Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li svaka klima ima funkciju smanjenja vlage tj ona kapljica. Na poslu ima neka hitachi klima sa tom funkcijom i mnogo mi vise prija od klasicnog hladjenja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Trebalo bi da ima. I ja najčeše koristim taj režim, ne može da radi u onom najbržem režimu, ali ja uglavnom stavim prvo hlađenje (15-20 min), pa onda stavim na smanjenje vlage. Inače, kako sam čuo, taj režim je i jako ekonomičan, jer valjda kompresor ne radi u punom režimu-tako sam čuo, ne znam da li je istina.
 
@acapn91 to me je zanimalo. Ako neko zna jos nesto neka podeli :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzimam klimu za sobu od 40m2, ovaj Galanz mi je zapao za oko, valja li to šta?

Vredi li dodati pare za ovaj GREE inverter?

Neće se koristiti za grejanje.
Ja imam tu klimu i radi već godinama, leti i zimi. Ima grejač kompresora (koji je crkao posle dva meseca, zamenjen u garanciji) pa je koristim i na -15. Sam čistim i spoljnu i unutrašnju jedinicu i nikakvih problema. Da uzimam, opet bih uzeo istu.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Koju imas galanz ili gree :)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zaboravih taj detalj. Galanz.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ciscenje spoljne jedinice podrazumeva rasklapanje kucista?
Pitam posto mi je spoljna jedinica montirana ispod prozora i nemam neki pristup. Cak ne vidim ni propeler, morao bih da se izbacim preko simsa :D
 
Danas su me zvali iz servisa za klime, pritom mislim da to nije servis koji je ranije zvao(imam Housel klimu). Pitam ja njih sta taj njihov mali servis obuhvata, isprica ona meni sve to i na kraju ih pitam da li rade vakumiranje klime na sta mi nije potvrdno odgovorila vec je pokusala da zaobidje pitanje. Nakon sto sam ponovio pitanje rekla mi je da to majstori moraju na licu mesta da vide jer su oni strucna lica. Takodje mi rece ako treba da se dopuni freon, da je do 300gr gratis. Rekla je i da rade servis spoljasnje i unutrasnje jedinice, 2000din kosta.

Zanima me, s obzirom da servis nije radjen 4 godine(sem pranja filtera) i sto mi curi voda iz unutrasnje jedinice(verovatno zapuseno crevo koje tesko mogu da dohvatim), da li zvati njih ili da pokusam sam to da odradim? Ovo je njihov sajt, mozda je neko imao vec iskustva sa njima pa ako jeste, neka podeli: http://www.hcs-klima.rs/servis-klima/

Običan redovni servis ne podrazumeva vakumiranje. Nema tada šta da se vekumira. Vakumiranje se radi kada se montira nova klima, vakumiraju se cevi i unutrašnja jedinica pre puštanja gasa, i drugi slučaj, vakumira se ako iscuri gas. Ako ispusti gas, vakumira se ceo sistem, i puni tačno određenom količinom novog gasa, odmerenog vagom ili menzurom (specijalni namenjeni za to).

Ako klima dobro hladi, pravilo je ne dirati ventile i priključke.

Servis, kao najvažnije, podrazumeva čišćenje spoljne jedinice od prašine i prljavštine (čudo jedno šta tu zna da se nahvata, pogotovo kada počne da leti ono perje od topole), i dezinfekciju isparivača (onog saća) kod unutrašnje jedinice.

Ako to dugo nije rađeno, unutrašnja treba skroz da se rasklopi i dobro opere.

One plastične filtere, perite sami. Lako se skinu i vrate, a peru se pod mlazom vode. Slobodno ih vratite dok su još mokri.

Neki majstori, da bi se reklo da nešto rade, kače manometre i mere pritiske. Ali već rekosmo, to je šac metoda, a ako klima dobro radi, ne treba čačkati ventile i priključke.
 
Poslednja izmena:
Ako klima izduvava temp ispod 8 stepeni ne dirati nishta.
 
Preporucite neku klimu za 200e posto sam podstanar i ne znam koliko cu se zadrzavati u stanu ne bih da kupujem neku skupu to cu kada budem imao svoj stan.A i nisam bas pri parama ali je vrucina neizdrzljiva. Stan je 34m2 znaci neka 12 bi bila taman.
 
Kupio sam Tesla klimu TC32H3-12410A
početkom mjeseca, nije radila ni par sati ukupno. Pokvarila se, restartuje se svaki put kad se zavrti vent. na spoljnoj jedinici. Kontaktirao prodavca, na skoro 20% prodatih primjeraka ovog modela isti problem. Kažu mora "proizvođač" riješiti nekako. U međuvremenu ja s kuvam.

Napomena: putem kontakt forme na web stranici:http://ac.tesla.info/ba/ sam poslao mail. Evo odgovora

Dear sender,

Thank you for your message. I’m currently out of office, with limited access to e-mail. I will return on Monday, July 4. Pls keep sending your e-mails, I will get back to you as soon as I can.

For urgent matters you can reach me on +3816520....... ( roaming + different time zone).

Kind regards

Briga o kupcima na nivou. :-(

A parametri za kupovinu su mi bili prosti, Klima 12, min A klasa energetske efikasnosti i da ima na stanju. Jedva i ovu nađoh. Kad pomeneš energ. klase, prodavci te ovdje posmatraju kao baš zahtevnog kupca, tj zanovjetaš, i eto.
Ukratko "Tesla" za izbjegavanje.
 
Poslednja izmena:
Preporucite neku klimu za 200e posto sam podstanar i ne znam koliko cu se zadrzavati u stanu ne bih da kupujem neku skupu to cu kada budem imao svoj stan.A i nisam bas pri parama ali je vrucina neizdrzljiva. Stan je 34m2 znaci neka 12 bi bila taman.
Kažu drugari koji rade ugradnje da je Gree odličan izbor za 200 jura
 
Kupio sam Tesla klimu TC32H3-12410A
početkom mjeseca, nije radila ni par sati ukupno. Pokvarila se, restartuje se svaki put kad se zavrti vent. na spoljnoj jedinici. Kontaktirao prodavca, na skoro 20% prodatih primjeraka ovog modela isti problem. Kažu mora "proizvođač" riješiti nekako. U međuvremenu ja s kuvam.

Napomena: putem kontakt forme na web stranici:http://ac.tesla.info/ba/ sam poslao mail. Evo odgovora

Dear sender,

Thank you for your message. I’m currently out of office, with limited access to e-mail. I will return on Monday, July 4. Pls keep sending your e-mails, I will get back to you as soon as I can.

For urgent matters you can reach me on +3816520....... ( roaming + different time zone).

Kind regards

Briga o kupcima na nivou. :-(

A parametri za kupovinu su mi bili prosti, Klima 12, min A klasa energetske efikasnosti i da ima na stanju. Jedva i ovu nađoh. Kad pomeneš energ. klase, prodavci te ovdje posmatraju kao baš zahtevnog kupca, tj zanovjetaš, i eto.
Ukratko "Tesla" za izbjegavanje.

Ne znam kako kod vas, ali kod nas je uvoznik Comtrade, svaki problem bi rešavao sa servisom. Ja sam takođe u procesu traženja jeftine 12ice, malo istraživanja i došao sam do podatka da Teslu proizvodi Chigo koji važi za dobru klimu, ovaj konkretno model je,

http://www.chigogroup.com/en/product/productInfo.aspx?id=354

Chigo koristi Mitsubishi kompresore.

Lomim se trenutno između Tesle (Chigo), Beko (Galantz), ili da dam više para (što mi se baš ne daje) pa uzmem neki Gree ili Medeu. Kad pogledaš sve je to isto ..... samo drugo pakovanje. Dok mi nije crkla ova Tadiran, takođe sam jurio za drugu prostoriju i na kraju kupio jeftinu Hyndai klimu (Midea), evo je radi kao sat.
 
Ja sam nedavno kupio gree, cena je bila 29.500 rsd. Za sada sam zadovoljan, a i čitajući ostale forume sam zaključio da ih hvale.
 
Poznavaoci...ukratko...midea ili galanz...12btu...oba r410 gas...A klasa...obe oko 34.000...obe do 5 god garanzie...HITNO STA IZABRATI ili su ista ssranja...
 
Isto je to.
Pogledaj koji ima bolji SEER i SCOP i taj uzmi.
 
Klima je na prvom spratu, ne moze dobro da se pridje iz gajbe jer je klima tik ispod prozora.

Koliko je ciscenje spoljne jedinice komplikovano (da li se razmontira cela spoljna jedinica) da bi se to komotno odradilo sa merdevina na visini 4.5m od trotoara?

Ako je suvise komplikovano onda je bolje da zovem "majstore". :crash:



Recimo da to izgleda ovako: (slika sa neta)
gnQrdaL.jpg
 
Samo ti trebaju iole dobre merdevine i kompreson iz stana da ti neko doda crevo.
 
Ne rasklapa kuciste spolje jedinice se vec se gurne crevo kompresora kroz resetke ventilatora?
 
Ako nema problema samo kompresor i izduvaj "rebra"
 
Hladi dosta slabije nego prosle godine. Inace nista nije dirano 4 godine otkako je postavljena.

Koji bi redosled bio? Ciscenje spoljne pa ako ne pomogne onda dopuna gasa(ili cak vakumiranje i punjenje ako se to radi na vec postavljenjim klimama)?
 
Čime meriti temperaturu vazduha koji izlazi iz klime? Koliko uopšte treba da bude?
 
Prosla Subota crko kompresor stara klima, pa odma sam istrazivao pazar za novu.Bilo je dosta izbora, ali uzeo sam Beko on/off 12.000BTU zbog to sto u ta prodavnica imali su Hyundai i Beko....a mogli su da mi montiraju isti dan.

Sta mislite o Beko klima uređaji?
Monteri su namontirali....produzile cevi za 50 cm....al nisu uradili vakumiranje.Kad sam ih pitao o vakumiranje, rekli su mi da za nova klima nije potrebno.

Jel to istina?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
temperatura - uzmite obican sobni termometar.

vakumiranje se i radi samo na novim uredjajima ili koji izgube gas.
 
Ako je u sobi oko 25c, onda na izlazu klime treba da bude od 8c-13c, znaci dobro je, ovo je sve naravno okvirno.
 
Ako je u sobi oko 25c, onda na izlazu klime treba da bude od 8c-13c, znaci dobro je, ovo je sve naravno okvirno.
U sobi je 22-23 C°

Nego posto kad su bile najveci temperature....stara klima ne radila...a stan se skuvao, dali je normalno sta prvi dan odkad sam stavio novu klimu trebala i 4-5 sata da razhladi stan od 48 m2?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
ne :) samo izlazna temperatura i protok vazduha su bitni.

izlazna temperatura ne bi smela da bude preko 10 stepeni u "normalnim uslovima". Nazalost mnoge klime na ansem trzistu nisu predvidjene za temperature preko 35 stepeni (spolja).
 
ne :) samo izlazna temperatura i protok vazduha su bitni.

izlazna temperatura ne bi smela da bude preko 10 stepeni u "normalnim uslovima". Nazalost mnoge klime na ansem trzistu nisu predvidjene za temperature preko 35 stepeni (spolja).
Naravno da su bitni samo izlazna temperatura i protok vazduha....al u stanu je bio 30-32 C°....

Ja merio sa analogni termometar ( onaj sa pruzinu) [emoji3] i izlazna temperatura bila je 11 C°.

Inace protok vazduha je 500 m3/h

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno