Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da to je ta klima , ja znam gde je mozes dobiti za 69600 din + ugradnja , i to uz preporuku za dobar servis .. Poslacu ti na PM .. Kod njih mozes produzivati garanciju uz jednogodisnji servis , ali pravi servis gde se rasklapa unutrasnja i komplet pere , podmazuju lezajevi itd atkav servis kod njih kosta 25e ..
 
@ tripio - Zao mi je ako sam te necim povredio, stvarno izvini, samo sam zeleo da svi mi ovde i ja zajedno sa njima saznamo ta losa iskustva sa Midea klimama obzirom da si tako napisao,

Ma opusteno, uzivaj .Problem kod Fujitsu sa modelom 09 LLCA je na nivou statisticke greske .Bilo je problema na par uredjaja i taj " bug " je resen,jer je uvoznik korektno izasao u susret i poslao zamenski deo.Sve ostalo je u cilju podizanja i preuvelicavanja problema.Naravno da sa Japancima nikada i nije bilo problema a ako se desi , reseva se Japanski brzo i korektno.:guitar::guitar:
Vise je to pokusaj da se ocrni taj model 09 LLCA,jer cenovno smeta Kineskim klimama.

Veci je problem a Kinezima i problem -- " silne razlicite oznake i losi komentari o grejanju " !!!
 
Poslednja izmena:
molim za razjasnjenje

Poštovanje svima,
prvi put sam na forumu ove vrste.
Hteo bi da postavim pitanje vezano za Fujitsu klime, pošto vidim da ima dosta ljudi koji se razumeju u ovo
Naime, otišao u Viacom kupio multi sa dve unutrasnje jedinice... e sad na unutrašnjim ASYG12LMCA i 07 lepo piše Fujitsu a na spoljnoj AOHG18LAC2 General. O čemu se radi.
Plus na klimama piše godina proizvodnje sep 2014.
Ako nešto kupis kao novo, onda ne volis da je 3 godine staro... u čemu je fora
Hvala
 
Kako mislis o cemu se radi? Ta spoljnja jedinica mora da gura unutrasnje dve na max. Ti si dobio 18-icu zbirno, u jednos prostoriji je 12-ica, u drugoj 7-ica. Sta te tu buni?
Problem ti je sto je model star 3 godine? Ne obracaj paznju na to, nebitno je dali je proizvedena pre tri godine ili pre nedelju dana. Ili ima kvalitet ili nema.
 
Milos Cvele

Pozicija unutrasnje jedinice je jako bitna , s obzirom da ne mozes tamo gde sam ti rekao , sve ostalo ce dati manji ucinak u grejanju tj grejanju sto vise m2 ..
 
ja zvao pre dva dana, rekli su da je ugradnja 75e i da garancija vazi samo ako oni ugrade...

Ne znam ko ti je to rekao ali ja sam jos 2011 kod njih uzeo LGC, isto je bilo i tada i isto je i sada, pitao pre 7 dana kada sam porucio LLCA. Mora da ti overi registrovani servis potpisom i pecatom garantni list i da stavi datum ugradnje. Mada sam ja van BG-a pa mozda zbog toga jer nemaju nikog blizu mene.
 
nexteen, mislis da ova pozicija koju ja predlazem nije dobro resenje? pitam i zbog spoljne jedinice, jer ne znam gde bih nju onda nakacio..
 
Nexteen, isprazni sanduče molim te :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Milos Cvele

Jesi li mislio ovako ?
Pa trebalo bi da moze da radi posao , podelis izduv na dva dela , jedan da malo gura ka tom hodniku a drugi ka dnevnoj sobi .. Ne znam kako to izgleda , da li ce tu smetati vrata i ragasto , ti bolje znas , ali ako je ovo ovako izvodljivo , onda je OK ..

Pogledajte prilog 232869

DuleC

Evo ispraznio , krastavac da sam zensko manje bi poruka primao :D
 
I dalje ne mogu da ti pošaljem PP... Još uvek si pun, da izvineš [emoji14]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
lollipop

Moja preporuka ti je ili Midea MS12F-12HRN1-QC2 (F6) ili Gree BORA 12 GWH12AABK3NNA1A ..Midea je za dlaku jaca ali i ima bucniju spoljnu jedinicu od Gree , a Gree unutrasnja ima jednu brzinu vise od Midea , tisu spoljnu .. Licno ja bih pre isao na Gree .. Ova koju ti je prdlozio @tripio je po karakteristikama dobra , slicna Gree , samo je slaba ponuda AUX klima a ne znam koliko je pokriven servisom ..

Hvala puno na pomoći i savetu, takođe jedno hvala i za tripio.

Proslediću finansijerima, mada za ovu BORA Gree iskreno nikad ne čuh.
 
nexteen, hvala na savetima i na tome sto si bio tako detaljan, za laika kao sto sam ja to je vise nego korisno :) Hvala i na svim preporukama koje si mi dao, spasao si me daljeg traženja. Za koju od ove dve klime koje si mi preporucio da se odlucim?
Hvala svima koji su se ukljucili u diskusiju.
 
Za sta nisi cuo , za Gree ili model Bora :)

Gree ti je jedan od najvecih proizvodjaca klime a Bora ti je nov model za 2017-tu ..


Milos Cvele

Pa ako imas para za 12 LM model , ako si bas u skripcu onda 12 LLCC model ..
 
Poslednja izmena:
Napokon navatao servis. Promenili mi kondenzator za kompresos i daikin opet tiho prede. Sa 32c na 25 za par sati na quiet odvlazivanje modu. Pijuckam Srba-libre (rakija u kokakoli sa ledom ) i uzivam.
Zivele klime ((:)
 
Za sta nisi cuo , za Gree ili model Bora :)

Gree ti je jedan od najvecih proizvodjaca klime a Bora ti je nov model za 2017-tu ..

Hahha pa ni za jedno, još pomislih da je Bora proizvođač, a ono obrnuto...:)

Imam već 7 godina Fujitsu ASY 12 USBCW/ AOY 12 UGBC i pu-pu-pu.. prezadovoljni smo.
Ovo što se raspitujem, potrebno mi je za bakutu moju, koja neće ništa preko 35k, čak ni da joj doplatim. Ehhh pa kako nisam u tim vodama inače, da od vas saznam nešto. I pre 7 godina se raspitivah.
A sada ću malo i da proguglam o Gree :) a u narenda 2 dana da rešim i taj problem.
 
Pa da..stan je oko 55 m2 i ima centralno grejanje koje je super, ali kada se gospoda u vlasti beogradskoj odluče da ga puste, u prelaznom je jako hladno kod nje, plus sada ovaj pakao, pa će opet biti pakao i da joj nekako pomognem. Veći joj ne treba, a manji joj ipak ne bih uzimala.
 
3000 dinara. Mora da se plati kad je 38c..
Sledeci put menjam sam.
 
Nexteen,, a i ostali Japanci :), zanima me jedna stvar kod Fujitsua.
Jako mi je zeznuto da nadjem mesto za klimu, maltene moze samo na 2 zida, ali nijedan mi nije sjajno resenje, jer bi duvala u mene ili kada sedim za kompom ili kada spavam.

Zanima me kolilo efektivno ona krilca za usmeravanje vazduha na stranu, mogu da skrenu vazduh?
Kod Daikin Emure je motorno i tu sam video da to moze maltene da ne duva pravo kada se zakrene(ali 170k klima, sto je 45k vise od moje najludje cifre koju sam hteo da dam), sto bi mi super odgovaralo, ali ove krs klime imaju sugava mala krilca, pa dosta vazduha ide pravo cak i kada skrenes maksimalno fa krilca.

Dakle, da li kada bih seo ispred klime (2m od nje), moze da se skrene na levo vazduh, da ne duva u mene?
I ako ne moze tako efikasno, super bi bilo da neko na svojoj Fujitsu 12ici pogleda kada si na 2m od klime i skrenes vazduh, koliko moras na drugu stranu ti da se pomeris, da ne bi duvalo u tebe?
Da potsetim, uzimam 12LU model.

Malo sam napisao roman i par foka je pomrlo, ali bolje da budem jasan :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Xepoj ne racunaj na to krivljanje krilaca. To malo mrdne struju tako da ne duva 100% pravo vec75%. meci klimu negde drugde il racunaj da postavis swing u skroz gornji polozaj da ti duva u plafon.
 
Malo sam napisao roman i par foka je pomrlo, ali bolje da budem jasan :)
Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Najpametnije mesto za montazu unutrasnje jedinice je, iznad ulaznih vrata u sobi !!To je naravno tesko objasniti ljudima , jer obicno razmisljaju o duzini instalacije , ceni montaze......itd.Niko nece da razmislja da je polozaj unutrasnje jedinici jako vazan i na tom mestu klima ostaje narednih 15 -
20 godina -- a vi uvek mozete da menjate namestaj , raspored , namenu sobe......itd.Drugo -- jedino pravo resenje je 1 soba = 1 klima , sve ostalo je budzevina.Ako je klima iznad vrata , vi svu toplotu-- hladjenje, saljete u sobu !!!
Japanac LU , moze rucno da se podesi usmeravanje levo-desno.Posto je plastika mekana , moze i da se usmerivac prebaci preko granicnika i na taj nacin dobije bas poveci ugao -- bukvalno se dobija izduvavanje samo jedne strane !
 
Poslednja izmena:
lollipop

Jesi li ikad probala da koristis taj Fujitsu koji imas , za grejanje ispod -5c i na kojoj najnizoj temp si ga koristila ?

Xepoj87

Eo sad sam probao , doduse samo ventilator . Stao sam na neka 2m od klime , usmerio izduv ka meni , skrenuo krilca na levu stranu , i kad stojim ispred klime na tu daljinu osecam da duva ka meni , procentualno ne znam koliko li se oseca . Pomeram se polako na desnu stranu i kad dodjem do kraja tj ivice klime ne osecam vise izduv . Znaci klimu trebas pomeriti toliko da ti ivica klima bude u ravni sa tobom , a krilca i drugi deo klime ka onoj strani gde ces usmeriti krilca . Nadam se da si razumeo sta je pisac hteo reci :D

Bar kod mene ovo ovako radi a trebalo bi i kod tebe .
 
Poslednja izmena:
lollipop

Jesi li ikad probala da koristis taj Fujitsu koji imas , za grejanje ispod -5c i na kojoj najnizoj temp si ga koristila ?

Jesam, čak i na -3 se ledi i isključuje, ali -5 je def plafon. No... mislim da nisam ni pokušavala da idem niže, ne sećam se, ali eto ove zime može jedan ogled, pa javljam ovde.

Mada je i to relativo koja je zapravo tačna T napolju, možda je bila i niža, ko zna.

Ali apspolutno prezadovoljni klimom, jednom godišnje servis i to je to.
I sada po ovom paklu hladi bez problema, a izložena direktno Suncu od kako izađe pa do 15h, stan 56 m2, s tim da preko dana zatvaramo spavaću sobu, ostale 3 prostorije prokriva odlično, ali i kada otvorimo spavaću i pored toga što je raspored malo čudan u ovim novijim zgradama... apsolutno smo zadovoljni njenom uslugom.
Dosta sam tada istraživala i nikada ne bih menjala Fujitsu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci ljudi :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Pozdrav svima. Vidim ovde ima puno onih koji se greju na inverter klimu pa bih pitao za pomoc.

Imam sobu koja je 3,20m x 4m, znaci oko 13m2 je povrsina sobe. Kuca nema izolaciju nigde. Moja ideja je sledeca, da stavim unutrasnju izolaciju u tu sobu koja je 13m2 gde cu provesti zimu, izolaciju od 5cm na spoljasnje zidove, to su dva zida posto je soba na uglu kuce. Iznad je soba, tj. drugi sprat koja se ne greje, svuda oko sobe nema grejanja. Iako su unutrasnji zidovi oni su hladni jer nema grejanja. Soba ima dvokrilni prozor sa drvenom stolarijom. Imam i dvokrilne drvene kapake.

Koji klima uredjaj preporucujete za ovu kvadraturu i uslove? Sta mislite o Fujitsu inverter klimama, kako su se pokazale? Ako je moja soba 13m2, da li uzimati inverter predvidjen za 20m2 ili 25m2?

Ono sto sam primetio na sajtovima kaze da: "AKO UREDJAJ KORISTITE ZA GREJANJE KAO JEDINI IZVOR TOPLOTE , MORA RADITI 24 H BEZ GASENJA , U SUPROTNOM UREDJAJ NECE DAVATI ZELJENU TEMPERATURU"

Zasto je potrebno da radi 24 h? Radi valjda dok sma ja u toj sobi, u drugoj sobi planiram da spavam ne u toj gde je klima.

Ako stavim unutrasnju izlociju na spoljasnje zidove ne znam kako bih stavio u kojoj poziciji unutrasnju jedinicu inverter klime? Ne mogu da je stavim na stiropor, ako staljam na unutrasnji zid koliko moze da bude udaljena od spoljasnje jedinice i da li to utice na kvalitet grejanja, tj. energetsku efikasnost? Razumem da je pozicija unutrasnje jedinice jako bitna. Da li moze da se stavi na unutrasnji zid do spoljasnjeg ili moze da bude na sredini sobe? Ili mozda moze da se nekako izvede preko stiropora da se stavi sa duzim tiplovima na spoljasnji zid?
 
@nexteen
Zemo ajde isprazni inbox da mogu da ti posaljem poruku :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno