Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod klima uređaja diferencijaciju između modela istih proizvođača prvo određuje energetski razred samog uređaja, koji zavisi od puno faktora koji se koriste u određenim modelima, a najviše od tehnologije koja je implementirana u iste.

Hisense Energy Pro i Gree Amber Premium, oba modela su u najvišem energetskom razredu A+++ u oba režima, sa koeficijentima SEER 8.5 i SCOP 5.1. To je trenutno najviši energetski razred u klimatizaciji i kod svakog proizvođača modeli u ovom energetskom razredu, ukoliko ih imaju u ponudi, spadaju u Premium segment u najvišem cenovnom rangu.

Gree Muse je u energetskom razredu A++/A+ sa koeficijentima SEER 7.0 i SCOP 4.0. Ovaj energetski razred je karakterističan za najveći broj Inverter klima uređaja.

Što se tiče ostalog, oba proizvođača su u ova dva modela ugradili najbolje što imaju, pa im je zato i cena slična na ostalim tržištima.

Što se tiče Energy Pro modela klima uređaj poseduje:

TMS Comfort control system

Inteligentna kontrola temperature, vlage i protoka vazduha koja izračunava parametare okruženja u zatvorenom prostoru koji najviše odgovaraju korisnicima. Na osnovu 6 parametara: temperature, vlažnosti, brzine izduvavanja vazduha, toplotnog zračenja, količine odeće i aktivnosti korisnika, Hisense klima uređaj inteligentno kontroliše temperaturu, vlažnost i brzinu izduvavanja vazduha.

A+++/A+++, A+++
Najviša sezonska efikasnost
SEER 8.5 SCOP 5.1
WiFi kontrola
HiSmart aplikacija na srpskom
Glasovna kontrola
AI mode, veštačka inteligencija
TMS Confort Control System
Automatska kontrola temperature
Automatska kontrola vlažnosti vazduha
Automatska kontrola jačine rada ventilatora
Automatska vertikalna i horizontalna krilca
Fast cooling
Tihi rad 18dB
4 prilagođena noćna programa
"I Feel" senzor na daljinskom upravljaču
Nova generacija filtera vazduha
Ionizator
Samočišćenje unutrašnje i spoljašnje jedinice procesom zamrzavanja i odmrzavanja.
Hidrofilni premaz na isparivaču
360° Full DC Inverter
7 nivoa zaštite spoljašnje jedinice
Grejač kućišta spoljašnje jedinice
Održavanje temperature na 8°C
Hlađenje na niskim spoljnim temperaturama
Dvoredni kondezator/izmenjivač toplote
GMCC Toshiba kompresor
7 godina garancije na kompresor
Gas R32

Zbog gore navedenog sam napisao da ovaj uređaj ne treba da poredimo sa Gree Muse. Ne kažem da je isti kao Gree Ambar, ali nije isti ni kao Gree Muse.



Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka

Au, sta sve napisa direktno iz kataloga, a nista bitno ne rece ;)
GMCC nije Toshiba, vec Midea kompresor.
Ove ostale marketinske premaze i namaze necu ni komentarisati, a o spominjanju automatske kontrole ventilatora i temperature tek da ne spominjem...a vlaznost kontrolise kako, ima ovlazivac leti i zimi isusivac?
Energetska klasa ne da ne odredjuje klasu klima uredjaja, nego moze da se nasteluje da ista klima bude i A i A+++.

Ja ti preporucujem da se barem jedno mesec dana informises pre nego sto krenes da pricas o klima uredjajima, pa da ne moras klasu da odredjujes po ceni u Madjarskoj.

Odmah cu ti reci, Amber je 2 klase iznad Muse i Energy pro modela, pa makar kostala i manje od njih.
G-Tech je isto iznad Energy Pro samo zato sto ima moderan dizajn koji omogucava da se rucno rasklopi i opere ceo uredjaj, inace je isto u klasi tih klima hardverski, i ako se pokazao dosta bolje u radu od Muse, ali je to do ociglednog problema kod Muse, posto starija Viola radi super.
 
Poslednja izmena:
@djalf
Znači jedino dole da se stavi SJ... To kod mene nije ni moglo pošto do zemlje ima preko 4m. Mislim moglo je ali bi bilo ružno preko fasade.

@djole1 I kod mene je tako sve namešteno kao na toj slici jedino što sam mogao još taj 1m dodatno, ja rekoh i pola metra preko će biti dovoljno. No dobro sad, šta je tu je. Pitanje je doduše da li bi i taj +1m pomogao, mada u svakom slučaju ne bi odmoglo.
 
@Kowalski11000
Ovo kao da slušam one sa Shoppster-a. :)

Šalu na stranu. U pravu je Xeroj. Energy Pro ima kapacitet grejanja od samo 4.8kw dok Amber ima 7.2kw. Maksimalni protok vazduha kod Energy Pro-a je 650m3 dok je kod Amber-a 800m3.

Samo ove dve stavke su dovoljne da se zaključi da ove klime pripadaju različitim klasama i da imaju potpuno različite namene. Ne kažem da je Energy Pro loša klima, samo nije za poređenje sa Amber-om, ni blizu.

Ne stoji ni stavka da je Gmcc Toshiba kompresor ali isto tako nije ni Midea. Kao što i piše na Mideinom sajtu, u pitanju je Joint Venture između Midee i Gmcc-a, dakle privremeno poslovno partnerstvo gde dve firme udružuju svoje resurse radi ostvarenja nekog zajedničkog cilja. Pretpostavljam da je ista fora bila ranije i između Gmcc-a i Toshibe.
 
GMCC je nekad bila fabrika u vlasništvu Toshiba, a onda je kupila Midea. Naravno, tehnologija je ostala ista, tako da nisu naprasno ti kompresori postali gori, nego što su bili. Najbolje o tome govori da Toshiba i dalje koristi GMCC kompresore za neke modele. Isto kao što je Midea pre par godina kupila i Kuka Robotics, najvećeg nemačkog proizvođača industrijskih robota i jednog od najvećih na svetu. Nisu ti roboti odjednom postali gori nego što su bili, samo zato što je fabrika promenila vlasnika.
 
#Kowalski11000
Ovo kao da slušam one sa Shoppster-a. :)
Šalu na stranu, u pravu je Xeroj. Energy pro nije ni blizu Amber-a. Recimo ova Energy Pro ima kapacitet grejanja od samo 4.8kw dok Amber ima 7.2kw. Energy pro ima maksimalni protok vazduha od 650m3 dok Amber ima 800m3.

Samo ove dve stavke govore da ove klime pripadaju potpuno različitim klasama i da imaju potpuno drugačije namene. Ne kažem da je Energy Pro loša klima ali zaista nije uporediva sa Amber-om, ni blizu.
[emoji16] U pravu si, sada kada sam pročitao stvarno komentar zvuči kao iz Shoppster-a.

Slažem se sa i sa Xerojem i sa tobom, svaki od navedenih uređaja ima svoju specifikaciju, sve što ste naveli su činjenice, Amber ima i temperaturni opseg od - 30°C, Energy Pro od - 20°C i veći kapacitet, protok vazduha... GMCC je bio Toshiba, sada je integrisan u kompaniji Midea.

Sve u svemu, niti je Energy Pro, Amber Premium, niti je Muse, Energy Pro.





Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Slažem se sa svime ali nisam siguran da se radi o kupovini jer na Mideinom sajtu stoji da je u pitanju joint venture:
Screenshot_20201025-205822.png
 
GMCC nikada nije bio u vlasnistvu Toshibe, to je brend pod Midea grupom.
Ako vidite negde GMCC Toshiba compressor, to je kompresor koji GMCC pravi za Toshibu.
Za svoje bolje modele, Toshiba koristi svoje kompresore.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, zanima me sta mislite o ovoj klimi? Tacnije me zanima potrosnja kad greje znaci dok radi kao i potrosnja kad se tek ukljuci da greje, ne razumem se pa zato i pitam. Hvala unapred

https://imgur.com/VJ3VlCm
 
Pa pise ti, potrosnja je od 162-1740W, zavisno od uslova u kojima radi.
 
GMCC nikada nije bio u vlasnistvu Toshibe, to je brend pod Midea grupom.
Ako vidite negde GMCC Toshiba compressor, to je kompresor koji GMCC pravi za Toshibu.
Za svoje bolje modele, Toshiba koristi svoje kompresore.

Na Midea sajtu u odeljku History piše ovako.

1998 - Midea purchases the Macro-Toshiba compressor factory (renamed later to GMCC-Guangdong Midea Toshiba Compressor Corporation), and steps into the air conditioning compressor business.

http://img.midea.com/global/about_midea/history/

Mada to nije ni bitno, pošto Midea i Toshiba Carrier i dan danas imaju nekoliko zajedničkih fabrika i na sajtu Toshiba Carrier se Midea fabrike navode kao podružnice.
 
Poslednja izmena:
Na Midea sajtu u odeljku History piše ovako.



http://img.midea.com/global/about_midea/history/

Mada to nije ni bitno, pošto Midea i Toshiba Carrier i dan danas imaju nekoliko zajedničkih fabrika i na sajtu Toshiba Carrier se Midea fabrike navode kao podružnice.
Upravo tako, posle je Toshiba uzela 20% Midea AC posla, da im Midea proizvodi klime za Azijsko trziste i svasta je tu jos bilo...
Dosta je to komplikovanije, ima tu raznih podela i to da je Midea kupila Carrier za Indiu i juznu ameriku...pa ovo, pa ono...sustina je da su GMCC kompresori Midea kompresori.
Nije to ni bitno, sam naziv brenda ne govori nista o proizvodu, ni da li je los, ni da li je dobar.

Guangdong MEIZHI Compressor Ltd.
(GMCC for short) is a large Sino-Japanese
joint venture company specializing in
R&D, manufacturing and marketing of
air-conditioner compressors, refrigerator
compressors, compressors for heat pump
water heaters, scroll compressors and
horizontal compressors, controlled by
Guangdong Midea Electric Appliances
Co., Ltd., China, and with Toshiba Carrier
Corporation, Japan being a shareholder.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ahaaa, zato na Mideinom sajtu piše Gmcc - a joint venture of Midea Group. Onda je sve jasno. Znači sam Gmcc predstavlja joint venture a ne Gmcc i Midea.
 
Poslednja izmena:
Meni bio majstor dopunio malo freona kaze uredu je klima. Merili i sada je na izduvu 45c
Ima li ko Midea Mission da izmeri temperaturu izduva. Da vidim da li ovo moje radi ili da skidam da stavljam drugu.
Sve mislim da mora bar preko 50c da izbacuje.

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Ako ga nije izbaronisao majstor sa klasicnom pricom "dopunili smo freon"...
Ali svakako, ako je iscurilo, mora da se menja instalacija, a pre toga da se vidi gde curi, da je zasigurno do cevi.

Imam ja, ali cisto sumnjam da cu sa setiti da odem sa termometrom kod nje...
 
Meni bio majstor dopunio malo freona kaze uredu je klima. Merili i sada je na izduvu 45c
Ima li ko Midea Mission da izmeri temperaturu izduva. Da vidim da li ovo moje radi ili da skidam da stavljam drugu.
Sve mislim da mora bar preko 50c da izbacuje.

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka

Ako majstor kaze da je u redu klima zasto je dopunjavao freon?
Bas me cudi da ti nije dopunio freon i u frizideru i naplatio.
Nema to veze koja je klima,kad krene da duva na izduvu treba da bude 55-60c
i kako opada potrosnja tako opada i temperatura na izduvu.
 
Prošle godine sam radio fasadu pa je skidao. Da bih stavio duze nosace. I krajem zime počela da zeza i vise nije to to. Vidim da je slabo. On meni kaze tako treba. Videcu jos malo dal ce sta biti bolje. Ako ne bide kupujem neku fujitsu 12

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Pa nije to do klime, nego do montaze...tako moze i Fujitsu da ti zezne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moram iz drugog grada zvati nekog. Mi imamo samo jednog
 
Poslednja izmena:
Ok, mada me zanima samo dal je veca potrosnja dok radi ili kad se startuje da greje?

Veća je potrošnja kada startuje da greje zavisi od klime a i od zadate temperature.Na primer kada počne sa grejanjem krene sa 800w i postepeno spušta potrošnju na 300-200w ili koliko je potrebno da bi održala zadatu temperaturu.
 
Prošle godine sam radio fasadu pa je skidao. Da bih stavio duze nosace. I krajem zime počela da zeza i vise nije to to. Vidim da je slabo. On meni kaze tako treba. Videcu jos malo dal ce sta biti bolje. Ako ne bide kupujem neku fujitsu 12

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka

Dok se ne utvrdi gde curi, nema potrebe da se menja uređaj (izuzetno ukoliko nije mator, pa se ne isplati ulagati u njega). Da li je proveravao ventile na sj? Uzmi ubrus i obriši ih da vidiš da li ima ulja, tragova fluida i sl.
Ako bude ponovila problem, pod pritisak (azot) mora da se stave i uj i sj.
 
Ovde se uglavnom priča o klimama, ali koja je preporuka za servis za ugradnju u Bg kad sam se vec odlucio za klimu?
Inace odluka je pala na Hisense Energy pro, pa cemo videti kako se ponasa.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Kowalski11000
Ovo kao da slušam one sa Shoppster-a. :)

Šalu na stranu. U pravu je Xeroj. Energy Pro ima kapacitet grejanja od samo 4.8kw dok Amber ima 7.2kw. Maksimalni protok vazduha kod Energy Pro-a je 650m3 dok je kod Amber-a 800m3.

Samo ove dve stavke su dovoljne da se zaključi da ove klime pripadaju različitim klasama i da imaju potpuno različite namene. Ne kažem da je Energy Pro loša klima, samo nije za poređenje sa Amber-om, ni blizu.

Ne stoji ni stavka da je Gmcc Toshiba kompresor ali isto tako nije ni Midea. Kao što i piše na Mideinom sajtu, u pitanju je Joint Venture između Midee i Gmcc-a, dakle privremeno poslovno partnerstvo gde dve firme udružuju svoje resurse radi ostvarenja nekog zajedničkog cilja. Pretpostavljam da je ista fora bila ranije i između Gmcc-a i Toshibe.


Pa gde je onda ova moja Breezeless - Midea flagship za 2020 ? Znaci ova moja Breezeless bicikla?

https://www.midea.bg/en/midea-air-conditioning/midea-wall-mounted-air-conditioners/midea-msfaau-09hrfn8-qrd6gw-breezeless-inverter-air-conditioner.html
 
Ja sam nekoliko puta pitao sta da uzmem i sta da uzmem i niko se nije naso' da mi odg i posavetuje lepo pre nego sam kupio. Posle bitke su svi generali a da nisam pitao - jesam. Jeste neko nesto posavetovao u fazonu evo nekoliko modela sto se vrte po forumu ali nista konkretno i odredjeno to i to je to TO! - pricamo ovde o grejanju i potrosnji, sve je jasno sta se trazi i ne treba objasnjavanje oko toga
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno