 720p ekran, LOOOL.
 
Poslednja izmena:
Pa gledam i ne verujem šta su izbacili :) ovi Japanci kao da su konstantno na drogama , hoćeš da prodaš mob i nazoves ga xz [emoji102] [emoji23]

Kao Ajde idem da kupim sony xz .. nerealno jbt

A šta tek reći o x compact ,mob kao da je pravljen za rome ispod mosta.. sony legendarna firma :)
 
Poslednja izmena:
Što je najgore, onaj naš lik što ga prodaje, ništa nije slagao

SM-A9000
 
Nomenklatura uzas, XZ sunce ti :d
Stvarno, ko smislja te gluposti od oznaka?

Bateriju i kolicinu rama jos od pocetka 2014. ne da nisu povecali vec razvlace 3Gb a baterija je 300 mAh manja, smesno. Pa kad kompakt ima 2700 mAh ovaj XZ je prosto morao da ima bar 3200 mAh bateriju.

X compact ponovo najbolji manji android ali slepci izgleda izbacise IP68?

Cekamo standardno krpljenje sw-a i testove, ovaj XZ bi bio do jaja da ima 4Gb rama i 3200 mAh.

Ovako je sramota za sta traze tolike pare, XZ vredi max 450e po oglasima i to kao "najnoviji" model, realno 400e.

@nikola1970

Doziraj ipak hejt, to je samo jedan preview a zna se da kruze predprodukcijski primerci sa beta sw.
I Z5 serija je izbacena sa kilavim, bagovitim sw pa je posle par meseci proradila kako treba, MM im je odlican i uopste su za preporuku, mislim Z5 i compact, Premium je preskup cak i po oglasima a tu je 6P.

Sve u svemu jos jedna godina za preskakanje svih androida bar sto se mene tice, ne verujem da ce me Nexusi privuci da istresem 400e+ za tel bez IP68 i sa prosecnom autonomijom :)

Sent from my D6503
 
Nije to klasican OIS vec neka sony 5-axis stabilizacija.

Nisam kuci pa nemam vremena da gledam promo tripove, semplove itd, samo znam da bih XZ kupio cim cene po oglasima budu oko 430e npr ALI samo u slucaju da je izbacen sa 3200-3500 mAh i 4Gb rama, ovako mi ne pada na pamet :)

Sent from my D6503
 
Zanimljivo da x compact ima skoro 10mm debljine a bat od samo 2700mah. Redmi 3 je debeo 8.5mm a ima 4000mah.

Edit.
5-axis software image stabilization to counter those shaky hands of ours!
 
Poslednja izmena:
Redmi 3 ima 4100mAh, ta baterija je jedini razlog zbog kojeg se zadržao ovako dugo kod mene :)

Sony tapka u mestu već nekoliko godina, poslednji konkurentni telefon im je bio Z2
 
Ako mislis na redmi 3s ima 4100 mAh ali je duzi i malo siri uredjaj + kinezi uvek ugradjuju vece baterije od izvikanih proizvodjaca.

Mozes to i ovako da gledas - X compact ima primetno manji hd displej a samo malo manju bateriju od G5 sa 2k rez :)

SD650 je brz kao S810 otprilike a trosi manje, 3Gb rama, 720p displej, light skin droid i 2700 mAh - bice to veoma brz uredjaj sa odlicnom autonomijom.

Samo je "problem" sto prakticno sve to nudi i Z5c ali za dosta manje para, 1Gb rama vise i nesto bolji hw kamere (aj i taj manual mod) ne opravdavaju visu cenu Xc.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned

Nema doziranja hejta prema njima vise, vidis da ne znaju gde biju brate... :)

Ali ajde da vidimo neke review-ove. Kamera je sigurno ista kao i u Z5 i X seriji, znaci generalno gora od konkurencije.
 
Ja znam ko će sigurno kupiti ovaj mob :) kolega blue moon
 
@ nikola1970

Meni je i Z5 kamera odlicna za fon, neka ova bude malo bolja i to je to.

Rekoh vec, 2 moje najvece zamerke uz cenu - sto XZ nema 4Gb rama i sto baterija nije 3200-3500 mAh. Sve ostalo mi je u rangu sa ocekivanjima i kapiram da ce uskoro oba tel raditi munjevito i stabilno uz odlicnu autonomiju.
Isti takvi preview tekstovi posle krace upotrebe su pisani i ranije, ne znam zasto to kapiras toliko ozbiljno.

I Z5 5.2" je tako bio napljuvan kao i cela Z5 serija pa od MM apdejta i pada cena predstavljaju odlicnu kupovinu :)

@ STrider

Pa ne bih se bas slozio da im je Z2 poslednji konkurentan fon, Z3, Z5/c su uz dvojku odavno za svaku preporuku.


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je Z2 poslednji konkurentan telefon od Sony-ja. Tada su iznenadili sa konacno normalnim IPS ekranom i 3GB RAM dok su ostali imali 2GB, ali Sony ne bi bio Sony da ni tada nisu usrali start prodaje, ono kad su zakasnili fazon 4 meseca :D

Sony kamera je OK, ali u poredjenju sa konkurencijom je losija. Npr, Sonijevi telefoni su beskorisni u situacijama kada je neko u izlasku uvece, u klubu ili tako nesto. Probajte da slikate sa Sonjiem, te slike jednostavno nisu upotrebljive, bukvalno, kao da je slikano nekim telefonom od pre 6 godina, pogotovu ako se ukljuci flash, tu tek postaje kriminal, dok npr samsung pravi brutalne fotke u tim uslovima, nema flash bleeda i ostalih zajebancija, slike budu ciste kao sunce... Cak mi je na tom polju Samsung bolji i od iPhone-a dosta, u tim mracnim uslovima. Ovo ne pricam zbog sebe niti volim da se slikam po kafanama i klubovima, nego bas mi drugarica pre para dana kaze, ima Z3, isto veliki Sony fan, nosimo samo Sony telefone ceo zivot i ja i ona npr, kaze ma kamera mi uzas na ovom Z3, drugar ima neki Huawei od 150e i pravi bolje slike nocu kada izadjemo, sramota me da izvadim ovaj svoj jer su slike uzas, o Note 4 da i ne pricamo kaze...

Sto je i realno, ne znam sta im se desava ali u tim uslovima su slike tesko smece, evo ko ima neki Z telefon, sigurno ce se sloziti sa tim, i to ne mogu da srede od prvog Z telefona. Secam se da dok sam imao Xperia Mini ST15i, kada pogledam neke slike iz izlazaka iz tog perioda, nocne, sve su ekstra cak i sa blicom, neverovatno...
 
Poslednja izmena:
Kakva tuga od telefona pa ja ne verujem. Stvarno mi nisu jasni ljudi koji ovo kupe. Jos samo da vidim sa kojim fabrickim defektima ce ovi da se pojave!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@ Nikola
Tebra, SA mod je nocu ocajan, kacio sam u Z2 temi LL fotke uz 2-3 manual podesavanja, odlicne su jer veliki senzor i f2.0 vade situaciju :)

Sto se tih "provod" LL fotki tice poredio sam sa S6 i ip6s, Samsung je bolji za OIS a Z2 bez mnogo cimanja moze da snimi bolju fotku od 6s.

ALI..ako se koristi SA mod i S6 i ip6s ce cesto biti bolji. Meni taj mod ne treba pa otuda i nemam frustracije vezane za Z2 kameru ;)

Ali za prosecne smartfon korisnike-laike sonijeva kamera app i SA mod su horor i to je cinjenica, moraju da srede.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned

Nema doziranja hejta prema njima vise, vidis da ne znaju gde biju brate... :)

Ali ajde da vidimo neke review-ove. Kamera je sigurno ista kao i u Z5 i X seriji, znaci generalno gora od konkurencije.
Jesi ti video uopste primere za Z5,pogotovo u 8 mpx rezoluciji??
Kamera na Z5 je odlicna,imam ga i prezadovoljan sam kvalitetom.Sto se tice fotografija koje su point and shot bez obrade u Raw jedino Nexusi 5X i 6P LG G5 se mogu porediti sa Z5.Samsung S6 i S7 sa oversharpeningom na milion nema sta da trazi kada se gledaju detalji na fotkama.Prvo malo pogledajte slike sa Z5 pa recite nesto.
Sto se tice ovog XZ steta samo za bateriju,ostalo je ok,bice to dobar fon sa brutalnom kamerom.

Sent from my Sony Xperia Z2
 
"To moraju da srede", "Sledeca generacija ce da pokida konacno, sigurno"... i tako te fraze slusamo i nadamo se jos od prvog Z telefona... A koliko je proslo godina od tada? Nerealno... Inzinjeri su im definitivno dosta losiji od konkurentskih i poprilicno su nesposobni. Pa mene bi bilo sramota da radim u Soniju a da izbacuju telefone sa tako jadnim softwerom kamere. A i hardware im cesto nije ispravan, to smo videli sa onim socivima sto imaju blur po ivicama... uzas.
 
Poslednja izmena:
Jesi ti video uopste primere za Z5,pogotovo u 8 mpx rezoluciji??
Kamera na Z5 je odlicna,imam ga i prezadovoljan sam kvalitetom.Sto se tice fotografija koje su point and shot bez obrade u Raw jedino Nexusi 5X i 6P LG G5 se mogu porediti sa Z5.Samsung S6 i S7 sa oversharpeningom na milion nema sta da trazi kada se gledaju detalji na fotkama.Prvo malo pogledajte slike sa Z5 pa recite nesto.
Sto se tice ovog XZ steta samo za bateriju,ostalo je ok,bice to dobar fon sa brutalnom kamerom.

Sent from my Sony Xperia Z2

Ako si mlad, i ako izadjes u kafanu uvece sa drustvom, gde je mracnije, probaj da slikas svoje drustvo sa Z5, ukljuci blic, i istu sliku napravi sa bilo kojim drugim telefonom, ne mora da bude Samsung ili iPhone, neka bude i Huawei, Alcatel... I reci mi kolika je razlika :)

Tvoja slika nece biti upotrebljiva, ili ce biti u rangu telefona od pre 6 godina, potpisujem. Pa po suncu je i moj Sony Ericsson T300 sto sam imao sa onim dodatkom kamerom sto se kacila na njega pravio dobre slike :D

Ako cu juriti da imam perfektne uslove da bih slikao onda mi takav telefon i ne treba.
 
Poslednja izmena:
Preterujete i ti i blue moon :)

Niti su sony kamere lose koliko ti hejtujes (daleko od toga) niti su toliko odlicne koliko ih blue moon hvali.

Inace jesi se pitao koliko se ta pitanja "valjda ce konacno srediti" ponavljaju kod ostalih?

Samsungu i kinezima fali krsten sw i podrska, ajfonima (4.7") normalne baterije, LG-u vece baterije, bolji sw i podrska a i da ne crkavaju u tolikom broju itd.

Pa ako je jbni SA mod kamere (koji ostali ni nemaju u tom obliku) najveci problem sony-a onda je to do jaja :)

Jedino Nexusi opravdavaju cenu a sony pod hitno mora da ubrza apdejtovanja vodecih modela, to im je najveca mana.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Znas sta meni nije jasno, evo uzmi 5X i 6P, imaju Sonijeve kamere, trebalo bi da su nivo ispod IMX300 koji se nalazi u Z5 i X seriji, brisu patos sa bilo kojim Sonijevim telefonom u bilo kojim uslovima, o ostrini slika da i ne pricamo... Zar su inzinjeri u Soniju toliko nesposobni, ocigledno jesu?

Meni je stvarno zao, jer bih rado kupio Sony telefon, kad bi izbacili krsten vratio bih se na Android... Do tada ovaj iPhone 6 na koji sam se sada navikao radi posao, odlican telefon i nikada ne izdaje pri slikanju, ni u jednoj situaciji i to je jedini razlog zasto sam posle 15 godina koriscenja Ericssona, Sony Ericssona i Sony-a presao na nesto drugo.
 
Brate 6P i 5X u hdr+ modu brisu patos sa 95% pravih fotoaparata do 300e (mislim na P&S upotrebu, bez xenona i opt.zoom-a )a da nece sa sony telefonima :D
Koristio sam Nikon prosumer od 300$ koji je u rangu Z2, zamisli sta 5x i 6p mogu da mu urade :D

6P/5x cesto mogu "da oderu" (prejak termin koji se cesto koristi) i S7/E i N7 samo sto to niko nece da prizna, Samsunzima je potreban RAW+obrada da bi parirali Nexusima ali bar imaju raw podrsku za razliku od sony-a :)

A ti imas ip6 a ne 5x?
Sta da ti kazem, meni je Z2 kamera malo bolja od ip6/6s koje sam cesto imao priliku da koristim a o autonomiji je smesno pricati.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Ja imam iPhone 6, a rodjeni burazer koji isto koristi ovaj moj nalog, on ima 5X :)
 
Da, da, on je fotograf :)

Videcemo sta ce biti od ovih novih Xfona ali nedostatak 4Gb rama im ne prastam ni za 400e :d

Sent from my D6503
 
Ja bih uzeo ovo za 350-400.. Dobar fon i ima bruka da sljaka. 4GB rama ne znam kolika je prednost u odnosu na 3. Vise me zanima koliko je brza memorija, dal je staklo preko kamere i da li ima fingerprint?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Za staklo preko kamere mora da se čeka onaj ludak sa youtuba a za ufs2.0 nisam siguran..
Ima otisak sa strane.

Ok telefon za 350e
 
Nazad
Vrh Dno