Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod invertera treba tako, bitno ne maltene u gram. Kod on off nije toliko bitno.
 
Sa sajta jednog "ovlašćenog servisa" iz Beograda. Evo što sve po njima spada u redovan godišnji servis klima uređaja. Posebno mi je upala u oči poslednja stavka na spisku. :D

OSNOVNI SERVIS obuhvata :

– čišćenje i pranje unutrašnje jedinice,

– bakteriološka dezinfekcija,

– provera kompresije,

– odmašćivanje isparivača,

provera stanja freona i dopuna ukoliko je potrebno do 200g .



Pogledao sam sad još par sajtova klima servisa i vidim da je ta teorija o godišnjoj potrošnji freona do 100 grama jako česta pojava.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima kako tako malo iscuri svake godine da klima radi ali da se smanjuje kolicina?
Kako oni mere kolicinu freona koja je bila i koja sada jeste u klimi?
Ako ima rupica kroz koju curi freon zar nije realno da on brzo iscuri, za par sati, najvise nekoliko dana?
 
Zdravo svima, da li neko ima da preporuci servis za ugradnju klime u Nišu? Rešio sam da uzmem Fujitsu ASYG12LMCE pa ako neko zna neki dobar servis nek se javi. Hvala
 
Mene zanima kako tako malo iscuri svake godine da klima radi ali da se smanjuje kolicina?
Kako oni mere kolicinu freona koja je bila i koja sada jeste u klimi?
Ako ima rupica kroz koju curi freon zar nije realno da on brzo iscuri, za par sati, najvise nekoliko dana?

Izvuce se sav freon I izmeri digitalnom vagom.
 
Ja sam pre nekoliko godina ugradjivao, ali ne znam da li neko od njih drzi Fujitsu u Nišu. Ja sam kupovao preko C...Shop-a, ugradnju mi je radila firma MD-trade. Sa njima imam delimično loše iskustvo, instalacija nije lose uradjena, provukli su cevi gde sam hteo, izuzev sto nije klima vakumirana, samo su ispustili gas. Nisam bio kod kuce kad su to radili. Pokusavao sam na sve moguce nacine da reklamiram, da mi izvakumiraju sistem, ubace novi freon ali na kraju sam odustao, trebalo je da zovem inspekciju... Od tada sam odlucio vise nikada kod njih. Ako nadjes nekog ko ima Fujitsu i vrsi ugradnju napisi ko je.
 
kupio sam Midea msaf11 12hrn...e sad ide garancija 2+3 godine ako je postavi ovlasceni serviser.
jel vredi da zovem ovlašćeni servis ili da mi postavi moj majstor koji nije ovlašćeni serviser,kolika moze biti razlika u ceni izmedju ovlašćenog i neovlašćenog servisera?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ovlasceni bi trebalo da bude bilo koji registrovan servis za tu delatnost tj. da ima pecat :) (ne kazem da je ovo tacno naravno, proveri)
Ako si dobio neki spisak "ovlascenih" okreni pa vidi koja je cifra ili kontaktiraj uvoznika i trazi neki kontakt.
Moje misljenje max 20-30 eur da moze da bude razlika.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ne, ako se dobro secam, Midea trazi neko sa njihove liste servisa da ugradi.
Gree moze bilo ko, Fujitsu takodje neko sa Fujitsu dilom.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja kad sam uzimao Fujitsu bilo je bitno samo pecat da ima, nista drugo

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ta rupica moze da bude mikrometarska i da upste ne primetis. Uglavnom rupica i nema nego takozvani "majstori" prodaju pricu ljudima da bi im uzeli pare i na dopunjavanje. Na on off klimama mere samo pritisak u sistemu, na inverteru to treba biti u gram ako ocekujes da klima radi po specifikaciji i to je cimanje da se sve izvuce iz klime, premeri itd. Zato ti treba pravi majstor a ne neki dundjer.
 
Ja sam prosle nedelje ugradio u drugi stan dve Gree Muse 12, i nekako jos uvek lutam sa prvim "impresijama". Vreme je dosta nezahvalno za rad klime u bilo kom rezimu (u ovom trenutku prvenstveno mislim na grejanje/dogrevanje), tako da za sada sve ovo sto mi se bas i ne svidja "otpisujem" na uticaj spoljnih faktora (temperaturu),i nadam se da ce kada dodje "pravo vreme" ove klime prosto briljirati.
 
Poslednja izmena:
Imao bih pitanje u vezi servisiranja/održavanja klima uređaja, ili ako već postoji adekvatan post u vezi mog pitanja budite slobodni da me upitite na njega.

U sklopu vikendice, pre nekih 8-10 godina je instalirana MIDEA klima. Mislim da nikada nije rađen nikakav servis, čišćeni su samo ona dva filtera ispod poklopca.
Obzirom da se klima praktično nije ni koristila često, a verujem da je njome pogrešno rukovođeno obzirom da nikada nije servisirana/čišćena. Primetan je slabiji rad klime, kao i miris ustajalog (prašine). Šta raditi u takvom slučaju? Da li je bolje kupiti novu klimu (sa finansijke strane) ili uraditi manji/veći servis.

Uzgred, ako postoji neki vodič/savet za kasnije održavanje novo kupljenih klima, pišite.

Hvala.
 
Generalno čišćenje je cca 30 eura. U tvom slučaju verovatno više jer se majstor mora iscimati do vikendice.
 
Loren, da.
Ima ga i u NS, cena je tri puta veća od ove sa linka

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja sam danas naručio Midea Breezeless. Trebalo bi da je montiraju sledeće nedelje. Našao sam i onaj Midein Wi-Fi adapter na sniženju za 33 evra.
 
Treba mi savet kako resiti klimatizaciju dve odvojene sobe gde su obe pregradnim zidom spojene sa lodjom.
Ako sam dobro shvatio treba mi neki multi-split uredjaj (jedna spoljna jedinica za lodju i dve unutrasnje jedinice za dve odvojene prostorije).

Sobe su povrsina 9 i 13 m2. Tu ima i malo hodnika koji ih spaja pa ajde da zaokruzim na 25 kvadrata koje bi trebalo da pokriva ova klima.
Laik sam za ovu temu pa moze li neka preporuka za konkretan klima uredjaj koji bi ovo lepo pokrio?
 
Poslednja izmena:
Jeftinija varijanta je dve zasebne klime. Dve 7-ce ovo pokrivaju bez problema. S obzirom da su malecke sobe, gledaj da bude inverter

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Jeftinija varijanta je dve zasebne klime. Dve 7-ce ovo pokrivaju bez problema. S obzirom da su malecke sobe, gledaj da bude inverter

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Imam sličnu dilemu, jer isto imam dve prostorije i razmišljam da za ovu manju, koju zimi ne grejem, uzmem malu, pokretnu, Gorenje klimu.

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
 
A sto ne kupiš mesalicu za beton? Bar je tisa od pokretne klime.
 
Imam sličnu dilemu, jer isto imam dve prostorije i razmišljam da za ovu manju, koju zimi ne grejem, uzmem malu, pokretnu, Gorenje klimu.

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
Batali to, em je bucno, em neefikasno, em komplikujes zivot, em smanjujes sebi prostor. Ako stavis klimu u drugu prostoriju i ova ce se hladiti. Za grejanje je problem kada grejes odvojene prostorije ali za hladjenje ne.

Tapatalk from Poco loco
 
Jeftinija varijanta je dve zasebne klime. Dve 7-ce ovo pokrivaju bez problema. S obzirom da su malecke sobe, gledaj da bude inverter

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Koliko je jeftinija varijanta dve zasebne klime u odnosu na multi-split za ovaj slucaj? Mozda ce mi lodja biti malo pretrpana sa dve spoljne jedinice...
 
Ako je prostor ograničavajući faktor i ako će se klima primarno koristiti za hladjenje i za dogrevanje, onda multisplit može biti dobro rešenje. Ali ako će se koristiti za grejanje, onda nije.
 
Koliko je jeftinija varijanta dve zasebne klime u odnosu na multi-split za ovaj slucaj? Mozda ce mi lodja biti malo pretrpana sa dve spoljne jedinice...
Ne znam za kineze, ali kod japanaca spoljašnja za multi košta koliko cele dve "normalne" klime

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Gree ima jeftinije unutrašnje, oko 16000 ako se dobro sećam, sad kako radi ceo sistem verovatno niko ne zna na forumu. Glegao na youtube snimke, ima ih dosta, uglavnom za americko trziste. Kolika bi bila cena ugradnje? Sve ukupno cena bude slična kao i za single split.
 
Ima Hisense neke jeftine multisplit spoljne i Hokkaido. Kako rade ne znam, ali bar nije Tesla i Vivax.
 
Ceniš sa je Hisense bolji na polju RAC od Midee?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno