Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam nekoliko puta pitao sta da uzmem i sta da uzmem i niko se nije naso' da mi odg i posavetuje lepo pre nego sam kupio. Posle bitke su svi generali a da nisam pitao - jesam. Jeste neko nesto posavetovao u fazonu evo nekoliko modela sto se vrte po forumu ali nista konkretno i odredjeno to i to je to TO! - pricamo ovde o grejanju i potrosnji, sve je jasno sta se trazi i ne treba objasnjavanje oko toga

Proleter je savetovao Fujitsu llce, a ja bih da dodam Midea Mission II.
 
Poštovanje,
Stigla mi je klima Bergen Pine Profi i nikako ne uspevam da joj podesim WiFi. Kada sam kući, na WiFi onda radi ali čim ga isključim i pustim da telefon radi na mobilnoj mrežu onda nikako ne uspevam da ga povežem na aplikaciju. Probao sam više aplikacija ali se isto ponaša. Da li mi neko može pomoći, kako da rešim ovaj problem?
 
Pa kao prvo, to je link za Breezeless devetku, a Breezeless 12 može maksimalno na grejanju da da 4,54 kilovata, što je malo više nego maksimum koji Midea Mission II daje na grejanju. To nije ni neko čudo, pošto im je spoljna jedinica praktično identična.
https://www.midea.bg/en/midea-air-c...d6gw-breezeless-inverter-air-conditioner.html

Ja već milion puta ponavljam da je jedini model od Midea klima, koji je pravljen baš za grejanje, Midea Oasis Plus, ali kod nas ga nema, već može samo da se kupi sa Vivax nalepnicom. Vivax ACP-12CH35AEYI, max na grejanju oko 7 kilovata, skoro kao Gree Amber.
 
Poslednja izmena:
Pa kao prvo, to je link za Breezeless devetku, a Breezeless 12 može maksimalno na grejanju da da 4,54 kilovata, što je malo više nego maksimum koji Midea Mission II daje na grejanju. To nije ni neko čudo, pošto im je spoljna jedinica praktično identična.
https://www.midea.bg/en/midea-air-c...d6gw-breezeless-inverter-air-conditioner.html

Ja već milion puta ponavljam da je jedini model od Midea klima, koji je pravljen baš za grejanje, Midea Oasis Plus, ali kod nas ga nema, već može samo da se kupi sa Vivax nalepnicom. Vivax ACP-12CH35AEYI, max na grejanju oko 7 kilovata, skoro kao Gree Amber.

Moja greska za link - priznajem odmah nije bilo namerno. Sad vec specs menjaju stvari :)
 
Pa ja sam ti i pre rekao, Midea Mission II, Midea Ultimate Comfort, Midea Breezeless, sve one dele praktično istu spoljnu jedinicu, Spoljna jedinica od Breezeless je malo unapređena, pošto je najnoviji model, ali baš neka minimalna unapređenja. Tako da se ne može očekivati da Breezeless ima nešto drastično bolje specifikacije. Jedino što Breezeless ima modernije urađenu unutrašnju jedinicu i po specifikacijama može jače da duva na maksimumu i unutrašnja jedinica je tiša, nego kod Mission II.
 
Pa ja sam ti i pre rekao, Midea Mission II, Midea Ultimate Comfort, Midea Breezeless, sve one dele praktično istu spoljnu jedinicu, Spoljna jedinica od Breezeless je malo unapređena, pošto je najnoviji model, ali baš neka minimalna unapređenja. Tako da se ne može očekivati da Breezeless ima nešto drastično bolje specifikacije. Jedino što Breezeless ima modernije urađenu unutrašnju jedinicu i po specifikacijama može jače da duva na maksimumu i unutrašnja jedinica je tiša, nego kod Mission II.

Kuuul, dobro - za te pare je ok. A nije mi bio problem ni da se opruzim 100k za Amber. Valjda ce da radi lepo u minusu. Jedno pitanje - kada krene minus opada snaga grejanja klima uredjaja bez obzira na potrosnju, msm sto vise ide minus opada snaga grejanja?
 
Da, kako ide veći minus, opada efikasnost rada toplotne pumpe i snaga grejanja. Mada postoje i ti modeli, kao što su Gree Amber i Midea Oasis Plus, koji su pravljeni prvenstveno za grejanje i po specifikacijama imaju kapacitet grejanja 100 posto i na većim minusima.
 
Ne postoji 100% kapacitet na velikim minusima. To su Kinezi izmislili, pa Amber deklarisali daleko ispod realnih mogućnosti, pa kobajagi ima 100% kapacitet na - 15°C ili tako nešto. Kao što se šteluje Pdesignh zbog energetske klase. Sve klime imaju na - 15 °C oko 40% od maksimalnog grejnog kapaciteta.
 
Pa oni su deklarisali Amber kao 12000 bt, to je 3,5 kW. Maksimum na grejanju za Amber je preko 7 kw, što znači da, iako izgubi 50 posto snage na velikim minusima, opet će moći da daje tih 3,5kW tj. 100 posto snage na koju je deklarisan. Ista priča je i sa onom Midea klimom, maksimum je po specifikacijama isto oko 7 kW, kad izgubi 50 posto snage i dalje može da daje tih 3,5kW.
Realno, kupca baš briga što oni prodaju 18000, ili 21000 btu klimu kao 12000btu, bitno je da će imati tih svojih 3,5 kW kad mu budu najpotrebniji.
 
Poslednja izmena:
Svaka klima 12 je opisana i svojim minimumom i maksimum npr. 0,8-4.8kw ali je i dalje deklarisana kao 12000btu ili kao 3,5kw
To što je amberu maksimum 7,2kw to je "drugi par opanaka", njegov sistem povećanja entalpije/prenosa toplote dolazi do izražaja tek od -15
 
Ugrađena klima Fujitsu ASYG12KGTA, puštena u rad od četvrtka.

Nisam na toj adresi ali ću pratiti rad kada budem u prilici pa ću napisati utiske oko grejanja i potrošnje (uključena je na merač).

Ovaj model ima senzor prisustnosti pa kad nikoga nema u prostoriji spušta par stepeni ispod zadatog da štedi potrošnju. Videćemo kako to radi :)

20201022_192911.jpg
 
Treba za grejanje 50kvm kuca sprat ok izolacija nov pvc, ove godine jedna klima sledece godine jos jedna, treba nesto do 60k
 
Pa oni su deklarisali Amber kao 12000 bt, to je 3,5 kW. Maksimum na grejanju za Amber je preko 7 kw, što znači da, iako izgubi 50 posto snage na velikim minusima, opet će moći da daje tih 3,5kW tj. 100 posto snage na koju je deklarisan. Ista priča je i sa onom Midea klimom, maksimum je po specifikacijama isto oko 7 kW, kad izgubi 50 posto snage i dalje može da daje tih 3,5kW.
Realno, kupca baš briga što oni prodaju 18000, ili 21000 btu klimu kao 12000btu, bitno je da će imati tih svojih 3,5 kW kad mu budu najpotrebniji.
12btu je na hladjenju i zato se deklarise na 12-ica. Tako je i sa drugim brendovima.
Realno je moja nocria je 14-ica ali na grejanju je nomnalno 21000btu a max 30000btu. Klime koji su pravljene bas za grejanje kao Amber su poprilicno potcenjene tim brojevima. Otud i ta glupost s marketingom da na velikom minusu zadrzavaju 100% snage.

Tapatalk from Poco loco
 
To je sad normalno.
Recimo Toshiba Estia hi power nominalne snage 8 kW ima 8 kW i na -15°C zato sto je ona manje vise ista standardna Estia od 14 kW samo ogranicena nominalno (na +7°C) na 8 kW ali daje tih istih 8 kW i na -15°C sa boljim COP na temperama iznad -15°C u odnosu na standardnu od 8 kW zbog veceg kompresora i vecih izmenjivaca.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa upravo tako, zato te scop i seer treba gledati sa velikom rezervom.

Samo da ispravim, Gree Amber ima 4.2kW nominalno na grejanju, a kazu da na -10c daje 5.4kW i na -20c daje 4.6kW toplote.
Oni navode da ima 90% performansi na svom minimumu, dakle na -30c daje 90% od 4.2kW, 3.8kW.

S obzirom da ova klima isto radi na 10c i -10c, za razliku od ostalih koje imam i gde se vidi da pocnu drugacije da se ponasaju, ja verujem da je istina.

I ne znam odakle vam da ima vise uvoznika, koliko znam, Energynet je jedini uvoznik i to pise i na Gree sajtu.
9b50fd30f2e91a0c1f03adc709cd8895.jpg
 
Poslednja izmena:
Poštovanje,
Stigla mi je klima Bergen Pine Profi i nikako ne uspevam da joj podesim WiFi. Kada sam kući, na WiFi onda radi ali čim ga isključim i pustim da telefon radi na mobilnoj mrežu onda nikako ne uspevam da ga povežem na aplikaciju. Probao sam više aplikacija ali se isto ponaša. Da li mi neko može pomoći, kako da rešim ovaj problem?

Nemam pojma, ali vidim da se mučiš sa postavljanjem poruka.
Možda neko zna.
 
Mora zatvoriti aplikaciju ako je ostala otvorena dok je bio na wi-fi i ponovo je otvoriti kad se nakači na 4g
 
I ne znam odakle vam da ima vise uvoznika, koliko znam, Energynet je jedini uvoznik i to pise i na Gree sajtu.


upload images and get url

A uz to na oglasima, u prodavnicama se mogu ili su se mogli naći modeli koje kod nas nije uvozio energy net, npr. Gree Lomo regular.

Servis je za sve uvoznike Energy net, ali to je već neko napisao ovde.
 
Poslednja izmena:
To ili sve ide preko Energy-ja ili je Energy vlasnik te firme...na svakom postu na FB stranici(posto sajt nemaju) je tagovan Energy Net.
1c512cf2bdef1bbe36174c0c4e9e94ff.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nisu vlasnici isti. Može se proveriti na apr. Energy net radi mnogo više od gree klima, a ovi iz Vranja verovatno sarađuju sa njima.

Opet ostaju i drugi manje poznati uvoznici, kao što sam već napisao, npr. ko je uvezao Gree Lomo regular? Energy net to nije svakako uradio jer je i nije nudio.
 
Ugrađena klima Fujitsu ASYG12KGTA, puštena u rad od četvrtka.

Nisam na toj adresi ali ću pratiti rad kada budem u prilici pa ću napisati utiske oko grejanja i potrošnje (uključena je na merač).

Ovaj model ima senzor prisustnosti pa kad nikoga nema u prostoriji spušta par stepeni ispod zadatog da štedi potrošnju. Videćemo kako to radi :)

20201022_192911.jpg
Spusti niže taj usmerivač, kad je klima na grejanje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Jasno, hoću ;) Trosed mi je blizu ispod klime pa da ne udara u glavu tokom sedenja.

Tokom noći se koristi za spavanje pa ću podesiti da noću duva horizontalno a danju ka podu.
 
Poslednja izmena:
Spusti niže taj usmerivač, kad je klima na grejanje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

KMTA i KGTA unutrašnje jedinice imaju lep dizajn.Koliko sam video na You Tube KGTA ima podešavanje temperature po pola stepena.
 
Nisu vlasnici isti. Može se proveriti na apr. Energy net radi mnogo više od gree klima, a ovi iz Vranja verovatno sarađuju sa njima.

Opet ostaju i drugi manje poznati uvoznici, kao što sam već napisao, npr. ko je uvezao Gree Lomo regular? Energy net to nije svakako uradio jer je i nije nudio.
Ma da, firma koja ni sajt nema uvozi i nece to nigde da napisu, vec kriju...a slucajnost da se na svakom postu na njihovom FB, nalazi energy_net...daj, razmisli malo sta pricas :)


Dodatno, pise lepo da su ekskluzivni zastupnik za Srbiju i Crnu Goru. Nadam se da kontas sta znaci ekskluzivni.

Lomo Regular ne postoji u Srbiji, samo Best Buy.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Energy net je eksluzivni uvoznik, Vitez je deo partner programa, cak se i vidi na njihovim objavama Energy Net partner... niko drugi ne moze da uvozi Gree u Srbiji i CG... za Hrvatsku je npr druga situacija pa Deltron nije ekskluzivni uvoznik nego generalni ali vec godinama Energy Net uvozi vise znacajno... slicno je i za BiH, dok npr za Sloveniju Atlas isto nije ekskluzivni ali imaju dogovor sa Energy Netom da ne ulaze jos uvek na trziste Slovenije...
 
Ne znam šta znači ekskluzivni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno