Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko uzimao kredit za energetsku efikasnost preko erste ili unicredit banke, sa onim podsticajima od 15 i 20 posto?
 
Počela je klima po malo da kaplje baš po sredini sa onog krila (što se otvara kad se klima radi). Klima je Midea Inverter, prošle godine uzeta.

Jel ima neko ideju šta može da bude problem?
 
A krilce ti je postavljeno na dole?
 
Proveri creva, jel ide kondenz normalno ?
 
Kod mene je bio serviser . Stavio je da hladi na 16 c nekih pola sata tolko je imao vremena . Kaze radi normalno . E sad reko je da je koristim i da je malo forsiram pa ako se opet javi zvuk da ga zovem pa cu ako uspe da dodje .
 
Da, na dole je kad radi, kad ne radi je zatvoreno, ajde da kažem na gore je.

Pa to je problem. Na hladjenju krilce treba da bude blago na dole, a na grejanju ide u krajnji donji položaj.
Hladan i vlažan vazduh nailazi na veliki otpor krilca i tu dolazi do kondenzacije.
 
Proveri creva, jel ide kondenz normalno ?
Kondenzat ide normalno.
Pa to je problem. Na hladjenju krilce treba da bude blago na dole, a na grejanju ide u krajnji donji položaj.
Hladan i vlažan vazduh nailazi na veliki otpor krilca i tu dolazi do kondenzacije.
Ja sam podesio tu najnižu poziciju da mi ne bi direktno duvao u mene (zbog konfiguracije stana i nameštaja ne može drugačije).
Stvar je u tome što do sada nije kapala (a radi mesecima), danas je počela.
Mora da je nešto drugo problem.
 
Probaj da dignes krilca pa vidi sta ce biti.
 
Ako je visoka vlaga i ventilator duva direktno u usmerivac usmeren na dole moze da se desi da malo kondenzuje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nemoj mi samo kazati da podmazivanje biksne nije dalo rezultata? Potpuno neočekivano.:)
 
Xepoj, taman sam se odlucio za LU ispred LMCE i naidjem na ovaj komentar. U LUCU ide Toshibin DA89X1C-20FZ2, 3kg je tezi od GMCC ASM89D10UFZB koji ide u LMCE, pa sam dao sam prednost Toshibi. Sta mislis da je razlog skripanja..? Jesi li je reklamirao?
 
Sta je ono bolje Vox ili Vivax?
Sta je lepse a sta od ta dva ima bolji softver?
Jedan je lepsi a drugi ima malo bolji i kulturniji rad.

Koji su modeli od najjeftinijih inverter klima Vox, Vivax, Hisense, Gree, Midea, eventualno Tesla, da mogu kako tako deo zime grejati i celo leto hladiti?
Treba mi tetki u BiH pa da joj prenesem sta da gleda a sta da ne uzima...

Hvala
 
Poslednja izmena:
Sta je ono bolje Vox ili Vivax?
Sta je lepse a sta od ta dva ima bolji softver?
Jedan je lepsi a drugi ima malo bolji i kulturniji rad.

Koji su modeli od najjeftinijih inverter klima Vox, Vivax, Hisense, Gree, Midea, eventualno Tesla, da mogu kako tako deo zime grejati i celo leto hladiti?
Treba mi tetki u BiH pa da joj prenesem sta da gleda a sta da ne uzima...

Hvala

Za 31000 ne postoji bolja i jeftinija klima od Vox-a,5 godina bezuslovne garancije (ne mora servis da je ugradi) softver stabilan,za dve godine kako je imam nisam nijednom morao da je cupam iz struje,dok kod vivax-a u proseku svaka dva meseca se mora jer poludi.
Sve kineske jeftine klime su lepse od Vox-a.
Vox lici na klime od pre 30 godina.
 
Da li neko ima saznanja kakvi su ovi danasnji bazni modeli Daikina?

Videh da se sada proizvodi (ili sklapa) u Evropi, vec mi je ubacen crv sumnje :D

Najveci deo vremena bi radila na hladjenju, grejanje samo izuzetno i veoma retko.
 
Meni je cudno zasto se za gotovo identicne pare masovno kupuje GREE, pa reko bolje da pitam

da l' se Daikin onoliko iskvario

ili ljudima u Srbiji toliko mnogo znaci 2-3 k dinara razlike pa kupuju kinesku kopiju umesto originala.
 
@darkfusion video sam da je jedan Mađar imao potpuno isti problem ali sa Gree Amber. Kada je kompresor na nekoj niskoj frekvenciji tada se javi taj zvuk rada kao traktor..

https://youtu.be/OIuIy8jYfEA?t=80 - Link od videa

Liči mi kao da im je to neka serijska greška ili nešto sl.
 
Prvo je krenuo hajp kako Gree radi sa Daikinom i kako su pokupili tehnologinu i sl. Nekako se u glavama ljudi Gree izjednacio s Daikinom. S jedne strane Daikin osnovni modeli nisu nista posebno, stariji su ali su jako pouzdani i kulturni u radu, s druge strane Gree sa fensi opcijama, WiFi, grejacima, kao noviji modeli... Eto kako ljudi odluce.
Pre neki dan sam bio u nekom lokalu gde je radio daikin ftx35, sljaka i ne cuje se. Ta klima kod mog kolege u penziji sljaka kao zmaj. Covek sa devetkom i dvanaesticom greje kucu na strat u rusnju i prezadovoljan je. To je na moju preporuku uzeo i preporuku servisera. Bile su na nekoj akciji tada plus je dobio varijantu da placa na rate bez cekova i gluposti, na cisto poverenje. Ponuda koja se ne odbija.
Kvalitetniji i efikasniji Daikin modeli su top klime ali su i daleko skuplje. Ovim osnovnim modelima apsolutno nista ne fali. Jedino sto se nicim posebno na isticu pa i ne dolaze do izrazaja i nekako ne stizemo da ih preporucimo. Fujitsu uvek nekako pobedi za dlaku jer daje vise toplote na vecim minusima, to je meni jedini kriterijum koji donese prevagu i opet kazem za dlaku. U odnosu na kineze za iste pare Daikin mi je daleko sigurnija kupovina.

Doduse trenutna razlika izmedju ftx35c i ftx35b je 10.000din, skuplji je model sa R32 gasom. Po specifiikaciji jedina primetna razlika je efikasnost na hladjenju. To je vec 70K cifra, ljudi tesko daju te pare. 60K za ftx35B koja je na nekoj akciji je korektna.

Tapatalk from Poco loco
 
Makedonci dosta koriste Daikin Sensiru 18-cu za grejanje. Velika spoljašnja, tiha klima i ima dovoljno snage. Ima dve "Sensire", ona sa A je bolja, tj jača na grejanju i nosi oznaku FTXF50A2V1B Pdesign = 4,6 SCOP=4,06. Ko ima veći prostor, to je odličan uzbor. Jedino što je kod nas cena veća u odnosu na Makedoniju. Ili recimo Bosnu, tamo je Daikin "best buy", kao u Srbiji Fujitsu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mozda neko hoce da cita pa eto da se ima i to ovde za Gree Invertere
 

Prilozi

  • GREE G TEST REPORT.pdf
    624.7 KB · Pregleda: 69
U cijoj se glavi Gree izjednacio sa Daikinom i ko je to ikada napisao?
Prekinite da izmisljate i preuvelicavate.

Ta osnovna Daikin je imala nekih problema sa elektronikom, ne secam se sada tacno sta, a proizvodi se u Ceskoj.
Doata je slabija od Gree klime u toj ceni na minusima.
Spominje se neki lulturan i tih rad...a koja to klima u toj klasi nije tiha i kulturna na minimumu?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U odnosu na kineze za iste pare Daikin mi je daleko sigurnija kupovina.

Doduse trenutna razlika izmedju ftx35c i ftx35b je 10.000din, skuplji je model sa R32 gasom. Po specifiikaciji jedina primetna razlika je efikasnost na hladjenju. To je vec 70K cifra, ljudi tesko daju te pare. 60K za ftx35B koja je na nekoj akciji je korektna.

Tapatalk from Poco loco
Daikin, ne znam model ali je wi fi ready, je meni ponudjen za 58k virmanski, sto je u praksi 48k + montaza 80 eur. To je direktno kod mog instalatera, nisam proveravao koliko je drugde, verujem mu jer ga znam jako dugo, evo i ti napisa da je 60k ... provericu da li ima i tu sa R32 ako je takva razlika na hladjenju, rekoh vec vecinu vremena, 95%, radice na hladjenju.

Znam da su GREE inverteri preko 50k, to mi je ostalo u glavi iz mejlova sa reklamama, zato rekoh da mi je cudno da za par k razlike ljudi kupuju kineza.

Inace ova nova ide na mesto umornog Mitsubishija koji je, ako se dobro secam, ove godine dobio licnu kartu i proslavio punoletstvo. Ali nece u penziju jos :D, ide kod zene u letnju vikendicu. Imam jos 2 kupljena istog dana, svi rade kao prvi dan i nijedan se nije kvario.

Neka ovaj novi odradi bar pola njegovog veka, bicu prezadovoljan.
 
Taj najjeftiniji Daikin nije ništa posebno. Kvalitetniji kineski brendovi za te pare prodaju klimu koja ne radi ništa manje efikasno, nisu ni glasnije, a uglavnom dođu i sa nekim dodatnim opcijama (WiFi, jonizator, 3d protok vazduha) i zato se ljudi uglavnom opredele za kineske brendove.
Jači modeli Daikin klima su druga priča.
 
Poslednja izmena:
Hansol je jači uređaj

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno