Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nista ispod Gree Amber ili Fujitsu LT...a onda vise nece biti potrebe da trosis pare na struju za radijatore :)
Samo obavezno da ti ne montiraju lulu za zimski odvod.
 
I gledaj da je spoljašnja zaštićena od snega (padavina)

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Na planinama treba podići klimu dovoljno visoko, i napraviti 'kućicu' da je ne zavejava sneg.
 
Ako je krov dovoljno nadkrije, nema problema, tj može "pod rogove". To dovoljno smatram jedno pola metra preko klime, da ne može da bije sneg na nju. Ukoliko je česta mećava, grejač tacne je vrlo korisna stavka, a LT ga nema, pa bi morao da ga dodaš

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Imam u jednoj garsonjeri galanz klimu staru 12 godina. Hteo bih da cevi ustemujem u zid. Klima je pored prozora a spoljna jedinica ispod tog prozora. Cevi su 2m i nešto dužine. Stan se inače sređuje, gletovanje i krečenje zidova itd pa sam hteo da to sredim i da dovedem do klime i struju iz stekera koji je blizu poda.
Da li majstori generalno to (naknadno stemovanje cevi plus struja 2m u ovom slučaju) hoće da rade i da li naplaćuju kao novu instalaciju ili nešto jeftinije? Čisto da znam sta da očekujem.
Novu klimu ne kupujem, ova sasvim dobro radi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja ne bih ukopavao matoru klimu ni u ludilu. Moze da radi jos 10 godina, moze da rikne sledece godine i sta ces onda, da raskopavas zidove?

Tapatalk from Poco loco
 
Samo da javim da Muse odlicno hladi,pravi test ce biti za vikend kad ce morati da ohladi 10 kompova i sony i ljude koji su u toj prostoriji,ugradnja izasla 280 eura,18 metara cevi,neki sifon smo ugradili za odvod kondeza jer imamo kanalaziciju tu pa da se ne oseti miris, e sad pitanje jedno za iskusne:
Iz starog lokala treba za vikend da skinu majstori vox inverter sto smo uzeli prosle godine i da montiraju na novi lokal,kontam da je prljava unutrasnja jedinica poprilicno,oseti se ponekad budj kad se upali,cime i kako je najlakse ocisititi dok je tako skinuta jer ne bi da placam 30 eura to ciscenje ako nije neka svemirska nauka.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Zavisi od servisa do servisa, ali uglavnom je 10 evra metar cevi, a 2 metra budu uključena u standardnu cenu ugradnje. Pitanje je i šta je još rađeno, spomenuo je čovek da su stavljali neki sifon za kondenz, možda je bušeno na više mesta, ako instalacija prolazi kroz više zidova, možda su stavljane kanalice... Sve to podiže cenu ugradnje.
 
Racunaj kako hoces, neces moci ni jednom logikom da objasnis ugradnju od 280eur

Ajde sto je i sama osnovna ugradnja preskupa,
plus je taj dodatni metar od 10eur jos bezobraznije skup kada metar cevi kosta 200din i dodaj i izolaciju i sve i onda na svaki dodati metar zaracunati sve troskove potpuno jednako...pa tako jedno 18 puta?:mad:

krvava je to zarada...
 
Poslednja izmena:
Milsim da je u u nekim postovima obasnjeno koje su klime prve klase,koje su klime druge klase i koje su klime trece klase. Dali neko moze ponovo da nam napise koje su klime prve klase gledano po kvalitetu, energetskoj efikasnosti i dugovecnosti u radu/ A koje spadaju u drugu i tracu klasu.
 
Ako ti neko odgovori, otpočeće rat na ovoj temi.

Treća klasa su razni Vivaxi (ne svi modeli, neki su i druga), Vox, Galanz, Tesla, Volt...
Druga klasa su Midea, LG, Samsung, Haier, Gree (neki modeli)
Prva klasa su skoro svi japanski modeli i neki kinezi :D
 
Poslednja izmena:
Racunaj kako hoces, neces moci ni jednom logikom da objasnis ugradnju od 280eur

Ajde sto je i sama osnovna ugradnja preskupa,
plus je taj dodatni metar od 10eur jos bezobraznije skup kada metar cevi kosta 200din i dodaj i izolaciju i sve i onda na svaki dodati metar zaracunati sve troskove potpuno jednako...pa tako jedno 18 puta?:mad:

krvava je to zarada...

Posalji molim te gde ima cevi za 200 dinara kupujem [emoji16]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cev 6 1mm zid 150 din
Cev 10 1mm zid 250 din
Izolacija posebno obe cevi 9mm 100 din
Kondenz crevo 50 din
Bandaz traka samolepljiva oko 100 din
To je oko 650 din plus pdv
Znaci oko 780 din plus vezice tiple i srafovi za kacenje svega toga.
Da li je 1200 mnogo kad to mora i da se montira cesto kroz dve ili tri rupe.
Naravno neko ko nije to radio misli da je to pljuni pa zalepi [emoji3]
Ako neko od montera koristi kinesko mjau od materijala to nije moj problem ja ispod te cene od 9000 plus 1200 po metru ne radim.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, onda je ta cena a ako je u pitanju 18 metra a klima Gree onda u cenu ide i dodavanje gasa za 15 metra posto su prednapunjene za 5 metra bese. Fujitsu je prednapunjen za 15 metra cevi.
 
Cev 6 1mm zid 150 din
Cev 10 1mm zid 250 din
Izolacija posebno obe cevi 9mm 100 din
Kondenz crevo 50 din
Bandaz traka samolepljiva oko 100 din
To je oko 650 din plus pdv
Znaci oko 780 din plus vezice tiple i srafovi za kacenje svega toga.
Da li je 1200 mnogo kad to mora i da se montira cesto kroz dve ili tri rupe.
Naravno neko ko nije to radio misli da je to pljuni pa zalepi [emoji3]
Ako neko od montera koristi kinesko mjau od materijala to nije moj problem ja ispod te cene od 9000 plus 1200 po metru ne radim.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

150+250/2= 200din po metru
Ove druge cene su opet sa majstorskom marzom pa na to sve dodata i majstorska zarada tako da na svakom metru cevi se zaradi po jos 6 eur pa puta 18m, pa plus ugradnja...:-devil-:

nemam ja nista protiv rada majstora, ali nemojte pricati da je to nista...
 
150+250/2= 200din po metru
Ove druge cene su opet sa majstorskom marzom pa na to sve dodata i majstorska zarada tako da na svakom metru cevi se zaradi po jos 6 eur pa puta 18m, pa plus ugradnja...:-devil-:

nemam ja nista protiv rada majstora, ali nemojte pricati da je to nista...
Ugradi sam pa se javi da li je malo ili mnogo.
50% marze cisto sumnjam 10-15% moguce.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
150+250/2= 200din po metru
Ove druge cene su opet sa majstorskom marzom pa na to sve dodata i majstorska zarada tako da na svakom metru cevi se zaradi po jos 6 eur pa puta 18m, pa plus ugradnja...:-devil-:

nemam ja nista protiv rada majstora, ali nemojte pricati da je to nista...

Nije da branim cenu, pošto se ne bavim time, ali pošto idu dve bakarne cevi, onda samo sabiraš, bez deljenja sa 2.
 
150+250/2= 200din po metru
Ove druge cene su opet sa majstorskom marzom pa na to sve dodata i majstorska zarada tako da na svakom metru cevi se zaradi po jos 6 eur pa puta 18m, pa plus ugradnja...:-devil-:

nemam ja nista protiv rada majstora, ali nemojte pricati da je to nista...

Hehehe, opasan si al onda ide 36m cevi... Tako da ono, za 36m cevi 280e i nije mnogo... 7.7e po metru, mislim ako delimo sa dva jel tako :D
 
Da, 36m cevi po 200din
Napisao sam cenu po metru, u jedan metar idu 2m cevi.

računam da se ovde ljudi razumeju u te stvari i da ne mora bas sve da se crta,

Isto tako bandaz traka koju je gore zox pomenuo nije za 1m cevi već je to 20m trake, kondenz crevo majstori prodaju za 50 inače je 25 itd...


neki su razumeli a neki izgleda nisu...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaš raznih cevi, po raznim cenama, al' kako god majstoei (kao i svaki drugi majstori) imaju maržu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ima tu i el.instalacije. Ne tvrdim, ali mislim da je kod mene (Gree Lomo) isla el.instalacija od UJ ka SJ pa nazad do UJ jer sam tu postavio utikac. Nisam znao da se kod ove klime napajanje uzima sa SJ ( verovatno je to slucaj sa inverterima).

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Da, 36m cevi po 200din
Napisao sam cenu po metru, u jedan metar idu 2m cevi.

računam da se ovde ljudi razumeju u te stvari i da ne mora bas sve da se crta,

Isto tako bandaz traka koju je gore zox pomenuo nije za 1m cevi već je to 20m trake, kondenz crevo majstori prodaju za 50 inače je 25 itd...


neki su razumeli a neki izgleda nisu...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Aj nemoj zavitlavati bre, cena je po metru al ide dva metra u jedan :d Onda valjda kazes cena je 400 din po metru, m? Ziv covek gresi, evo ja se ne ljutim sto si pogresio, br't zoxy isto, verujem. :d Nije stvar crtanja ali covek koji zivi od klimatizacije, znaci profesionalac, te pogresno shvatio. Ok ugradjuju se, gledaju da stave obe cevi u jednu izolaciju i to isto naplacuju kao da stavljaju obe odvojeno, ima svacega.
Opet sa druge strane, imas tih fiksnih 70e a jedno je kada se klima postavlja tamo gde je dohvatis merdevinama ili gde visis kroz prozor sa desetog sprata ili statijaznam ili gde busus ciglu ili armirani zid od 30cm pa izgubis na jednu montazu ceo dan a na drugoj strani obavis 3 montaze za isto vreme.
 
Cena ugradnje 100 eura,plus 15 metara(tri metra gratis) sto je ukupno 18 metara, dopuna freona r32,30 evra sifon sa nekom lopticom za odvod unutrasnje jer je moralo ici u podrum.
Namucio se poprilicno,odradjeno profi skroz(pedantan jako,dosta secenja bilo rigipsa,cevi,ma ludilo trajalo skoro ceo dan)
Znao sam da ce biti tu nefde samo nisam racunao sifon.


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
A sto se tice ciscenja unutrasnje da li je laske skinuti turbinu i to sta treba dok je rastavljena ili dok je na zidu?


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno