Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najpogodnija je 12-ka ili 9-ka za kucu, stan, zavisno od velicine sobe ili soba (prostora) koje greje... :(
 
Najgore vreme za rad klima visoka vlažnost i temperatura malo iznad nule.Ali tako mora malo češći defrost zato je fan na auto pa brzo nadoknadi mali pad temperature dok je bio defrost.LLCE i LMCE tiho odrade defrost kad ne bi podizale krilo u gornji položaj ne bi ni znao da rade defrost mada treperi zelena dioda.Spoljne jedinice zuje dok rade defrost unutra se to ne čuje i kad četvorokraki ventil menja tok skoro je nečujno.Imao sam nekad Midea on/off toliko je uj bila glasna u defrostu a kad odradi četvorokraki ventil pomisliš evo raspala se klima.
 
Ako je defrost na sat vremena znaci da niste pravilno dimenzionisali klime za vas prostor. Jos jedan razlog za vise klima, rade rastereceno, ja sinoc nisam cuo nijednu da je isla u defrost iako jesu sigurno jer dve kaplju u kantu pa vidim da je voda prljavija, bio prvi defrost ove sezone i tad se lepo isperu.
LGC i LLCA trose do 600W na defrostu.
 
Posedujem vec jednu Fujitsu 12 LLCE medjutim treba mi jos jedna takva za ovu sezonu. Zvao sam dve firme iz BG-a i nijedna nema na stanju, a nece ih ni biti, kako kazu to je stari model. Da li postoji zamena za nju ? Razmisljao o 12 LUCA ali puno mi izadje...... 80k za klimu plus 14k za ugradnju ispadne puno .......
 
Ne znam, nije radio puno, ukljucen je stalno i sinoc je grejao spavacu samo, zatvorio sam vrata, podesena na 19c, unutra je bilo 21-22c, ne odgovara mi vise za spavanje. Nisam cuo da je radila defrost dok nisam zaspao mada je moguce da je radila bar kontrolni posle nekoliko sati. Bilo je oko 0C nocas.
 
Da updejtujem svoj post za VOX i servis (ko nije upucen neka procita moj originalni post)

Razlog zasto je vox 5 godina garancija obicna prevara. Velika verovatnoca je da imate 0 godina garancije.

Zvanicna politika je da klimu moze da ugradi bilo koji servis koji je regularan (radnja i pecat)

Medjutim u slucaju kvara izlazi ovlasceni servis i tu krece problem, ako je serviser kao sto je ovaj u Kraljevu garanciju nemate. Trazice vam lovu da bi vam ucinio uslugu u suprotnom morate sve da platite.
Da kucnem u drvo meni klime obe rade ovo sam izvukao kao sustinu posle par razmenjenih mailova sa vox-om i njihovom zvanicnom podrskom za korisnike.

Moja situacija je da mi je prvu klimu ugradio ovlasceni servis koji vise ne postoji (sada je drugi) a novu klimu sadasnji ovlasceni servis. On ne priznaje garanciju za prvu a vox kaze da je onako kako serviser kaze :) tako da eto cisto da znate da tih 5 godina garancije ne bude faktor kod kupovine
 
Poslednja izmena:
@donmarkon
Pa to onda važi za sve klime, dok radi ok , kad crkne u garantnom roku plati ili kupuj novu, zar ne.
 
Pitah malopre ženu, kaže ona nije čula nijedan defrost noćas. :D Ruku na srce, nije to sad nešto bogzna kolko bučno ali ja inače imam lak san i uglavnom se probudim kad klima prestane da duva.

Elem, čisto sumnjam da je klima napregnuta pa da je zbog toga češći defrost jer primetio sam recimo kada otvorim prozor da luftiram i kada uđe hladan vazduh, klima krene da izbacuje vreo vazduh a potrošnja ode na 1.5kw. A ovako kad je sve zatvoreno nikad je nisam video da radi preko 400w. To mi govori da ima dosta snage u rezervi i da nije ni blizu krajnjeg kapaciteta.

S druge strane ja živim u području gde je magla česta i gde je vlažnost vazduha u jesen skoro pa nikad ispod 80% a vrlo često i svih 100%. Sve u svemu, videćemo nadalje šta će biti.
 
Danas bio serviser iz Energy Net-a, zamenio plocu u UJ na Gree Lomo i ne pisti vise jer su najverovatnije neke zavojnice proizvodile to pistanje/skripanje. No sada ima drugi problem, u stand by rezimu ne radi turbina i jako lose ocitav temperaturu izmedju ciklusa paljenja/gasenja. Dok radi, modulaciaj bolje radi nego pre, ali ako li se ugasi mora da opadne temepratura za 2-3C pre nego ocita da je spala ispod zadate i upali se ponovo. Tada kada se upali nabije potrosnju 1250W jer juri veliku razliku, no kratko radi jer se brzo ugreje senzor i tako u krug. Do cega bi moglo biti ? Cimao sam servisera i kaze da ce doci opet u cetvrtak. Nisam vise pametan.
 
@donmarkon
Pa to onda važi za sve klime, dok radi ok , kad crkne u garantnom roku plati ili kupuj novu, zar ne.

Pa ne bi trebalo tako da bude, ako imas garanciju imas garanciju. Ovo je cisto zamazivanje ociju, tj verovatno zavisi kakav je covek serviser... ovo ovde u KV je daleko bilo
 
Posedujem vec jednu Fujitsu 12 LLCE medjutim treba mi jos jedna takva za ovu sezonu. Zvao sam dve firme iz BG-a i nijedna nema na stanju, a nece ih ni biti, kako kazu to je stari model. Da li postoji zamena za nju ? Razmisljao o 12 LUCA ali puno mi izadje...... 80k za klimu plus 14k za ugradnju ispadne puno .......

Imaš Fujitsu LMCE 12 za 68k dinara.Da li si proverio za LLCE kod uvoznika Viacom.
 
Fujitsu luca ce za par meseci napuniti 10 godina :)

Vec smo ovde spominjali, taj model je za izbegavanje, moze vas zadesiti losa elektronika poklopca kao kod mene, a sama klima smrdi leti na hladjenju na budj, cak i 2 dana posle detaljnog rasklapanja i pranja.
 
Ako smrdi posle 2 dana znaci da nije lepo oprana. Ja sam likove iz ACS-a vracao nazad da ponovo rasturaju nocriu jer nisu turbinu sredili. Ako nego otalja posao dobijes to sto dobijes. Ni bara se za 2 dana ne usmrdi pa ne moze ni klima kakva god da je. Za to nije klima kriva.

Inace ovo leto je bilo surovo vlazno, prvi put da se i meni usmrdi klima a i ostali su se zalili vise nego inace.

Tapatalk from Poco loco
 
Pa da nije lepo oprana, smrdela bi odmah.
Okacio sam sliku ovde kako je oprana klima, rasklopili je celu i svaki detalj isprali.
A prosle godine sam ja prskao i anti budj sredstvom posle kog ne smes 45min da budes u prostoriji, dakle ubica, pa posle axell i sredstvo za pranje i dezinfekciju klime...i opet posle 2 dana, eto ga nazad smrad.

Nisam samo ja to primetio, javilo se posle mene jos ljudi ovde da im smrdi i to samo iz Luca klime.
Ni na jednoj drugoj klimi nisam osetio taj smrad, ni na onima na kojima mislim da servis nije radjen godinama...
 
Ovo što je saj napisao, potpuno tačno. Prošlo leto je bilo užas zbog vlage. Zbog toga sam i kupio paročistač. Nikada nije smrdelo dva dana posle pranja.
Kod mene je bio problem u turbini. A klime i ne koristim za hlađenje baš često, samo par dana u toku leta.
 
Jedno pitanje za upućene. Kupio bih klimu za objekat od 25m2 solidno izolovan sa 5cm stiropora, ali tamo ne boravimo konstantno već vikendom po 3-4 dana nekada i duže. Da li bi takav režim grejanja neka klima mogla da podnese? Razmišljao sa da pomoću wi-fi funkcije palim klimu nekoliko dana ranije ili ona opcija koja održava 10 stepeni da bude upaljena tokom cele zime. Plan finansijski je bio od 60 do 80K dinara. Hvala.
 
Ovo što je saj napisao, potpuno tačno. Prošlo leto je bilo užas zbog vlage. Zbog toga sam i kupio paročistač. Nikada nije smrdelo dva dana posle pranja.
Kod mene je bio problem u turbini. A klime i ne koristim za hlađenje baš često, samo par dana u toku leta.

Nisam ni znao da vas dvojica imate Luca klime.

Koristis par dana na hladjenju godisnje i pricas da ne smrde tudje klime i ispada da mi u stvari izmisljamo...pa bas lepo.

Kao neko ko koristi klimu barem 9 meseci godisnje, kazem opet, Luca ima neki problem, to je jedina klima koja smrdi na taj nacin.
Prvo smo mislili da je do toga sto gasi turbinu kada ohladi, a onda je i sa stalnim duvanjem pocela da smrdi, samo malo kasnije.
Imas na temi da sam se zahvLio ljudima koji su mi pokazali kako se iskljucuje taj eko mod turbine jer je prestala da smrdi klima, da bih dosao za par dana i rekao da opet smrdi...

Sve te postove mozes naci na temi, kako moje, tako i jos jednog ili dvoje ljudi, ne secam se tacno.

A da nije do prljave turbine i da je turbina detaljno oprana, posto reci ne razumes, evo da ti nacrtam.

32b5fb4dd0972bc3b072da893f2f25b2.jpg
75ef2ff735f7a763e5a3fda5bf6510dc.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Klimu kući ne koristim za hlađenje često. Klimu na poslu koristim svaki dan jer mi je kancelarija u stanu u potkrovlju. Nikada mi se ni jedna klima nije usmrdela kao klime ove godine. Dakle, nisam rekao da tuđe klime ne smrde, već da se ove godine mnogo ljudi žalilo na smrad iz klima, između ostalih i ja.
 
Stara klima, model LG LS-S1260HL zna li neko promer odvodne rupe za grejanje? Treba mi lulica za crevo

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Evo da se javim sa ličnim primerom. Nakon 3 nedelje od ugradnje Ambera 12, utisci su više nego pozitivni. Klima radi na 21c i noću na 18c. Ventilator postavljen na 2 brzinu. Radi u opsegu od 550W do 750W. Potrošnja se osetno poveća samo nakon jutarnjeg 15min provetravanja i tada diže do 1300W i tako 5-10 min. Aktivno se greje 80kvm, tj vrata od soba i kupatila su uvek otvorena.
Temperatura u najdaljoj tački, na 12m od pozicije klime, je 19,5c ali to je sp soba tako da nije problem.
Da podsetim, kuća je dosta dobro izolovana, kako zidovi, tako i pod i potkrovlje.
Okačiću slike kad budem pri kompu.
Hvala još jednom na savetima Mitru, Maxiju, Sajberu, Heroju, Jozzi i ostalim aktivnim članovima foruma.
 
Klimu kući ne koristim za hlađenje često. Klimu na poslu koristim svaki dan jer mi je kancelarija u stanu u potkrovlju. Nikada mi se ni jedna klima nije usmrdela kao klime ove godine. Dakle, nisam rekao da tuđe klime ne smrde, već da se ove godine mnogo ljudi žalilo na smrad iz klima, između ostalih i ja.

Nije samo ove godine smrdela, klima ima problem.
Apsolutno ne vidim poentu ove price, ako je nas par vlasnika Luca prijavilo da klima ima problem sa vise stvari.
Ne kontam cemu sada ispravljanje krive Drine, zasto je bitno da se kupi Luca?
Sada vi koji nemate Luca klimu, pokusavate da kazete ljudima da je ta klima super i da u stvari normalno radi kao i svaka druga, nego da mi nemamo pojma sta pricamo...pa sutra kada se neko pozali, ebiga, puj pike ne vazi.

Viole mi nisu smrdele, a nije radjen servis.
 
Poslednja izmena:
Cena LCME 12 modela je 68k, da li u tom cenovnom rangu ima nesto bolje ili je to best buy ? Iskljucivo za grejanje mi treba inverter.
 
Izasle LU i LT 2011. godine, zato rekoh za par meseci 10 godina :) Leti vreme :)

ea23b7972034489fc6b93f67ea82c96c.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja mislim da se ti Fujitsu modeli sa R410 više i ne proizvode. Možda je samo poneka ostala negde u magacinu, ali sve ih je teže naći.
 
Bas je brzo proslo, ja uzeo 2016-te, proizvodnja iz 2015-te. Vidim da je oznaka ASTG, to je za neko drugo trziste? Posto je kod nas ASYG.
Ne prave se gotovo sigurno vise sa R410A, svi presli na R32, vec LLCE nestaje, sad ce i LM i LU, to su lageri.
 
Konacno uzimam 2 x 12 inverter klime za grejanje pa me zanima sledece, da li je u cenovnom rangu najbolja kupovina za grejanje VOX IVA5-12JR ili mozda postoji nesto bolje u rasponu od 30.000 do 40.000 din? Prizemlje kuce.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno