Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vise kao back-up plan, grejanje je centralno sa kalorimetrom. Tu ne bi trebalo da bude problema.
Inverter sam hteo i zbog nacina rada, da polagano odrzava temeraturu, posto ce biti montirana iznad ugaone garniture pa da ne duva jako ladno na ljude direkt.

Hm. Inverter ili neinverter, teško će da ohladi ceo stan ako nije dobar raspored prostorija. Po mom iskustvu je slaba vajda od 18-ce ako nemaš veći povezan prostor. Kako stojiš po tom pitanju?
Kada greje duva na dole, kada hladi duva horizontalno, tako da je za hlađenje bolje da sede odmah dole ispod klime.

Ne postoji nikakav način da promene cevi i da postave neku normalnu 12-cu Fujitsu, Daikin, Midea za 60 hiljada...?
 
Poslednja izmena:
@cronnin:

Pogledajte prilog 234124

Bice montirana na lokaciju br 1. Ubedi me lik da mi opcija 2 nece mnogo pomoci jer su bas siroki hodnici i vazduh ce svakako ici tamo, a velika soba je zabacena toliko da ce isto ispasti.

Ako duva horizontalno to ce biti ok onda.
 
Bodin, meni već nedelju dana nije napravila ni kap vode. Držim je na 27 i ventilator na low. Plaši me jedino da se ne zapate neki mikroorganizmi.
Kontam da bi krenulo da kaplje kada bih je stavio da jače radi.
 
Spery, sačekaj još neko mišljenje, ali ja lično mislim da je tebi krucijalno da je postaviš na poziciju 2 jer je to jedini način da ti donekle hladi ostale delove stane.

Da, hlađenje je predviđeno da duva horizontalno, da dobaci hladan vazduh što dalje, a onda on sam pada na zemlju.
Moja čak i ne da da je postavim na dole da hladi, sama se vrati u horizontalu posle nekog vremena. Ako krilca stoje na dole a kilma jako radi, onda se na njima hvata kondezacija pa krene da kaplje sa krilaca.
 
Poslednja izmena:
windfucker

Nije tacno , to da li se on skolovao za to ne znamo ni ti ni ja , jer i mene kad neko slusa misli da sve znam , a ne znam , ni blizu . Poenta cele price je da pljuje druge , a nije ugradio nijednu klimu , ma koje znanje da ima , ako ga ima , ne mozes pljuvati nekoga a da sam nisi to radio . I onda nije trebao da me cacka i na to sve da laze , zar takvog zelite na forumu tj temi . Da ne tupim dalje , ali eto , zasto nisam nesto rekao @Cronin , @jozza , pa nema sta da se kaze , ljudi na svom mestu ,ne treba ni da ih nadopunjujem , jos malo pa bi mogao i da ne citam a da znam da su ispisali pravu stvar . Znaci prosto , ne budi nadobudan pa necu biti ni ja , jer da jesam ne bi vam toliko pomagao , a svako ko me cacne mora dobiti odgovor , crno na belo ..


spery

Ako ces inverter razmisli Midea Mission 18 , kosta oko 70k a nemas bolju po specifikacijama za te pare . E sad , nije japanac ali za to sto tebi treba bice i vise nego dobra ..

Midea Mission MSMBCU-18HRFN1-QRD0GW(B) / MOB2- oko 70.000 din

Pdesignh kW 4.37
SCOP 4,20
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1456 kwh
Modulacija ( 0.9 - 6.3 ) kw
na -7c daje 3.86kw sa COP 2,95
na -20c daje 2.95kw sa COP 2.16
na +7 daje 5.76 kw sa COP 3.65

-----------------------------------

Tako je , pozicija 2 je ona dobitna ..
 
Poslednja izmena:
@Cronin
Meni je klima na 20 stepeni. 3 sata već radi i dalje nema nigde kapanja.
Majstor mi rekao da će posle 20min da krene da kaplje, a posle 40 da curika. Plašim se da ta voda, ako se stvara mora negde da ode, ne ode negde gde ne sme, ili da ne crkne motor...
 
Poslednja izmena:
Pa vidi , kondenza ili ima ili nema , ili ti je zapuseno odvodno crevo pa ne curi napolje , sto znaci da ce krenuti unutra , a kako ni to ne radi onda se ne brini . Ili pak ako mozes proveriti da li ti je crevo zapuseno tako sto ces ugasiti klimu , skinuti filtere i preko izmenjivaca sipati vode , ako ne curi napolje onda je crevo zapuseno , ako curi sve je OK . Pazi gde sipas da ne sipas po elektronici , po sredini je najbolje ..
 
Neće da crkne ništa ali će iscureti po podu iz untrašnje jedinice.
Trenutno je 20-30% vlažnost vazduha, na 20c zadatih i ovom spoljnom temperaturom, pod uslovom da je sve ostalo ispravno, kondenzat bi morao da počne da curi nakon 5min.
Ako uopšte hladi klima, biće da ili nije dobro urađen pad creva, ili je negde nagnječeno.
Ako baš hoćeš da testiraš, naspi do pola vode u neku praznu flašu, skini filtere i sipaj polako vodu, kroz par sekundi ako ne izađe na crevo, definitivno imaš problem
 
Ako nije pocela da ti curi niz zidove onda mora negde da izadje. Cini mi se da bi za 3h morala da napuni kadicu. Proveri ti crevo napolju jos jednom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@Cronin
Meni je klima na 20 stepeni. 3 sata već radi i dalje nema nigde kapanja.
Majstor mi rekao da će posle 20min da krene da kaplje, a posle 40 da curika. Plašim se da ta voda, ako se stvara mora negde da ode, ne ode negde gde ne sme, ili da ne crkne motor...

Pominjali su korisnici i na drugom forumu to, baš pre 2 dana. Ni kod njih, koji hlade jače, nije bilo kondenzata.
Čini mi se da smo još u tom istom toplotnom talasu.

Ako baš insistiraš, isključi klimu iz zida i uradi ovo što je nuk rekao. Dosta je već i decilitar-dva vode i trebalo bi da krene da curi, ako crevo ima normalan pad.
 
Poslednja izmena:
Vlazno je, mora da curi. Kod mene na dve klime curi kao besno, golubi se kupaju ispod :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Slucajno naleteh na ovaj klip pa da podelim.

Klip je iz 2015 i ne znam koliko su sadasnji modeli sa ovakvim dizajnom ali ovo je odlicno, rasklapa se i sastvalja sve na klik.

 
Moze li neko napisat koji model kompresora se nalazi u midea mission 12 i midea mission 18.
Ako je u tim razlicitim verzijama mob02 i mob03 razlicit kompresor onda mi treba i taj podatak.
Unapred zahvalan na pomoci.
 
Ja sam uzeo kod sebe u radnji, mob03 je. 12ica. Danas montirao, radi super. Za sat vremena napuni punu koficu oko dva litra vode. Ne znam da li je to normalno? Drzim je na 24 stepena.
 
Ne moze klima da smanjuje temperaturu vazduha, a da se ne stvara kondenz. Nikakve veze sa vlagom vazduha nema, vec iskljucivo temperaturom, posto je kondenzacija prelazak vazduha iz gasnog u tecno stanje prilikom hladjenja, a obrnuti proces je isparavanje.

@windfucker
Sustina je da soko udje u temu jednom nedeljno da se popisa po ostalima, a ne da pomogne.
Nexteen je, iz kojih god razloga, aktivan na temi i odvaja vreme za druge.
Koliko god da mu je znanje tehnicki ograniceno, zna sve sto je za 95% ljudi najbitnije, a ne mrzi ga da pomogne.

Imam preko 22k postova na forumu druge tematike za oko 5 godina i nisam lenj za kuckanje, ali ebi me ako bih imao zivaca da ovde odgovaram 30oro ljudi na jako slicno pitanje i da ponavljam nesto vec receno 100 puta, pogotovo nesto sto je apsolutno zdeavorazumski podrazumevano, poput "da ako hoces da ti vazduh ide ka drugim sobama i hodniku, uperi klimu ka hodniku, a ne ka prozoru." I jos 3 puta odgovarati na "a da li si siguran"...te treba ceniti sto nekoga ne mrzi.

Dodatno, bez ljutnje ikome, ali prozivati nekoga zato sto ne zna da sklopi i rasklopi kompresor i jos ozbiljnije strucne stvari(moj cale zna, a zove mene da mu namestim daljinski na grejanje i uperim ka dole) u temi gde se 99% vremena prica o "da li je dovoljno jaka i da li je mesto ok" je iskreno smesno.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Ne moze klima da smanjuje temperaturu vazduha, a da se ne stvara kondenz. Itekako ima veze sa vlagom vazduha ( sto veca temperatura to je veca vlaznost ) i kondenzacija prelazak vode iz gasnog u tecno stanje prilikom hladjenja, a obrnuti proces je isparavanje

Fixed
 
Koju najjeftiniju klimu uzeti za spavaću sobu od 13 kvadrata? Prostor je ok izolovan. Samo za hlađenje, za grejanje mi neće trebati. Znaci ne najjeftiniju uopšte, već najjeftiniju da vredi uzeti.

Od ovih vrućina ne mogu tri sata sna noću da sastavim, pa sam na poslu kao šlogiran. Probudim se mokar u 3 AM, pa onda blejim do jutra i polu-umoran idem na posao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nisi fixovao, jer vlaznost vazduha nema veze sa temperaturom. To mozes pogledati i po vremenskoj prognozi, gde je cesto veca na 30, nego na 39 stepeni.
Mnogo puta sam na 15ak stepeni palio klimu u kolima, jer umirem od vlage.
Klima jako brzo isusi taj vazduh, pa je i kondenz od vlage vazduha maltene nepostojeci, barem ne utice znatno, a ovde se samo vlaznost spominje.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Hajde molim te,procitaj jos jednom sta si napisao
 
windfucker

Ni na jednoj ozbiljnoj temi nisam natrcao na to da je neko nasao taj podatak , a nisam ni ja a trazio sam jednom prilikom . E to je problem kod kineskih brendova sto se ne mogu naci tako neki podaci , a i ima i bitnijih , nazalost ali tako je . Ako ikada i natrcim na to zabelzicu taj podatak ..
 
Wind,hvala što se brineš za temu. Što se tiče kompresora, piši mejl Midei. Ili pitaj ove što imaju Mission da otvore spoljnu i pročitaju stiker sa kompresora. Uglavnom, kompresori su kineske proizvodnje, iz fabrike koja pravi kompresore za gomilu drugih proizvođača. Kompresor ne treba da te brine, jer ukoliko je klima pravilno dimenzionisana trajaće bar 10god. Naravno, ukoliko je ispoštovana pravilna ugradnja, da ulje ne beži iz kompresora (tj da može da se vrati) i da nema vlage u instalaciji. Pre će da crkne veliki kondenzator na VN strani, neki deo elektronike, ili motor za krilca/turbinu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Nažalost, video sam puno uginulih kompresora, ali tu su uglavnom krivci među gore nabrojanim faktorima.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Moze neka preporuka za ~30-35k?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, koje je najbolje sredstvo za čišćenje onog saća. Jel dovoljno poprskati sa
asepsolom ili imate neko bolje sredstvo?
 
Skines, isprskas Axel sgrasso-m da skines prljabstinu, uzmes malu cetkici, istrljas i isperes vodom. Ja za ispiranje klime i komarnika koristim ovo, sipas vodu, nadrukas pritisak i rokas :) Posle toga asepsol.
4fcc5fc6aba45c612c8df1cd19073246.jpg


Ovakvom cetkicom ja trljam, a bitno ke da je sitna i ne tvrda, da ne pokrivis sace:
848f3549adbaec2df58f80e8d47528b7.jpg

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam crevo od klime da ide na terasu, na drugom spratu sam, da ne kaplje niz zid ili komsijama. Ali stavio sam kofu od 10 litara i napuni je caskom. Ako mi recimo radi non stop da odrzava 24 stepena morao bih bar dva puta da proaipam. Video sam da ima da se kupi ovo crevo i da nije puno skupo po metru. Da li ja mogu to sam da produzim tj nastavim? Ima li neka spojka ili kako to ide?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno